אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20884/08

החלטה בתיק בש 20884/08

תאריך פרסום : 17/05/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20884-08
01/06/2008
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אהרון שחר
החלטה
1.         כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של החזקת סכין, חבלה בכוונה מחמירה, ועבירה של החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. בד בבד עם הגשת כתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו, נשוא החלטתי זו.

2.         בכתב האישום נטען, כי המשיב ור.א. (ילידת 1991, להלן:"הקטינה") עבדו יחד במלון "הרודס" באילת וקיימו ביניהם מערכת יחסים החל מחודש מרץ 2008 או בסמוך לכך. עוד נטען, כי כחודש לאחר מכן המשיב גילה אובססיביות כלפי הקטינה ואמר לה " את שלי, את שייכת לי, את לא תהיי של אף אחד, תגידי שאת רק שלי".

במועד שאינו ידוע למאשימה ולפני ה-19.4.08, החליטה הקטינה לסיים את הקשר עם המשיב והפסיקה להתקשר אליו. עשרה ימים לאחר מכן, בתאריך 29.4.08 בשעות הצהריים, התקשר המשיב לקטינה, עת שהתה בביתו של פארס עראידה (להלן: "המתלונן"), ושאל אותה אם היא רוצה לבוא אליו. הקטינה השיבה, שהיא נמצאת עם ידיד ושאינה מעוניינת. בסמוך לשעה 15:00-16:00 שוב התקשר המשיב לקטינה והפעם המתלונן נטל את הטלפון שלה והתפתח ויכוח מילולי בינו לבין המשיב. הויכוח לווה בקללות והמשיב והמתלונן קבעו להיפגש בכיכר של מרכז "איזידור" באילת.

נטען, כי מיד לאחר מכן החליט המשיב לדקור את המתלונן בכוונה לגרום לו חבלה חמורה או נכות או מום ולשם כך הצטייד בסכין קפיצית, אותה החזיק שלא כדין.

בסמוך לשעה 16:28 שלח המשיב מיסרון לטלפון של הקטינה ובו נאמר למתלונן " תגיע אל תהיה שפן", ובשעה 16:36 שלח מיסרון נוסף בו נאמר, שהקטינה תביא את המתלונן מתחת לביתו של המשיב " שלא תאכל דקירה באמצע הרחוב".

בסמוך לאחר מכן נפגשו המשיב והמתלונן בסימטה מאחורי הקיוסק "בון בון" שבמרכז "איזידור", ואז המשיב דחף את המתלונן לאחור ודקר אותו מספר דקירות במותן מימין. כן, ניסה המשיב לדקור את המתלונן בחזהו, אך המתלונן הדף אותו באמצעות ידו ולכן נגרמו לו חתכים במרפק ימין ובאצבע יד ימין. המתלונן דימם מפצעי הדקירה, ובעודו אוחז בפצע המדמם בבטנו, נטל אבן וניסה לידותה לעבר המשיב ונמלט לכיוון הכביש. המשיב רדף אחרי המתלונן וחבט בו בכתפו השמאלית באמצעות אגרופיו, למרות שהמתלונן דימם ואחז בבטנו. מעשיו של המשיב הופסקו רק לאחר שהקטינה הגיעה והדפה אותו מהמתלונן.

המתלונן אושפז ונותח בהרדמה כללית, שכן נמצא חתך באורך של 8 ס"מ בפלנק הימני, והמתלונן הועבר למחלקה הכירורגית. המתלונן השתחרר, על פי החלטתו, ביום 30.4.08.

לאור האמור יוחסו למשיב עבירות של החזקת סכין לפי סעיף 186(א) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק") ו-חבלה בכוונה מחמירה לפי סעיף 329(א)(1) לחוק.

כמו כן נטען, כי ביום 30.4.08 בסמוך לשעה 20:30 בביתו ברח' 40/616 באילת, החזיק המשיב על גופו סם מסוכן מסוג חשיש במשקל של 24.2849 גרם נטו לצריכתו העצמית, ולפיכך יוחסה לו עבירה של החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית לפי סעיפים 7(א) + (ג) סיפא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973 (להלן: "פקודת הסמים המסוכנים").

3.         ב"כ המשיב, עו"ד קרדונר, הסכים לקיומן של ראיות לכאורה אך טען לחולשתן. לדבריו, חלק מהתיאורים שבכתב האישום אינם עולים בקנה אחד עם חומר הראיות ויש בהם החמרה יתרה, כך ביחס לטענה, כי המשיב היה אובססיבי לגבי הקטינה, או ביחס למועד הרמת האבן על ידי המתלונן.

בנוסף, וביחס לאירוע מיום 29.4.08, טען הסנגור, כי המאשימה לא בחנה את עדות הקטינה ועדותה של עדת ראייה אובייקטיבית בשם לילך אזולאי. לדבריו, מעדות הקטינה עולה, כי לא המשיב לבדו יזם את כל האירוע אלא הייתה מעורבות פעילה של המתלונן אך הדבר לא בא לידי ביטוי באישום. ועוד, לשיטתו, החבלה של המתלונן בבטן יכולה להתיישב עם הקטטה והאלימות ולאו דווקא כתוצאה מדקירה. כמו כן טען, כי העובדה שמחומר הראיות עולה, שהמתלונן לא רצה למסור גרסה שמסבכת את המשיב ובהודעה השנייה אף אמר שרצה לקחת את החוק לידיו, דבר המתיישב יותר עם טענת המשיב, כי המתלונן הוא שהתקשר אליו ורצה לסגור חשבון.

בסופו של דבר טען הסנגור, כי " אני ער לכך שהראיות לכאורה בתיק קיימות. לכן בנסיבות המקרה דנן, מבקש לשקול לשחרר אותו בחלופה..." וביקש לשחרר את מרשו למעצר בית מלא בבית הוריו בכרמיאל בפיקוח מלא של משפחתו. הסנגור ציין, כי המשיב בן 22, ללא עבר פלילי, שירת בגולני ואף השתתף במלחמה. משפחתו נורמטיבית ומהווה מרות עבורו, והשימוש בסם בעיר אילת יתכן ונבע מהריחוק ממשפחתו. לדבריו, האירוע חריג להתנהגותו בדרך כלל וכי מדובר באלימות כלפי אדם ספציפי, בנסיבות חריגות, והמרחק בין מקום מגוריו של המתלונן באילת לבין כרמיאל הוא עצום ודי בו כדי לאיין את המסוכנות מהמשיב כלפי המתלונן, המתגורר באילת. ביחס להורי המשיב ציין הסנגור, כי מדובר באנשים נורמטיביים שיש ביכולתם, לדעתו, לשמש כזרוע הארוכה של בית המשפט.

בדיון הופיעו גם אביו ואמו של המשיב, אשר כלל לא ידעו כי בנם משתמש בסמים ונראה שמאז שעבר לאילת לא היו מעורבים מספיק בחייו, הגם שהביעו רצון עז לסייע לבנם.

4.         ראיות לכאורה:

חקירת האירוע החלה לאחר שהמשטרה קיבלה דיווח מבית החולים, כי הגיע אליהם המתלונן, באופן עצמאי, כשהוא דקור. כשהגיע למיון, סרב המתלונן לשתף פעולה עם המשטרה, ביקש שלא ירשמו דבר, לא ענה לשאלותיו של השוטר ואליד אבו רביעה וטען, כי נפל בביתו. רק בהודעתו מיום 30.4.08, סיפר המתלונן, כי התקוטט עם המשיב בכיכר "איזידור" באילת וכי האחרון דקר אותו שלוש דקירות בשל " סכסוך על בחורה" (שורה 12 להודעתו מ- 30.4.08). בהמשך פירט המתלונן: " הוא התקשר לטלפון של הבחורה אמרתי לו אל תתקשר התחלנו לצעוק שאלתי איפה אתה אמר באיזידור אמרתי בוא ניפגש נפגשנו ואז התחיל מכות" (שם, שורות 14-15). המתלונן ידע לומר, כי המשיב דקר אותו עם " סכין כפתור הוא לחץ על כפתור ויצא הסכין" (שם, שורה 23).

הודעתו השלישית, מיום 1.5.08, בה נחקר תחת אזהרה, פרט המתלונן מעט יותר את מהלך האירועים: לדבריו, לאחר שהמשיב דקר אותו, הוא זרק את הסכין על הכביש והם המשיכו לריב עם הידיים. כן, סיפר כי הוא זרק אבן לעבר המשיב. לגרסתו, לאחר שהשתחרר מבית החולים המשיב שלח לו הודעה בטלפון הנייד, " שאני אהיה באותו מקום בשעה 12:00" המתלונן ספר עוד, כי הוא לקח את מספר הפלאפון של המשיב לפני שיצא להיפגש עמו ביום האירוע וכי הוא זה שחייג אליו וניתק ואז המשיב שלח לו הודעה.

מהודעתה של הקטינה עולה הרקע להיכרותה עם המשיב (קשר לא מחייב אשר כלל מפגשים אינטימיים) ועם המתלונן (ידידים). לדבריה, כחודש לאחר שהכירה את המשיב הוא היה אומר לה " את שלי, את שייכת לי, את לא תהיי של אף אחד, תגידי לי שאת רק שלי" וכל מיני משפטים כאלה" (שורות 6-7 להודעתה), ומכאן ניתן להבין מדוע המבקשת ייחסה יחס אובססיבי של המשיב כלפיה.

אשר ליום האירוע סיפרה הקטינה, כי באחת הפעמים שהמשיב טילפן אליה ביום האירוע, בין השעות 15:00 ל-16:00, לקח המתלונן את הפלאפון שלה ושאל את המשיב למה הוא מתקשר לחברה שלו; לאחר שהשניים קיללו אחד את השני " התחילו שאלות בטלפון איפה כל אחד גר וקבעו בסוף להפגש בכיכר של איזידור". לדבריה, ביקשה מהמתלונן שלא ילך, כי פחדה שמא יקרה לו משהו, ומיד לאחר מכן קיבלה את המיסרונים, כמתואר בכתב האישום (להלן). הקטינה הוסיפה, שהיא רצה אחרי המתלונן וכשהמתלונן והמשיב נפגשו דחף המשיב את המתלונן " ואז ראיתי את שחר מכניס את היד השמאלית לכיס שמאל והוציא משהו הוא לחץ על זה ואז קפץ מזה סכין" (שורות 34-35 להודעתה). לאחר מכן, דקר המשיב את המתלונן והיא שמעה את המתלונן צועק " יא מניאק דקרת אותי" (גם המתלונן טען, שכך צעק למשיב). הקטינה ראתה את המתלונן מרים אבן כדי לזרוק על המשיב וכי לאחר מכן, המשיכו השניים להתקוטט בעוד היא צועקת לעזרה, עד שבשלב מסוים הרחיקה את המשיב מהמתלונן והמשיב הלך, ואילו המתלונן עלה למונית ונסע לבית החולים יוספטל. הקטינה סיפרה עוד, שמיד לאחר שהמתלונן עלה למונית, היא התקשרה לשחר וצעקה עליו. לדבריה, הוא אמר, שאם יראה אותו בבית ספרה הוא " יחורר אותו". כשהגיעה לבית החולים, שלחה למשיב הודעה, שלא יתקרב יותר למתלונן, ואילו המשיב שלח לה הודעה, שהיא לא תתקרב אליו, ומיד לאחר מכן שלח הודעה נוספת, שכלל לא הייתה עליו סכין. לדבריה, גם למחרת נשלחו ביניהם מיסרונים נוספים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ