אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21560/04

החלטה בתיק בש 21560/04

תאריך פרסום : 09/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21560-04
20/01/2005
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מיכל הרשלר
הנתבע:
אלדד עזרן
עו"ד בכר מטעם עו"ד בוסקילה
החלטה

1.                  כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירת אינוס. יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה לעצור את המשיב עד לתום ההליכים וזו הבקשה העומדת בפני.

2.                  כתב האישום מלמד כי במועד בלתי ידוע פגש המשיב במתלוננת, ילידת 1984, בתחנת דלק ביציאה מהעיר אשקלון. לאחר מספר שיחות טלפון קבעו השניים להיפגש ולצאת לבלות במועדון  ה"שאנטי" באשקלון. ביום 16.12.04 בסמוך לשעה 22:30 אסף המשיב את המתלוננת מביתה באשקלון כדי לצאת לבילוי. בדרכם לבילוי במועדון הלילה עצר המשיב בביתו, התקלח, והשניים יצאו לבילוי במועדון ה"שאנטי". השניים בילו במועדון עד סמוך לשעה 2:00 ואז עזבו השניים את המקום.  המתלוננת ביקשה מהמשיב כי ייקח אותה לביתה אך המשיב לקח אותה לביתו אילץ אותה לעלות לדירתו, משך אותה לחדרו, הפשיט אותה מבגדיה, על אף התנגדותה, ואנס אותה בכוח עד אשר בא על סיפוקו, כשכל אותה עת בכתה המתלוננת ואמרה למשיב כי יחדל ממעשיו וכי הוא מכאיב לה. לאחר מכן המשיב החזיר את המתלוננת אל ביתה.

3.                  המשיב, מפי בא כוחו, טען כי אין ראיות לכאורה להרשעת המשיב בעבירות המיוחסות לו ואם אכן קיימת תשתית כלשהיא הרי שזו רעועה עד כי הנסיבות מצדיקות שחרור המשיב בערבויות מתאימות.

4.                  בשלב זה של הדברים,  כל שנדרש בית המשפט לבחון הוא האם יש במכלול הראיות כדי לבסס תשתית לכאורה להרשעת המשיב (ראה בש"פ 4587/03 זאדה נ' מדינת ישראל , תקדין עליון 2003(2) 2469;)

אשר למה שהתרחש בין השניים קימות שתי עדויות; האחת של המשיב והשניה של המתלוננת.  אלה הן לרוב הנסיבות מתוכן יצא בית המשפט כדי ללמוד את האמת. בית המשפט אשר ישב בדין יידרש להכריע באמיתות הגרסאות על פי התשתית הראיתית בכללותה אשר תובא בפניו.

אולם, כבר בשלב זה של הדברים, לאחר בחינת חומר הראיות ניתן לומר כי קיימת  תשתית ראיתית לכאורה להרשעת המשיב בעבירה המיוחסת לו. קיימת עדות מפורטת של המתלוננת המספרת בפירוט את אירועי הלילה בו נאנסה, לטענתה, על ידי המשיב. המתלוננת אשר הייתה אובדת עצות התקשרה אל ידיד משותף לה ולמשיב, לייזר אברמוביץ, וגילתה באוזניו את שארע. בעצת הידיד היא הסכימה לפגוש במשיב ולהטיח בפניו את הדברים. מפגש שכזה התרחש תחת עינו הפקוחה של הידיד וארך כ- 3 שעות. בתום המפגש החזיר הידיד את המתלוננת אל ביתה ולמחרת היום, ב- 18.12.04, הגישה המתלוננת את תלונתה במשטרה.  חיזוק לעדותה של המתלוננת ניתן למצוא בעדותו של המשיב, אשר מודה כי קיים עם המתלוננת יחסי מין, אך טוען כי היה זה בהסכמתה המלאה. אלא שהמשיב מודה כי ראה דמעות על פניה של המתלוננת ואף שאל אותה מדוע היא בוכה. המשיב אף מאשר כי בהמשך אותו ערב, לאחר שהמתלוננת הלכה לביתה אף התקשר אליה מספר פעמים כדי לברר מה קרה.  בנוסף קיימת עדות של הידיד לייזר המספר כי המתלוננת התקשרה אליו, שעות ספורות לאחר האירוע,  דרשה  לפגוש אותו לאלתר, כשהיא מספרת לו בחרדה את אשר עבר עליה. אמנם מתקיים מפגש בין המתלוננת לבין המשיב, בהסכמת המתלוננת,  אך אין בכך כדי לקעקע את גרסת המתלוננת באשר לאירוע האינוס. כך גם אם בסופו של המפגש נפרדו השניים בחיבוק, כפי שמעיד הידיד לייזר. מסבירה המתלוננת כי הסכימה למפגש מאחר ובקשה לקבל הסברים מן המשיב באשר למה שאירע ועוד מוסיפה כי במהלך המפגש ובסופו ביקש המשיב לחבק אותה אך היא דחתה אותו מעליה. המתלוננת אף מציינת כי במהלך מפגש זה לחש המשיב באוזניה כי כל מה שהיה יישאר ביניהם. העימות אשר נערך בין השניים אף הוא יש בו כדי לחזק את גרסתה של המתלוננת. המתלוננת מטיחה בפניו של המשיב את שחוותה והמשיב מתקשה להתמודד עם אישומיה. טענותיו של המשיב כי המתלוננת לא צעקה בעת האירוע או לא התנגדה פיסית, אין בהם, בשלב זה של הדברים, כדי לכרסם בתשתית הראיתית  שכן די לכאורה כי המתלוננת ביקשה ממנו שיפסיק לעשות את שהוא עושה.( ראה ע"פ 6512/92 מ"י נ' אופיר בארי , פדי מח' (1) 302.) מה גם שמסבירה המתלוננת כי האמינה לדבריו של המשיב כי אין איש בבית וכי בפועל כאשר ניסתה להתנגד פיסית כשלה ואז רק חזרה וביקשה שיפסיק ובלית ברירה חיכתה בחוסר אונים שיסיים את מעשיו. חיזוק נוסף ניתן למצוא בעדויות בנות דודתה של המתלוננת המספרות על מצבה הנפשי הקשה של המתלוננת בימים שלאחר האירוע.

לאור כל האמור לעיל, יש לומר כי קיימת תשתית ראיתית איתנה להרשעת המשיב בעבירה המיוחסת לו. כמובן כי גרסתו של המשיב בכללותה תבחן בבוא העת אל מול גרסת המתלוננת על ידי המותב היושב לדין בתיק העיקרי.

5.                  אשר לעילת מעצר אין חולק כי העבירה המיוחסת למשיב, עבירת אינוס , מקימה עילה למעצרו של המשיב מכוח המסוכנות המגולמת במעשה עבירה זה.

6.                  אלא שהגם קיומה של עילת מעצר נדרש בית המשפט לבחון מקרוב חלופה למעצרו של המשיב תוך שמירה על האיזון הנדרש בין שלומו של הציבור מחד גיסא, ומניעה, עד כמה שניתן, בפגיעה בחירותו של המשיב, מאידך גיסא. בענייננו זה, אין מדובר במעשה אינוס כלפי מתלוננת אקראית, המגלם בחובו מסוכנות יתרה כי אם במעשה אינוס אשר אירע לכאורה בין בני זוג המכירים זה את זו.

הסניגור הציע חלופת מעצר לפיה ישהה המשיב במעצר בית מלא בבית הוריו באשקלון תחת פיקוחו המלא של האב.

מאידך טען ב"כ המבקשת כי יש לתת את הדעת להרשעותיו הקודמות של המשיב, אשר הגם היותו צעיר בגיל, צבר הוא לחובתו הרשעות רבות הן בהיותו נער והן בהיותו בגיר, הן בעבירות רכוש והן בעבירות  אלימות . כמו כן טען כי, יש לתת את הדעת לעובדה כי כאשר הגיעו שוטרים לעכב את המשיב לחקירה, ניסה המשיב להימלט מן השוטרים באופן המלמד על החשש לשיבוב הליכי משפט.

באיזון כל הדברים לעיל סבורתני כי בנסיבות העניין יש לבחון חלופת מעצר למשיב. לנוכח עברו הפלילי ונסיבות מעצרו של המשיב יש לבחון את חלופת המעצר באופן יסודי על מנת שזו תמנע את המסוכנות הנשקפת מן המשיב מלאכה  זו תתבצע על ידי שירות המבחן.

לאור כל האמור לעיל הנני דוחה את המשך הדיון, כדי לבחון חלופת מעצר ליום 3.2.05 שעה 09:00 עד לאותו מועד יוגש תסקיר מעצר בעניינו של המשיב.

הנאשם יובא באמצעות הליווי.

המזכירות תודיע לשירות המבחן.

ניתנה היום י' בשבט, תשס"ה (20 בינואר 2005) במעמד הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

021560/04בש 055 בת-שבע אביגל

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ