אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21641/05

החלטה בתיק בש 21641/05

תאריך פרסום : 09/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21641-05
15/11/2005
בפני השופט:
שרה דברת

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
מג'די בן מוחמד אבו מדיעם
החלטה

1.           נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של חבלה בכוונה מחמירה עבירה לפי סעיף 329(א)(1) לחוק העונשין תשל"ז-1977 והחזקת סכין, עבירה לפי סעיף 186(א) לחוק הנ"ל, בכך שביום 20/10/05, חתך בסכין את צווארו של המתלונן באורך של כ-20 ס"מ,כתוצאה מכך המתלונן נותח ואושפז.

הרקע לארוע, מפגש קודם באותו היום בין המתלונן וחבריו לבין המשיב ופתחי אבו מדיעם (להלן:"פתחי"). פתחי והמשיב התקשרו למתלונן וביקשו ממנו שיבוא לעזור להם בהחלפת גלגל ברכב של אחר, בסמוך לצומת בית קמה. המתלונן נענה לבקשה, הגיע עם כמה מחבריו והחליפו הגלגל.

המשיב ופתחי הבחינו כי מרכבם נעלם משקה אלכוהולי יקר שרכשו קודם לכן. התקשרו למתלונן שאישר, כי אכן לקח הבקבוק וקבעו להפגש עימו במרכז המסחרי.

במפגש פתחי והמתלונן, החליפו מהלומות ביניהם. אחד מחבריו של המתלונן ניסה להפריד ביניהם ומשך את פתחי לכיוון כלי הרכב. באותה עת, המשיב התקרב למתלונן, כשהוא מחזיק בסכין בידו, הניף אותה לעבר צווארו של המתלונן וחנק אותו.

המשיב מכחיש העבירה המיוחסת לו, וטוען לכרסום של ממש בראיות התביעה, המצדיק שיחרורו לחלופת מעצר.

2.          המתלונן בעדותו הראשונה מיום 21/10/05 שעה 14.30, מעיד שכאשר חזרו לרהט מצומת בית קמה, התפתח ויכוח בינו לבין פתחי "ואז הוא הוציא סכין יפנית מהכיס. לא ראיתי אם היא גדולה או קטנה ואז הוא חתך אותי בצוואר" (עמ' 1 ש' 6-7), מעיד שבן דודו, סלאמה, היה בשטח וראה כל שארע. אחרי הארוע פתחי ברח ובמהלך הארוע גם הוא וגם פתחי היו שתויים.

3.         בעדות מיום 24/10/05, מעיד המתלונן, שלאחר ויכוח שהיה עם פתחי כשנפגשו לאחר שקבעו לעשות כן, ירדו פתחי והמתלונן מרכביהם, החלו להכות האחד את השני באגרופים, כשפתחי פתח בקטטה. פתחי תפס אותו בגרון מאחור "וסתם לי את העיניים עם היד שלו והרגשתי משהו חד על הגרון ואז עזב אותי פתחי וראיתי דם, נציין כי מגדי היה לידו זאת אומרת הוא  היה לפנים ואני לא ראיתי בדיוק מי חתך אותי אבל רבתי עם פתחי רק ולא עם  מגדי" (עמ' 2 ש' 8-10). אין הוא יודע היכן היו חבריו באותה עת,  או שהיו ברכב או שברחו. לאחר שנחתך, עמאר לקח אותו למוקד. מכחיש שסאלמה הפריד בינו לבין פתחי, בניגוד לעדותו של סאלמה, פתחי והמתלונן. חוזר ואומר "פתחי אחז בי מאחור ועצם לי את  העיניים ומגדי היה קרוב אליו במרחק קרוב מאוד פחות ממטר אחד..." (עמ' 2 ש' 18-19). אין הוא יודע בדיוק מי חתך אותו. כשמופנה לעדותו הראשונה, שם  אמר כי פתחי הוציא סכין יפנית מהכיס וחתך אותו בצוואר משיב, "אני רוצה לומר שפתחי תפס  אותי מאחור ומגדי היה קרוב אליו, לא ראיתי את פתחי מוציא סכין מהכיס" (עמ'  2 ש' 24-25).

בעקבות עדות זו הוזהר שהוא חשוד במסירת הודעה כוזבת, משיב שהיה לאחר ניתוח  והיה מבולבל, אך עומד על כך שסאלמה לא הפריד בינו לפתחי בשום שלב.

4.         פתחי  מעיד (עדות מיום 23/10/05), שקנה יחד עם המשיב בקבוק וויסקי בצומת קמה ב-120 ש"ח. נסעו למפגש שקבעו קודם לכן עם המתלונן, סאלמה ועמאר. בדרך עצרו לעזור לאדם שהיה לו תקר בגלגל. התקשר לסאלמה שיבוא לעזור וזה הגיע עם המתלונן ועמאר. לאחר שהחליפו הגלגל, עלה לרכבו יחד עם המשיב, הבחין שבקבוק השתיה נעלם. התקשר לסאלמה, בתחילה הכחיש שלקח הבקבוק, אח"כ אישר וקבעו להפגש ברהט. בהגיעו למקום, ניגש לרכבם המתלונן, פתח את דלת הרכב שאל אותו "אתה חושב שאני גנב" והכה אותו באגרוף בחזהו. ירד מהרכב, המתלונן היכה אותו שוב, כתוצאה מכך נפל לרצפה. בינתיים ירדו מהרכבים סאלמה, עמאר והמשיב והחלו להפריד ביניהם. סאלמה אחז בצווארו והרחיק אותו מהמתלונן. הבחין שהרכב של סאלמה מונע, כשהמשיב ועמאר ישבו ברכב והמשיב צעק כי המתלונן נפגע בצוואר. שלושתם נסעו עם הרכב של סאלמה למוקד רפואי ברהט וסאלמה עזב אותו ורץ לשם ברגל. הניע את רכבו ועזב המקום. אישר שטרם מפגש זה שתה אלכוהול. הוא לא ראה כיצד המתלונן נחתך, שכב על הרצפה כתוצאה מהאגרוף שקיבל מהמתלונן ושמע את המשיב אומר, שהמתלונן פצוע. עמאר הגיע עם הרכב של סלאמה ויחד עם המשיב לקחו אותו למוקד.

כשנאמר לו שהמתלונן העיד שהוא חתך אותו בסכין משיב שהמתלונן שקרן וכי היה משפט בדואי בו אמר המתלונן שלא הוא שחתך אותו.

כשנשאל מי חתך אם כן המתלונן משיב "לא יודע זה עבודה שלכם, אני רק רוצה לומר שסאלמה תפס אותי והרחיק אותי מסאמי ומי שהיה ליד סאמי זה מגדי ועמאר". (עמ' 2 ש' 17-19).

בהמשך אומר שהוא בירר מי פצע את המתלונן אך לא רוצה לומר למשטרה שזה תפקידה.

5.         בעימות שנערך בין המתלונן לבין פתחי, מטיח המתלונן בפתחי שאיים עליו בטלפון בקשר לבקבוק הויסקי, תפס אותו מהראש וחש שנחנק בגרון, פתחי משיב שלא איים עליו ודבריו היו "בצחוק". כשהגיע למקום המפגש, המתלונן היכה בו באגרוף, ירד מהרכב קיבל עוד אגרוף מהמתלונן, נפל על הרצפה.  סאלמה הפריד ביניהם, אז ראה את המתלונן נוסע עם עמאר ומגדי, היה לו סכין ביד ודם על היד. " שאלתי מי נחתך מגדי אמר סאמי נחתך". שאלתי את מגדי מי חתך אותו הוא אמר לי, "לא יודע". בהמשך אומר שלא הוא חתך אותו, גם לא ראה איזו סכין זו היתה.

6.         סאלמה אבו מדיעם העיד שראה את המתלונן ופתחי מכים האחד את השני, כאשר פתחי בעט במתלונן ונתן לו אגרופים וכך גם המתלונן. הפריד ביניהם כך שתפס את פתחי והוביל אותו לכיוון רכבו, ואז המתלונן לקח את רכבו שהיה מונע ונסעו לכיוון המוקד הרפואי אז  הבין שהוא נפגע בצוואר.

כשמשך את פתחי לכיוון רכבו, המשיב כבר לא היה ברכב, אלא הלך לכיוון המתלונן ואין הוא יודע מה קרה ביניהם. כאשר הפריד בין המתלונן לפתחי, לא ראה דם, והמתלונן לא צעק ולא אחז בגרונו ולא היה כל מעשה חריג שיצביע שהמתלונן נחתך בצוואר. ברגע שהפריד בין המתלונן לפתחי, הגיע המשיב ועמאר שהלכו לכיוון המתלונן.

כן שמע את המשיב אומר לעמאר, "קח את סאמי הוא קרוע בגרון" (עמ' 1 ש' 32). לא ראה את פתחי אוחז בסכין והמגע בין פתחי למתלונן היה בידיים וברגליים. מעיד שלמשיב יש באופן קבוע סכין חיתוך בתוך הפה באורך של 2 ס"מ.

7.          עואמה אבו מדיעם (העדים קראו לו עמאר) העיד שהיה שתוי, ישב במושב האחורי של  הרכב של סאלמה, שמע צעקות, יצא מהרכב וראה כי למתלונן יורד דם מהצוואר. העלה  אותו לרכב ולקח אותו אותו לבית חולים. לא ראה את פתחי או המשיב במקום. כשנאמר לו שגם פתחי, גם סאלמה וגם המשיב מעידים שהיה במקום וראה הכל, השיב שהם משקרים ולא ראה אף אחד מהם. כל ששמע זה את המתלונן צועק שחתכו לו הגרון, אז התעורר. נרדם כי היה שתוי והיה בתוך הרכב, אלה שאומרים אחרת, משקרים.

8.                    המשיב העיד כי כשהגיע למקום המפגש ברהט, המתלונן ירד מרכבו של סאלמה, ניגש לחלון של פתחי, התפתחה קטטה ביניהם. ירד מהרכב ועמד בצד כי הינו נכה. ראה את סאלמה מפריד ביניהם ואת עאמר עוזר. מאז לא זוכר כלום וכדבריו "אני זוכר שראיתי את סאמי עם דם על  הגרון ומאז יצא כל הזכרון מהראש שלי, אני לא זוכר כלום" (עמ' 2 ש' 18-20). לא ראה מי חתך את המתלונן. מכחיש שהתקרב למתלונן לאחר שסאלמה הפריד בינו לבין פתחי. היה  שיכור ולכן אינו זוכר מה קרה לאחר שהמתלונן נחתך. מאשר שכאשר פתחי הורחק ע"י  סאלמה, המתלונן לא היה חתוך. אומר "רק לאחר שסאלמה הפריד בין פתחי לבין סאמי,  הלכתי להשתין ורק לאחר מכן עליתי לרכב של פתחי ואז ראיתי כי יורד לסאמי דם מהגרון" (עמ' 2 ש' ש' 32-33). מכחיש שהוא זה שחתך את המתלונן בצווארו וטוען כי כלל לא התקרב אליו.

9.                    יש קושי בתשתית הראייתית הקיימת. מחד גיסא, בעדותו הראשונה מעיד המתלונן כי פתחי הוא זה שחתך אותו בצוואר. נגד פתחי לא הוגש כתב אישום. מאידך גיסא, בעדות מאוחרת יותר חוזר בו ומעיד כי אינו יודע מי חתך אותו, מעיד שפתחי והמשיב הם אלה שהיו קרובים אליו ביותר, פתחי אחז בראשו ובעיניו ולכן לא יכול היה לראות מי חתך אותו. עדות זו היא בניגוד לעדותו של סאלמה שהוא הרחיק את פתחי מהמקום, באותה עת המתלונן לא היה פצוע והמשיב יחד עם עמאר פנו לכיוון המתלונן. עוד מכחיש שהיה בקרבת מקום בניגוד לעדות סאלמה והאחרים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ