אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20586/06

החלטה בתיק בש 20586/06

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20586-06
11/04/2006
בפני השופט:
צלקובניק יורם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שרה טל
הנתבע:
ציון נעים
עו"ד גיספן
החלטה
 1. בפני בקשת התביעה לעצור את המשיב עד תום ההליכים בתיק.
 1. נגד המשיב הוגש כתב אישום (תיק פ 8082/06) בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, לפי סעיף 499 (א)(1)לחוק העונשין, תשל"ז- 1977, יבוא סם מסוכן לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים, (נ"ח), תשל"ג -1973, וניסיון להחזיק בסם מסוכן שלא לצריכה עצמית, לפי סעיף 7(א) (ג) לפקודת הסמים המסוכנים, וסעיף 25 לחוק העונשין.
 1. על פי עובדות כתב האישום , קשר המשיב קשר עם אחרים שזהותם אינה ידועה, ליבא סם מסוכן מסוג MDMA, באמצעות משלוח הסם בדואר מחו"ל לארץ. לצורך כך מסר המשיב את כתובתו בקרית גת, של אחיינו, קטין, יליד 1988, וחבילת הסם הממוענת לאותו קטין, שהכילה כמות של 4926 כדורי MDMA, הגיעה לסניף הדואר בקרית גת, ביום 23.3.2006.

על פי הנטען, הנאשם גנב מתוך תיבת הדואר בביתו של הקטין, את שובר הדואר עליו הופיעו פרטי החבילה, וביום 26.3.2006, התייצב בסניף הדואר שם מסר את שובר הדואר, וביקש לקבל לרשותו את החבילה. המשיב נמנע מליטול  את החבילה לאחר שהבחין כי הינה פתוחה, וטבליות הסם גלויות לעין.

חומר הראיות

 1. אין מחלוקת כי החבילה הגיעה לסניף הדואר  ביום חמישי 23.3.2006, או ערב קודם לכן. מדובר בחבילה שנשלחה מגרמניה, והופיעו עליה, בלעז, פרטי הקטין, צ.י, ומענו, ברחוב ארבל, בקרית גת, וכן פרטי השולח, שלא זוהה בחקירה. החבילה הייתה פתוחה למחצה, וניתן היה להרים את מכסה החבילה. החבילה הכילה  קופסאות שימורים פתוחות, נעליים, סוכריות, וכן כמות של טבליות סם, כמפורט בכתב האישום. יצוין, כי מהודעת דוורית השכונה, אטיאס פורמן, עולה כי הניחה את שובר הדואר של החבילה בתיבת הדואר של משפחת הקטין, ביום חמישי, או ראשון, שלושה ימים לאחר מכן.
 1. המשיב מאשר בהודעותיו, כי הגיע לסניף הדואר ביום ראשון, 26.3.2006, כשברשותו שובר דואר אותו הציג בפני עובד בסניף, וביקש לקבל לרשותו את החבילה שהייתה ממוענת לקטין,  שהינו אחיינו- אביו של המשיב הינו אחיה של אם הקטין, סטיב שמה.
  מהודעתה של עובדת הסניף , ורד עמר, עולה כי אמרה למשיב שהחבילה לא מיועדת לו, אלא לצ.י, והמשיב טען בפניה כי צ.י. שלח אותו להביא את החבילה. ורד והמשיב נכנסו למחסן החבילות, שם הרימה ורד את מכסה החבילה, ומשהבחין המשיב בשקית כדורי הסם, אמר כי אינו מעוניין לקחת את החבילה.
 1. מחומר החקירה עולה כי ביום חמישי, 23.3.2006, שלושה ימים קודם לכן, דודו של המשיב, זיו נעים - אח נוסף של סטיב, אם הקטין-  שהינו שוטר במשטרת ישראל,  הגיע באקראי לסניף הדואר כדי לקבל דבר דואר כלשהו; העובדים בסניף דיווחו לו כי התקבלה  חבילה מחו"ל הממוענת לקטין, והוצע לו להעבירה לתעודתה. משהוצגה בפניו החבילה  הבחין כי מצויים בה פריטים שונים, וכן "שקית לבנה". לטענתו לא הבחין כי מדובר בכדורי סם, אם כי העניין נראה לו "מוזר ומסריח". זיו התקשר לסטיב,  ומשלמד מפיה  כי לא ידוע לה על כל חבילה המיועדת להגיע מחו"ל, עזב את המקום בלי לגעת בחבילה. מהודעת ורד עמר עולה, כי זיו נראה "קצת הרבה בהלם" משהבחין בכדורים שהיו בחבילה.
 1. מהודעתו של הקטין עולה, כי בימים שקדמו להגעתה של חבילת הסם,  פנה אליו המשיב מספר פעמים, - "שמונה, תשע פעמים"-  והודיע לו כי אמורה להגיע עבורו חבילת דואר, ממוענת לביתו של הקטין,  המכילה "ג'ינסים", ששלח אחד בשם "אליקו", ושידאג להעביר לו אותה. המשיב אף  ביקש את תעודת הזהות של הקטין, ואולם זה התחמק מלמסור לו אותה, וביקש מאמו לשמור אותה ברשותו. בין השניים התקיים עימות ביום 30.3.2006, שבמהלכו חזר הקטין על כך שהמשיב הודיע לו כי צפויה להגיע "חבילת ג'ינסים"; המשיב לא  הגיב עניינית במהלך העימות לטענה זאת, אם כי הכחישה בהודעותיו האחרות. עוד טען הקטין כי לא היה צפוי לקבל כל חבילה מחו"ל.
 1. לדברי המשיב נודע לו לראשונה מהקטין על הגיעה של החבילה, לאחר  שזיו הגיע לסניף הדואר כמתואר לעיל, והוא פנה אל זיו בעניין, והסתבר לו כי הלה חושד  שמדובר בחבילת סם מסוכן. זיו מאשר כי המשיב פנה אליו בעניין זה ביום שישי, 24.3.2006. לדברי המשיב  יזם את היציאה לסניף הדואר לאחר שהנושא עלה בפגישה משפחתית בבית הסבתא, ביום שבת, 25.3.2006, שבה נכחו גם סטיב, זיו, והקטין.בפגישה זו הקטין אמר לו שאינו יודע במה מדובר, "ואמא שלו לחוצה", לפיכך החליט, "כנציג המשפחה" כניסוחו,  לגשת לסניף הדואר כדי לעמוד על קנקנה של החבילה, ולצורך כך מסרה לו סטיב את שובר הדואר, אותו הציג בדואר. (הודעה מיום 29.3.2006). לאחר שהוצגה לו החבילה, והבחין בתכולתה, ביקש  להחזירה לחוץ לארץ, "למי שהיא שייכת, לנו אין עניין בחבילה."
  סטיב מכחישה את טענת המשיב כי העבירה לידיו את שובר הדואר, ואף גורסת כי לא ראתה את השובר כלל. בין השניים התקיים עימות בה חזרה על טענותיה. 
  המשיב הכחיש בהודעותיו כי דיווח לקטין על הגעתה הצפויה של חבילה כלשהי, וכאמור טען, כי למד לראשונה על קיומה של חבילה לאחר שהקטין סיפר לו על כך שזיו ראה את החבילה בדואר.כמו כן הכחיש כי ביקש לעשות שימוש בתעודת הזהות של הקטין.
 1. מחומר החקירה עולה, כי באותם ימים היה המשיב חסר כתובת מגורים קבועה, מסובך בחובות, ולא עבד. המשיב היה נוהג לעיתים להגיע לרחוב ארבל, שם מתגוררים, בבתים סמוכים,  סבתו, סטיב, זיו, וכן אחות נוספת, סיגלית, כולם דודי המשיב, כאמור.  בחלק מהודעות קרובי משפחה אלה, עולה, כי  לאחר תקופת ניתוק ממושכת יחסית בה לא נראה המשיב באיזור, וכשבוע לפני הגעתה של החבילה לסניף הדואר, החל המשיב לפקוד את המקום ולהסתובב ליד בתי קרוביו, משעות הבוקר ועד שעות הצהריים; באותם ימים  הרבה המשיב להתקשר לקטין, ונהג לשוחח איתו ליד הבית. יצוין בהקשר זה, כי המשיב היה בקשרים טובים עם סטיב והקטין, ואולם נאסרה עליו כניסה לביתם בהוראת אביו של הקטין בשל סכסוך ישן. מההודעות קרובי המשפחה עולה כי המשיב השמיע אמירות לפיהן מצבו הכלכלי עומד להשתפר, ואף הבטיח לסבתו לממן את טיפולי השיניים שלה.

המשיב טען בהודעותיו כי עקב מצבו הכלכלי נהג להגיע לבתי קרוביו והיה מקבל מצרכי מזון, טענה שיש לה תימוכין בהודעות הקרובים. עוד טען כי הבטחתו לסבתא הייתה יותר הבעת תקווה, ונאמרה מהשפה אל החוץ, ללא בסיס של ממש.


דיון

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ