אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21426/08

החלטה בתיק בש 21426/08

תאריך פרסום : 19/05/2009 | גרסת הדפסה
ת"פ, ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21426-08,8160-08
28/07/2008
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רואי כהן
הנתבע:
עבד חכים אבו-סמור
עו"ד יוסי לין
החלטה

 

1.         כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה לפי סעיף 329(א)(2) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), הפרת הוראה חוקית - מספר עבירות לפי סעיף 287(א) לחוק העונשין והחזקת סכין שלא כדין לפי סעיף 186(א) לחוק זה.

            יחד עם הגשת כתב האישום, הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו ובקשה זו הינה נשוא החלטתי דלהלן.

2.         בכתב האישום נטען, כי בתאריך 17/6/08, הורה בימ"ש השלום באילת, במסגרת ת"פ 1366/08, על שחרורו של המשיב בתנאי מעצר בית מלאים בביתו שברהט, בפיקוח אחיו. מאז שוחרר המשיב, כנטען בכתב האישום, הוא הפר את הוראת ביהמ"ש בכך שבכל סוף שבוע הוא נסע לבלות עם חברתו קמילה המתגוררת במושב בני עייש.

            בתאריך 10/7/08, לאחר חצות, בילו המשיב וחברתו ביחד עם חברים במועדון "רנסנס" באשדוד ובאותה עת בילו במקום גם ראיד אלהוזייל, שהיה בעבר חברה של קמילה ו-ג'אבר אלהוזייל (להלן: "ראיד" ו-"ג'אבר"), עם חבריהם. בסמוך לשעה 02:00, יצא המשיב מהמועדון ואז תקפו אותו ראיד וג'אבר בצוותא חדא עם חבריהם, בכך שהיכו אותו בראשו ובגופו עם מקל עץ, מפתח גלגלים, בקבוקי זכוכית ואף דקרו אותו בסכין. במהלך האירוע, ראיד חתך את המשיב עם סכין בפניו, ודקר אותו עם סכין בגופו, וג'אבר היכה אותו עם מפתח הגלגלים בפניו. כתוצאה מכך, נפל המשיב ארצה, כאשר הוא שותת דם, בעוד האחרים ממשיכים להכותו.

            בסביבות השעה 02:25  הגיעו למקום שוטרים מתחנת אשדוד, ואז עזב המשיב את המקום וחזר לאחר זמן קצר, כאשר הוא נושא סכין בידו. המשיב קפץ על ראיד כאשר הוא אוחז בסכין בידו בכוונה לדקור אותו ולהטיל בו נכות או מום, או לגרום לו חבלה חמורה. ראיד הדף את המשיב, הפיל אותו ארצה והסכין נשמטה מידיו. במצב זה, כאשר המשיב שוכב כשגבו על הרצפה וראיד מעליו, הרים ראיד את הסכין ודקר את המשיב בבטנו. ראיד חדל ממעשיו, רק לאחר שהשוטרים שנכחו במקום ריססו את פניו עם גז מדמיע. כתוצאה ממעשי ראיד, ג'אבר וחבריהם, נפצע המשיב.

3.         במקביל להגשת כתב האישום כנגד המשיב, הוגש גם כתב האישום נגד ראיד וג'אבר ובקשת המעצר בעניינם נדונה במסגרת ב"ש 21425/08. הוסכם בין הצדדים, כי טענותיו של התובע בכל הנוגע לחומר הראיות במסגרת התיק שהוגש כנגד ראיד וג'אבר, יילקחו בחשבון גם במסגרת התיק שבפנינו, והיות וממילא מדובר באותו תיק חקירה ובאותן ראיות - בחינת חומר הראיות תעשה, להלן, לגבי כל המעורבים, והיא אותה התייחסות שתעשה גם במסגרת הבקשה שהוגשה כנגד ג'אבר וראיד.

4.         לטענת ב"כ המשיב, עו"ד לין, מדובר במקרה שבפנינו לכל היותר בקטטה והתביעה לא הייתה צריכה להגיש כתב אישום כנגד מרשו כלל, ובוודאי שלא לביהמ"ש המחוזי. אין מחלוקת, לדבריו, שהמשיב הותקף וכל שמיוחס לו הוא הניסיון לתקוף את ראיד בנוכחות השוטרים, לאחר שהלך להביא סכין. אמנם לא מדובר, לדבריו, בהגנה עצמית, אך היה זה המשיב שהותקף ראשון על ידי האחרים רק בשל כך, שיצא לבלות עם חברתו קמילה, שבעבר הייתה חברתו של ראיד.

            לפיכך, סבר ב"כ המשיב, כי ניתן לשחרר את מרשו לחלופה - מעצר בית באחריותו של אחיו של המשיב, מר מוחמד אבו סמור, שהוא אדם המנהל עסק לשיווק דגים ובשר ומוכן לשמור על המשיב 24 שעות ביממה, כאשר המשיב יעבוד יחד איתו במתחם. אמנם, נכון הדבר, כי המשיב אמור היה להיות במעצר בית במהלך הזמן שבילה במועדון באשדוד, אך הוא לא נסע לאשדוד על מנת לבצע עבירה, אלא יצא לבלות עם חברתו ונקלע לסיטואציה נשוא כתב האישום בעקבות קנאה כלפיו. ובכל מקרה, לטענתו, יכול בימ"ש השלום באילת לשקול לבטל את שחרורו של המשיב במסגרת התיק שהוגש נגדו שם, והפרת ההוראה החוקית איננה מחייבת את מעצרו של המשיב בתיק שבפנינו.

ראיות לכאורה

5.         מעיון בתיק החקירה עולה, כי הקטטה שפרצה בין המעורבים בתיק מקורה בקנאתו של ראיד, אשר היה עד לפני מספר חודשים החבר של קמילה (בחורה המתגוררת בבני-עייש), וכעת היא חברתו של המשיב. ראיד והמשיב הגיעו לבלות במועדון באשדוד, ובמועדון הם פגשו את המשיב, שהיה במקום עם קמילה וחברים. ראיד היה, ככל הנראה, הראשון שיצא מהמועדון עם המשיב וחבר נוסף שפגשו במקום (מרואן, שלא נעצר), ואחריהם יצא גם המשיב, והתפתחה קטטה בין השלושה, כאשר לכל אחד מהמעורבים גרסה שונה באשר לרמת מעורבותו בקטטה. בכל מקרה, בסופה של הקטטה ראיד והמשיב היו פצועים ונזקקו לטיפולים רפואיים (ר' הן דוחות רפואיים אודותם והן תמונות של פצעיהם).לקטטה, זאת יש לציין, היו שני שלבים - הראשון, עד להגעת השוטרים למקום, והשני - לאחר הגעתם.

הבלשים רן אברון ועומר גינזבורסקי היו בסיור שגרתי באזור חוף מי-עמי באשדוד והגיעו למקום, במקרה, במהלך הקטטה. מדו"ח הפעולה של רן אברון (דו"ח מתאריך 10/07/08 בשעה 05:07), עולה, כי בתאריך 10/07/08, בשעה 02:25, כשעברו בסמוך לחנייה של מועדון "רנסנס", "זיהיתי שני בחורים או שלושה שרבים ביניהם בחנייה שסמוכה למועדון רנסנס...". בעת שיצא מרכבו הבחין ב" בחור עם תלתלים גוון עור כהה בורח מהמקום" והשניים שרב עמם (הם המשיבים ראיד וג'אבר) נשארו במקום, כשראיד פצוע. בעת ההמתנה לכוחות המשטרה שהוזעקו על ידו ולמד"א "הגיח לפתע בחור נוסף שנמלט מהקטטה הראשונה(הוא המשיב) והתקרב לראיד שגם זיהה אותו ורץ לקראתו. הם החלו ללכת מכות כאשר אני עומד בסמוך אליהם וצועק תפסיקו ומנסה לאחוז בהם ולהפריד ביניהם ללא הצלחה. זיהיתי שהבחור ראיד נותן מכות לבחור השני בבטן בידו הימנית. כשראיתי שאני לא מצליח להפריד ביניהם... ריססתי אותם בגז פלפל... יש לציין שבקטטה היה מעורב גאבר אלהוזייל שניסה גם להפריד ביניהם".

גם מהודעתו של הבלש עומר מיום (הודעה 10.7.08 בשעה 4:39) עולה תמונה דומה, לפיה הוא הבחין במספר אנשים מתקוטטים. כשהתקרב, ראה שני בחורים מכוסים בדם, האחד מתולתל (במזכר מיום 15.7.08 הוא מבהיר, כי זיהה את המשיב כבחור המתולתל) והשני גבוה (בהמשך זוהה על ידו כראיד).

כשעומר ואברון צעקו "משטרה" - ברח המשיב ("הבחור המתולתל")וראיד ("הבחור הגבוה") ניגש לקמילה והם דיברו. עומר הבחין בשני חתכים עמוקים בכתפו השמאלית של ראיד "ואז ראיתי את הבחור המתולתל חוזר בריצה ובידיו סכין. הוא ניסה לקפוץ על הבחור הגבוה, הגבוה הדף אותו ושניהם נפלו לרצפה כשהגבוה מעל המתולתל, הסכין עצמה עפה למתולתל מהיד לרצפה וכשהם על הרצפה ראיתי את הבחור הגבוה עושה תנועה של דקירות לכיוון הצלעות של המתולתל, הכל קרה ממש בשניות, אני הוצאתי אקדח במטרה לירות באויר, חברי רן עברון הגיע עם גז פלפל והשפריץ לפנים של הגבוה...",ועל כן לא היה צורך לעשות שימוש באקדח כדי להפסיק את הקטטה.

יוצא, אם כן, שהשוטרים הגיעו בסוף האירוע הראשון שהיה בין השלושה, במהלכו - שלושת העצורים (המשיב, ראיד וג'אבר) היו מעורבים בקטטה. כשהשוטרים הגיעו - המשיב ברח מהמקום וחזר חמוש בסכין ומיד התנפל על ראיד  בניסיון לפגוע בו. ראיד לא נשאר חייב והדף את המשיב, העיף את הסכין מידו, והמשיך להכותו כשהוא מוטל על הריצפה. ככל הנראה, ראיד אף דקר את המשיב גם בשלב זה ואילו ג'אבר ניסה, בשלב זה, להפריד בין השניים.

גם קמילה לא ראתה את השלב הראשון של הקטטה. היא הייתה במועדון וכשיצאה - הקטטה הייתה כבר בעיצומה, כשהיא רואה את ראיד וג'אבר מכים את המשיב. לדבריה (הודעה מיום 10.7.08, בשעה 3:30), היא בילתה עם המשיב, חברה בארבעת החודשים האחרונים, במועדון ארמו באשדוד, שם בילה גם ראיד, חברה לשעבר, עם חבריו. לאחר מספר דקות, כשראיד וחבריו יצאו מהמועדון, גם המשיב יצא וכשהיא יצאה אחריו "ראיתי את ראיד עם חצי בקבוק שבור של אבסולוט ביד שלו וגם אצל חבר שלו היה חצי בקבוק של בירה שבור והוא והחברים שלו מרביצים לחכים כשהוא על הרצפה והפנים של חכים היו מלאים בדם".היא צעקה על ראיד, אשר התקרב אליה ואמר לה "את תשלמי על זה את לא תראי יותר את חכים", אם כי בהמשך הודעתה ציינה, כי לא ראתה כיצד המשיב נפצע. בהודעתה השנייה (הודעה מיום 14.7.08, בשעה 15:50) סיפרה קאמילה, כי ג'אבר, אותו הכירה היכרות מוקדמת עקב חברותה עם ראיד, היה ביחד עם ראיד במועדון, וכאשר יצאה מהמועדון "ראיתי את ע,חכים החבר שלי רב עם ראיד וגבר וראיד וגבר הרביצו לחכים וחכים היה על הרצפה אני ראיתי כי ראיד חבר שלי לשעבר מחזיק ביד שלו בקבוק שבור וראיתי את החבר שלי עם דם על הראש...".

חברתה של קמילה, חופית אשכנזי (בהודעה מיום 10.7.08, בשעה 4:01) מוסרת גרסה שונה על הקטטה, ולדבריה, לאחר שיצאו מהמועדון " ראיד התחיל לדבר עם חכים ותוך כדי שהם מדברים בערבית בא אחד מהמשפחה של ראיד ונתן לחכים בראש עם אלה וחכים ניסה להתנגד ובאו אליו כל החברה של ראיד 4-5 אנשים (לפי העדויות האחרות לכאורה הם היו לכל היותר שלושה - ר.י.כ) והתחילו להרביץ לו עם מקלות וסכינים ובקבוקים... ראיד גם כן החזיק אלה ונתנו לו מכות בראש והוא התחיל לדמם והוא הלך לצד וחזר ואמר להם משהו והם התחילו לדקור אותו. אני ראיתי סכין קטנה שמכניסים לו ומוציאים לו מהבטן..." .

גרסאות המשיבים

למעשה, ראיד אינו מוסר גרסה מפורטת וטוען, כי היה שתוי וכי אינו זוכר את מהלך האירועים באותו ערב. לדבריו (הודעה מיום 10.7.08, בשעה 5:14), הוא נסע לאשדוד באוטובוס עם המשיב ומשם במונית למועדון. הוא ישב עם כוס בירה על המדרכה ופתאום בא אליו מישהו מאחורה וקרא לו, וכשהסתובב "הוא ופתאום הוא מכניס לי סכין או בקבוק בגרון ואני החזקתי לו את הידיים...". לטענתו, אינו יודע מי זה המשיב, ותחילה אף אמר שאינו יודע מי זו קמילה, לא זוכר אם ראה אותה, לא יודע מי זו חופית - ובקצרה, ענה תשובות מתחמקות. יחד עם זאת, כשעומת עם הטענה, כי רצה להכות את קמילה - הכחיש זאת ( "אני לא הרבצתי לה, אני לא מרביץ לבחורות"), ובהמשך, כשנשאל אם הוא אוהב אותה, שוב השיב ש "אני לא מכיר אותה... איך אתה אומר שאני אוהב אותה". חרף התחמקויותיו, ראיד קושר עצמו לאירוע עם המשיב:

"ש. אבל ראו אותך מרביץ וגם דוקר מישהו?

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ