אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21305/07

החלטה בתיק בש 21305/07

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר-שבע
21305-07
08/07/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
שלומי תורג'מן
הנתבע:
מדינת ישראל
החלטה

1.       כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המיחס לו שתי עבירות של חבלה בכוונה מחמירה לפי סעיף 329(א)(2) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), עבירה של היזק במזיד לפי סעיף 452 לחוק העונשין, עבירה של חבלה במזיז לרכב, לפי סעיף 413ה לחוק העונשין עבירת איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין ועבירה של הפקרה לאחר פגיעה לפי סעיף 64א (א) לפקודת התעבורה [נוסח חדש] התשכ"א- 1961.

2.       כתב האישום מלמד על אירוע בו נכנס הנאשם לחנות באשדוד המנוהלת על ידי המתלוננים ודרש להחליף זוג מכנסים אותם קנה ימים קודם לכן. הוסבר למשיב כי על פי הנהלים של החנות עליו להשאיר את המכנסיים ואם ימצא כי ניתן לתקנם, הם יתוקנו ואם לאו, יוחלפו. המשיב לא הסכים למדיניות זו והחל לקלל את בעלי החנות והעובדים ואיים כי יפגע בהם, נטל את המכנסיים שהביא ויצא מן החנות. מס' דקות לאחר מכן שב אל החנות וחזר ודרש מהעובדים שיחליפו לו מיד את המכנסיים והם סרבו לכך.

המשיב נטל מכנסיים דומים מהחנות באופן המלמד כי ביקש להחליף את המכנסיים בעצמו.

בעלי החנות, טל ויגאל כהן, דרשו מהמשיב לצאת מהחנות ולהחזיר את המכנסיים, אולם המשיב סירב לכך ואף החל להשתולל ולדחוף את הבעלים.

בתגובה דחפו המתלוננים את המשיב בנסיון להוציא אותו מהחנות, המשיב התנגד ועל כן נדרשו המתלוננים להפעיל כח סביר כדי להוציאו מהחנות והכל כשהמשיב נאבק בהם. במהלך המאבק נחבל המשיב קלות וכן נחבל המתלונן טל כהן.

עם הוצאתו של המשיב מהחנות חזר ואיים המשיב על המתלוננים כי הם עוד ישמעו ממנו והתרחק מהחנות. באותה עת היו בחנות לקוחות, עובדים ובין היתר בנותיו הקטינות של המתלונן טל כהן וכן אנשים נוספים.

מס' דקות לאחר מכן נכנס המשיב לרכבו, הניע את רכבו ושילב להילוך ראשון קדמי, לחץ על דוושת הגז ונסע במהירות קדימה כשהוא עולה עם רכבו על המדרכה ומתנגש בדלתות הזכוכית של החנות ובקיר הזכוכית של החנות מולו, מנפץ את הזגוגיות ונוסע ברכב לתוך החנות.

מיד לאחר מכן שילב המשיב את הרכב להילוך אחורי ונסע לאחור במהירות, מבלי שהוא בודק מי נוסע מאחוריו ובסביבתו, עד שהגיע לסוף החניה, שם הסתובב במהירות, מבלי לנקוט באמצעי זהירות ופגע ברכב אחר מסוג יונדאי, בו נהגה נהגת, כשהוא גורם לרכב לחבלה, ונמלט מהמקום.

מיד לאחר הפגיעה בחלונות החנות יצאו המתלוננים והבחינו במשיב כשהוא נוסע בפראות.

המתלונן טל כהן רץ אל עבר רכבו של המשיב והמשיב נסע במהירות לעברו, באופן שאילץ את טל כהן לברוח מפני המשיב כדי למנוע את דריסתו.

כתוצאה ממעשיו של המשיב נגרם נזק רב לחנות בהיקף מוערך של כ- 20,000 ש"ח.

יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה לעצור את המשיב עד לסיום ההליכים וזו הבקשה העומדת לפני. הצדדים חלקו אודות דבר קיומה של תשתית ראיתית להרשעת המשיב בעבירות המיוחסות לו וכן לקיומה של עילה למעצרו. לפיכך יש לבחון תחילה את ההתשתית הראיתית.

  1. המשיב בגרסתו טען כי נכנס אל החנות בתום לב בבקשה להחליף זוג מכנסיים אותו רכש מספר ימים קודם לכן בחנות ולאחר שגילה כי המכנסיים פגומים. לטענתו הבעלים של החנות נהגו בו בבוטות והחלו להכות אותו ולדחוף אותו אל מחוץ לחנות בצורה פוגעת ואלימה. וכי בפועל הותקף על ידם ולא תקף אותם. אשר לפגיעה בחלונות החנות, טען כי כאשר נכנס לרכבו היה נסער ונרגש ובטעות שילב להילוך ראשון ואיבד שליטה ברכב באופן שנסע קדימה ופגע בחלונות הראווה ועל כך הביע את צערו.
  1. התשתית הראייתית בחומר החקירה מבוססת על עדויות המתלוננים, בעלי המקום, טל כהן ויגאל כהן וכן על עדויות של העובדים בחנות, יוסי טל, בת אל ואלינה. כולם כאחד חזרו ותיארו את הנסיבות כמפורט בכתב האישום, כשהם מציינים כי המשיב נהג בפראות כאשר דרש שבעלי החנות יחליפו את זוג המכנסיים לגביהם התלונן, באופן אשר אילץ את בעלי החנות לדחוף אותו תוך הפעלת כח אל מחוץ לחנות.

כולם כאחד הכחישו נסיבות בהן היו אלה עובדי החנות או הבעלים שתקפו את המשיב באגרופים ובבעיטות וחזרו וציינו כי המשיב השתולל כמו מטורף ואף תיארו את התנהגותו של המשיב כזו אשר אפינה "הפרעה נפשית".

על פניו מבוססת התשתית הראייתית איתנה על עדויות עדי הראיה. חיזוק לעדויות אלה ניתן למצוא בתיעוד חלקי האירוע שנעשה במצלמות המותקנות בחנות.

מהתיעוד הצילומי ניכר כי פנייתו של המשיב להחליף זוג מכנסיים הפכה עד מהרה לתגרה אשר נולדה בעקבות התנהגותו הפרועה לכאורה של המשיב ולא של נותני השירות, המתלוננים. גם אם תגובתם של המתלוננים אל המשיב הייתה פוגעת ו/או אלימה, כדי לסלקו מן החנות, כפי שטען המשיב, מחלוקת אשר תתברר בתיק העיקרי, לא היה בכך כדי להצדיק תגובה פרועה מצד המשיב, כפי שניתן ללמוד מהתנהגותו בהמשך. והכוונה, לאותן נסיבות בהן נכנס לרכבו וגרם לחבלה ממשית לרכוש המתלוננים, כשהוא נוסע עם רכבו לעבר חלונות הזכוכית של החנות וגורם לנזקי רכוש.

הסבריו של המשיב כי שילב בטעות הילוך קדימה, על פניו נגועים בחוסר סבירות. המרחק בין מקום חניית הרכב לבין החלונות היה מספר מטרים כאשר גובה המדרכה הוא כ- 15 סנטימטר, ולאורך המדרכה מוצבים עמודים. כדי להעלות על המדרכה ולעשות כברת דרך נסיעה זו, חייב הדבר לכאורה כוונה מיוחדת ומאמץ מיוחד. קשה לומר כי הייתה זו תקלה אשר נבעה מחוסר שליטה ברכב כפי שטען.

חיזוק נוסף לכוונתו זו ניתן ללמוד מהמשך נסיעתו הפרועה, כאשר נסע באופן פרוע ובלתי זהיר לאחור, מבלי שהוא שם ליבו לדרך ופגע בכלי רכב נוסף ואף הוסיף והמשיך ועשה נסיון לפגוע באחד המתלוננים אשר רץ לעברו לאחר שגרם לנזק הרכוש.

לאור כל האמור לעיל, סבורתני כי קיימת תשתית ראייתי לכאורה איתנה להרשעת המשיב בעבירות המיוחסות לו.   

5.         אשר לקיומה של עילה למעצרו של המשיב, הרי שזו קיימת מכח המסוכנות הנגזרת ממעשיו, המגלמים לכאורה עבירה של חבלה בכוונה מחמירה וכן עבירות אלימות אחרות כמפורט לעיל.

הגם זאת, מחוייב בימ"ש לבחון חלופה למעצרו של אדם. בנסיבות העניין, בהעדר הרשעות קודמות לנאשם ולנוכח העובדה כי לכאורה המדובר באדם נורמטיבי, רווק, העובד באופן סדיר ומשתכר למחייתו, יש לומר כי כי ניתן לאזן את מסוכנותו בדרך של שחרורו בחלופת מעצר ראויה, אותה נכונה אני לבחון.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ