אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21878/06

החלטה בתיק בש 21878/06

תאריך פרסום : 25/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21878-06
01/11/2006
בפני השופט:
שרה דברת

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
לחיאני אליהו
החלטה

1.         נגד המשיב יחד עם שניים אחרים הוגש כתב אישום המייחס להם עבירה של קשירת קשר לפשע, עבירה לפי סעיף 499 (א) (1) לחוק העונשין התשל"ז - 1977, נסיון להחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, עבירה לפי סעיף 25 לחוק הנ"ל בצירוף סעיף 7 (א) + (ג) לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג - 1973, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית עבירה לפי סעיף 7 (א) +(ג) לחוק לפקודת הסמים, יבוא סם מסוכן, עבירה לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים, הסתייעות ברכב לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 43 לפקודת התעבורה [נוסח חדש] התשכ"א - 1961.

בנוסף מייחס כתב האישום למשיב - הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, עבירה לפי סעיף 275 לחוק העונשין והשמדת ראיות, עבירה לפי סעיף 242 לחוק העונשין.

על פי כתב האישום, לפני יום 12.5.06 קשר המשיב יחד עם שני הנאשמים הנוספים ועם אחרים קשר לבצע עבירות מסוג פשע של יבוא עשרות אלפים של טבליות סם מסוכן מסוג MDMA לישראל.

במסגרת הקשר שלחו האחרים, שזהותם אינה ידועה למאשימה, חבילה בדואר מהולנד לישראל, אשר הכילה כ - 41,601 טבליות סם מסוכן מסוג MDMA במשקל של כ- 8,000 גרם שהוסתרו במיכל פלסטיק. החבילה מוענה לנאשם 1.

החבילה אשר אותרה קודם לכן ע"י רשויות המכס בהולנד הועברה למשטרת ישראל, אשר פתחה החבילה והוציאה מתוכה את מירב הטבליות. לאחר מכן החזירה לחבילה טבליות מסוג MDMA  במשקל של כ - 500 גרם בלבד.

ביום 22.5.06 במסגרת הקשר ולשם קידומו הגיע הנאשם 1 לסניף הדואר באשדוד ונטל החבילה. עצר מונית ונסע עם החבילה לאשקלון שם הניח אותה ליד עץ סמוך לרחובות ניסים וש"י עגנון.

במסגרת הקשר ולשם קידומו הגיע למקום הנאשם 2, ברכבו מסוג C.M.G מספר רישוי 7129406 אסף את החבילה, הניח אותה ברכבו ונסע לקרית- גת, מסר החבילה למשיב, אשר עמד בפתח ביתו,  ברח' אמציה 2 בקרית גת.

המשיב לקח את החבילה לביתו שם פתח את מיכל הפלסטיק בו היו כדורי MDMA  והוציא את הסם. סמוך לשעה 18:45 כאשר דפקו שוטרים בדלת ביתו של המשיב ודרשו ממנו לפתוח את הדלת, המשיב לא שעה להוראות השוטרים אלא רץ לחדר השירותים זרק את טבליות הסם לתוך האסלה והדיח את המים בכדי למנוע את תפיסת הסם ע"י השוטרים ובמטרה להשמידו.

שני שוטרים שעמדו מחוץ לבית שמעו את מעשי המשיב, פתחו את צינור הביוב על מנת למנוע ממנו להשמיד את הסם כולו ותפסו חלק מהסם. קצין המשטרה אבי מנוס  נכנס לבית המשיב אשר שהה  בקומה השניה של הבית  סמוך לחבילה ובראותו את קצין המשטרה החל לרוץ על מנת להתחמק ממנו אולם זה השתלט עליו ועצר אותו.

  1. בהחלטה שניתנה על ידי ביום 29.6.06 (בב.ש. 20951/06) הוריתי על מעצרו של המשיב תוך שציינתי שלא הובאה בפני כל חלופה של ממש שיהא בה לנטרל מסוכנותו והפניתי תשומת ליבו של מפקד בית המעצר לצורך של המשיב במעקב והשגחה רפואית.

3.   ביום 24.7.06 הוגשה בקשה לעיון חוזר בה פורט שוב מצבו הרפואי של המשיב והוצעו חלופות מעצר שונות. בדיון שהתקיים בפני כב' השופט ב. אזולאי סגן נשיא,  הוגש גם מכתב מיום 31.7.06 של פרופ' ג.לוגסי, מנהל מחלקה המוטולוגית מכון הדם במרכז רפואי ברזילי באשקלון, בו צויין כי המשיב אובחן כ" סובל ממחלה ממארת של מערכת הלימפה... לפני כמעט 20 שנה (1987)  ומאז טופל מספר פעמים בטיפולים כימותרפיים קשים דרך הוריד  עקב פעילות מחלתו. במצבו הנוכחי קיים כשל מערכת החיסונית משני הן למחלה עצמה והן לטיפולים הכימותרפיים הקודמים וכתוצאה מכך מר לחיאני חשוף לזיהומים בעיקר ממקורות סביבתיים. ברור שעל מנת לשמור על בריאותו של מר לחיאני ולמנוע זיהומים קשים, יש להקפיד על סביבה נקייה, תנאי היגיינה טובים יותר, ואם לא, מר לחיאני יהיה בסיכון לפתח זיהומים קשים עד לסכנה אמיתית על חייו".

בנסיבות אלה, קבע כב' השופט ב. אזולאי בהחלטתו מיום 1.8.06 (ב.ש. 21280/06) כי טרם מתן ההחלטה מן הראוי שב"כ המדינה יתייחס " לשאלה איך ניתן לספק את צרכיו הבריאותיים של המשיב במסגרת שירות בתי הסוהר, וימסור הודעה בליווי מסמכים מאמתים של גורם מקצועי מוסמך...". כן  הורה  על קבלת תסקיר מעצר שיתייחס הן לפן הבריאותי והן לענין חלופת המעצר המוצעת.

4.         המשך הדיון התקיים ביום 16.8.06 בפני כב' השופטת ר. אבידע סגן נשיא, אשר קבעה, כי על מנת למלא אחר החלטתו של כב' השופט ב. אזולאי, מן הראוי לפנות פעם נוספת לשלטונות שב"ס, שיתייחסו למכתבו של פרופ' ג.לוגסי מיום 31.7.06 ויתנו הדעת אם ועד כמה יש באפשרות שב"ס לשמור על בריאות המשיב לנוכח האמור במכתבו של פרופ' לוגסי. שירות המבחן התבקש להשלים את תסקיר המעצר תוך התייחסות לחלופות המעצר שהוצעו, כאשר לאחר קבלת ההשלמות יוכל ב"כ המשיב לפנות לביהמ"ש בבקשה לקביעת דיון.

ביום 21.9.06 הוגשה בקשה נוספת לעיון חוזר (ב.ש. 21697/06) בה נטען שמשאותרה חלופה ראויה והוגש תסקיר מעצר ותגובת שב"ס יש להורות על שחרורו של המשיב לחלופת מעצר.

5.         שירות בתי הסוהר, באמצעות קרפ"ר שב"ס, ד"ר אדלר, ערך שלושה מסמכים טרם הדיון שבפני, האחד מיום 10.8.06  בו צויין כי המשיב יוכל לקבל מעקב אונקולוגי ומעקב רופא עיניים, לפי מצבו הרפואי, אם יאסר. עוד צויין כי מכתבו של פרופ' לוגסי מיום 31.7.06 נראה מגמתי, מדובר בבית סוהר ואין אפשרות להתחייב לתנאי היגיינה מיוחדים. במידה והמשיב ישהה עם אסירים אחרים בתא, השמירה על ניקיון התא והיגיינה היא באחריות האסירים  ובכלא אין תנאים עם "היגיינה מיוחדת" וסביבה נקייה באופן מיוחד.

במכתב נוסף מיום 16.8.06 צויין כי המשיב נמצא במעקב רפואי, אינו סובל מנפיחות בבלוטת הלימפה, אינו סובל מחום גבוה ונטול תלונות רפואיות דבר המראה כי המחלה "רדומה". עוד צויין כי נבדק לפני מספר ימים ע"י רופא היחידה, מצבו הרפואי טוב, נלקחו בדיקות דם הרלוונטיות למחלתו. (מסמך זה הוצג ע"י ב"כ המשיב לראשונה בישיבה מיום 24.10.06 ולא ברור לי מדוע המבקשת לא הביאה מסמך זה לידיעתי בדיון מיום 4.10.06).

במסמך נוסף מיום 31.8.06 שהוגש לביהמ"ש ביום 4.10.06 צויין כי אין לשב"ס בעיה לשמור על בריאותו של המשיב בכפוף לחוות דעת של פרופ' לוגסי. תנאי המחייה של האסירים נאותים. האסירים אמורים ושומרים על ההיגיינה הסביבתית והאישית. מצבו של המשיב המצוי במשמורת שב"ס מזה מספר חודשים טוב, ואין עדות להתלקחות המחלה בדיקות המעבדה הרלוונטיות שנלקחו,  חזרו תקינות.

6.         בדיון שהתקיים בפני ביום 4.10.06, לא הוצג בפני המסמך הרפואי מיום 16.8.06 לגבי בדיקות הדם, ולו היה מוצג מסמך זה במועד, יתכן וההחלטה היתה שונה. לאור הסתירה לכאורה בין שני המסמכים מיום 10.8.06 ו - 31.8.06,  לגבי אפשרות להבטחת תנאים היגייניים, הוריתי לקרפ"ר שב"ס ליתן הסבר לכך ולהעביר לביהמ"ש דו"ח בדבר הבדיקות הרפואיות שנעשו למשיב מאז אישפוזו. דחיתי הדיון ליום 17.10.06, תוך שהוריתי שתגובת שב"ס תוגש עד ליום 15.10.06.

ביום 15.10.06 הוגשה בקשה ע"י המשיבה לדחות הדיון כיוון שעובדי שב"ס היו בחופשה מרוכזת בחול המועד סוכות. נעתרתי לבקשה ודחיתי הדיון ליום 22.10.06 שעה 13:00, תוך שהוריתי שתגובת שב"ס תוגש עד ליום 19.10.06.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ