אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21223/05

החלטה בתיק בש 21223/05

תאריך פרסום : 02/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21223-05
17/08/2005
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד עפנאן אבו טהה
הנתבע:
סלימאן בן סאלם אבו נוירה
עו"ד אלוג' ג'אבר
החלטה
  1. כנגד  המשיב הוגש כתב אישום המיחס לו  שתי עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחר בסם מסוכן, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, סחר עם מסתנן, שתי עבירות של הסתייעות בכלי רכב לביצוע פשע, נסיון לסחר בסמים מסוכנים, נסיון להחזקת סם מסוכן, נסיון לסחר עם מסתנן  ועבירה של מתן מחסה או סעד אחר למסתנן. יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה לעצור את המשיב עד תום ההליכים.
  1. כתב האישום מכיל שני אישומים. האישום הראשון מייחס למשיב כי במועד כלשהו לפני ה-24.7.05 קשר קשר יחד עם מחמוד עליאן סאלמה (להלן: "מחמוד") תושב קסיימה שבמצרים לרכוש ממנו סם מסוכן ולהביאו שלא כדין ממצרים לישראל. במסגרת הקשר ולשם קידומו צרף מחמוד לקשר את נאיף אל-ענזין תושב סיני שבמצרים (להלן: "נאיף") ו-5 תושבי מצרים אחרים שזהותם אינה ידועה. במסגרת הקשר חצו מחמוד, נאיף וחמשת הקושרים האחרים את גבול ישראל מצרים, נכנסו שלא כדין לתחומי מדינת ישראל כשהם נושאים עימם שבעה שקים שהכילו 70 ק"ג של סם מסוכן מסוג מריחואנה. לאחר שחצו את הגבול נשארו מחמוד ונאיף בשטח מדינת ישראל עם הסם וחמשת הקושרים האחרים חזרו חזרה למצרים. בהמשך, ביום 25.7.05 בשעה 04:00 לפנות בוקר, הגיע המשיב, כשהוא נוהג במכונית מסוג סובארו, למקום בו המתינו מחמוד ונאיף עם שקי הסם  ונטל את הסם עימו והסיע את נאיף ומחמוד לאיזור קיבוץ טללים, שם נפרד מהם כשהוא מבטיח לחזור ולהביא להם כסף עבור הסמים.

באישום השני מיוחס למשיב כי במועד כלשהו לפני ה-26.7.05 קשר קשר עם עודה סילמי טראבין, שהינו תושב מצרים (להלן: "עודה") לפיו יספק לעודה סמים מסוכנים. במסגרת הקשר אמור היה המשיב להעביר לעודה את הסם באמצעות נאיף. ביום 26.7.05 בשעה 20:50 או בסמוך לכך הגיע המשיב במכוניתו לקרבת קיבוץ טללים, שם שהו נאיף ומחמוד, ומסר לנאיף עבור עודה כ-979.54 גרם חומר המכיל קופאין ופרצטאמול והנחזה להיות סם מסוכן מסוג הירואין וכן כסף מזומן. באותו מועד אף מסר המשיב לנאיף ומחמוד מזון למאכל.

  1.  המפגש אשר היה בין נאיף ומחמוד לבין המשיב ביום 26.7.05, תוצפת ע"י שוטרים ומיד לאחר אותו מפגש נעצר המשיב לאחר מרדף רכבי ונאיף נעצר לאחר מרדף שנעשה באמצעות הליקופטר שהוזעק לאויר. מחמוד הצליח להימלט מבלי שנעצר.
  1. בחומר החקירה אשר הונח בפני, קיימות עדויות מפורטות של נאיף המוסר 4 הודעות בפני החוקר וקושר את המשיב למעשים המיוחסים לו כמפורט בכתב האישום. בהודעתו הראשונה של נאיף מיום 27.7.05 מספר הוא על האירוע בו הבריח 70 קילו סם מסוכן מסוג מריחואנה לתוך שטח מדינת ישראל  ומספר כי מסר את הסם לאדם בשם ג'ומעה. בהודעתו מיום 2.8.05, מסר נאיף הודעה מפורטת ביותר בה הוא מספר על עיסקאות קודמות של הברחת נשק שעשה יחד קושרים ישראלים ומצריים וכן מספר על האירועים נשוא כתב האישום כשהוא מצביע על המשיב כמי נטל מידיו את 70 קילו הסם מסוג המרחיאונה והבטיח לחזור עם תמורת הכסף כשהוא חוזר למחרת היום ומוסר לידיו חבילות ארוזות הנחזות להיות סם מסוג הירואין אותן היה אמור להוביל חזרה למצרים ולמסור אותן ליעדן שם  וכן קיבל לידיו כספים ומזון אותם סיפק לו המשיב. לכשנשאל המשיב מדוע בהודעה הקודמת ציין שמו של אדם אחר הסביר כי הוא מבקש לומר את האמת ולכן מסר גרסה מפורטת. יש לציין, כי בגרסה זו מפליל נאיף את עצמו גם בקשר לעיסקאות אחרות קודמות חמורות ביותר והן עיסקאות של סחר בנשק. נאיף חוזר על דברים אלו גם בבאימרתו מיום 4.8.05 וגם באימרה מיום 8.8.05.
  1. אמנם מדובר בעדות של שותף לעבירה אך אין הוא פסול מלמסור עדות כנגד שותפו מקום שהופרדו האישומים. יתר על כן, לגרסתו זו של נאיף  ניתן למצוא חיזוקים במימצאים הבאים:

פירוט שיחות נכנסות ויוצאות ממכשיר הטלפון אשר נמצא בכלי רכבו של המשיב (מספר 0544832341) מלמד כי בין שני מנויי הטלפון, מכשיר הטלפון של נאיף לבין מכשיר הטלפון שנמצא בכלי רכבו של המשיב, התבצעו שיחות רבות חלקן קצרות וחלקן ארוכות הן ביום 26.7.05 והן ביום 25.7.05.

מעבר לחיזוק הנמצא בפלט השיחות ניתן למצוא חיזוק בדבריו של נאיף האומר כי מספר הפלאפון שלו הינו 0505642197 ויודע לומר כי מספר הטלפון של המשיב מתחיל ב-054 ומסתיים במספר 41.  אמירה המשתלבת עם המימצאים בשטח. חיזוק נוסף ניתן למצוא בתצפיות שנערכו על מקום המפגש האחרון שבין נאיף לבין המשיב. מן התצפית מתקבל דיווח על כלי רכב מסוג מאזדה המתקרב למקום ועל מפגש בין השניים, כאשר זמן קצר לאחר המפגש נתפס המשיב בכלי הרכב אשר תוצפת במפגש. הדברים כאמור מתיישבים עם דבריו של נאיף בהודעתו מיום 2.8.05.

חיזוק נוסף אף ניתן למצוא בגרסתו של המשיב המרחיק את עצמו בכל מחיר מזירת האירוע, מהיכרות קודמת עם נאיף או מפגש כלשהו עימו. גם לאחר שהמשיב מעומת עם פלט שיחות הטלפון שבוצעו ממכשיר הפלאפון שבכלי רכבו, מרחיק הוא עצמו משימוש שנעשה במכשיר הפלאפון או מהיכרות כלשהי עם נאיף. לדבריו של המשיב מכשיר הפלאפון שנמצא בכלי הרכב בו נעצר, אינו מכשיר פלאפון שלו  ואדם אחר הניח את מכשיר הפלאפון במטען שבכלי הרכב לצורך הטענתו מבלי שעשה בו כל שימוש. לדבריו, מדובר בדבר שנעשה כדרך שגרה שבני משפחה מטעינים את מכשיר הטלפון הסלולארי שברשותם במטען שבכלי הרכב מבלי שיש לו כל שייכות למכשיר הטלפון. הרחקה גורפת שכזו מפי המשיב איננה מתיישבת עם המימצאים האוביקטיביים הקיימים לפיהם בשעות בהן החזיק בכלי הרכב, ובו היה מצוי מכשיר הטלפון הסלולארי נעשו שיחות נכנסות ויוצאות ממכשיר זה אל מול נאיף. דברים אלו יש בהם כדי לחזק  את גרסתו של נאיף .

בנוסף לאמור לעיל, קיים דו"ח הובלה של נאיף למקום המפגש באירוע השני שם נמצא מזון כפי שתאר נאיף כמו גם חבילות ובו חומר רפואי כמתואר באישום השני.

אמנם לא נמצא במקום הכסף עליו דיבר נאיף וגם לא מכשיר הטלפון הסלולארי, אך אין בכך כדי לפגוע בתשתית הראייתית הקיימת המבוססת על עדותו של נאיף ועל חיזוקים נוספים. אין לפסול אפשרות כי כאשר הבחינו נאיף ומחמוד בכוחות משטרה המבקשים אותם, ובלהט הבריחה, נטל מחמוד את הכסף ומכשיר הפלאפון מבלי שנאיף מודע לכך ונמלט מהמקום.

לאור כל האמור לעיל סבורתני כי קיימת תשתית ראייתית לכאורה להרשעת המשיב בעבירות המיוחסות לו. העובדה כי בפועל לא נתפס הסם מסוג מריחואנה אין בה לכשעצמה כדי לפגוע בתשתית הראייתית המבוססת כאמור על אימרותיו של נאיף ועל החיזוקים עליהם הצבעתי לעיל.

  1. העבירות המיוחסות למשיב, מקימות חזקה סטטוטורית בדבר קיומה של  עילה למעצרו עד לתום ההליכים מכוח הוראת סעיף 21 (א)(1)(ג)(3) וכן מכוח המסוכנות הנלמדת מעצם מעשיו. חלופת מעצר לא הוצגה בפני ועל כן אין מנוס כי אם להורות על מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים.

ניתנה היום י"ב באב, תשס"ה (17 באוגוסט 2005) במעמד הצדדים

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

021223/05בש 055 בת-שבע

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ