אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21003/07

החלטה בתיק בש 21003/07

תאריך פרסום : 17/12/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר-שבע
21003-07
20/05/2007
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אהרון חזן - ת.ז. 057544785
עו"ד ח. כהן
החלטה
 

1.         לבימ"ש השלום באילת הוגש כתב אישום בו יוחסו למשיב עבירות אלימות שונות שנטען, כי בוצעו כנגד בת זוגו במהלך חופשה שבילו באילת. יחד עם כתב אישום זה הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו, ובהחלטה מיום 15/05/07 החליט ביהמ"ש (כב' הנשיא מ. מכליס), כי ישנן ראיות לכאורה בחומר החקירה (אם כי להבנתו לא ניתן לראות במתלוננת את "בת זוגו" של המשיב) וכי קמה עילת מעצר בשל מסוכנות כנגד המשיב. אולם, ביהמ"ש גם קבע, כי ניתן להסתפק בחלופת מעצר והורה על שחרורו של המשיב בתנאים של מעצר בית מלא בבית גרושתו במגדל העמק, למעט יציאה לעבודה במאפיה (בין השעות שנקבעו בהחלטה), פיקוח צמוד של שלושה ערבים בכל שעות היממה, ערבויות, הפקדה כספית של 2,000 ש"ח ואיסור כניסה לעיר עפולה, היא מקום מגורי המתלוננת.

על החלטת השחרור הנ"ל הגישה המדינה את הערר נשוא החלטתי זו.

2.         בכתב האישום נטען, כי בתאריך12/05/07, בשעות הבוקר, שהו הנאשם וחברתו א.א. (להלן: "המתלוננת") בבילוי משותף, יחד עם חברים, בספינה במפרץ אילת. במהלך הבילוי ביקשה המתלוננת לרדת מהספינה ושיחזירו אותה לחוף, ולאחר שהמשיב צחק לה - היא הרימה את קולה לעברו, מה שלגישתו פגע בכבודו בנוכחות חבריו. בעקבות זאת, בסביבות השעה 13:00, לאחר שהמשיב וחברתו ירדו מהספינה ועלו על ג'יפ, הסיע המשיב את המתלוננת בדרך עפר במפרץ השמש שבאילת, ושם תקף אותה במכות אגרוף לראשה, תוך שהוא אומר לה: " מה את עושה לי בושות, מי את... זונה...". המשיב המשיך להכות את המתלוננת בראשה, העיף את משקפיה ונעליה אל מחוץ לרכב ואף הוציא את המתלוננת מהרכב במהלך נסיעתו.

כתוצאה ממעשי המשיב, נגרמו למתלוננת חבלות - שריטות לאורך ירך שמאל.

עוד נטען בכתב האישום, כי בתאריך 06/05/07, לאחר שהמתלוננת שהתה בביתו של המשיב שבמגדל העמק, חזר המשיב לביתו בסביבות השעה 01:00 כשהוא בגילופין. כשהמתלוננת העירה לו על כך, החל המשיב לקלל אותה ולאחר מכן הסיע אותה לדרך עפר בסמוך לכפר ברוך, ושם הכה אותה באגרופים בראשה. כשהמתלוננת ניסתה להתקשר למשטרה - שבר המשיב את מכשיר הטלפון הסלולארי שהחזיקה, ובכך גרם נזק במזיד לרכושה וניסה לשבש הליכי משפט. לאחר מכן, אף ניסה המשיב להניא את המתלוננת, באיומים, לבל תמסור הודעה במשטרה, ואמר לה, שגם אם יהיה במעצר 14 יום, הוא ישלח לה עבריינים, יהרוס לה את החיים ויתקשר למקום עבודתה ויאמר להם שהיא לוקחת סמים ויספר סיפורים נוספים.

לפיכך, יוחסו למשיב בכתב האישום עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש לבן זוג - עבירה לפי סעיף 382(ג) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), תקיפת בן זוג - עבירה לפי סעיף 382(1ב) לחוק העונשין, הדחה באיומים ובכוח - עבירה לפי סעיף 245(ב) לחוק העונשין, גרימת היזק בזדון - עבירה סעיף 452 לחוק העונשין ו-שיבוש הליכי משפט - עבירה לפי סעיף 244 לחוק העונשין.

3.         ב"כ המשיב טען בבימ"ש השלום כנגד חומר הראיות, וחזר על דבריו אלה גם במהלך הדיון בפני, כשלטענתו הסתירות והתמיהות שמעלה גרסתה של המתלוננת, גם אם אינה פוגמת בעצם קיומן של ראיות ליכאורה (שכן לא הגיש ערר מטעמו כנגד קביעות בימ"ש השלום), הרי שיש בכך כדי לכרסם בראיות ולכך יש חשיבות, לטענתו, לצורך המסקנה, שאין להיעתר לבקשת המבקשת, ויש לדחות את הערר. אולם, עיון בראיות שבחומר החקירה מלמד, כי צדק בימ"ש השלום בקביעתו, שחומר הראיות מכיל די ראיות לצורך שלב זה של הדיון.

חקירת המשטרה החלה, כאשר שלושה סיירים מסיירת התיירות באילת היו, בסביבות השעה 13:00, בסיור במפרץ השמש, ושם ניגש אליהם עובר אורח ואמר להם שראה בג'יפ גבר מכה אישה והצביע לכיוון הג'יפ (אגב, חיפוש אחר אותו מודיע לא עלה יפה). הסיירים נסעו לכיוון הג'יפ "ראינו לפתע בחורה צורחת על הרצפה ולפניה ג'יפ בנסיעה איטית עם הדלת שליד הנהג פתוחה" (ר' אמרתו של הסייר דני כהן). השלושה סימנו לג'יפ לעצור ולאחר שעצר - אחד מהם ניגש לנהג (הוא המשיב) והשניים האחרים ניגשו לבחורה:

"היא הייתה היסטרית ובוכה, היא גם צרחה, שאלנו אותה מה קרה, היא  ענתה: הוא הרביץ לי... לא היו עליה סימני אלימות, היא הייתה רק היסטרית, טענה שהרביץ לה בראש, היא הייתה בלי נעליים... (כשמצאו אותה) היא הייתה זרוקה על הרצפה יחפה והיא מררה בבכי והיה נראה בוודאות שעבר עליה משהו לא טוב... היא ביקשה שנזמין משטרה ואמרה שהפעם לא תוותר ותגיש תלונה" (שם, באמרתו של דני).

הסיירים הזמינו משטרה, ושני שוטרי סיור של תחנת אילת הגיעו למקום בשעה 13:09, וכל הנוכחים נלקחו לתחנה. שוטר הסיור האדי קבלאן רשם בדו"ח שלו, בין היתר, כי "האישה לא ביקשה טיפול רפואי ולא נראה סימנים על גופה...".

בתחנת המשטרה נגבתה אמרתה של המתלוננת, שסיפרה, כי היא חברתו של המשיב מזה כשנה וחודש, אם כי הם לא גרים יחדיו. לדבריה, המשיב והיא הגיעו לאילת בג'יפ של המשיב כדי לנפוש עם חבריו של המשיב. לאחר כמה שעות על הספינה של חבריו, היא ביקשה מהמשיב, שיחזירו אותה לחוף, כי היה לה קר ורצתה לישון. וכך סיפרה:

                        "הוא צחק לי בפנים ואז התעצבנתי ואמרתי לו "קח אותי לבית". ואז היו חבר'ה שכנראה ששמעו את טון הדיבור הגבוה שלי וזה לא התאים לכבוד אורי, ואז הוא אמר לדני בעל הספינה "קח אותנו לחוף" ואז ירדנו כולנו מהספינה, וכולם התפצלו ואני נשארתי עם אורי ועליתי איתו ביחד לרכב, כי רציתי לחזור למלון. ואז הוא החליט שבזה שהרמתי את טון הדיבור שלי, הרסתי לו את הכבוד. ואז אני לא מכירה את אילת, הוא לקח אותי לשביל עפר, איפה שסייר התיירות עצרה אותנו... הוא לקח אותי לשם כדי שאף אחד לא יראה אותי ולא ישמע אותי והתחיל לתת לי אגרופים בראש וכל הזמן אמר לי "מה את עושה לי בושות, מי את" וכינה אותי בכל מיני כינויים מגעילים כמו " זונה" ונתן לי מכות והעיף לי את המשקפיים ואת הנעליים מחוץ לג'יפ ואז ניסה לזרוק אותי מחוץ לג'יפ ואני החזקתי בידית ואז הוא הצליח בסוף לזרוק אותי ואז סיירת ראתה אותו והם עצרו אותו...

                        לא היו לי סימנים, הוא בכוונה נותן לי מכות בראש כדי שלא יהיו לי סימנים. הראש שלי כואב והרגל שלי כואבת מהנפילה (הערת החוקר: אני רואה על ירך שמאל של המתלוננת בחלק אמצעי שריטות ארוכות טריות)..."

המתלוננת נשאלה אם היו בעבר מקרים דומים למקרה זה בעבר, וכך השיבה:

"כן, קרה הרבה פעמים שהיה מרים ידיים. רק לפני שבוע הוא נתן לי אגרופים בראש ומכה בחזה ועד עכשיו זה כואב לי, כל הזמן רציתי להיפרד ממנו אבל הוא לא עוזב אותי. לא התלוננתי במשטרה כי הוא מאיים שיהרוס לי את העבודה וישלח לי עבריינים. הוא הגיע למצב פעם שהוא השיג את מספר הטלפון של ראש צוות בעבודה שלי, אני עובדת בבית ספר... ונבהלתי, כי לא רוצה להפסיד את העבודה ופחדתי שיספר דברים לא נכונים. זה אחד הדברים שהוא מאיים עלי, שיהרוס לי את העבודה, שיתקשר לאילנה דיין ויגיד שאני משתמשת בסמים ושישלח לי עבריינים...

נכנסתי לקשר ואני לא יודעת איך לצאת ממנו...

ביום ראשון האחרון הייתי אצלו בבית במגדל העמק... במקור היינו גרים ביחד אבל התפצלנו, כי אנחנו לא מסתדרים וכי הוא היה מרים עליי ידיים, ואז ביום ראשון הוא אמר שנוסע להילולה אצל איזה רב ואמר שיחזור מוקדם ונחזור לעפולה, כי אני עובדת בעפולה ובחדרה. .. עד שעה 01:00 השאיר אותי בבית ולא התקשר ולא כלום, ורק בשעה 01:00 חזר מסטול מת ואמרתי לו למה אתה עושה לי את זה... ואז הוא התחיל לקלל אותי בכל הקללות האפשריות, ואז לקח אותי כמו עכשיו לאיזה שביל עפר בכפר ברוך... ונתן לי אגרופים בראש ומכות רצח ואז בסוף החזיר אותי לעפולה... ניסיתי להתקשר למשטרה תוך כדי שהוא הרביץ לי, והוא חטף לי את הטלפון מהיד ושבר אותו לשניים. ואז הוא אמר לי " גם אם אהיה עצור 14 יום... אני אשלח לך עבריינים ואהרוס לך את החיים. ואתקשר לעבודה ואספר להם כל מיני סיפורים" ואז בגלל זה לא התקשרתי...

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ