אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21674/05

החלטה בתיק בש 21674/05

תאריך פרסום : 30/08/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21674-05
15/11/2005
בפני השופט:
שרה דברת

- נגד -
התובע:
1. מזרחי מרדכי
2. מזרחי אברהם
3. מוסקוביץ גבריאל

הנתבע:
מדינת ישראל
החלטה

1.         בפני ערר על החלטת בימ"ש השלום באשקלון, כב' השופט ח.נחמיאס, סגן נשיא מיום 27.10.05 בב.ש. 2117/05 (ביחס לעורר 1 מרדכי מזרחי) מיום 9.10.05 בב.ש. 2060/05 (ביחס לעורר 2 אברהם מזרחי) ומיום 9.10.05 בב.ש. 1895/05 (ביחס לעורר 3 גבריאל מוסקוביץ), אשר הורה על מעצרם עד סיום ההליכים נגדם.

נגד העוררים יחד עם אחר (יורם אזולאי) הוגש כתב אישום המייחס להם 2 עבירות של כניסה והתפרצות למקום מגורים, עבירה לפי סעיף 406 א'+29 לחוק העונשין התשל"ז-1977 והפרעה לשוטר במילוי תפקידו עבירה לפי סעיף 275 לחוק הנ"ל.

עפ"י כתב האישום, ביום 12.9.05 בסמוך לשעה 10.30, פרצו העוררים לבית משפ' לפיד בשד' ירושלים 115/38, באשקלון תוך שבירת הדלת וגנבו חפצים רבים מתוכו. בהמשך פרצו העוררים לבית משפחת ביטון המתגוררים מול משפחת לפיד בשד' ירושלים 115/37- באותה שיטה - וגנבו כ-15 בקבוקי בושם ושני דרכונים.

כשיצאו העוררים לרחבת הכניסה של הבנין פנה אליהם השוטר טל קאפח, אם זקוקים הם לעזרה. העוררים השיבו בשלילה, השוטר זיהה עצמו ככזה וביקש מהעוררים להזדהות, העוררים נכנסו לרכב מזדה, תוך שהם נמנעים מלהזדהות כאשר העורר 3 איים על השוטר באומרו:" יא בן זונה אם תדבר, אני מוריד את המשפחה שלך שמעת? את הילדים שלך אני מוריד אתה מבין?" השוטר התקשר והזעיק תגבורת, בהמשך הרכב בו היו העוררים נעצר, הנאשם האחר יצא מתוכו בעוד העורר 2, נהג ברכב במהירות, תוך חריקת בלמים כשהעוררים האחרים משליכים חפצים מתוכו. השוטרים סימנו לעוררים לעצור, אך העורר 2 המשיך בנסיעה ונעצר בעקבות חסימה של רכב.

ברשות העורר 3 נתפס סכין, על כן מיוחסת לו גם עבירה של החזקת סכין למטרה לא כשרה וגם עבירת איומים.

2.         טענתם העיקרית של העוררים  כי אין ראיות לכאורה לעבירת ההתפרצות לבית משפחת ביטון משהחפצים שנגנבו מדירה זו לא נמצאו, בניגוד לחפצים שנגנבו מבית משפחת לפיד, והבשמים שנגנבו לא זוהו ע"י המתלונן. בדירת משפחת ביטון, לא נמצאו טביעות אצבע ואין כל ראיה היכולה לקשור העוררים לפריצה לדירתם. דווקא תפיסתם של העוררים בסמוך לפריצה והעדר החפצים אשר נגנבו מבית משפחת ביטון, מחלישה את הראיות כנגדם.

עוד נטען כי מכיון שמדובר בעבירות רכוש, מעשי העוררים אינם מקימים עילת מעצר. אין מדובר ברצף ממושך של אירועי גניבה. היחיד שיש לו עבר בעבירות רכוש הוא העורר 3 וגם בעניינו עסקינן בסיוע להתפרצות משנת 2000.  בנסיבות אלה, היה על ביהמ"ש  לאמץ את המלצת שירות המבחן ולהורות על שיחרור העוררים.

3.         המשיבה טענה כי מדובר בשתי דירות סמוכות. הבתים נפרצו בפרק זמן קצר, כאשר שיטת ביצוע הפריצה זהה לחלוטין. הפריצה השניה מיוחסת למשיבים על סמך שיטת ביצוע זהה, הנסמכת על חוו"ד מז"פ, על סמיכות הדירות, סמיכות הזמנים ולאור התנהגות העוררים כשנתפסו בכניסה לבנין, משסירבו להזדהות ונמלטו.

לגבי עילת המעצר, נטען כי מדובר בשתי התפרצויות שנעשו בחבורה תוך תכנון מוקדם. הגיעו עם שני רכבים, מחוץ לאיזור מגוריהם. לכל אחד מהעוררים עבר פלילי ומשהעוררים 1 ו-3 סירבו למסור גירסה בחקירה, יש כדי להקים עילת מעצר.

4.         אין מחלוקת בין הצדדים לגבי ראיות לכאורה לגבי הפריצה שארעה לבית משפחת לפיד. המחלוקת היא לגבי הפריצה שארעה לבית משפט ביטון שגרה מול משפחת לפיד באותו בנין. הראיות הקיימות לענין הפריצה לבית משפחת ביטון, די בהן כדי להניח תשתית ראייתית לכאורה. מדובר באותה שיטת ביצוע. מדובר בשתי דירות הסמוכות אחת לשניה, שנפרצו בסמוך. העוררים נתפסו ברחבת הכניסה לבית המגורים. העובדה שלא זוהו הבשמים שנגנבו מבית משפחת ביטון, אין בה כירסום של ממש, לאור הקושי האובייקטיבי בזיהוי בקבוקי בושם. לטענה שלא נמצאו טביעות אצבע בבית משפט ביטון, יש לציין  כי בתיק החקירה נמצא צילום של כפפות שנתפסו ברשות הנאשם האחר ובכך יש ויהא הסבר לאי הימצאותם של טביעות אצבע בבית משפט ביטון.

אין מחלוקת שעבירות רכוש לכשעצמן, אין בהן כדי להקים עילת מעצר, יחד עם זאת, ריבוי המעשים, תכנון, תחכום, ביצוע עם אחרים יש ויקימו עילה למעצר.

בתיק זה התקבצו העוררים מראשון לציון, יחד עם הנאשם האחר מירושלים לבצע עבירות באשקלון. לשם כך, יש צורך בתיכנון מוקדם. באופן אקראי לאחר ביצוע העבירה, נקלע למקום שוטר עירני, שככל הנראה חשד בעוררים ושאל אם זקוקים הם לעזרה, נענה ע"י מי מהם "בטון גבוה". הציג עצמו כשוטר וביקש מאותו אחד להזדהות. אותו אחד טען שאין בידו תעודת זהות, האחר השיב שתעודת הזהות מצויה ברכב ובהליכה מהירה העוררים עלו לרכב והסתלקו מהמקום. במהלך המנוסה חבר אליהם אדם נוסף שהיה עם תיק של אישה. אחד מהם הוציא ראשו מהרכב ואיים על השוטר, אותו אחד זוהה על ידו, מאוחר יותר כעורר 3 שהיה גם זה אשר דיבר לשוטר בטון גבוה וטען שאין בידו תעודת זהות. הרכב עזב בחריקת בלמים.

5.         העורר 1, מרדכי מזרחי בחקירתו מסרב למסור גירסה ואומר שדבריו יאמרו בבית המשפט.

העורר 2, אברהם מזרחי, מעיד שהגיע לאשקלון עם העורר 3, לבקר ידידה שלו, שאינו מכיר אותה. הבין מהעורר 3 שהיא מתגוררת במקום בו היה המפגש עם השוטר. היה איתם גם  אחיו, העורר 1. הנאשם האחר הצטרף אליהם במגרש החניה. אין הוא יודע את שמו, לא מכיר אותו ולא נסע להפגש עימו.

השוטר הוא שהתחיל את המריבה. אין הוא יודע מדוע לאחר המפגש עם השוטר עלה הנאשם האחר לרכב.

לא ראה את העורר 3 משליך תכשיטים תוך כדי נסיעה. מכחיש שהעורר 3 איים על השוטר וטוען שהשוטר הוא שאיים עליו. מכחיש שהיו להם תיקים בניגוד לעדות השוטר  וכן את ביצוע העבירה המיוחסת לו.

העורר 3 בחקירתו במשטרה מסרב למסור גירסה ואומר שכל שיש לו לומר, יאמר בבית המשפט.

לגבי העבירה של החזקת סכין, העיד העורר 3 שמשתמש בסכין לסוסה שלו כדי לנקות את הפרסות. הסכין היתה באופן מקרי עליו באותו היום. מוסיף שהפגיון נתפס במעצר לאחר שהוציא אותו מרצונו.

עיון בזכ"ד מיום 12.9.05, של רס"מ שלמה כרמי מלמד, שהעורר 3 הוציא הפגיון שהיה ברשותו לאחר שנבדק במגנומטר מזמזם, ורק לאחר שנשאל אם יש בידו מתכת, מסר הפיגיון.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ