אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20993/06

החלטה בתיק בש 20993/06

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20993-06
15/08/2006
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ביטון
הנתבע:
אלחמידי יעלב ת.ז. 06590323
עו"ד פורת
החלטה

1.         כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ועבירות נוספות. יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו, ובקשה זו הנה נשוא החלטתי דלקמן.

            כתב האישום, שהוגש כנגד המשיב, מייחס לו, באישום הראשון, כי בתאריך 3.6.06, סמוך לשעה 02:40, נהג ברכב וולבו בכביש 25 לכיוון באר שבע, כשאין לו, ומעולם לא היה לו, רישיון נהיגה. כשהמשיב הגיע לצומת "דימונה", הוא נעצר ברמזור אדום, ושוחח בטלפון נייד, ללא דיבורית.

            השוטרים שמעון אוחנה, איציק אמסלם ואחרים, נסעו באותה עת ברכב משטרתי בכביש 40, וכשהגיעו לצומת "דימונה" הבחינו במשיב, המוכר להם ואשר חיפשו אחריו, ולכן ביצעו פניית פרסה ונסעו לכיוונו של המשיב. כשהמשיב הבחין בשוטרים, לחץ על דוושת הגז ונסע במהירות לתוך הצומת, למרות שהאור בכיוון נסיעתו היה אדום. המשיב חצה את הצומת במהירות והשוטרים נסעו אחריו כשהם מפעילים סירנה וכריזה, ודורשים ממנו לעצור, אך לשווא.

            המשיב המשיך לנסוע בפראות ובמהירות, כשהוא נוסע בזיג-זג, עוקף כלי רכב מימין ומשמאל וגורם לכלי רכב שנסעו כחוק בכביש לסטות מכיוון נסיעתם כדי למנוע התנגשות בו. במהלך נסיעתו פנה המשיב לשכונת נווה-נוי ושם הצליח לחמוק מהשוטרים.

            לפיכך, באישום זה יוחסו למשיב עבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ו-נהיגה ללא רישיון נהיגה.

            באישום השני שבכתב האישום נטען, כי השוטרים לאון פסון, ליאור לוי ורפי אבוהרון נסעו בתאריך 5.6.06, בשעות הבוקר, לשבט אלעאצם על מנת לאתר את המשיב. השוטרים החנו את רכבם המשטתי, שעליו דלק אור כחול - לבן, והחלו לשאול על המשיב. בסביבות השעה 08:40 הבחינו השוטרים במשיב, וכשהוא הבחין בהם - הוא עלה לרכב סובארו והחל בנסיעה מהירה להמלט מהמקום, כשהוא מנסה להסתיר את פניו מהשוטרים באמצעות הכובע של חולצתו. השוטרים קראו למשיב לעצור - אך הוא התעלם מהם, וברח מהמקום.

השוטרים החלו לרדוף אחרי המשיב בשבילים בכפר, הדליקו אור כחול מהבהב בניידת וכרזו לו לעצור. אולם, המשיב לא שעה להוראותיהם ונסע במהירות ובפראות, תוך שהוא מאלץ הולכים ושבים ולקפוץ ולהתרחק מדרכו לבל יידרסו. כן, אילץ המשיב כלי רכב שנסעו במקום לסטות מנתיב נסיעתו, כדי למנוע התנגשות בו.

המשיב המשיך לנסוע במהירות ובפראות, עד שלבסוף איבדו השוטרים עמו קשר עין.

לפיכך, באישום זה יוחסו למשיב עבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ו-נהיגה ללא רישיון נהיגה.

2.         הסניגור המלומד, עו"ד ע. פורת, לא חלק, למעשה, כי השוטרים ניהלו את המרדפים נשוא האישומים הראשון והשני, אך טען, כי לגירסת המשיב הוא לא היה הנהג ברכב שברח.

            מדוחו"ת השוטרים שבתיק החקירה עולה, כי בתאריך 3.6.06, בשעת לילה מאוחרת, היו בפעילות בנושא גניבות כלי רכב ופגיעה בתשתיות, כשניסו לאתר את המשיב כחשוד בגניבת כבלים של חשמל ובזק. בסביבות השעה 02:40, כשהגיעו לצומת "דימונה", הבחינו השוטרים במשיב כשהוא עומד בצומת, ברכב וולבו, משוחח בטלפון נייד ללא דיבורית. השוטרים מכירים היטב את המשיב, והשוטר אמסלם אף החזיק את תמונתו בכיסו, והם, בדוחו"ת שרשמו, הבהירו כיצד יכלו להבחין ללא קושי בזהותו של המשיב וכיצד זיהו אותו בוודאות.

            השוטרים מוסיפים ומתארים כיצד המשיב, כשהבחין בהם, החל לברוח מהם בנסיעה פראית ופרועה, לאחר שכיבה את אורות רכבו, וכיצד סיכן את חיי המשתמשים בדרך, עד שאיבדו קשר עין עמו בשכונת נווה-נוי.

            בעקבות אירוע זה, ובתאריך 5.6.06 בשעות הבוקר, יצא צוות אחר של שוטרים לשבט אלעאצם, בניסיון לאתר את המשיב. הקצין ליאור לוי היה הראשון שאיתר את המשיב במרחק של כ-40 עד 50 מטר ממנו, ומהדו"ח שרשם עולה, כי כאשר המשיב הבחין בשוטרים, שהיו עם כובעי בילוש ואשר הם מוכרים לו מהעבר, הוא ניסה להסתיר את פניו עם כובע חולצתו ומייד נכנס לרכב סובארו שהיה שם, והחל לברוח מהם. נסיונות השוטרים לעצור את המשיב - לא עלו יפה, והמשיב הצליח, לאחר נסיעה פרועה ומהירה, אשר סיכנה הן את הולכי הרגל במקום והן את הנהגים האחרים, להימלט מהם.

            כשעה לאחר מכן, התקשר אדם שהציג עצמו כמשיב, אל הקצין לוי ושאל אותו "למה אתה בא אלי הביתה". הקצין הודיע לו שהוא דרוש לחקירה ובסביבות השעה 12:00 התייצב המשיב בתחנת המשטרה - ונעצר.

            בחקירתו הכחיש המשיב שנהג בוולבו נשוא האירוע הראשון ואף הכחיש שנמלט מהשוטרים באירוע השני. המשיב אף העלה את האפשרות, שאחיו החייל נהג ברכב הוולבו, אך נסיונות השוטרים לחקור אותו - לא עלו יפה. יש לציין, כי השוטרים הזמינו את אחיו של המשיב באמצעות מצ"ח, ואף באמצעות המ"פ שלו, והוא אף שוחרר במטרה שיתייצב בפני השוטרים לחקירה, אך הוא לא הגיע למסור את עדותו.

            בחקירתו השניה - שמר המשיב על זכות השתיקה.

3.         מהאמור לעיל, אין ספק, כי חומר הראיות מגלה ראיות לכאורה המספיקות לשלב זה של הדיון. זיהוי המשיב באופן וודאי על ידי שלושה שוטרים שונים, בכל הנוגע לאישום הראשון, וזיהויו על ידי הקצין לוי באירוע נשוא האישום השני, והעובדה שזמן קצר לאחר אירוע זה אף התקשר המשיב אל לוי (כך שאין ספק שזיהה אותו) ואף התייצב בתחנת המשטרה בעקבות זאת, די בהם כדי להקים את התשתית הראייתית הלכאורית הנחוצה כדי להצדיק מעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו.

            אשר על כן, גם קמה עילת מעצר בעניינו של המשיב, הן בגין היותו מסכן, לכאורה, את בטחון הציבור [לפי סעיף 21(א)(1)(ב) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים)] והן בגין החשש שינסה להימלט מאימת הדין במידה וישוחרר, וזאת בשים לב לבריחתו, לכאורה, מהשוטרים בשתי הזדמנויות שונות [וזאת על פי סעיף        21(א)(1)(א) לחוק האמור].

יש להדגיש, כי חשש זה מתגבר נוכח כתב אישום שהוגש כנגד המשיב לבימ"ש השלום בבאר-שבע, אשר לפיו בתאריך 6.6.06 (דהיינו, יום לאחר מעצרו בעקבות האירועים נשוא כתה האישום שבפנינו) ניסה המשיב להימלט מבית המעצר נגב על יד ניסור, באמצעות מסורית, סורגי חלון המקלחת שבתא המעצר שם היה מוחזק [ר' כתב האישום והבקשה למעצר עד לסיום ההליכים שהוגשו כנגד המשיב בנוגע לפ.א. 8047/2006].          

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ