אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 22129/06

החלטה בתיק בש 22129/06

תאריך פרסום : 11/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
22129-06
14/01/2007
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
יונתן פחימה
החלטה

1.      כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של אינוס לפי סעיף 345(א)(1)(4) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין"). בכתב האישום נטען, כי בתאריך 21.11.06, בסמוך לשעה 22:30, בילה המשיב בקפה לצ'ה בדימונה (להלן: "הקפה"). באותה עת עבדה מ.א. (להלן: "המתלוננת") כברמנית בקפה ובין היתר הגישה משקאות גם למשיב. עוד נטען בכתב האישום, כי בהמשך הערב הציע המשיב למתלוננת לישון אצלו, אך המתלוננת סירבה והמשיכה בעבודתה. בשלב מסוים המתלוננת החלה לשתות משקאות משכרים ואף שתתה מכוס היין של המשיב, ונטען, כי כתוצאה משתיית המשקאות המשכרים, החלה המתלוננת להקיא ואף נפלה על הרצפה בקפה. המשיב סייע לרועי בן סימון, ששימש כאחראי המשמרת (להלן:"רועי") לשטוף את פניה של המתלוננת ולאחר מכן, אף ביקש מחברו לקחת אותו ואת המתלוננת לביתו. המתלוננת המשיכה להקיא במהלך הנסיעה וגם לאחר מכן, בדירתו של המשיב. בדירה, הפשיט המשיב את המתלוננת מבגדיה ורחץ את גופה, ונטען, כי במצב דברים זה, המשיב בעל את המתלוננת בכך שהחדיר לאיבר מינה איבר מאיברי גופו או חפץ, כל זאת שלא בהסכמתה החופשית ותוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו הייתה שרויה או מצב אחר שמנע ממנה לתת הסכמה חופשית.

בד בבד עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו, ובקשה זו היא נשוא החלטתי דלקמן.

בדיון שהתקיים ביום 5.12.06 טען ב"כ המשיב כי חומר הראיות אינו מכיל אפילו ראיות לכאורה לביסוס כתב האישום כנגד המשיב, וביקש לשחרר אותו אף ללא כל תנאים מגבילים. לחילופין הציע לשחררו בחלופת מעצר.

קיומן של ראיות לכאורה

2.         כאמור, ב"כ המשיב חלק על קיומן של ראיות לכאורה וטען, כי מצב הראיות בתיק אינו מגלם אפילו לא אותו פוטנציאל ראייתי שיביא בסופו של יום להרשעת המשיב, שכן לגישתו הראיות אינן מצביעות בהכרח על אינוסה של המתלוננת ואף לא על קיום יחסי מין עמה.

3.         חקירת המשטרה החלה, כש אמה של המתלוננת התלוננה ביום 22.11.06 בשעה 9:16, שבתה לא הגיעה הביתה, למרות שסיימה עוד בשעה 02:00 את עבודתה בקפה.     האם ציינה שמדובר בהתנהגות חריגה של בתה, והייתה מודאגת ביותר. בעקבות דבריה, החל חיפוש אחר המתלוננת.

המתלוננתאותרה (על נסיבות איתורה - להלן), ומסרה שתי אמרות במשטרה. באמרתה הראשונה, מיום 22.11.06 בשעה 13:40 ציינה המתלוננת, כי עבדה ביום 21/11/06 כברמנית בקפה החל מהשעה 21:00, וזאת לאחר שחזרה מקורס ברמנים בבאר שבע, ביחד עם ברמנית נוספת בשם מור חזן (להלן:"מור"). לדבריה, היא ומור ביקשו מרועי, אחראי המשמרת, שיאפשר להן לשתות במהלך המשמרת, והוא אכן אישר זאת, והן שתו "יגר". לאחר מכן הגיע גם בעל המקום, גיא ברקאי, וגם הוא אישר להן לשתות, והן שתו עוד "יגר", ולאחר מכן משקה חריף נוסף, שלאחריו יצאה לעשן סיגריה מחוץ לבית הקפה. המתלוננת העידה על עצמה ש" אני לא נופלת מהר משתייה". משנכנסה לבית הקפה חזרה, הבחינה המתלוננת, שמור משוחחת עם המשיב, אשר ישב על הבר ושתה יין. לדבריה, היא ומור עודדו את המשיב לשתות עוד יין על מנת למכור יותר וזאת על אף שביקש להפסיק. המשיב התנה את המשך שתייתו בכך שהמתלוננת ומור ישתו עימו (אמר להן: "תשתו איתי חצי וגם אני אשתה") ולמרות שלדבריה " אמרתי לו שאני כבר שתיתי משקה ולא רוצה לערבב", שתתה עימו חצי כוס ובהמשך שתתה עימו כוס נוספת, כשהוא שותה רבע והיא שלושה רבעים. לאחר מכן, לדבריה, הציע לה המשיב לישון אצלו והיא סירבה: "אני אמרתי לו מה פתאום והמשכתי לעבוד כרגיל". מרגע זה טענה, שאינה זוכרת דבר עד לרגע שבו התעוררה בדירתו של המשיב.

משהתעוררה בדירתו של המשיב ושמעה מפיו, כי מחפשים אותה, המתלוננת מיהרה להתקשר לאביה מהפלאפון של המשיב ואמרה לו, שהכל בסדר ושהיא נמצאת אצל חברה. בסמוך לאחר מכן הבחינה, שהיא נמצאת במיטה זוגית בחדר שינה, ואז צלצל אליה אנגל, ידיד שלה, שהודיע לה, כי כולם מחפשים אותה, והיא בכתה. משרצתה לצאת מהמיטה הבחינה, כי היא עירומה ולכן קראה למשיב, שאת שמו זכרה מהלילה, וביקשה את בגדיה והמשיב אמר לה: "תירגעי את לא הפסקת להקיא כל הלילה אני קילחתי אותך". לאחר שהתלבשה ויצאה מהחדר, הבחינה המתלוננת, שהמשיב שוכב על הספה בסלון ולדבריה אמר לה בצחוק "פעם אחרונה שאני יושן בסלון".

המתלוננת מציינת, כי הייתה שרויה בהלם וכי אינה זוכרת דבר מעבר לאמור לעיל.

למחרת נחקרה המתלוננת פעם נוספת במשטרה (הודעתה מיום 23.11.06 בשעה 17:12) ולשאלת החוקרים השיבה שאינה משתמשת בסמים ואף לא השתמשה בהם בעבר, והוסיפה שלא שוחחה על כך עם מור ואף לא שאלה את המשיב אם הוא מעשן סמים. כן ציינה באמרה זו, כי לא נזכרה באף פרט נוסף מעבר למה שמסרה בהודעתה הראשונה.

4.         המשיב נחקר במשטרה 3 פעמים. בפעם הראשונה נחקר המשיב ביום 22.11.06 בשעה 15:02 וחקירה זו צולמה (ר' דיסק צילום החקירה). בחקירתו טען המשיב, שהגיע עם חברו הרצל בן שבת לקפה בסמוך לשעה 22:30, הם ישבו על הבר ושתו יין. לדבריו, הוא מכיר את מור (הברמנית שעבדה עם המתלוננת: "אני מכיר אותה טוב יצאתי עם אחותה ארבע וחצי שנים"), ולטענתו היא שכנעה אותו להמשיך ולשתות גם לאחר ששתה את הכוס השנייה. המתלוננת התערבה בשיחותיו עם מור ובהמשך שתיהן שתו ביחד עימו מהיין שמזגו לו. לאחר כוס היין הרביעית, לטענתו, ביקש מהן לא לשתות יותר ( "אני אמרתי שאני לא יכול אני כבר מסטול בראש") אך הן שכנעו אותו להמשיך ולשתות ובעידודו - שלושתם שתו מהיין שמזגו לו, אם כי המתלוננת ומור שתו גם משקאות נוספים. לאחר ששילם את החשבון ראה את המתלוננת מקיאה וכל צוות הקפה היה לידה. המתלוננת נפלה, והמשיב סייע לגיא לטפל בה. שניהם שטפו את פניה וראשה ולאחר מכן דאג שיביאו לה כוס מים, אך המתלוננת אמרה לו שהיא רק צריכה אויר, ולכן הוא הוציא אותה אל מחוץ לקפה.

לדבריו:

"הוצאתי אותה בחוץ בדיוק בכניסה הושבתי אותה על המעקה הקטן אז מור יצאה אמרתי לה שתביא עוד כוס מים והיא נכנסה והביאה לי אותו... ". 

בהמשך הם שוחחו קצת עם מור ואז

"שאלתי את מ' יש לך איך ללכת לבית, היא אמרה לי שלא ושהיא לא יכולה ללכת ככה לבית... שאלתי אותה אם היא רוצה לבוא אלי היא אמרה לי שכן אז הרמתי אותה כאילו קמנו וביקשתי מהרצל שיקפיץ אותנו... נכנסנו לאוטו של הרצל הוא פחד שהיא תקיא לו פתחתי לה את החלון כדי שיהיה לה אויר".

משהגיעו המשיב והמתלוננת לביתו הוא שאל אותה אם היא רוצה להתקלח, ולאחר שהקיאה שוב בסלון ביתו -

"נכנסנו לבית אמרתי לה את רוצה להיכנס למקלחת היא הקיאה לי בסלון שוב פעם אז אמרתי לה בואי נכניס אותך למקלחת אז אמרתי לה בואי נוריד לך בגדים היא עמדה עזרתי לה להתפשט הכנסתי אותה לאמבטיה... בואי נוריד לך את הבגדים כדי שיהיה לך מה ללבוש אחר כך, כי חשבתי להכניס אותה למקלחת עם בגדים. הכנסתי אותה למקלחת פתחתי עליה מים קרים עדי שתתעורר כדי שתעבור לה ההשפעה של האלכוהול... הבאתי את המגבת העמדתי אותה ניגבתי לה את השיער והפנים עם המגבת לקחתי אותה לחדר פרסתי את המגבת על המיטה כדי שהיא לא תרטיב את המצעים הנחתי אותה על המיטה על המגבת והלכתי לסגור את המים במקלחת".

לאחר מכן מתאר המשיב, כי חזר לחדר וראה, שהמתלוננת עשתה צרכיה (צואה) על המיטה שלוש פעמים בהם שב נקה וניגב אותה. לדבריו, הדבר גרם לו לבחילה והקאה. לאחר הפעם השלישית בה ניקה את המתלוננת מצרכיה, הוא כיסה אותה, הניח את בגדיה ליד הדלת, סגר את הדלת והלך לישון בסלון. הוא חש בחילות וסחרחורת, לכן קם לשתות כוס מים וחזר לישון.

המשיב מוסיף וטוען באימרתו, כי בשעות הבוקר, בסמוך לשעה 10:30 - 11:00, הרצל, חברו של המשיב, צלצל אליו ומסר לו, שגיא התקשר ואמר שהוריה של המתלוננת לרבות המשטרה מחפשים אחריה. המשיב הודיע למתלוננת, כי מחפשים אותה ומסר לה את מכשיר הפלאפון שלו על מנת שתחייג ממנו. לדבריו, המתלוננת התנצלה " היא אמרה לי שהיא מצטערת ושלא נעים לה שהיא מרגישה לא נעים היא התקשרה להורים שלה... לא יודע, היא עשתה שיחות" ולאחר מכן הוא הזמין למתלוננת מונית ואף נתן לה כסף למונית מאחר והיא שכחה את כל חפציה בבית הקפה.

כשהמשיב נשאל האם קיים יחסי מין עם המתלוננת השיב בשלילה וציין שהוא כמעט בטוח בכך " כי לא הייתי במצב של לשכב איתה גם היא לא הייתה במצב של לשכב איתי" (ההדגשה אינה במקור - ר.י.כ.). כמו כן, אישר המשיב, שהכיר את המתלוננת לראשונה בערב הקודם בבית הקפה והוסיף, כי במהלך הערב "אפילו כתבתי לה בטלפון שלי מה הסיכוי שבסוף הערב את באה איתי היא לקחה את הפלאפון ואמרה שכן והיא הראתה גם לרועי היא הייתה בראש לא צלול " (ההדגשה אינה במקור - ר.י.כ.).

בהערה אציין, כבר בשלב זה, כי רועי לא עומת עם טענה זו של המשיב וב"כ המשיב הלין על כך. אולם, ספק אם חקירת רועי בעניין זה הייתה מועילה למשיב, שכן המשיב עצמו ציין, כי המתלוננת הייתה בראש לא צלול.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ