אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20994/06

החלטה בתיק בש 20994/06

תאריך פרסום : 16/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20994-06
13/06/2006
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. סלומון אלירן
2. אלבז ליאב

החלטה

1.         כנגד המשיבים הוגש לבימ"ש השלום בבאר-שבע כתב אישום המייחס להם, כי בתאריך 16/5/06, בשעה 01:00, בחצר ביתו של המשיב 1, סחרו בסם מסוכן מסוג חשיש במשקל 3.6064 ג"ר נטו, בכך שמכרו אותו לאבי וזאנה תמורת סכום כסף שאינו ידוע למאשימה.

            כן, נטען בכתב האישום, כי מיד לאחר האמור לעיל מכרו המשיבים, אף זאת בצוותא, סם מסוכן מסוג חשיש במשקל שאינו ידוע, לשני אנשים שזהותם אינם ידועה למאשימה.

לבסוף נטען בכתב האישום, כי במעמד האמור לעיל, החזיק הנאשם 1 בביתו שתי טבליות של סם מסוכן מסוג MDMA לצריכתו העצמית.

            לפיכך, יוחסו למשיבים ביצוע שתי עבירות של סחר בסמים מסוכנים לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג - 1973 (להלן: "פקודת הסמים") ולמשיב 1 יוחסה גם עבירה אחת של החזקת סם מסוכן לשמוש עצמי לפי סעיפים   7(א) ו-(ג) סיפא לפקודה זו.

            יחד עם הגשת כתב האישום, הוגשה גם בקשה למעצרם של המשיבים עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדם. בקשה זו נדונה, תחילה, בפני כב' ס. הנשיא, השופט ד. מגד, אשר - בהסכמת הצדדים - קבע, כי ישנן ראיות לכאורה, לפחות לגבי מכירת הסם המסוכן לואזנה והחזקת הסמים המסוכנים לשמושו העצמי של המשיב 1, ולכן קבע, כי קמה עילת מעצר סטטוטורית בעניינם של המשיבים. יחד עם זאת, נוכח גילם הצעיר של המשיבים ובהתחשב בהרשעותיהם הקודמות - הורה כב' השופט מגד על הגשת תסקירי מעצר מטעם שירות המבחן בעניינם " בו יתיחס, בין היתר, למידת מסוכנותם ולמידת התאמתם של הערבים המוצעים".

            עם קבלת התסקירים, חודש הדיון (הפעם בפני כב' השופט א. באומגרט), אשר התרשם מהערבים, והחליט, בסיומו של דיון, לשחרר את שני המשיבים בחלופות שהוצעו על ידי שירות המבחן:

            המשיב 1 שוחרר למעצר בית מלא בבית דודתו, רות כחלון; חוייב להתייצב פעמיים בשבוע - בליווי הערבה - בתחנת המשטרה; הועמד בפיקוח שירות המבחן למשך חצי שנה; חוייב בחתימה על ערבות עצמית וערבות צד ג' של הערבה, ולבסוף - הותר למשיב 1 לצאת "יציאת התאוררות", כלשון בימ"ש קמא, בכל יום בין השעות 09:00 - 10:00, אף זאת בליווי הערבה.

            המשיב 2 שוחרר למעצר בית מלא בבית הוריו, ואף לו ניתנה "חופשת התאווררות" מידי יום בין 09:00 ל- 10:00; גם המשיב 2 חוייב לחתום, פעמיים בשבוע, בתחנת המשטרה, לעמוד בפיקוח שירות המבחן ולחתום על ערבות עצמית וצד ג'.

            על החלטת שחרור זו הוגש הערר נשוא החלטתי דלקמן.

2.         מחומר הראיות שבתיק החקירה עולה, כי בתאריך 16/5/06, בסביבות 00:30, ערכו בלשי תחנת משטרת באר-שבע פעילות יזומה, במסגרתה ביצעו תצפית על ביתו של המשיב 1. בין התצפיתנים היה הבלש אבי וקנין, אשר התמקם כ-15 מ' מביתו של המשיב 1, במקום בו " אני רואה בברור את כל חזית הבית" (ר' הדו"ח שרשם).

            בסביבות השעה 01:00, הבחין וקנין במונית שהגיעה למקום, מתוכה ירד בחור, שזוהה לאחר מכן כאבי וזאנה. באותה עת היו שני המשיבים בחצר ביתו של המשיב 1, ולאחר שיחה קצרה של המשיב 1 עם וזאנה, אמר המשיב 1 למשיב 2: " בסדר, תן לו שתיים", וסימן לו, בראש, לחיוב. אז ניגש המשיב 2 לארונית לבנה, שהיתה בכניסה לבית, התכופף והוציא דבר מה, אותו מסר לואזנה. במקביל, מסר וזאנה למשיב 2 " נייר שנראה כמו שטר כסף", אותו הכניס המשיב 2 לכיס האחורי של מכנסיו. וזאנה עזב את המקום, חזר למונית שהמתינה לו, התיישב ליד הנהג - והמונית עזבה.

            בשלב זה, צוות המעצר, שכלל גם את השוטרים שאול רולינגר ומשה שנקור, נסעו אחרי המונית ועצרו אותה במרחק כמה רחובות מביתו של המשיב 1. בחיפוש במונית נתפשו "שתי אצבעות" של סם מסוכן מסוג חשיש, ווזאנה הודה (לאחר כפירה ראשונית), שהסמים שלו, אך הכחיש שרכש אותם מהמשיבים. הוא טען שבא לבקר את המשיבים, חבריו הטובים. אגב, כבר כאן ניתן לציין, כי המשיב 1 אמנם אישר, באימרתו, שהוא מכיר את וזאנה אשר בא לבקרו, אך המשיב 2 טען שאינו יודע כלל מי הוא אותו וזאנה.

            וקנין המשיך בתצפית, ובסביבות השעה 01:30 הגיעו למקום שני בחורים, ששרקו למשיב 1. המשיב 1 יצא לקראתם (" הם נעמדו במרחק של 2 מטר ממני, ממש מתחתיי") ואחד מהבחורים שאל אותו " יש לך משהו טוב בשבילי?" והמשיב 1 ענה: " יש לי חשיש טוב, לא מרגרינה כמו שמוכרים הבדואים". ואז, נכנס המשיב 1 לגינה, הוציא דבר מה ממתחת לארונית הלבנה, ומסר את השקית שהוציא לאחד הבחורים. הבחור מסר למשיב 1 שטר של כסף, אותו הכניס המשיב 1 לכיסו הימני וחזר חזרה לגינה.

            צוות המעצר, שהוזעק לתפוס את שני הבחורים, ערך סריקות בסביבה, אך לא הצליח לאתרם.

            במהלך התצפית הבחין וקנין, כי המשיב 1 נכנס ויוצא מידי פעם אל המחסן שבחצר ביתו, לכן, כשהחליטו לבצע מעצר, ולאחר שעצרו את שני המשיבים בביתו של המשיב 1, ערכו חיפוש גם במחסן, ושם נתפסו 2 כדורי אקסטזי. במהלך החיפוש בדירה ומתחת לארונית אליה נגשו השניים - לא נתפס דבר, פרט ל-340 ש"ח שנתפסו בכיסו של המשיב 2 ו-100 ש"ח שנתפסו על גופו של המשיב 1.

            המשיבים הכחישו כל קשר לסחר בסמים, אך המשיב 1, הודה שכדורי האקסטזי שנתפסו הם שלו, לשמושו העצמי.

3.         מהאמור לעיל, אין ספק שישנן ראיות לכאורה הקושרות את המשיב 1 לכל המיוחס לו בכתב האישום. המשיב 1 נצפה, לכאורה, מעורב בביצוע שתי מכירות של סמים מסוכנים: במכירה הראשונה הוא זה שסיכם על העסקה עם וזאנה ונתן את האישור לבצעה למשיב 2, שביצעה בפועל; ובעסקה השניה הוא זה שביצעה מתחילתה ועד סופה; אשר להחזקת הסמים מסוג אקסטזי - הודה המשיב בהחזקתם, בנוסף להמצאותם במחסן ביתו.

            אשר למשיב 2, הגם שב"כ המדינה טוענת לקשר בין המשיבים, אשר יש בו כדי לייחס גם לו את מכירת הסמים לשני הבחורים שהגיעו, נשוא העסקה השניה שבכתב האישום, ספק אם ניתן לייחס לו גם מכירה לכאורית זו. הפעם, שלא כמו במכירה לוזאנה, המשיב 2 כלל לא היה נוכח ו/או מעורב, וספק אם נוכחותו בביתו של המשיב 1, במהלך מכירת הסם על ידי המשיב 1, גם אם נטען כי הוא "שותפו לעסקים", לאור המכירה לוזאנה - די בה כדי ליחס גם לו את מכירת הסמים לשני הבחורים.

            לא כן בנוגע למכירת הסמים לוזאנה, במהלכה היה המשיב 2 פעיל ומעורב, ולכן, יש ראיות לכאורה לגביו בנוגע לעסקה זו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ