אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 2126/06

החלטה בתיק בש 2126/06

תאריך פרסום : 11/11/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי נצרת
2126-06
29/06/2006
בפני השופט:
האשם ח'טיב

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
תאמר בן עיסא כריים
החלטה

1.         זוהי בקשה למעצר המשיב עד תום ההליכים המשפטיים שנפתחו נגדו עם הגשת כתב האישום בת"פ 1073/06.

            ע"פ כתב האישום, מייחסת המבקשת למשיב עבירות של: תגרה, לפי סעיף 191 לחוק העונשין התשל"ז-1977 (להלן: " חוק העונשין"), חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 333 + 335 (א) (2) לחוק העונשין ופציעה בנסיבות מחמירות (מספר מקרים) עבירה לפי סעיף 334 בצירוף 335 (א) (2) לחוק העונשין.

2.         ע"פ הנטען בכתב האישום, ביום 29/5/06, בשעה 20:00 או בסמוך לכך, סיימו תאופיק בסול (להלן: " תאופיק") והישאם שעבאן (להלן: " שעבאן") (להלן: " המתלוננים") לשחק משחק כדורגל במגרש הכדורגל בבית הספר התיכון בכפר ריינה (להלן: " המגרש") והחלו לארוז את חפציהם בתיקיהם במטרה ללכת איש איש לביתו. אז, ובעוד המתלוננים נמצאים עדיין במגרש, הגיעו לשם המשיב, יחד עם מוסטפא טאטור וענאן אלנבארי. כעבור מספר דקות התגרה ענאן בתאופיק, קילל אותו, משך בחולצתו ודחף אותו. בתגובה לכך, הדף תאופיק את ענאן. אז ובתגובה לכך, החלו המשיב יחד עם מוסטפא לתקוף את המתלוננים, להלום בהם באגרופים, בבעיטות ובדחיפות (להלן: " הקטטה") במהלך הקטטה שלך מוסטפא מכיס מכנסיו סכין בה הצטייד מבעוד מועד, והחל לדקור את הישאם בכל חלקי גופו. בשלב כלשהוא, הצליחו המתלוננים להיחלץ מידי המשיב ומוסטפא והחלו נסים על נפשם מחוץ למגרש.

עוד נטען בכתב האישום כי כתוצאה מהמעשים שתוארו בכתב האישוםלעיל, נחבל הישאם בכל  חלקי גופו, נגרמו לו חתכים עמוקים בעומק 2 ס"מ, במרפק ימין, שורש כף יד ימין, כתף שמאל ופנים כף רגל שמאל, כמו כן נגרם לו שבר ברגל השמאלית וכן נגרמו ל ו שפשופים ושריטות בכתפו ובפניו. בעקבות כך, הובהל הישאם לבית החולים "המשפחה הקדושה" בנצרת, שם אושפז למשך שלושה ימים, פצעיו נתפרו ונחבשו ורגלו גובסה בגבס צרקולרי.

3.         בבקשה למעצר עד תום ההליכים, טענה המבקשת כי בידיה ראיות לכאורה טובות להוכחת האשמות המיוחסות למשיב, ובין אלה, עדויות המתלוננים, גם עדויות שותפיו של המשיב למעשה, תיעוד רפואי, וחיזוקים נוספים.

באשר לעילת המעצר, נטען בבקשה כי מעשיו של המשיב מקימים יסוד סביר לחשש מפני מסוכנות המשיב לבטחון אדם ובטחון הציבור, וזאת נוכח החזקה הקבועה בסעיף 21 (א)(1)(ג)(4) לחסד"פ (סמכויות אכיפה-מעצרים) תשנ"ו-1996.

עוד נטען בבקשה כי נסיבות המקרה כפי שתוארו בכתב האישום מגבירות את החשש מפני מסוכנות המשיב אשר ללא כל סיבה השתתף בקטטה במהלכה אף נשלף סכין ע"י אחד המשתתפים כלפי אחד המתלוננים ובסופו של יום נגמרו למתלונן כתוצאה מהקטטה האלימה חבלות חמורות ופצעים שהביאו לאשפוזו למשך מספר ימים.

עוד נטען בבקשה כי עברו הפלילי של המשיב מגביר את מסוכנותו, ומצביע על כך שהמשיב אינו ירא מאימת הדין ונוקט באלימות חמורה כפתרון לסכסוכים.

4.         ב"כ המשיב מנגד, לא חלק על קיומן של ראיות לכאורה טובות להוכחת האשמה המיוחסת למשיב, אולם הוסיף כי יטען לעניין עוצמת הראיות שבידי התביעה בהקשר לשחרור המשיב לחלופת מעצר.

5.         בטרם הדיון בבקשה, נעתרתי, בהתאם להחלטה מיום 8/6/06, לבקשת הסניגור, לה לא התנגד ב"כ המבקשת, והוריתי על קבלת תסקיר מעצר בעניינו של המשיב.

מתסקיר המעצר עולה כי המשיב שהינו בגיל צעיר, בעל אישיות קונקרטית במגעים שלא עם הסביבה מנסה להפגין ביטחון עצמי, רצון ויכולת להגן על אנשים פגועים, שלהערכת שירות המבחן מתחת לכך עלולה להיות פגיעה רגשית וחוסר יכולת להתמודד עם קשיים רגשיים בתוך המשפחה.

עוד קובע תסקיר המבחן כי משיחה עם המשיב התרשם קצין המבחן כי מעורבותו הפלילית ומעצרו חידדו עבורו את הצורך בשמירה על עצמו מפני כל הסתבכות בעתיד.

שירות המבחן בא בדברים עם דודו והוריו של המשיב, אשר הציעו כי המשיב ישוחרר לחלופת מעצר בבית הוריו ותחת השגחתם לסירוגין, כאשר בני משפחה אחרים מוכנים לתמוך ולעזור במלאכת השמירה והפיקוח על המשיב. מהשיחה עם ההורים התרשם שירות המבחן כי המדובר בדמויות סמכותיות המגלים מודעות למצבו של המשיב ומוכנים לפקח עליו בתנאי מעצר בית ככל שהעניין יידרש. להערכת שירות המבחן, שני ההורים מסוגלים להוות חלופת מעצר עבור המשיב וכי יש ביכולתם להקטין את הסיכוי בהישנות מעשים דומים בעתיד.

להערכת שירות המבחן, בשים לב לגילו הצעיר ונתוניו האישיותיים של המשיב, המשך החזקת המשיב במעצר יגרום להשלכות שליליות.

בסיכומו של דבר, שירות המבחן התלבט באם להמליץ על חלופת מעצר בבית הוריו של המשיב, כאשר מצד אחד גילו הצעיר ונתוניו האישיותיים וההשפעה השלילית של המשך החזקתו במעצר, ובנוסף אישיותם הסמכותית של הוריו, תומכים בחלופה של מעצר בית בבית הוריו של המשיב, ומצד שני, המיקום הגיואגרפי של החלופה בכפר ריינה והקירבה הפיזית למקום מגוריהם של המתלוננים מקשה על אישור החלופה. משום כך, מציין שירות המבחן כי במצב זה הוא מתקשה לבוא בפני ביהמ"ש בהמלצה מגובשת אודות שחרורו של המשיב ממעצר.

יחד עם זאת, מציין כי במידה וביהמ"ש יורה על שחרור המשיב למעצר בית לבית הוריו, ממליץ על העמדתו של המשיב בפיקוח מעצר של שירות המבחן למשך 6 חודשים, על מנת שבמהלך תקופת פיקוח זו, יצרף שירות המבחן את המשיב לקבוצה של מפוקחי מעצר המתקיימת בשירות המבחן בנצרת מידי יום רביעי בין השעות 12:30 ו- 14:00.

6.         ב"כ המבקשת בטיעוניה בפני ביהמ"ש התנגדה לשחרורו של המשיב לחלופה של מעצר בית בבית הוריו, ושבה על מה שנטען בבקשה לעניין מסוכנותו של המשיב לבטחון הציבור, ולכך שהוא ללא כל סיבה השתתף בתגרה בה נשלף סכין באמצעותה נדקר המתלונן הישאם ונגרמו לו פצעים לא קלים.   כן חזרה וציינה את עברו הפלילי של המשיב, שלגישתה יש בו כדי למנוע אפשרות שחרור המשיב לחלופת מעצר.

            ב"כ המבקשת ביקשה לאבחן את עניינו של המשיב מעניינו של המעורב השני, מוסטפא, אשר שוחרר ע"י ביהמ"ש בתנאי חלופת מעצר לאור העובדה כי המשיב הינו בגיר בעוד שמוסטפא קטין.

            ב"כ המבקשת ציינה כי שני מעורבים אחרים, שחלקם בתגרה לא היה גדול, שוחררו והדבר מצביע על כך שהמבקשת התחשבה במדרג בהתאם למעשיו של כל אחד מהמעורבים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ