אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20600/05

החלטה בתיק בש 20600/05

תאריך פרסום : 09/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20600-05
09/06/2005
בפני השופט:
נ.זלוצ'ובר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אבו טהה
הנתבע:
שרעבי דוד
עו"ד עובדה
החלטה

1.         נגד המשיב הוגש בבית משפט זה, בפ.ח. 1033/05, כתב אישום בגין עבירות של אינוס, תקיפה וסחיטה באיומים - עבירות בניגוד לסעיפים 345(א)(1), 428 ו- 379 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977. יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים בתיק הנ"ל.

2.         עפ"י עובדות כתב האישום, שיש להן בסיס גם בחומר הראיות, שהוגש לעיוני, המתלוננת ילידת 1981 ובינה למשיב נוצרה מערכת יחסים שכללה סיוע כספי מצד המשיב למתלוננת שהיתה חסרת בית וכן קיום יחסי מין לסירוגין בהסכמה מאז שנת 2000 בערך.

            עפ"י כתב האישום בסוף שנת 2004 המתלוננת הכירה חבר אחר וגם עברה לגור בביתו, אך כפי שהיא גם מציינת באימרתה (מיום 20/4/05 עמ' 7) היא המשיכה לקבל כסף מהמשיב גם בעת הזו גם עבורה וגם עבור חברה, מבלי שהמשיב ידע זאת ותוך שהיא מסתירה שיש לה חבר, שכן כדבריה: "היה לי קשה בלי הכסף שלו" וכן: "פחדתי שיותר הוא לא יביא לי כסף ובגלל זה המשכתי להיות איתו".

            לטענתה של המתלוננת ביום 15/4/05 בחולון היא נכנסה לרכבו של המשיב והם נסעו לבית מלון באשדוד. במהלך הנסיעה המשיב האשימה בכך שלא גילתה לו שיש לה חבר והוא חבט בראשה באמצעות ידו תוך שהוא מטיחו לעבר חלון הרכב. על פי כתב האישום היא איימה לקפוץ מהרכב ורצתה לחזור לביתה. בטרם הגעתם למלון. במלון הוא דרש שתקיים עימו יחסי מין שאם לא כן יספר לחברה על כך שהיא שוכבת עימו. היא ביקשה שלא יקלקל לה. בשל האיומים לחשוף את יחסיהם היא הלכה עימו למלון וגם שכבה עימו פעמיים, תוך שלטענתה, בכתה וגם אמרה שהיא פוחדת שיספר לחברה, למרות הבטחותיו שהוא יניח לה.

            לאחר הדברים הנ"ל, כמתואר באישום השני, ועד ה- 18/4/05 המשיב שוחח עם המתלוננת מספר פעמים בטלפון, חזר על איומיו לחשוף את  יחסיהם לפני החבר כדרישה לקיים יחסי מין עימו, נפגש עם המתלוננת ביום 18/4/05, תוך שהוא מאשימה שהיא סחטה ממנו כסף וניצלה אותו  ודרש ממנה שתשכב איתו עוד פעמיים שלוש ואז ישחררה.

            ביום 19/4/05 על פי הזמנת המתלוננת המשיב הגיע לביתה והיא ערכה פגישה בינו לבין חברה והמשיב גם הסיעה למקום עבודתה. באותו יום המשיב המשיך להטרידה באותו דפוס של איום.

            ביום 20/4/05 המתלוננת הגיעה לתחנת המשטרה בבת ים להגיש תלונה ושוטרת שמעה שיחת טלפון בינה למשיב בה חזר על אותם איומים שיספר לחבר אם לא תשכב עימו.

ביום 21/4/05 שלח באותה רוח בלילה הודעות SMS למתלוננת.

3.         ב"כ המשיב הסכים, כי קיימות ראיות לכאורה, אלא שלדעתו, ישנו כרסום מה בראיות וכן עוצמת הראיות אינה מספקת כדי להורות על מעצר עד תום ההליכים ובנסיבות העניין ביקש להעדיף חלופה למעצר שיהא בה כדי להבטיח את מטרות המעצר, אך פגיעתה במשיב תהא פחותה ממעצר ממש.

4.         לאחר ששמעתי את ב"כ הצדדים ועיינתי בחומר החקירה, אני קובע, כי קיימות ראיות לכאורה, כנדרש בשלב הזה, לצורך הבקשה שבפני. קביעה זו מבוססת על תלונתה של המתלוננת על הדברים שנאמרו בעימות שנערך בינה לבין המשיב, על הודעות ה- SMS שתרשומת לגבי תוכנן נעשתה על ידי המשטרה, וכן על תוכנה של שיחת הטלפון בין המתלוננת למשיב ששמעה המפקחת רותי האוסליך.

המשיב לא מכחיש את קיום יחסי המין עם המתלוננת במלון באשדוד הוא גם מודה שבדרך לאשדוד סטר למתלוננת על פניה. אין גם הכחשה של ממש שהיו איומים כאלה או אחרים בנוגע לחשיפת היחסים, אלא שההסבר הוא שמי שהיה מנוצל ביחסים האלה, זה דווקא המשיב, ומי שנסחט זה לא המתלוננת.

            לטענת המשיב כמו בעבר גם הפעם יחסי המין היו בהסכמה.

            מובן, שבעבירות מהסוג המתואר כאשר נקבע, כי קיימת תשתית של ראיות לכאורה, יש כפי שהסכים הסניגור, גם עילה למעצר עד תום ההליכים.          

5.         גם כאשר נקבע שיש ראיות לכאורה ועילה למעצר, הדין מצווה אותנו לבדוק אפשרות שחרור של נאשם בערובה לחלופת מעצר שיהא בה כדי להבטיח את מטרות המעצר ופגיעתה במשיב תהא פחותה ממעצר של ממש.

            במקרה זה הוגשו שני תסקירי מעצר. שירות המבחן התרשם בתסקיר הראשון שהמשיב מניפולטיבי, מטשטש חלקים בעייתים בהתנהגותו לרבות בהתייחסותו להצבת גבולות פנימיים להתנהגות.

            בתסקיר שהוגש ביום 25/5/05, בין היתר, בהיותו ער לקווים הבעייתיים באישיות המשיב, ולאחר שבחן את החלופות המוצעות לא המליץ שירות המבחן בפני בית המשפט לשחרר את המשיב בערובה.

            בתסקיר מיום 7/6/05 הגם ששירות המבחן לא שינה את דעתו בנוגע להתרשמות מהמשיב עצמו והגם שהוא סבור, שיש רמת סיכון בינונית גבוהה להישנות התנהגות פורצת גבולות, הרי לאחר התלבטות, המליץ לשחרר את המשיב לחלופת מעצר "בבית אחותו בנס ציונה, בתנאי מעצר בית מלאים תוך החתמת ערבויות גבוהות של אחותו וגיסו" ובנוסף הומלץ להטיל פיקוח מעצר. לאמור בתסקיר, אני נותן משקל. שירות המבחן המליץ מה שהמליץ לאחר שיקול ולאחר עריכת איזון בין השיקולים המתחרים שעמדו בפניו ובהיותו ער לכך שכמו בכל שחרור בנסיבות אלו גם הפעם יש פוטנציאל של סיכון וקבע: "נראה לנו כי יש בחלופה המוצעת לצמצם במידה מסוימת את רמת הסיכון להישנות התנהגות פורצת גבולות זאת לצד הטלת פיקוח מעצר אשר יהווה גורם מרתיע ומציב גבולות".

6.         למשיב הרשעה קודמת בעבירה של הזנחת שמירה על כלי יריה משנת 1992 והחזקת סמים לצריכה עצמית ללא הרשעה בשנת 2003. בנסיבות אלו ניתן לומר שלענייננו למעשה, הרשעותיו אינן מכבידות ולהתייחס אליו כאל חסר הרשעות קודמות. מדובר באדם יליד 1949 ועד עתה לא היו הסתבכויות בעבירות מין והסתבכותו עתה היא על רקע מאוד מיוחד.

            הסיכון הפוטנציאלי, לכאורה, הגם שמדובר בעבירות חמורות, אינו שמיד עם שחרורו, לאור האמור, יפנה לבצע עבירות מין ויסכן את הציבור, כמו למשל, בעבירות מין, בהן מדובר בעבריין מין סדרתי שלא גובר על יצרו תוך שהוא ממתין לכל "טרף קל" מזדמן. העבירות לכאורה בוצעו בסיטואציה מיוחדת כפי שתוארה ונטרול האפשרות להימצא עם המתלוננת תוך הרחקתו ממנה שעה שהערבים מפקחים עליו, נראה, כי יש בו כדי למזער את הסיכון הפוטנציאלי הנובע משחרורו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ