אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 22039/07

החלטה בתיק בש 22039/07

תאריך פרסום : 06/05/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
22039-07,8296-07
18/11/2007
בפני השופט:
ס. הנשיא ניל הנדל

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ל. לוי
הנתבע:
מוראד בחירי
עו"ד אלמכאוי
החלטה

1.         מונחת בפני בקשה להורות על מעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו. הוגש כתב אישום נגד המשיב ושני נאשמים נוספים. על פי כתב האישום, בתאריך - 11.10.07 בסמוך לחצות, הגיעו שלושת הנאשמים (להלן: "הנאשמים") ברכב בו נהג נאשם 1 בכתב האישום, (להלן: "נאשם 1") לאזור הרכבת שבשכונה ג' בבאר-שבע. הם פנו למתלוננת שעוסקת בזנות וביקשו ממנה לקיים יחסי מין עם המשיב תמורת תשלום. לאחר דין ודברים, התלקח ויכוח בין הנאשמים לבין המתלוננת ואדם נוסף בנוגע לתשלום (להלן: "המתלוננת והמתלונן"). המתלוננים השיבו לנאשמים את כספם אך הנאשמים המשיכו להתווכח עמם. במהלך הויכוח נאשמים 1 ו- 2 ביצעו במתלוננת מעשים מגונים בכך שנגעו בגופה בידיהם ואחד מהם נגע בחזה. בהמשך תקפו הנאשמים את המתלונן בכך שנאשם 2 בכתב האישום (להלן: "נאשם 2"), תפס בכח בחולצתו של המתלונן וחנק אותו. נאשם 1 השליך לעבר המתלונן מפתח ברגים והמשיב הרים בקבוק זכוכית מהרצפה, שבר אותו וקירב את הבקבוק השבור אל המתלונן וניסה לדוקרו. שלושת הנאשמים איימו על המתלונן שיהרגו אותו. המתלונן החל להתרחק מהמקום והנאשמים נכנסו בחזרה לרכב כשנאשם 1 נוהג בו. הוא נסע לכיוונו של המתלונן ועבר שם בסמוך למתלונן אשר קפץ הצדה כדי שלא ייפגע. המתלוננים עמדו על הכביש והנאשמים יצאו מהרכב ותקפו את המתלונן ומשכו אותו בכח. בשלב זה הגיעה ניידת משטרתית שעברה באקראי במקום. השוטר ברכב המשטרתי הבהב באורות הניידת לנאשמים אך הם לא צייתו והמשיכו להמלט בנסיעה. שוטרים בניידת אחרת שקיבלו דיווח על המלטות הנאשמים ברכב, הורו להם במערכת הכריזה לעצור. הנאשמים לא צייתו להוראות השוטרים והמשיכו להמלט, ביצעו פניית פרסה פעמיים והמשיכו בנסיעה מהירה. רכב הנאשמים אף נכנס לנתיב הנגדי תוך חציית אי תנועה. רכב אחר נאלץ לסטות בחדות ימינה כדי למנוע התנגשות. בהמשך איבדו הנאשמים את השליטה ברכב ועלו עמו על אבני ועמודי הכיכר. כך נעצר הרכב. הנאשמים נמלטו בריצה מהמקום והשוטרים דלקו אחריהם. שוטר אחד תפס את נאשם 1 והוא תקף אותו בכך שהיכה אותו. נאשם 2 שלף סכין ואיים על מתנדב. נאשם 2 הצליח להמלט ונעצר לאחר זמן קצר כשהוא מסתתר בין השיחים. המשיב נמלט מהרכב ונעצר בקירבת מקום. נאשם 1 נסע ברכב כשהוא תחת השפעת משקאות משכרים ובעת שרישיונו נפסל ע"י בית  המשפט. כתב אישום מייחס לכל אחד מהנאשמים עבירות של סיכון חיי אדם, הפרעה לשוטר, תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים, ולנאשמים 1 ו- 2 עבירה נוספת של תקיפת שוטר ועבירה של מעשה מגונה ולנאשם 1 נהיגה בשכרות ופסילה וללא ביטוח.

            הסניגור לא כפר בקיומן של ראיות לכאורה אך הדגיש את חלקו של המשיב בסיפור המעשה. התביעה תיארה את העבירות בהן הואשם המערער ועמדה על המסוכנות הנובעת מהן.

2.         הגישה האינדיוידואלית בסוגיית מעצר עד לסיום הליכים רלוונטית עד מאוד בהכרעה זו. בית משפט אינו מורה על מעצר על סמך סעיפי עבירה ואף לא על פי סיפור המעשה - מקום בו כתב אישום מוגש נגד מספר נאשמים אשר כל אחד מהם לקח חלק אחר במתואר. איש איש ייעצר על פי נסיבותיו. כך ביחס למעשה וכך ביחס לעושה.

            בענייננו, המדובר בקטין בן 16 ושמונה חודשים. נעדר עבר פלילי. חלקו בעבירה אינו תופס מקום מרכזי. נאשמים 1 ו- 2 הם ביצעו, על פי הנטען, את העבירה של מעשה מגונה. נאשם 1 הוא אשר נהג בשכרות בזמן פסילה וללא ביטוח. ייתכן ועל סמך קונסטרוקציה משפטית, לכאורה ניתן יהא להרשיע את המשיב כשותף או כמבצע בצוותא בעבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. אולם אין מחלוקת שלא הוא נהג ואף אם היה שיכור אין להשוות בין נהיגה בשכרות לבין "נסיעה בשכרות". מסוכנותו של המשיב אכן מתעוררת מההפרעה לשוטר, עבירת איומים ועיקר חלקו בתקיפה. אך עומק מסוכנותו לכאורה הינו פחות מנאשמים 1 ו- 2.

            תסקיר קצין מבחן ממליץ על שחרור המשיב בתנאים של מעצר בית. הוא נעצר לראשונה במסגרת תיק זה. קצין מבחן העריך "כי המשך מעצרו יכול לסכן אותו". הערבים המוצעים העידו בפני. אינני מוצא לנכון שאביו של המשיב ישמש מפקח לנוכח התרשמותי שניסה להתחמק מהיותו בעל עבר פלילי. מהצד האחר, התרשמתי לחיוב מהאם, מדודתו ומשכן של המשפחה. נראה שהערבים הבינו את מהות תפקידם ושהם מייחסים את מלוא הרצינות למשימה המוטלת עליהם. לחיזוק מנגנון הפיקוח, נראה שיהא רצוי שהאב ישמש ערב, אם כי לא מפקח. שאלת המפתח היא, האם יש בחלופה להשיג את מטרת המעצר באופן שפוגעת פחות בחירותו של המשיב, היה וייעצר. על שאלה זו הייתי משיב בחיוב בנסיבות העניין.

3.         על כן הנני מורה על שחרור המשיב בתנאים הבאים:

א.         שהייה 24 שעות ביממה בבית הוריו ברהט שכונה 12 בית 55  (מעצר בית מלא).

ב.         ערבות עצמית וצד ג' בסך 100,000 ש"ח.

ג.          גב' הודה בחירי ת"ז 021888318, מר עזאת בחירי ת"ז 059518076, מר פואד אלבחירי ת"ז 021886403 וגב' מונה בחירי ת"ז 029244043 ישמשו ארבעתם כערבים צד ג'.

ד.         כל ערב יחתום על ערבות צד ג' בסך 100,000 ש"ח. 

על מי משלושת הערבים צד ג' - למעט האב - להיות נוכח בבית המתואר בסעיף א', 24 שעות ביממה. להסרת כל ספק יצויין כי על גב' הודה בחירי להיות נוכחת בביתה, אלא אם כן נמצא שם ערב אחר. יובהר כי האב אינו משמש מפקח.

על הערבים לאפשר למשטרה להכנס לבית בכל עת, לבדיקת נוכחותו של המשיב.

היה ויוודע למי מהערבים כי המשיב הפר את תנאי השחרור עליו להודיע על כך באופן מיידי למשטרה ולמר פואד אלבחירי.

ה.         המשיב יתייצב בתחנת המשטרה ובבית המשפט כנדרש. במקרה זה ילווה אותו אחד מהערבים. כן ידאג הערב כי המשיב יגיע ישירות אל היעד, וכן יחזור ממנו ישירות למקום בו נמצא מעצר הבית.

ו.          תעוכב יציאת המשיב מהארץ עד לסיום משפט זה ועליו להפקיד דרכון אם יש בידו.

ז.          המשיב לא יצור קשר, בכל דרך שהיא, עם מי מעדי התביעה.

ח.         אם המשיב יפר אחד מתנאי השחרור, ניתן יהיה לעצרו ובמצב זה יש להביאו בפני או בפני שופט אחר של בית משפט זה, תוך המועד הקבוע בחוק.

ניתנה היום ח' בכסלו, תשס"ח (18 בנובמבר 2007) במעמד הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ