אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20545/05

החלטה בתיק בש 20545/05

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20545-05,20546-05
10/05/2005
בפני השופט:
שרה דברת

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. מחמד בן ראזק עבד אל קאדר ת.ז. 027536697
2. סאמר בן ג'מיל תאיה ת.ז. 034831016
3. קאסם ג'אמל ת.ז. 033798661
4. מוחמד ג'בלי ת.ז. 033892167

החלטה

1.         נגד המשיבים 1-2 הוגש כתב אישום (ת.פ 8127/05) ונגד המשיבים 3 ו-4 הוגש כתב אישום (ת.פ 8126/05). שני כתבי האישום, ענינם אותה פרשה. כתב האישום מייחס למשיבים עבירה של קשירת קשר לפשע, עבירה לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין התשל"ז - 1977, עבירת נשק, נשיאה והובלה, עבירה לפי סעיף 144(ב) רישא לחוק הנ"ל. כן מיוחסת למשיב 1 עבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, עבירה לפי סעיף 332 לחוק הנ"ל, נסיון חבלה בכוונה מחמירה, עבירה לפי סעיף 329(א)(1) לחוק הנ"ל. למשיבים 4-2 מיוחסת עבירה של נהיגה בפזיזות וברשלנות, עבירה לפי סעיף 338(א) בצירוף סעיף 34א' לחוק הנ"ל, תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 274 בצירוף סעיף 34א' לחוק הנ"ל, פציעה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 334 בצירוף סעיף 335(א)(1) ו-34 א' לחוק הנ"ל.

על פי כתב האישום באמצע חודש מרץ 2005 פנה המשיב 1 למשיב 2 וביקש ממנו לרכוש עבורו כלי נשק ובכך קשרו קשר לרכוש ולהחזיק בנשק. במסגרת הקשר ולשם קידומו, פנה המשיב 2 טלפונית לאדם כלשהו וסיכם איתו על רכישת 26 רובים מסוג קלצ'ניקוב תמורת 10,000$.  המשיבים 1 ו-2 פנו למשיבים 3 ו-4 וצירפו אותם לקשר הנ"ל.

במסגרת הקשר יצאו המשיבים ביום 31.3.05 מקלנסוואה לדרום הארץ על מנת לרכוש  הנשק, כאשר המשיבים 1 ו-2 נוסעים ברכב אחד, מסוג הונדה והמשיבים 3 ו-4 נוסעים לפניהם במכונית ברלינגו על מנת לדווח להם במידה ויתקלו במשטרה בדרך.

המשיבים הגיעו לשדה בוקר, שם פגשו אדם שהביא להם 7 שקים שהכילו 26 רובי קלצ'ניקוב, תמורתם שילמו לו 10,000$.

בקרבת מקום חסמו אנשי משטרה את דרכם של המשיבים 1 ו-2. במסגרת הקשר נסע משיב 1 שנהג ברכב ההונדה לאחור, נגח ברכב המשטרה שעמד מאחוריו, לאחר מכן נסע קדימה ועצר. כאשר השוטרים הגיעו לעברו ופתחו את דלת המכונית ליד מושב הנהג המשיב 1 נסע לאחור כשדלת המכונית פתוחה ופגע בשוטר בכוונה לגרום לו חבלה חמורה. כתוצאה מכך נפגע השוטר במרפקו ונחבל בגופו. המשיב 1 המשיך לנסוע במהירות קדימה ונעצר רק לאחר שאחד השוטרים ירה לעברו ופצע אותו. מאחר שהמשיבים 2-4 היו אמורים להיות מודעים לאפשרות שמשיב 1 יתקוף שוטרים יפצע אותם וינהג בדרך נמהרת או רשלנית, מיוחסת למשיבים 4-2 גם עבירה של נהיגה בפזיזות וברשלנות, תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות ולכולם גם עבירה של הסתייעות ברכב לביצוע פשע.

2.         המשיב 1 מחמד עבדל אלקאדר בעדותו מיום 1.4.05 מכחיש כל המיוחס לו. טוען כי עמד בפקק לאחר שגרר חסם הדרך. עקף אותו ג'יפ. היושבים בו הסתכלו עליו בצורה מוזרה. בהיותו מסוכסך עם אנשים (זהותם מסרב למסור) חשש ולכן ביצע פניית פרסה וניסה לברוח. תוך כדי פניית הפרסה התנגש חזיתית ברכב שבא ממול. אינו יודע מה קרה אח"כ כי ירו עליו.

כשנשאל לאן התכוון לנסוע ועם מי סירב להשיב. מאשר שהמשיב 2 היה עימו ברכב ומעיד שהתכוון לנסוע לאילת. לא מכיר הדרך ולכן טעה. בהמשך חזר שוב שמסרב להשיב לשאלות. כשנמסר לו שברכב ההונדה בו נהג נתפס נשק משיב שאינו מודע לכך. בהמשך מסרב שוב לענות לשאלות. מכחיש שידע שמדובר בשוטרים כשניסה לברוח.  כשנאמר לו שהמשיב 2 מעיד שידע על הנשק ברכב, טוען שזה שקר. גם בעדותו מיום 4.4.05 מכחיש מעורבות בעבירות המיוחסות לו. למרות שתוך כדי שיחה עם החוקר החל לספר אך סירב למסור עדות ושמר על זכות השתיקה.

רק בעדותו מיום 5.4.05 מוסר גירסה לפיה פנה למשיב 2 וביקש שישיג עבורו כמה שיותר כלי נשק מסוג קלצ'ניקוב כדי להחזיק אצלו, להחביא אותם באדמה מפני המשטרה שעורכת חיפושים לעיתים קרובות, על מנת להגן על עצמו בהיותו מסוכסך עם משפחת חרירי משנת 1993. המשיב 2 אירגן הענין ולכן נסעו ברכבו לאסוף את הנשק. איתם היו המשיבים 3 ו-4 שתפקידם היה לפתוח את הדרך אבל הם לא עודכנו בכמות הנשק. לדבריו אמר להם "שאני הולך להביא דברים אבל הם קלטו" (עמ' 1 שורה 28 עד עמ' 2 שורה 1). הגיעו לשטח והבדואי עימו קבעו העמיס כלי נשק לרכבם ושילם לו התמורה בסך 10,000$.

כשנעצר בהמשך בפקק, הבחין בג'יפ שעקף אותו, שתי הדלתות בו נפתחו, חשב שבאים לחסלו ניסה לברוח ולעשות סיבוב פרסה, נכנס בג'יפ, החלו יריות ונפגע, אז קלט אורות מהבהבים והבין שזו המשטרה.

כשנשאל למה זקוק לעשרים ושישה כלי נשק השיב "כל חיפוש שבאים אלי תופסים אצלי נשק אז אמרתי אני יקבור אותם וכשאני יצטרך אני ימצא אחד או שניים למטרת הגנה" (עדות מיום 5.4.05 עמ' 2 שורות 26 עד עמ' 3 שורה 1). שב ומאשר שתפקידם של המשיבים 2 ו-3 היה לעזור בפתיחת הדרך אם יש משהו לדווח לו.

פנה לרכישת הנשק כיוון שבחודשים האחרונים משפחת חרירי חיסלו ארבעה אנשים מחבריו וחשש שזה מתפתח, עומד להיות מסוכן ואי אפשר לשבת בחיבוק ידיים. הנשקים נועדו רק להגנה עצמית. אין באפשרותו לזהות הבדואי שמכר לו הנשק. בעדות מיום 11.4.05 מעיד שכאשר התחיל שלב המעצר לא קלט שמדובר בשוטרים, רק אחרי שנפגע מהירי ראה אורות כחולים מהבהבים של המשטרה.   לא שם לב שהם היו עם כובעים של המשטרה או כל סימן משטרתי אחר.

3.         המשיב 2, סאמר תאיה, בעדותו הראשונה מיום 1.4.05 מעיד שלפני חודש צלצלו אליו בדואים שהזדהו בשמות פיקטיביים ושאלו אם ברצונו לקנות נשק מסוג קלצ'ניקוב תמורת 10,000$. בסופו של יום נפגש איתם לא רחוק מהמקום בו נעצר על ידי המשטרה. שילם להם עבור הנשק אותו שם בתוך תא המטען. הגיעו לפקק ופתאום החלו לירות בהם. לעדותו, המשיב 1 לא ידע שהוא מביא נשק. אמר שיש לו פגישה עם אנשים. גם כשהעמיס הנשק לתא המטען המשיב 1 לא ידע על כך.

אין הוא יודע כיצד אותם בדואים ידעו את מספר הפלאפון שלו ושהוא מעוניין בקניית נשק. כשנשאל למה היה צריך 26 רובי קלצ'ניקוב השיב שלצרכיו הפרטיים.

בעדות נוספת מיום 3.4.05 מעיד שקיבל מספר פלאפון של אדם שהיה מוכן לספק לו כלי נשק. לאחר זמן אותו אחד הודיע לו שיש לו 14 או 15 כלי נשק וסיכמו על מחיר של 10,000$ ומקום מפגש. פנה למשיב 1, הודיע שברצונו לנסוע לדרום כדי להביא 14 או 15 רובי קלצ'ניקוב. באותו היום פגש את המשיבים 3 ו-4, ביקש שילוו אותו אמר להם שהוא הולך להביא רובי קלצ'ניקוב ותפקידם היה לפתוח הציר ולדווח על אשר קורה בדרך (עמ' 4 שורות 5-8). במקום המפגש מסר הכסף לבדואי, אשר הכניס הרובים לתא המטען. כשהגיעו למקום שם עמד הגרר והג'יפ לא נראה שזה משטרה. לא ראה מה קורה, שמע יריות והוריד ראשו למטה ולא ראה כיצד משיב 1 ניסה לברוח.

קנה הנשק לצרכיו הפרטיים כדי לירות בחתונות (עמ' 6 שורות 6-8).

בעדות מיום 5.4.05 מספר שרכשו נשק בגלל הסכסוך עם  משפחת חרירי אשר מחסלת את כל מי שבצד משפחת המשיב 1. בעדות זו קושר את כל המשיבים לנושא רכישת הנשק. כשנשאל מה מעורבותם של המשיבים האחרים  משיב ש" מחמד עבדל קאדר גם מסוכסך עם משפחת חרירי ומוהנד קאסם זה בן דוד שלי ומחמד גיבלי הוא חבר שלנו ובגלל הסכסוך עם משפחת חרירי שאנחנו מאויימים ובגלל זה הלכנו לקנות את הנשקים" (עמ' 1 שורות 26 עד עמ' 2 שורה 1). מעיד גם שהוא היחיד שדיבר עם הבדואי על הנשק ועדכן המשיבים האחרים שבוע לפני שנסעו להביא הנשק בדבר הנסיעה הצפויה, כאשר תפקידם של המשיבים 3 ו- 4 היה לדווח אם יש משטרה בדרך. לשם כך יצאו יחד בשני רכבים. אין הוא יודע כיצד קיבל 26 רובי קלצ'ניקוב כששילם רק על 15. לא ספר שעה שהנשק הועמס לתא המטען.

כשנשאל מה היה בכוונתם לעשות בנשק משיב "התכוונו להחביא אותם עד שיזקקו להם" (עמ' 4 שורות 17-14). מסרב לעימות עם המשיבים 3 ו-4.

בעדותו מיום 6.4.05 מאשר שהמשיב 1 ביקש ממנו לארגן את עסקת הנשק ושהכסף הוא של המשיב 1,  אבל רצה לקחת הכל על עצמו.

4.         המשיב  3 קאסם מוהנד והמשיב 4, מוחמד ג'בלי, מכחישים את מעורבותם בעבירות המיוחסות להם. המשיב 3 טוען כי נסע לכיוון דרום על פי הוראות שקיבל מדודו לנסוע לדרום כדי לפרסם פלאפונים שהוא מוכר, פנה למשיב 4 שיצטרף אליו, ומכחיש את גירסתו של המשיב 2 שידע את מטרת הנסיעה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ