אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21553/04

החלטה בתיק בש 21553/04

תאריך פרסום : 11/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21553-04
11/01/2005
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שולי רוטשילד
עו"ד פיינר
הנתבע:
1. תייסיר אבו עראר
2. נימר אבו עראר
3. יאסר אבו עראר
4. מקי אבו עראר

עו"ד פוגל ממשרד עו"ד אליגון
החלטה

בעניינם של המשיבים 2, 3 ו-4

1.                  החלטה זו נוגעת לבקשת המדינה לעצור את המשיבים עד לתום ההליכים נגדם, לאחר שהוגש נגדם כתב אישום  המייחס להם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה יריות באזור מגורים, הזק בזדון, עבירות בנשק ועבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. אשר למשיב 1 ניתנה הסכמה כי קימת תשתית ראיתי להרשעתו בעבירות המיוחסות לו וכי קיימת עילה למעצרו עד לתום  ההליכים  אך בהסכמה נבחנת חלופה למעצרו.

החלטה זו נוגעת למשיבים 2, 3, ו-4.

2.                  כתב האישום מלמד כי ביום 7.9.04 התקיימו בחירות למועצה המקומית בישוב ערוער אשר בהן התמודדו טאלב אבו עראר, ראש המועצה המכהן, מפלג " אלמחאבה" ונאיף אבו עראר, מפלג " אלחליילה". שני המתמודדים הם קרובי משפחה. ביום 8.9.04 התברר כי נאיף אבו עראר נבחר לכהן כראש המועצה וכתוצאה מכך פרץ סכסוך בין שני הפלגים, שכלל זריקת אבנים, ירי והצתת בתים. בין היתר , במסגרת הסכסוך הנמשך, נורה בגבו חאלד בן בטח אבו עראר, מפלג " אלמחאבה", אושפז בבית חולים ועדיין מאושפז בבית החולים השיקומי "בית לוינשטיין" ברעננה.

המשיבים שייכים לפלג " אלמחאבה" ואילו המתלונן בכתב האישום, תייסיר פכרי אבו עראר שייך לפלג " אלחליילה".

3.                  כתב האישום מכיל חמישה אישומים. האישום הראשון מייחס למשיב 2 בלבד(להלן:" נימר"), כי ביום 11.12.04,בשעות הבוקר, בעת שפרצה קטטה בישוב ערואר, בין אנשים משני הפלגים, על רקע הבחירות, שכללה זריקת אבנים וירי באויר, לקח נימר חלק פעיל בקטטה ויחד עם שניים אחרים (אנואר סברי, וסאהר פרג') זרק אבנים למרפסת ביתה של רודאינה חאמד אבו עראר, ומשהבחין כי רודיאנה יצאה למרפסת ביתה כדי לראות מה קרה, ביצע  ירי בכלי נשק אוטומטי לעבר מרפסת ביתה מתוך כוונה לגרום לה ולילדיה , שהיו עמה, חבלה חמורה. בעקבות מעשים אלו נגרם נזק לחלונות ביתה של רודאינה ובנס לא נגרם נזק גוף.

4.                  האישום השני מיוחס לכל המשיבים ובו נטען כי באותו יום, ה- 11.12.04 בשעה 13:00 לערך, ובהמשך לקטטה אשר פרצה בישוב במהלך שעות הבוקר, החלו אירועי אלימות נוספים. במהלכם ירה מרואן סברי אבו עראר מטווח קצר, בכלי נשק אוטומטי, לעבר נעימה פחרי אבו עראר, אשר עמדה באותה עת בחלון ביתה. נעימה ברחה לתוך הבית אולם המשיבים 1 ו-2 (להלן: "תייסיר" ו"נימר") והאני ירו מכלי נשק אוטומטיים לעבר נעימה , לאחר שזו פתחה חלון בחדר אחר, וזאת כדי לגרום לה לחבלה חמורה. כתוצאה מהירי של מרואן סברי נופץ חלון ביתה של נעימה. בנוסף ירו תייסיר ונימר יחד עם מרואן סברי בנשק אוטומטי לעבר אנשים אשר היו ליד ביתו של שחאדה עטוואה אבו עראר ולעברם של עטוואה יונס וממדוח טאלב אבו עראר שעמדו בסמוך, בכוונה לגרום להם לחבלה חמורה. כתוצאה מהירי נפצע עטוואה יונס אבו עראר  משתי יריות בידו וברגלו והוא הובהל לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי בבית חולים סורוקה. בנוסף ירו המשיבים כולם וכן אנואר סברי אבו עראר, מרואן סברי אבו עראר והאני עמאר מחמד אבו עראר, בכלי נשק אוטומטיים לכוונם של תייסיר פכרי אבו עראר ונהאד עבד אבו עראר, אשר יצאו מרכב בסמוך לחניית ביתו של תייסיר פכרי.

האישומים השלישי הרביעי והחמישי מיחסים למשיבים בהתאמה   עבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו בנסיבות בהן בקשו שוטרים לעוצרם ואלה גילו התנגדות למעצר.

המשיבים הסכימו כי קיימות ראיות להרשעתם בעבירה זו של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו אך טענו כי התשתית הראייתית הנוגעת לאישומים אחד ושניים לוקה בפגמים וסתירות וכי יש בגרסת האליבי אותה הציגו המשיבים כדי לכרסם באופן מהותי בתשתית הראיתית.

אין חולק כי  אם יקבע כי קיימת תשתית ראיתית קיימת עילה למעצרם של המשיבים עד לתום ההליכים מכוח המסוכנות הנלמדת מן העבירות המיוחסות למשיבים, למעט העבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

5.                  המבחן, לו נדרש בית המשפט בשלב בחינת קיומה של תשתית ראיתית לכאורה בבקשה למעצר עד תום ההליכים, הנו אם בחומר החקירה שבידי התביעה קימות ראיות אשר בסיום המשפט יהיה בכוחן להוכיח את אשמת הנאשם כנדרש במשפט פלילי. (ראה בש"פ 8087/95 זאדה נ' מדינת ישראל , פ"ד נ(2) 133)

6.                  במקרה שבפני מבוססת התשתית הראיתית על עדותם של מתלוננים, בני פלג " אלחליילה".

אשר לאישום הראשון המיוחס לנימר, קיימת עדות של רודאינה אבו עראר  מיום 12.12.04 המספרת כי ביום האירוע, בשעה  11:00, ראתה את נימר יורה לעבר ביתה יחד עם אחרים, אנואר סאברי , סאהר פרג', מרואן סברי, יאסר סברי, אנואר מחמוד, ומהר יוסף.

לכאורה די בתשתית ראיתית זו כדי לבסס ראיות לכאורה לצורך הרשעת נימר בעבירות המיוחסות לו באישום הראשון, כאשר לשאלת מהימנות גירסתה של המתלוננת יידרש בבוא העת בית המשפט היושב לדין.

אלא שהסניגור המלומד הצביע על שורת נסיבות אשר סבורתני כי יש בהן כדי לכרסם באופן משמעותי בתשתית הראיתית המונחת בפני. במה דברים אמורים?

מציג נימר גירסת אליבי מפורטת לפיה ביום הארוע,  בשעת האירוע הנדונה בכתב האישום לא היה הוא בישוב ערואר. לדבריו  היה הוא יחד עם יאסר (המשיב 3 ) ומקי (המשיב  4) ועוד שני בני משפחה נוספים בעיר רעננה. יחדיו יצאו בשעות הבוקר, של אותו יום,  כדי לבקר את בן משפחתם חאלד בן בטח אבו עראר, אשר נפגע מבני הפלג היריב.

גירסת האליבי אשר הוצגה על ידי נימר הנה גרסה מפורטת היורדת לפרטי פרטים ומאומתת באופן מדויק למדי עם גרסת האליבי  של יאסר ומקי. קשה לומר כי מדובר בגרסת אליבי אשר תואמה קודם לכן בין המשיבים וזאת בשל הפרטים הרבים בגרסה התואמים אחד לאחד בגרסאות המשיבים. כאשר מדובר בגרסה מתואמת מראש לרוב מדובר בגרסה כללית אשר אינה יורדת לפרטים.

חיזוק לגרסת האליבי ניתן למצוא בתדפיסי איכון הטלפונים אשר בוצעו בחקירה זו. איכון לטלפון של נימר לא בוצע אך איכון לטלפונים של מקי ויאסר מלמד כי בשעה 12:48 היו הם בצומת מורשה (ראה איכון לטלפון של יאסר) וכי בשעה 13:28 היו הם בצומת גורל,  עדין בדרכם מרעננה לישוב ערוער.

בנוסף לכך נמצא כי בדיקת פירופרינט אשר בוצעה לנימר נמצאה שלילית (ראה מזכר מז"פ מיום 11.12.04).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ