אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21027/07

החלטה בתיק בש 21027/07

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר-שבע
21027-07
12/06/2007
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רננה לוי פמ"ד
הנתבע:
1. רוני שדה ת.ז. 028705028
2. יצחק שדה ת.ז. 067157412
3. סעד כהן ת.ז. 040295560

עו"ד מורגנשטרן
החלטה
 

1.         כנגד המשיבים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, פריצה לרכב, גניבה מרכב, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, ניסיון להשמדת ראיה ו-הסתייעות ברכב לביצוע פשע.

יחד עם גשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרם של המשיבים עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדם, והבקשה הנ"ל הינה נשוא החלטתי זו.

2.         בכתב האישום נטען, כי הנאשמים קשרו קשר ביניהם לבצע עבירות מסוג פשע, היינו - לפרוץ לכלי רכב ולגנוב את תכולתם. כדי לקדם את מטרת הקשר, הצטיידו המשיבים ברכב מסוג מזדה, ובתאריך 21/05/07, לאחר השעה 06:50, נסעו לחניון של קניון "עד הלום" ליד אשדוד, שם מצאו רכב מסוג שברולט, השייך לגרשון אייזנר. המשיבים פרצו לרכב השברולט וגנבו מתוכו שני דרכונים של בעל הרכב ואשתו ושטרות של מטבע זר (דולרים, יורו אירופי, מרקים גרמניים ועוד).

המשיבים המשיכו בנסיעתם, כשהמשיב מס' 1 נהג ברכב, המשיב מס' 2 ישב לידו והמשיב מס' 3 ישב במושב האחורי. בסמוך לשעה 11:24 יצאו השלושה עם המזדה מכיוון "מרכז מזון" שבבאר-טוביה לעבר כביש 3703 (הוא "כביש המושבים") והתעלמו מתמרור מתן זכות קדימה (האט), שהיה מוצב בכיוון נסיעתם. המשיבים פנו במהירות ימינה לכיוון קריית-מלאכי ובנסיעתם אילצו את השוטרים ארז בקלש, קובי ברג ועודד מלל, שנסעו בכביש המושבים בניידת משטרתית סמויה לכיוון קריית-מלאכי, להאט את נסיעתם כדי לא להתנגש ברכב המזדה. המשיבים עוררו את חשדם של השוטרים, והם שמו אור כחול מהבהב על גג הניידת, צפרו למשיבים וסימנו להם לעצור. המשיבים התעלמו מהוראות השוטרים שדלקו אחריהם, הגבירו את מהירות נסיעתם ונסעו בפראות. תוך כדי נסיעתם, זרקו המשיבים מחלון רכב המזדה את שני הדרכונים שגנבו עובר לכך מרכב השברולט, וזאת כדי לשבש חקירה ולהשמיד את הראיות לפריצה לרכב.

המשיבים הגיעו בנסיעתם הפרועה, תוך התעלמות מהשוטרים והוראותיהם, לקריית-מלאכי ונכנסו במהירות ומבלי לתת זכות קדימה ל"כיכר המושבים". משם המשיכו המשיבים לכיכר ביה"ס של באר-טוביה, שוב מבלי לתת זכות קדימה ובמהירות רבה, וביצעו בכיכר פניית פרסה במהירות עד שצדו השמאלי של הרכב התרומם באוויר. בהמשך נסיעתם הפרועה, חזרו המשיבים לכיכר המושבים ונכנסו למעגל התנועה במהירות ומבלי לתת זכות קדימה, עד שגרמו לרכב סוזוקי שהיה בכיכר לסטות בחדות ימינה ולעצור בלימת חירום סמוך למעקה הבטיחות של הכיכר. המשיבים עקפו את הסוזוקי תוך נסיעה על המדרכה שבאמצע הכיכר, יצאו במהירות מהכיכר, כשכל העת השוטרים אחריהם, ונאלצו לעצור את רכבם בעקבות חסימה שיצרו מספר ניידות.

המשיבים נעצרו, ועל גופו של המשיב 2 נתפס הכסף הזר שנגנב מרכב השברולט.

3.         ב"כ המשיבים טען כנגד חומר הראיות וסבר, כי בנסיבות העניין ניתן לשחרר את המשיבים 1 ו-3 בתנאים. אשר למשיב מס' 2 - הסכים הסנגור, כי בעניינו המצב שונה, ובהעדר חלופה, הסכים למעצרו עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו.

4.         מחומר הראיות שבתיק החקירה (בעיקר מדוחו"ת השוטרים, דוחו"ת העולים האחד בקנה אחד עם השני) עולה, כי השוטרים ארז בקלש, עודד מלל ו-קובי ברג נסעו בכביש המושבים במסגרת פעילות שגרתית ברכב שכור סמוי, כאשר בשעה 11:24 יצא רכב מזדה במהירות מכיוון "מרכז מזון" תוך התעלמות מתמרור "האט, ותן זכות קדימה" (השעה המדויקת זכורה לשוטרים, מאחר וארז הקליד לפלאפון הפרטי שלו את מס' רכב המזדה). רכב המזדה נכנס לנתיב נסיעתו של הרכב המשטרתי, דבר שאילץ אותו להאט ולאפשר למזדה להשתלב בבטחה בכביש. השוטרים חשדו בנוסעי המזדה, ועודד, שישב ליד הנהג, מיקם פנס כחול מהבהב על גג הרכב המשטרתי וארז, הנהג, סימן באורות הרכב למזדה לעצור. רכב המזדה התעלם מהשוטרים, וארז צפר ממושכות ואף סימן עם ידו, הן בתוך הרכב והן מחוצה לו, למזדה לעצור. בשלב כלשהו החל רכב המזדה להגביר מהירות, וארז, שנסע אחריו, ראה את נהג הרכב (הוא המשיב מס' 1) מביט בו דרך מראת הרכב וממשיך שלא לציית להוראות לעצור.

בשלב זה החל מרדף, כמתואר בכתב האישום, אחרי הבורחים, במהלכו סיכנו המשיבים לא רק את השוטרים, שנאלצו לרדוף אחריהם במהירות לא סבירה, לא רק את עצמם (למשל, כשכמעט  התהפכו בכיכר תנועה) אלא גם את נוסעי רכב סוזוקי, שהיה בנתיב בריחת המזדה ונאלץ לסטות בפתאומיות מנתיב הנסיעה ולבלום כדי למנוע התנגשות, כשהיה בתוך כיכר תנועה בקריית-מלאכי.

תוך כדי הבריחה, ובמקום ספציפי (בין שני מעקות בטיחות של מע"צ), הבחינו השוטרים, כי מהצד הימני של המזדה (עודד הבחין, כי היה זה מחלון הנוסע שליד הנהג) נזרקו שני פריטים כהים לצד הכביש. השוטרים סימנו בעינם את המקום והמשיכו במרדף, כשלכל אורך המרדף השוטרים צופרים במכוניתם, שעל גגה אור כחול מהבהב, מהבהבים באורות ומסמנים בידיים למשיבים לעצור. המזדה התעלמה מהוראות השוטרים ונסעה במהירות ובפראות, והיא נעצרה, רק לאחר שהשוטרים הזעיקו את שוטרי תחנת קריית-מלאכי, שחסמו את נתיב הבריחה, יצרו לחץ תנועה ואילצו את המזדה לבלום. ואז, קפצו על הרכב שוטרים - ועצרו את המשיבים.

על המשיב מס' 2, שכזכור ישב ליד הנהג, נתפסו סכומי כסף זר הכוללים מרקים גרמניים (5 שטרות של 10 מרק ושני שטרות של 100 מרק ואחד של 50), שטר של 5 יורו, דולרים ועוד שטרות רבים ושונים (ר' רשימה וצילום השטרות).

לאחר המעצר, חזרו עודד וארז למקום בו ראו את הפריטים מושלכים מחלון המזדה ומצאו במרחק לא רב מהכביש, על עשבייה יבשה, בדיוק במקום ההשלכה - שני דרכונים השייכים לאייזנר חיה וגרשון. לאחר עבודת בילוש קצרה בתחנה, הגיעו השוטרים לבעלי הדרכונים ועידכנו את מר אייזנר בדבר מציאת הדרכונים. מר אייזנר מיהר למכוניתו, שם היו הדרכונים בבוקר בטרם יצא לעבודתו (המכונית חנתה בחנית קניון "עד הלום"), ומצא שמכוניתו נפרצה ופרט לדרכונים גנבו מהרכב גם כסף זר (ממש כמו הכסף שנמצא אצל המשיב 2).

5.         המשיבים הכחישו כל קשר לעבירות הנטענות בכתב האישום וטענו, שלא היו בחניית "עד הלום" באותו היום ולא גנבו משם מאומה, וכן, שלא ברחו מהשוטרים אלא שהמשיב 2 חשב שמדובר בעבריינים שרוצים לחסל עמו חשבון ולכן האיץ באחיו, המשיב 1 שנהג ברכב, לברוח ולא לעצור.

המשיב 1 טען באמרתו -  שבסביבות השעה 10:00 יצא לסיבוב ברכב החלופי שאחותו קיבלה (עקב אובדן הרכב המקורי), רכב שבשימושו. ליד ביתו פגש במקרה את המשיב 3,  שהוא ידידו, והלה הצטרף לעשות איתו טיול. במרכז פגשו את אחיו, המשיב 2, שותה קפה בבית קפה, שם הוא נוהג לשבת, והאח ביקש ממנו להקפיץ אותו למכולת שבשדה-עוזיה. השלושה נסעו דרך המושבים (לכיוון אשדוד), וכאשר עברו ליד באר-טוביה - נצמדה אליהם מזדה מאחור ו " אח שלי נלחץ כי אמר שיש לו בעיות עם עבריינים ואמר לי אל תעצור, אל תעצור, ונסעתי קצת במהירות אולי 140...".

המשיב 1 הוסיף, שכאשר השוטרים שמו " עין כחול "על רכבם - עצר, בסופו של דבר, אך הכחיש שבזמן הבריחה סיכן כלי רכב אחרים, וטען ש " נהגתי רגיל... נכנסתי לכיכר בעדינות ולא היו רכבים בכיכר ", ובסופו של דבר נעצר כשהבחין בחסימה של טרנזיט על הכביש בקריית-מלאכי ובשוטר יואב עזר, המוכר לו, עומד ליד הטרנזיט. בהמשך, חזר בו המשיב 1 מדבריו שנסע מהר, ואמר:

"אתה יכול להוכיח שנסעתי 140 קמ"ש, לא אמרתי לך דבר כזה, אני פשוט אמרתי לך שהייתי במהירות של 40 קמ"ש ואמרו לי לעצור, לא יודע מי אמר לי לעצור, ואח שלי אמר שיש לו סכסוכים אז אוריגינאל לא עצרתי... (נסעתי) אולי 70-80 קמ"ש שראיתי אוטו משטרתי כחול - לבן עצרתי".

בהמשך אמרתו הכחיש המשיב 1 כל קשר לפריצה לרכב השברולט או לגניבה כלשהי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ