אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20735/06

החלטה בתיק בש 20735/06

תאריך פרסום : 02/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20735-06
04/05/2006
בפני השופט:
צלקובניק יורם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שרה טל
הנתבע:
רפאל בוזגלו
עו"ד כהן איציק
החלטה
 1. התביעה מבקשת להורות על מעצרו של המשיב, רפאל בוזגלו, עד תום ההליכים בעילת מסוכנות, נוכח הגשת כתב אישום נגדו (בתיק פ' 8117/06) בו מיוחסות לו עבירות של קשירת קשר לפשע, לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, תשל"ז 1977, וניסיון לשוד בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 403 סיפא [בצירוף לסעיף 402(ב)] לחוק זה. 
 1. על פי המיוחס לו בכתב האישום קשר הנאשם, בביתו באילת, ביום 22.4.2006, קשר עם שניים אחרים, מיכאל ממן ומחמוד לחאם, לשדוד את מינימרקט "סוזן" באילת.

בתאריך 23.4.2006, בשעה 4:30 לערך, נכנסו למינימרקט ממן ולחאם שהיה מצויד במצית דמוי אקדח, כשהמשיב משמש כשומר ליד פתח החנות. ממן ולחאם דרשו מהמוכרת כי תיתן להם את הכסף בקופה, כשלאחם מצמיד את המצית דמוי האקדח לצוארה. המוכרת לא צייתה להוראה ואף הצליחה לסגור את הקופה, ושעה שלחאם ניסה לפתוח את מגירת הקופה,  התקשרה המוכרת למשטרה. ממן ולאחם שהבחינו בכך נמלטו מהמקום, ובעקבותיהם המשיב.

 1. ממן ולחאם נאשמים בכתבי אישום נפרדים בגין חלקם בפרשה.
 1. תכנון השוד ומעורבותו בו של המשיב עולה מהודעותיו של ממן; ממן הודה מתחילה במעורבותו שלו, של המשיב וכן של "אדם שלישי" במעשה עוד בהודעתו מיום 23.4.2006. בהודעה נוספת  מיום 24.4.2006, ובדוח עימות מיום 26.4.2006, הודה כי נכנס לחנות עם לחאם וכי המשיב שהה בתצפית מחוצה לה. ממן מציין כי המשיב אמר לו וללחאם כי יש 2,000 ש"ח בקופת המינימרקט.  ממן מציין כי הצטלם בדירתו של המשיב יחד עם לחאם, כשהם מחזיקים בידם את המצית דמוי האקדח.
 1. להודעתו של ממן בעניינו של המשיב קיים חיזוק ממשי בחומר הראיות; בביתו של המשיב נתפסה מצלמה דיגיטלית בה נראים ממן ולחאם מצולמים עם אקדח שתיאורו זהה לאקדח שנעשה בו שימוש בחנות; המשיב קושר עצמו בהודעתו מיום 25.4.2006 לאזור המינימרקט, בשעה בה בוצע ניסיון השוד, וכן לאחד המעורבים במעשה, וטוען כי הבחין באקראי בלחאם המשליך את האקדח מאחורי חניה במלון "פירסט קלאב" באילת, והוא אף מוביל את החוקרים למקום זה; המשיב מאשר בעימות שנערך עם לחאם, לאחר שזה טוען כי הצטלמו עם האקדח במרפסת ביתו של המשיב, כי ראה  את אקדח הדמי, לפני השוד, "מרחוק" וכי הוא יודע כי מדובר במצית; הוכח כי המשיב עבד תקופה מסוימת במינימרקט, והכיר את המוכרת, עניין התואם את עדויות לחאם וממן כי המשיב העדיף לפיכך, לתצפת מחוץ לחנות, שמא יזוהה; לאחר ניסיון השוד זיהה שומר, ולדימיר ליסק, שלוש דמויות הרצות באזור מלון "פירסט קלאב", כשפרטי לבוש של אחד מהם- לגבי השניים הנותרים לא קיים תיאור- תואמים לכאורה, את פרטי לבושו של לחאם, כפי שנצפה במצלמות האבטחה במינימרקט, ועל פי הודעתו בחקירה;
 1. המשיב הכחיש מעורבות בניסיון השוד, ואולם הודה כי שיקר בחקירה בכך שטען בהודעתו מיום 23.4.2006 כי שהה בשעת ביצוע ניסיון השוד עם לחאם במועדון "לוויס" המקומי, וגרס בעימות עם ממן ביום 26.4.2006 כי שיקר מאחר ש"לא רצה להפיל" את לחאם, עניין תמוה מאד לכשעצמו, נוכח טענת המשיב כי אינו מעורב כלל באירוע. עוד יצוין כי טענת המשיב כמתואר לעיל, בדבר פגישה אקראית עם לחאם, המשליך את האקדח לאחר ניסיון השוד אינה עולה כלל בגרסתו הראשונה של המשיב.  
 1. ב"כ המשיב טען כי לא ניתן לסמוך על גרסתו של ממן בדבר מעורבות המשיב, לאחר שמסר גירסות משתנות באשר למקום בו נוצר הקשר לשדוד את החנות, דרך הביצוע וחלוקת התפקידים בין המעורבים במעשה. אכן, ההודעות אינן עשויות מקשה אחת, חזיון שכיח למדי בהודעות הנגבות ממעורבים במעשי עבירה, ואולם ממן הודה כמעט מתחילה במעורבות שלו ושל שניים נוספים במעשה, אחד מהם הוא המשיב כאמור, ודבק בגרסה מסבכת זאת לאורך כל החקירה והעימות עם המשיב. להודעותיו של ממן קיים חיזוק משמעותי כמפורט לעיל, ודי בתשתית ראייתית זאת להוכחה לכאורה של האישומים המיוחסים למשיב.
 1. למעלה מהצורך אציין כי בחומר הראיות בו עיינתי מצויות גם הודעותיו של לחאם הכורך אף הוא את המשיב בביצוע המעשה, ומדובר בהודעות מפורטות מאד. אכן, בבקשת התביעה צוין כי התביעה מסתמכת על "הודאת השותפים", דהיינו הודעות ממן ולחאם, ואולם שמו של לחאם נעדר מרשימת עדי התביעה, וב"כ המבקשת הודיעני כי התביעה לא תבקש להעידו נגד המשיב. הבהרה לעמדה זו לא קיבלתי.

כאמור, די בחומר הראיות שנדון לעיל כדי להוות תשתית נאותה, ואולם אם עסקינן בבחינה של מערך הראיות הכולל העומד נגד המשיב, והאפשרות הפוטנציאלית הגלומה בו להוכחת האישומים, הרי שאין להתעלם גם מהודעותיו של לחאם נגד המשיב.

 1. על פי חומר הראיות היה המשיב רוח חיה בתכנון השוד, ובהנעת המעורבים האחרים לביצועו תוך ניצול היכרותו את  סדרי העבודה בחנות והערכה לגבי סך הכספים שימצאו בה. התכנון, מספר המעורבים, השימוש בחפץ דמוי אקדח מאיים, והדרך האלימה בה נעשה השימוש באקדח הדמי, כפי שעלה מעדות המתלוננת, מהווים נסיבות חמורות, המצביעות  על מידה של  מסוכנות המקימה עילת מעצר.
 1. כפי שציינתי בעניינו של ממן (בש 20734/06) ניתן לברך על כך שהמעשה לא הסתיים בפגיעה ממשית במתלוננת, וכי שלושת המעורבים נמלטו מהמקום לאחר שהמתלוננת התקשרה למשטרה. המשיב כבן 18, ללא הרשעות, אולם התנהלותו בחקירה, כמפורט לעיל,  יש בה כדי לתמוך בצורך לנקוט מידה של זהירות עת באים לדון באפשרות של בחינת חלופת מעצר, לבד מהמסוכנות הכללית הנשקפת נוכח מהות העבירה.
 1. הוצעה בפני חלופת מעצר שעיקרה "מעצר בית" בבית האם בישוב אדם, ליד ירושלים, תוך פיקוח נוסף מצד אחד האחים, בעל משפחה משלו, שאינו מתגורר בבית ההורים.
 1. חלופת המעצר המוצעת אינה מקובלת עלי. התרשמתי לאחר שמיעת דברי האם, כי אפשרות הפיקוח שלה על המשיב מצומצמת, חרף הצהרותיה, ונראה כי בעניינו של המשיב שעקר זה מכבר מביתו, יש צורך לבחון היטב אילו חלופות מעצר, אם בכלל, ניתן לקיים.
 1. המשיב מופנה לשירות המבחן לצורך קבלת תסקיר מעצר לבחינת חלופות מעצר. התסקיר יועבר עד מועד הדיון הנקבע ליום 18.5.2006 שעה 14:00.

             שירות המבחן יבחון גם אפשרות פיקוח על המשיב במסגרת חלופות מעצר שיוצעו על ידי 

             המשיב.

המשיב יובא באמצעות ליווי נגב/שב"ס.

ניתנה היום ו' באייר, תשס"ו (4 במאי 2006) במעמד הצדדים

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ