אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21453/04

החלטה בתיק בש 21453/04

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21453-04
17/02/2005
בפני השופט:
ניל הנדל

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מ. אלוני
הנתבע:
אבי עמר ת"ז 51792406
עו"ד א. בר ציון
החלטה

1.         המדינה עותרת להורות על מעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו. הוא מואשם בשני אישומים. המשותף להם הוא ביצוע עבירות מין כלפי קטינות ופגיעה בפרטיותן.

            הסניגורית מסכימה לקיומן של ראיות לכאורה. מרשה הודה בביצוע עבירות בחקירה משטרתית. המשטרה קיבלה מידע אודות המשיב, לרבות החזקה בקלטות וידאו פורנוגרפיות. המשטרה ערכה חיפוש. הקלטות מתעדות את מעשי המשיב, כפי שאלו מפורטים בכתב האישום. המתלוננת באישום הראשון לא אותרה עד היום, ואילו המתלוננת באישום השני נחקרה על ידי חוקרת ילדים.

על פי הנטען באישום הראשון, במהלך השנתיים שבין 2000 ל-2002 הביא המשיב קטינה, שטרם מלאו לה ארבע-עשרה שנה, לביתו. במועדים שונים הוא ביצע בה מעשים מגונים ומעשי אינוס. בהזדמנות אחת הוא הביא אותה לחדר השינה בביתו, התפשט מכל בגדיו, נשכב על המיטה ואמר לה לשכב על המיטה לצידו, דרש ממנה להכניס את ידה לתוך תחתוניו ולגעת באבר מינו. הקטינה עשתה זאת. הוא חשף את אבר מינו בפניה ודרש ממנה שתגע באבר המין ותניע את ידה מעלה ומטה, והקטינה מילאה אחר מבוקשו. הוא פישק את רגליה וליקק את אבר מינה והחדיר את לשונו אל תוך אבר מינה. הוא נגע בחזה. בהזדמנות אחרת הוא דרש ממנה להכניס את אבר מינו לפיה, אולם הקטינה סרבה, והסכימה רק לגעת באבר מינו. היא נישקה את אבר מינו מספר פעמים וליקקה אותו. הוא הכניס את ידו תחת חולצתה ומישש את חזה. הוא ניסה להכניס את ידו אל תוך מכנסיה מאחור, אולם הקטינה התנגדה. הוא אחז בה בכוח, משך אותה אליו, חשף את חזה ונישק את שדיה, נשכב עליה ורק לאחר מספר דקות, שבמהלכן ביקשה ממנו הקטינה לחדול, הפסיק את מעשיו. המשיב פישק את רגליה, נגע באבר מינה והחדיר לתוכו אצבעות.

על פי האישום השני, במהלך השנים 2002-2003, הכיר המשיב קטינה ילידת אוגוסט 1991. הוא הציע לה ולחבריה לקנות עבורם ממתקים. במהלך נסיעות עם הקטינה נגע בחזה ובישבנה. פעמים רבות במהלך התקופה האמורה המתין לה בדרכה לבית הספר, על מנת להסיעה. הוא הראה לה סרטים פורנוגרפים בביתו ובחלק מהפעמים נכחו במקום גם קטינים אחרים. מספר פעמים לקח את הקטינה למועדון ה"קאנטרי" בבאר-שבע, החנה את רכבו במקום מוצנע, הפשיט אותה ונשכב עליה, נגע בחזה, בישבנה ובאבר מינה. הוא דרש ממנו שתצפה בו כאשר הוא מגיע לסיפוק מיני ושילם לה כסף תמורת הסכמתה לעשות כן. מספר פעמים דרש ממנה לשכב על שטיח ולהתפשט, הוא נגע באבר מינה ובכל גופה, לאחר מכן פתח את מכנסיה והניע את גופו מעליה. הוא שילם לה כסף תמורת המעשים שנעשו.

המעשים האמורים בשני האישומים צולמו על ידי המשיב בוידאו, ללא ידיעת הקטינות וללא הסכמתן.

2.         הוזמן תסקיר מעצר. צוין שהמשיב בן חמישים ושתיים, נשוי ואב לשניים. עד למעצרו עבד במסגרת היחידה להנצחת החייל במשרד הבטחון. המשיב הופנה לשירות המבחן בשנת 2000 בגין חשד לעבירה של רמזים מגונים כלפי בחורה צעירה. השירות מתרשם מעיוותים בדרכי החשיבה של המשיב ומקיומה של משיכה מינית מצידו כלפי נערות צעירות. בשל כך הגיע למסקנה: "כי קיימת מידה של מסוכנות מצידו להתנהגות מינית פורצת גבולות". השירות ערך שיחות עם אשתו. לדבריה כלל לא היתה מודעת לבעיות בהתנהגותו של בעלה. לדעת השירות עצם חשיפת מעשיו של המשיב לראשונה בפני סביבתו הקרובה והעלאת מודעותם לבעיה תאפשר את הגברת הפיקוח על המשיב באופן אשר יקשה עליו לנהוג בצורה לא נורמטיבית. השירות הציע מנגנון פיקוח המורכב מאשתו, אחותו, אחיו וחבר שלו.

            הסניגורית תומכת בהמלצת השירות. הודגש שאין למשיב עבר פלילי. לגישתה מנגנון הפיקוח שהוצע - מעצר בית מלא, ימנע ממנו לעבור עבירות. התובעת מתנגדת נמרצות לשחרור המשיב. היא הדגישה את החומרה במעשי המשיב - אשר כל הצופה בקלטות מבחין בה. עוד היא טוענת שאין היגיון לשחרר את המשיב לביתו, מקום שבו, בין היתר, עשה את המעשים המתוארים. להערכת התובעת המלומדת אשתו ואחותו לא יכולות לפקח עליו. בבית וגם בשכונה יש ילדים. הסניגורית השיבה כי מקום חלופת המעצר איננו מעלה או מוריד. היא הדגישה את ההיבטים הנורמטיביים של המשיב, התומכים במסקנה שניתן לסמוך עליו.

3.         המסוכנות הלכאורית של המשיב נובעת מדחף מיני שהוא לא שולט בו. מימד לכאורי נוסף במעשיו הינו מניפולטיביות המאפיינת את התנהגותו. אכן, צודקת הסניגורית שיש לבחון כל מקרה לגופו. כך אנהג. העבירות המיניות המיוחסות למשיב חמורות. המעשים משתרעים על תקופה של שנים. לא מדובר בקורבן אחד. לכאורה עומק העיוות בסטייה המינית שלו הביאה אותו לצלם ולתעד את העבירות שביצע בקטינות. מימד לכאורי אחר שמטריד הוא השילוב של תעוזה וחוסר אכפתיות. הוא ביצע את המעשים בביתו, לא היסס להסיע את הקטינה באישום השני יחד עם חברותיה. הוא המתין לה בדרך לבית ספרה. האם לכאורה נהג כך המשיב בשל חשיבה רשלנית, תכונה של הרס עצמי ורצון להיתפס, או בשל התרברבות? תהא התשובה אשר תהא, יש בה ללמד על מסוכנות ועל החשש שלא יכבד גבולות שיציב בית המשפט. עתה לכאורה, יצא החוצה סודו, לראשונה. האדם הנורמטיבי בעל המשפחה, לכאורה הסריט בתוך דל"ת אמותיו מספר רב של עבירות מיניות בהן הוא מככב יחד עם קטינות. ושוב, מתעוררת השאלה מה הניע אותו? וכפי שהשבתי לעיל, גם כאן - התשובה אינה חשובה, המסוכנות העולה מהשאלה היא הרלוונטית לענייננו.

            באשר לערבים שהוצעו, שותף אני לעמדת התובעת כי אין מנוס מהמסקנה שאחותו ואשתו של המשיב אינן מתאימות למשימה. התרשמתי מרצונן לסייע לו ולשקם אותו. ברם, אליה וקוץ בה, שכן במסגרת תפקיד של ערב עליהן לשדר לא רק את מידת הרחמים אלא גם את מידת הדין. חסר זה מלווה גם את הערבים הנוספים שהוצעו - אחיו של המשיב וחברו הטוב. אלה סמכותיים יותר ודואגים לו, ואולם החשש הוא שבמסגרת מעצר בית בביתו של המשיב הוא עלול לחוש כי בסביבה המוכרת לו היטב הוא בעל שליטה. וכאן נטייתו הלכאורית לתכנן תוכניות שונות בכדי לפרוק את יצריו המיניים עלולה לפתוח פתח להפרת תנאי שחרור. הגם והערבים המוצעים מעוניינים שהמשיב לא יצא את ביתו, אינני בטוח כי במקרה זה היה ויפר את תנאי השחרור לתקופות שונות וקצרות - ויתכן שדי בכך לגרום נזק - יפנו הללו למשטרה בכדי להביא למעצרו. עוד קיים חשש שהלחץ על המשיב, מכוונים שונים, לרבות המשפט התלוי ועומד נגדו, יביאו במהלך הזמן לפרוץ גדרות על מנת ש "התנהגותו המינית הפורצת גבולות", כפי שעולה לכאורה בעוצמה רבה מחומר החקירה, תצא אל הפועל. אף אין בטחון שהמשיב לא יעבור עבירות בהיותו בבית. זאת נוכח שיטות השכנוע שלו, בהיותו באיזור אותו הוא מכיר היטב. במילים אחרות לא ניתן להבטיח שביתו, והאיזור סביבו, יהיו "בטוחים לילדים".

4.         סיכומו של דבר, מסוכנותו הלכאורית של המשיב ברורה. החלופה שהוצעה אינה מהווה אלטרנטיבה ראויה, הן בשל מיקומה והן בשל זהות הערבים המוצעים.

            החלטתי איפוא להיעתר לבקשת המדינה ולהורות על מעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו.

ניתנה היום ז' ב אדר א, תשס"ה (16 בפברואר 2005) במעמד הצדדים.

ניל הנדל - שופט

קלדנית: נגה

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ