אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 2572/07

החלטה בתיק בש 2572/07

תאריך פרסום : 24/09/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ
בית משפט השלום באר שבע
2572-07,1684-07
01/03/2007
בפני השופט:
גדליה טהר-לב

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מימוני אלי
הנתבע:
אל אעסם מוניר
עו"ד אריה אזולאי
החלטה
  1. בקשה לעצור את המשיב, מוניר אל אעסם, עד תום ההליכים נגדו בת.פ. 1684/07 של בית משפט זה. בכתב האישום הרלוונטי הואשם המשיב, כי ביום 18.01.07 בסמוך לשעה 19:10 ברחוב גולומב 31 בבאר-שבע פרץ לרכב המתואר בכתב האישום, בכך ששבר את חלון הרכב והכניס את ידו פנימה בכוונה לגנוב. נטען, שהשוטר דותן אהרון (צ.ל. - אוקנין) הבחין במשיב נמלט מן המקום וצעק לו ללא הועיל "מוניר, עצור, משטרה" .

ביחס לפרשה אחרת מיום 07.02.07 נטען, כי באותו היום בשעה 21:30 שכונה 91 בית 1

בתל-שבע, כשהגיעו השוטרים לאיתור המשיב בבית, ניסה המשיב לקפוץ מן החלון. אז

לפי הטענה, תקף המשיב את השוטר יגאל אברהם בכך שהכהו בידו. לפי הטענה, בסוף

האירוע הזה קפץ המשיב מן החלון ונמלט מן המקום בעוד השוטר הנ"ל רץ אחריו.

הפרשה השלישית המתוארת בכתב האישום ארעה ביום 30.01.07 בסמוך לשעה 02:30 ,

כשהמשיב לא שהה בביתו, לפי הטענה, בניגוד להוראת כב' השופטת (בדימ') וכסלר

במסגרת ועדת השחרורים מיום 19.10.06 לשהות ב"מעצר בית לילי" בין השעות

22:00 ל - 06:00 למחרת.

בהתאם לעובדות הנטענות בכתב האישום, הואשם המשיב בפרשת הוראות החיקוק

בביצוע העבירות של פריצה לרכב, חבלה (ברכב-ג'ט'ל) במזיד, שתי עבירות של הכשלת

שוטר במילוי תפקידו והפרת הוראה חוקית.

  1. באשר לראיות הלכאוריות הקשורות לפריצה לרכב ביום 18.01.07 והכשלת השוטר במילוי תפקידו (עקב הבריחה מן השוטרים), הן מורכבות מדו"חות הפעולה של דותן אוקנין ושל משה שנקור. דותן אוקנין מתאר, כיצד ניגשו השוטרים לרחוב גולומב 16 בבאר-שבע על-פי הוראות קמ"ן. לפי דו"ח הפעולה שלו, דותן אוקנין, אשר מכיר את המשיב מעבודתו המשטרתית, הבחין בו במרחק של 8-7 מטרים ממנו מוציא את ידו מחלון הרכב, שלאחר מכן ראה, שהוא שבור. השוטר הזה צעק "משטרה" והמשיב החל בורח. עוד לפי דו"ח הפעולה של דותן אוקנין, במהלך מרדף של 50 מטר הוא צעק לעבר המשיב, "מוניר, תעצור, משטרה". לאחר שהמשיב נמלט נסע דותן אוקנין לבית משפחת המשיב, נסיעה אשר ארכה 8 דקות, לפי דו"ח הפעולה של אוקנין. שם אבי המשיב מסר, שהמשיב אינו בבית היות ועזב את המקום לפני חצי שעה.  בדו"ח הפעולה של משה שנקור הנ"ל מתאר, כיצד שמע את דותן אוקנין  צועק במהלך המרדף "מוניר, תעצור, משטרה".
  1. הסניגור המלומד מעלה השגות כנגד ראיות אלו. ראשית, הוא תמה, כיצד תוך שבריר שניה מתחילת הפריצה לרכב, אשר, לטעמו, בוצעה על ידי מאן דהוא אחר, הגיחו שוטרים והספיק אחד מהם לראות את הפורץ מוציא את ידו מן החלון. רמז להימצאות המשטרה במקום נרשם בדו"ח הפעולה של דותן אוקנין, שעל פי הוראת קמ"ן הגיעו השוטרים לרחוב גולומב 16, שם אמור היה להיות המשיב, שמבצע באותו הרגע פריצה לרכב.

עוד הקשה הסניגור המלומד, הכיצד ניתן היה לזהות את המשיב במרחק של 8-7 מטר. יש לזכור, שלדברי הסניגור המלומד, המדובר בתנאיי חשיכה וכי בעת המרדף גבו של הפורץ הופנה לשוטר. איננו יודעים, אם רחוב גולומב והסמטה לידו מתעקלים באופן, החושף את פני הנמלט לשוטר. איננו יודעים, מה היו תנאיי התאורה במקום. אלו פרטים שאמורים להיות בידיעת עדי התביעה, אך חומר החקירה שותק לגביהם. ייאמר , כי מצאתי בחומר החקירה, אשר פרטתי לעיל, ראיות לכאורה להוכחת פריצתו של המשיב לרכב, החבלה בו והכשלת השוטר. ואולם, שתיקת חומר הראיות לענין תנאיי התאורה בזירת העבירה יוצרת כירסום מסוים בראיות.

ועוד הערה: טען הסניגור המלומד לקיומה של סתירה בין הודעת בעלת הרכב, שהחנתה את רכבה מול רחוב גולומב 31, לבין דו"חות השוטרים, שפעלו באזור רחוב גולומב 16. ואולם, לעניות דעתי, ישנה ידיעה שיפוטית, שמספרים זוגיים ומספרים אי זוגיים לבתים מצויים בצדדים נגדיים של הרחוב. עוד ידוע לנו מדו"ח הפעולה של משה שנקור, שהושטר דותן אוקנין יצא מן הרכב, בו הגיע לזירת העבירה ופנה ימינה במדרכה. לא ראיתי בענייני המיקום הללו כירסום בראיות.

  1. באשר לתקיפת השוטר בידו והכשלת השוטר במילוי תפקידו, כשהמשיב נמלט מביתו עת הקיפוהו השוטרים ביום 07.02.07, יש ראיות לכאוריות גם להוכחת עבירות אלו. זאת בדמות דו"ח הפעולה של יגאל אברהם, שתאר כיצד בשלב מסוים של האירוע המשיב, אשר ניסה לקפוץ מן החלון, לפניו עמד השוטר הנ"ל, משך את עצמו לתוך הבית, הכה בידו של השוטר הנ"ל וסגר את החלון. אין חולק, שבסוף האירוע הזה המשיב קפץ מאחד החלונות בבית ונמלט מן השוטרים. טען הסניגור המלומד, עד כמה שירדתי אל סוף דעתו, שלא ישא המשיב באחריות פלילית במקרה זה. זאת, לפי הטענה, כי המשיב, שמשפחתו הוזהרה בכרוז, שהוגש לנו, התעורר משנתו ולא ידע, שהבית מוקף שוטרים שהיו "על אזרחי". בסוברו, שהוא מוקף אויבים פעל המשיב כפי שפעל, לטענת ההגנה, והוא יישפט בהתאם למצב הדברים, שהוא דימה.

ובאשר להפרת ההוראה החוקית, כשלא נמצא המשיב בבית בשכונה 1 בית 91 בתל-שבע ביום 30.01.07 בשעה 02:30 בניגוד להוראה לשחררו מוקדם מן המאסר, הראיות הלכאוריות קיימות בדמות דו"חות הפעולה. טוען הסניגור המלומד, שבית 91 בשכונה 1 בתל-שבע הוא בית אבי המשיב, אך, כפי שרשום בתעודת זיהויו של המשיב, כתובתו שלו היא שכונה 36 בית 237 בתל-שבע.

בהחלטה לשחרר את המשיב מוקדם מן המאסר נצטווה המשיב לשהות ב"מעצר בית" מן השעה 22:00 עד השעה 06:00 למחרת. לא צוינה כתובת הבית בהחלטה, אך יש לפרש את ההחלטה בהתאם לתכליתה. מטרת ההחלטה היא להגביל את חרותו של המשיב בשעות הלילה, כך שניתן לאתרו בבית. לשם הפיקוח על מילוי תנאיי שחרורו מן המאסר מחוייב המשיב לשאת ברשיון, שנופק לו על ידי ועדת השחרורים, בו מופיעים תנאיי שחרורו מן המאסר. ברשיון האסיר של המשיב מופיעה הכתובת שכונה 1 בית 91 בתל-שבע. יש לפרש את "מעצר הבית הלילי", בו נצטווה המשיב לשהות בהחלטת השחרור המוקדם מן המאסר, כחובת השהיה בלילות בבית, שכתובתו מופיעה ברשיון האסיר. רשיון האסיר הוא הקובע. הוא, בניגוד לתעודת זיהויו של המשיב, אינו ניתן לשינוי בנושא מענו על-פי רצונו הבלעדי של המשיב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ