אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21806/06

החלטה בתיק בש 21806/06

תאריך פרסום : 02/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21806-06
30/10/2006
בפני השופט:
צלקובניק יורם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ניצן גל-און
הנתבע:
אבו כף פתחי
עו"ד בטיטו נחמן
עו"ד ענת שוורץ
החלטה
 1. נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו, באישום הראשון, עבירות של ניסיון לרצח, לפי סעיף 305 (1) לחוק העונשין, תשל"ז- 1977 (להלן: החוק) ועבירות בנשק, לפי סעיף 144(ב) לחוק, ובאישום השני, עבירות של חבלה בכוונה מחמירה לפי סעיף 329(א)(2) לחוק, והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, לפי סעיף 275 לחוק.
 1. התביעה מבקשת להורות על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים בתיק.
 1. ההגנה אינה חולקת על קיומן של ראיות לכאורה, ואולם היא סבורה כי אין בהן עוצמה ראיתית המצדיקה מעצרו של המשיב עד תום ההליכים, וניתן להסתפק לפיכך, בחלופת מעצר, בתנאים מגבילים הולמים, לאחר קבלת תסקיר מעצר בעניין זה.

כתב האישום

 1. על פי עובדות כתב האישום פרץ ויכוח בתאריך 29.9.2006 סמוך לשעה 12:00, בין המשיב לבין ינאי פנחס (להלן: ינאי), מבעלי מוסך "צמיגי פנחס" בבאר שבע, על אופן הטיפול ברכב מסוג סונומה (להלן: הרכב), שהוכנס למוסך על ידי המשיב ואדם נוסף, שזהותו לא התבררה. במהלך הויכוח אף יצא ינאי מהמוסך, בעקבות המשיב, כשהוא אוחז בסכין מטבח, ואמר למשיב, "קח תדקור אותי" (להלן: האירוע הראשון).
 1. בשעה 14:15 לערך, חזר המשיב למוסך כשהוא רוכב על אופנוע. הוא החנה את האופנוע בסמוך למוסך והתקדם, כשלראשו קסדה סגורה,  לעבר כפיר פנחס (להלן: כפיר),  אחיו התאום של ינאי, אף הוא מבעלי המוסך, וקרא לו: "בחור". כפיר הסתובב לעבר המשיב ואז ירה זה לכיוונו של כפיר ארבעה כדורים מאקדח שהיה ברשותו, בכוונה לגרום למותו, ונמלט מהמקום עם האופנוע. (להלן: אירוע הירי).
 1. לאחר אירוע הירי הגיעו שוטרים למתחם שבט אבו כף, ליד כביש 60, במטרה לעצור את המשיב. השוטרים גדסי וזוהר, הבחינו באופנוע שחזותו תאמה את התיאור שנמסר על ידי כפיר, כשהוא נכנס למתחם השבט. המשיב שרכב על האופנוע, הבחין בשוטרים, סובב את האופנוע לכיוונם, האיץ את מהירותו, כשהוא אינו שועה לקריאות השוטרים לעצור. השוטרים נאלצו לזוז הצידה כדי לא להיפגע מהאופנוע, דחפו את המשיב שאיבד שליטה והתהפך. המשיב ניסה להימלט אולם נעצר.   
 1. על גבי האופנוע נתפס אקדח מסוג 'סטאר', ומחסנית כדורים, ונקבע כי מאקדח זה נורו הקליעים לעבר כפיר. לטענת התביעה הוחזק האקדח ברשות המשיב שלא כדין.

חומר הראיות

 1. מהודעותיהם של ינאי וקובי יאיר, עובד המוסך, עולה כי לאחר הכנסת הרכב לתיקון בשעה 11:00 -12:00 לערך, התפתח ויכוח בין האדם שנלווה לבעל הרכב, שזוהה על ידי ינאי מאוחר יותר כמשיב, על אופן התיקון. במהלך הויכוח שגלש למילים בוטות, איים המשיב על ינאי במילים "שמתי אותך בראש שלי", וינאי אמר לו כי "גברים מגיבים במקום ולא מחכים", ולאחר שהמשיב יצא החוצה וינאי סבר ככל הנראה, כי זה מתכוון לפגוע בו, הציע לו בהתרסה, סכין שהחזיק ברשותו. 
 2. מהודעתו של כפיר מיום 29.9.2006, (שעה 16:53), שלא נכח באירוע הראשון, עולה כי הבחין בשעה 14:15 לערך, ברוכב אופנוע "המתעסק" עם האופנוע,  שהיה בצבע "שחור עם פסים אפורים בצדדים", במרחק 50 מ' ממנו, "אחרי 5 דקות לערך בא לכיוון שלי... קרא לי בחור, אני הסתובבתי אליו, ואז ראיתי אצלו אקדח שחור ביד, והוא ירה לכיוון שלי 4 כדורים...ברחתי לתוך המוסך, ואז צעקתי יורים בי, ותוך כדי הבריחה שמעתי עוד 3 יריות, וצעקתי למי שהיה במוסך, קומו קומו, תראו את הבן אדם, ותעשו משהו...".  לדברי כפיר האופנוע שנתפס במתחם השבט "דומה מאד" לאופנוע המתואר על ידו, והיה על הכנף "פס אפור בוודאות". עם זאת השיב בחקירתו כי לא הבחין בגוון כתום על האופנוע "שמרחוק אולי לא ראיתי".  

בהודעה נוספת מיום 8.10.2006, מציין העד כי "עבד על משאית" מחוץ למוסך. האופנוע הוחנה במרחק של 100 מ' מהמוסך, והוא הבחין באופנוען הצועד לעברו, כשהוא חבוש קסדה שחורה עם מסכה שבורה בקצה, וממרחק של כ- 50 מ' יורה לעברו 4 יריות, בהפרשים של 2 שניות בין כדור לכדור; שני קליעים פגעו ב"עגלה של המשאית שעליה עבדתי, בצד שעבדתי על העגלה", וקליע נוסף פגע "בקיר של המוסך, בגובה של מטר". העד אינו יודע היכן פגע הקליע הרביעי.

 1. מדוח פעולה של השוטר יוסף גמליאל מיום 29.9.2006, שעה 14:26, שהוזעק למקום, עולה, כי על פי דיווחו של כפיר "הגיע למקום רוכב על אופנוע חבוש קסדה, ירה לכיוון המוסך מספר יריות ונמלט מהמקום". במקום הירי נתפסו 4 תרמילי אקדח וקליע אחד.
 1. מהודעתו של ינאי  מיום 29.9.2006, בשעה 1500, עולה, כי שהה בתוך המוסך, ושמע קול של 4 יריות, ואת אחיו צועק מחוץ למוסך: "יורים בי, יורים בי". הוא יצא החוצה  והבחין ברוכב אופנוע "בצבע לא זכור לי", לבוש מעיל עור שחור וקסדה לבנה, הנמלט מהמקום. לדבריו הבחין באותם מעיל וקסדה המונחים בין שני המושבים הקדמיים של הרכב שהוכנס למוסך בעת האירוע הראשון. העד מסר את תיאור האדם עימו התווכח באירוע הראשון, כ"בעל מבנה גוף רזה, בדואי, בן 30-35 לערך, עינים חומות שיער קצר". קובי יאיר מסר תיאור דומה, וציין  כי הבחין ברוכב אופנוע "לבן" הנמלט מהמקום. עוד ציין כי הבחין כי הבחור "מגמגם קל".
 2. בתאריך 3.10.2006 נערך למשיב מסדר זיהוי במשטרת באר שבע, במהלכו זוהה המשיב על ידי ינאי, כמי שהגיע עם הרכב למוסך וניהל עימו הויכוח המתואר. ינאי ציין בהודעתו מאותו יום, כי הבחין במשיב, לפני עריכת מסדר הזיהוי, כשהוצא מחדר חקירות, אולם לא הבחין בפניו שהיו מכוסות. העד נחקר בעניין זה גם על ידי ב"כ של המשיב, במהלך מסדר הזיהוי, וציין כי לפני עריכת המסדר לא ראה את המשיב "ממש, ראיתי אותו חפיף", וכי פניו היו מכוסות.
 1. יצוין כי במסדר זיהוי נוסף שנערך לג'מאל אבו כף, אחיו של המשיב, ביום 5.10.2006, זיהה ינאי את ג'מאל, כמי שהיה מעורב בעימות עימו באירוע הראשון. בעימות משטרתי בין ינאי לג'מאל באותו יום, חזר בו ינאי מהזיהוי, וטען כי זיהה את ג'מאל בטעות, כיוון "שבמבט ראשון הם דומים".
 1. ממזכרי פעולה של השוטרים רס"ר גיא גדסי, רפ"ק ליאור זוהר, אבי עוזרי, מפקח לוי שרון, מיום 29.9.2006, שעה 16:00, עולה, כי לאחר איתור בעליו הרשום של הרכב, כעומר אבו כיף תושב מתחם אבו כיף, החלו לסרוק את הבתים במתחם כשלפתע הגיע המשיב רכוב על אופנוע שחור - מדוחות עוזרי ושרון עולה כי מדובר באופנוע בצבע "שחור אפור". מדוח השוטר דסקלו יוני עולה כי המשיב חבש קסדה בצבע שחור. לאחר שהמשיב הבחין בשוטרים המצויים במתחם, והמסמנים לו לעצור, נסע במהירות לעברם וניסה לדרסם. גדסי קפץ לצד ימין, והוא וזוהר דחפו את האופנוע לצד, וזה המשיך לנסוע, נתקל בגדר ואיבד שליטה. השוטרים נאלצו להפעיל כוח עקב התנגדות המשיב למעצר, שאף פנה לעזרת אנשים שהתגודדו מסביב, לעזור לו להימלט, והזעיק אנשים נוספים למקום. זוהר וגדסי מציינים בנוסף, כי המשיב זיהה אותם עקב היכרות קודמת.
 1. מדו"ח רפ"ק זוהר  עולה כי בחיפוש ב"תוך כידון" האופנוע, נמצאה גרב ובתוכה אקדח סטאר 9 מ"מ, ומחסנית מלאה כדורים. מדוח  השוטר יוני דסקלו מיום 29.9.2006, שהוביל את המשיב לתחנת המשטרה, עולה, כי תפס בכיס מכנסיו של המשיב כפפה, והחרים זוג כפפות "שחורות מעור ובד", שהמשיב הוציא מתחתוניו וניסה להכניסו "לשקע" במושב הרכב. 
 2. מדוחות השוטרים עולה כי המשיב סירב להירגע במהלך הנסיעה, הוא בעט בשוטרים, ירק לעבר עוזרי, ואיים עליהם כי "יזיין אותם", וכי "לא יחיו הרבה זמן". עם הגיעו לתחנה, המשיב התנגד בכוח לערוך בדיקת כף יד לגילוי שרידי ירי, וניתנה הוראה על ידי מפקד התחנה לערוך את הבדיקה תוך שימוש בכוח.
 1. בבדיקת מז"פ, מעבדת סימנים וחומרים,  מיום 23.10.2006, נקבע כי נמצאו 7 שרידי ירי על כפפת ה"צמר השחורה", שריד ירי על דגימה שנלקחה מידי המשיב, וכן חלקיק ירי על זוג הכפפות השחורות. חלקיקי הירי תואמים בעיקרם, את שרידי הירי של התרמילים שנתפסו. הממצאים מצביעים על כך כי המשיב ירה בנשק חם ובתחמושת, או בא במגע עם חפץ שהיה מזוהם בשרידי ירי התחמושת.
התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ