אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21747/06

החלטה בתיק בש 21747/06

תאריך פרסום : 11/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21747-06
07/01/2007
בפני השופט:
ר. אבידע - ס. נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד גלאון
הנתבע:
1. מזל בת יצחק לוי
2. יוסי בן מסעוד דרעי

עו"ד באיער
עו"ד רחמים
החלטה
  1. נגד המשיבים הוגש כתב אישום שבו יחסה להם המבקשת עבירות של קשירת קשר לפשע, שוד בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר, עבירות לפי סעיפים 499 (א) (1), 402(ב), 275 לחוק העונשין תשל"ז 1977, וזאת משנטען שביום 21.9.06, סמוך לשעה 20:50 המשיבה יחד עם המשיב קשרו קשר להביא את המתלונן א.מ (להלן:"המתלונן") לדירתם, ולשדוד ממנו את כספו.

המשיבה הזמינה את המתלונן לעלות לדירתה ולשתות קפה, תוך שאמרה לו כי המשיב לא נמצא בבית. כאשר נכנסו לדירה המשיבה סגרה את דלת הדירה, והמשיב נכנס לסלון  ודרש לדעת מה המתלונן עושה בדירתו וזאת כשהוא עומד בפתח הדלת כדי למנוע את יציאת המתלונן.

המשיבה טענה כי המתלונן  רצה לקיים איתה יחסי מין ולשלם לה בתמורה. המשיב לקח סכין התקרב למתלונן ודרש ממנו להרים את חולצתו ולהוציא את כל חפציו החוצה. המתלונן הוציא מכיסיו כסף במזומן בסך של 1,800 ש"ח ומסר אותו למשיב. המשיבה, בזמן זה, עשתה עצמה כמי שמגוננת  על המתלונן.

המשיב דרש מהמתלונן לצאת מהדירה, המתלונן יצא וברח מהבניין. המשיבה יצאה אחרי המתלונן והשיבה לו 574 ש"ח, אולם המתלונן דרש את היתר.

ביום 22.9.06 סמוך לשעה 05:00 בזמן שהמשיבים היו בדירתם, הגיעו שוטרים ודרשו מהם לפתוח את הדלת, אך המשיבים התעלמו מדרישתם, ורק לאחר שהשוטרים החלו בפריצת הדלת, שלחו המשיבים אדם נוסף שיפתח את הדלת, ועשו עצמם כישנים במיטה.

2.         עם הגשת כתב האישום עתרה המבקשת למעצרם של המשיבים  עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם, בין היתר מהנימוק שחומרתן של העבירות מלמדת על מסוכנותם, מה עוד שיש למשיב עבר פלילי הכולל רישומים והרשעות בעבירות רכוש, רכב, סמים, מעשה פזיזות באש, בריחה ממשמורת, אלימות, סכין, אלמ"ב ועוד, וכן, תלוי ועומד נגדו מאסר מותנה של 6 חודשים בגין עבירת רכוש. כן טענה המבקשת כי המשיבים מסכנים את בטחון הציבור וקיים יסוד סביר לחשש כי אם ישוחררו ינסו לשבש הליכי משפט ולהדיח עדים, בהתחשב בהתנהגותם של המשיבים כלפי המתלונן, והאיומים לפגוע בו.

3.         ב"כ המשיבים לא כפרו בקיומן של ראיות לכאורה וביקשו כי יוגש תסקיר מעצר אודות מרשיהם על מנת  לבדוק אפשרות קיומה של  חלופה למעצר.

4.         לאחר מספר דחיות הוגש תסקיר מעצר אודות המשיבה, אשר בו נאמר כי המשיבה נמצאה מתאימה לטיפול בקהילה הטיפולית "הדרך", אך עליה להשלים מספר בדיקות רפואיות, וכן יהיה עליה להמתין עד אשר יתפנה מקום.

            אשר למשיב, נאמר בתסקיר האחרון, כי למרות שהתקבל לקהילה טיפולית "הדרך" לאחר שהתברר כי גם המשיבה התקבלה לשם, ומאחר ואין זה מקובל כי בני זוג יתקבלו לאותה קהילה טיפולית, הוא מועמד כעת לקבלה בקהילה הטיפולית "מלכישוע" והוא הוזמן לראיון קבלה ביום 9.1.07.

5.         לשני המשיבים רישומים פליליים קודמים. למשיב יש יחסית מספר רב של רישומים פליליים קודמים, ואולם, חלקם מהשנים 1977 עד 1983, שאז הובא לדין בבתי משפט לנוער. החל משנת 86 הובא לדין מספר פעמים בפני בתי המשפט המחוזי והשלום, בגין עבירות נגד הרכוש, עבירות אלימות ועבירה על פקודת הסמים המסוכנים. בשלוש מההזדמנויות שבהן הובא לדין נדון לתקופות מאסר, פעם מאסר של שמונה חודשים, פעם מאסר של חמישה חודשים, ופעם נוספת מאסר של שישה חודשים. כמו כן, תלויים  ועומדים נגד המשיב שני מאסרים על תנאי האחד של ארבעה חודשים והשני של שישה חודשים, שהם בני הפעלה, היה וימצא אשם בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום. נטען היום, כי תלויים ועומדים נגד המשיב שני כתבי אישום בבתי משפט השלום, האחד בגין גניבה מחנות שבוצעה על ידו בשנת 2004, והאחר בגין פגיעה במתקן בזק וקבלת דבר במרמה, בגין מעשה התחברות שביצע יחד עם המשיבה לקו טלפון של שכן, כך שקיבלו במרמה שיחות בזק בשווי של 3,104 ש"ח.

            המשיב כיום בן 41, גרוש, אב לארבעה ילדים. מזה 22 שנים הוא מכור לסמים מסוכנים. באחד התסקירים שהוגש בעניינו (תסקיר מיום 19.10.069), נאמר כי קיימת רמת סיכון הנובעת מהתמכרותו הממושכת לסמים, יחד עם זאת, נאמר כי בזמנים שהמשיב אינו משתמש בסמים הוא מצליח לראות את המחירים שהוא ומשפחתו משלמים עבור התמכרותו.

            שירות המבחן התרשם כי המשיב, אשר ביטא רצון להשתלב בקהילה טיפולית, מאחר שבמהלך מעצרו, לטענתו, נגמל פיזית, אכן מביע היום רצון כנה להיגמל, והוא מודע לקשיים הניצבים בדרכו.

6.         אשר למשיבה, אף לה יש רישום פלילי יחסית לא קל. בעבר נדונה לחמישה חודשי מאסר בשל עבירות שבל"ר, לאחר מכן, נדונה לעשרה חודשי מאסר בשל עבירת שימוש במסמך מזוייף, ובשנת 1997 נדונה לשמונה עשר חודשי מאסר בשל עבירות שבל"ר ועבירות נגד הרכוש. גם לגביה נאמר בתסקיר, כי הינה מכורה לסמים קשים מגיל צעיר, ועל רקע התמכרותה מנהלת חיים עבריינים בשולי החברה.

            אמנם, שבתחילה, בתסקיר שהוגש ביום 5.11.06, הביע שירות המבחן ספקות לגבי המוטיבציה של המשיבה להיגמל, והתקשה להעריך את מידת יכולתה לעמוד בתהליך הטיפולי, ואולם, בהמשך, לאחר שהמשיבה הופנתה לבדיקת התאמתה לקהילה טיפולית, המשיבה התקבלה לקהילה טיפולית, וכעת כאמור, נאמר בתסקיר כי עליה להמתין עד שיתפנה מקום באותה קהילה.

7.         לטענת המבקשת חומרת העבירות שביצעו המשיבים, ושבגינן הוגש נגדם כתב האישום, כאשר לזאת מצטרף עברם הפלילי, מצדיק מעצר עד לתום ההליכים. עוד נטען ע"י המבקשת, את שכבר נפסק לא פעם, כי השלב בו נמצאים אנו כעת, אינו השלב שבו מתחילים בהליכי גמילה, כאשר קודם למעצר המשיבים לא החלו מיוזמתם בהליכי גמילה.

            אכן, זו היא ההלכה; ואולם, לצד אותה הלכה נקבע בחוק, כי בכל מקרה ישקול בית המשפט קיום חלופה למעצר. בעניינם של המשיבים, נראה לי, כי הקהילות הטיפוליות הן החלופה למעצר אשר יכולות להבטיח את שהמעצר נועד להבטיח.

8.         מדובר בשתי קהילות טיפול סגורות, כאשר תנאי מתנאי השחרור בערובה הוא הימצאותם של המשיבים בקהילות בתנאי מעצר. לזאת יש להוסיף, כי אם אכן הליך הגמילה יצליח, הרי שנראה שגם מסוכנותם של המשיבים תפחת.

9.         אשר על כן, הנני משחררת את המשיבה מהמעצר בערבות עצמית, וערבות אביה יצחק לוי, כאשר הערבות העצמית וערבות האב, כל אחת מהן בגובה של  10,000 ש"ח, וכן בהפקדה כספית בקופת בית המשפט בסכום של 700 ש"ח. האב יוכל לחתום על כתב ערבות במשטרת אשדוד.

            ואלה תנאי השחרור בערובה של המשיבה:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ