אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20410/05

החלטה בתיק בש 20410/05

תאריך פרסום : 06/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20410-05
29/03/2005
בפני השופט:
ר. אבידע - ס. נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שיפר
הנתבע:
ליאור עמר
עו"ד אליגון
החלטה
  1. נגד המשיב הוגש כתב אישום המחולק לחמישה אישומים, אשר בו יחסה לו המבקשת עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש לפי סעיף 380 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "החוק"), עבירות של הדחה בחקירה לפי סעיף 245(א) לחוק, עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות לפי סעיפים 379+382(ב)(1) לחוק, עבירות איומים לפי סעיף 192 לחוק, עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות לפי סעיפים 380+382(ב) לחוק, עבירה של היזק לרכוש במזיד לפי סעיף 452 לחוק, ועבירת אינוס לפי סעיף 345(א)(1) לחוק.
  2. נטען כי העובדות המתוארות בכתב האישום ארעו במהלך כשנה שבמהלכה היה קשר רומנטי בין המתלוננת, בחורה ילידת 1984, לבין המשיב. באישום הראשון מיוחסת למשיב תקיפת המתלוננת בביתה עם מערוך מעץ בשל כך ששוחחה עם אחר בטלפון. כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלוננת חבלות, שטפי דם ברגליה. כדי להניא את המתלוננת מלפנות למשטרה אמר לה המשיב "ביום שתגיעי למשטרה אני אקבור אותך באדמה".

באישום השני מיוחסות למשיב שתי עבירות תקיפה כלפי המתלוננת. האחת בבית אימו שאז המשיב סטר למתלוננת ומשך בשערותיה במהלך ויכוח שהיה ביניהם. מקרה התקיפה השני אירע בכניסה למועדון ליד שדרות. המתלוננת הלכה למועדון עם חבריה. בעודה ממתינה ליד הקופה הגיע המשיב דחף אותה וסטר לה. גם במקרה זה איים המשיב על המתלוננת כי הוא יקבור אותה.

באישום השלישי יוחסו למשיב עבירות אינוס, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, הדחה בחקירה ואיומים בשל האירועים שתוארו באותו אישום, שנטען כי קרו בחודש פברואר השנה. תחילת האירועים היתה במועדון לשם יצאו המתלוננת והמשיב. המתלוננת שוחחה עם ידיד, וזמן קצר לאחר מכן, המשיב דרש כי הם - המתלוננת והוא - יעזבו את המועדון. בדרכם מהמועדון, ברכבו של המשיב, היכה המשיב את המתלוננת בפניה עד כי דיממה מאפה, וכן חבט בבטנה.

בניגוד לרצונה הביא המשיב את המתלוננת לביתו ושם בעל אותה בניגוד להסכמתה ולמרות התנגדותה. המשיב התנצל מאוחר יותר בפני המתלוננת על מעשיו אך איים עליה כי אם תתלונן נגדו יתנקם בה ויפיץ שאינה שפויה.

באישום הרביעי נטען כי המשיב ירק על המתלוננת ודרך על ביטנה כאשר ביקשה ממנו שיממן ביצוע הפלה לאחר שהרתה לו בשלישית. לאחר אירוע זה איים המשיב על המתלוננת שאם תתלונן נגדו סופה קרב. ימים ספורים לאחר אותו אירוע, איים המשיב על המתלוננת שאמרה לו כי היא מבקשת לנתק הקשר ביניהם כי "זה יעלה לך ביוקר". האירועים נשוא האישום החמישי קרו יום לפני הגשת התלונה. נטען כי במהלך אותם אירועים המשיב תקף את המתלוננת בכך שמשך את שערותיה, סטר לה ובעט במצחה. כתוצאה ממעשיו של המשיב המתלוננת סבלה מהקאות, כאב ראש, כאבי בטן ומדימום וגינלי. הרקע לאירועים נשוא האישום החמישי היה פנייתה של המתלוננת למשיב שיממן את ההפלה שהמתלוננת ביקשה לעבור. המשיב סירב להיענות לבקשת המתלוננת תוך שתקף אותה, איים עליה לבל תגיש תלונה נגדו, וכאשר ביקשה להתקשר למשטרה שבר את הפומית של הטלפון הסלולרי שלה.

  1. עם הגשת כתב האישום עתרה המבקשת למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. נטען על ידי המבקשת כי המשיב מסכן את המתלוננת ואף את בטחון הציבור, וכן כי קיים חשש ממשי שהמשיב ינסה להדיח את המתלוננת משניסה להדיחה בעבר, ואף במהלך העימות שנעשה ביניהם בתחנת המשטרה. החשש מפני שיבוש ההליך המשפטי, נטען על ידי המבקשת, מתגבר לנוכח הגיבוי שהמשיב זכה מאימו ואחותו למעשיו האלימים.
  2. לטענת הסניגוריה הראיות שבידי המבקשת אינן מצדיקות היענות לבקשה.

ב"כ המשיב פרט בטעוניו את הפריכות והתהיות שמצא בגרסת המתלוננת. גרסת המשיב הינה שהמתלוננת היא זו שנהגה באלימות כלפיו - ולא הוא כלפיה - ואת תלונתה הגישה מתוך יצר של נקמנות לאחר שסברה כי המשיב נתן עינו באחרת ואינו רוצה בה עוד.

  1. עיינתי בחומר החקירה - כולל צפיה בקלטת העימות מתחילתה ועד סופה - ודעתי היא כי יש בידי המבקשת ראיות לכאורה להוכחת המיוחס למשיב בכתב האישום.
  2. אין בגרסתה של המתלוננת סתירות ופריכות כנטען על ידי הסניגוריה. המתלוננת הסבירה מדוע בעבר נמנעה מלהגיש תלונות כנגד המשיב - כולל ביום 19.3.05. הסברה כי לא התלוננה כיוון שאהבה את המשיב וחששה ממנו, לאור איומיו, אינו בלתי סביר בנסיבות.
  3. אכן - כטענת הסניגור - את הטענה כי נאנסה העלתה המתלוננת לראשונה באמרתה בעקבות שאלת החוקרת שחקרה אותה אם המשיב התעלל בה מינית. אך המתלוננת הסבירה מדוע לא סיפרה לאיש על כך שהמשיב אנס אותה. לדבריה פחדה "שזה ישמע לא הגיוני והוא יעשה ממני צחוק כי אני חברה שלו".  המתלוננת הסבירה את הנסיבות שבהן נאנסה. לדבריה, לאחר שהמשיב תקף אותה לא רצתה במגע מיני איתו, ואף אמרה לו זאת. המשיב אמר לה שהוא אוהב אותה הפשיטה ובעלה בניגוד לרצונה תוך כדי התנגדותה.

המתלוננת אישרה כי זמן מה לאחר שהמשיב אנס אותה חזרה וקיימה איתו יחסי מין מרצון.

  1. עולה מגרסת המתלוננת כי במערכת היחסים שהיו בינה לבין המשיב היתה מעין מחזוריות - המשיב תקף אותה, נהג בה באלימות, איים עליה לבל תתלונן, לאחר מכן, התנצל ואמר לה שהוא אוהב אותה, היא מחלה לו ושבה לחיקו, ולאחר מכן היה אירוע נוסף של אלימות והריטואל שתואר חזר על עצמו.
  2. בנוסף לעדות המתלוננת, יש בידי המבקשת תימוכין לגירסתה:

א.      אמרתה של נטלי ביטון - חברתה של המתלוננת. לדבריה, כשמונה חודשים לפני מסירת אמרתה במשטרה, ראתה סימן כחול גדול על אחת מרגליה של המתלוננת שסיפרה לה כי המשיב מכה אותה. עדות זו אינה מתיישבת עם טענת הסניגוריה, כי גירסתה של המתלוננת הומצאה לאחרונה כדי להתנקם במשיב. נטלי נכחה באירוע שהיה בין המתלוננת למשיב ליד קופת מועדון שאליו ביקשו להיכנס. לטענתה ראתה כיצד המשיב משך את המתלוננת בידיה ונתן לה סטירת לחי. כן סיפרה נטלי באמרתה כי ראתה את הסריג של המתלוננת שהיה ספוג בדם שיצא מאפה כתוצאה מהמכה שספגה מידו של המשיב. המתלוננת, לטענת נטלי, סיפרה לה כי המשיב היכה אותה וכתוצאה מכך אפה דימם.

אף כי עולה מאמרת נטלי כי האירועים הקשורים למועדון היו אירוע אחד ולא - כנטען על ידי המתלוננת - כי המדובר בשתי הזדמנויות שונות - אין בכך כדי לפגום בתמיכה שיש בגרסתה לגרסת המתלוננת. שני האירועים קרו תוך פרק זמן קצר, ולכן  בהחלט יכול להיווצר בילבול אצל נטלי באשר למועדים של האירועים אשר לא היו קשורים ישירות אליה.

ב.      אמרת טלי אמסלם - חברתה של המתלוננת. עדה זו תיארה באמרתה אירוע של אלימות מצד המשיב כלפי המתלוננת שאירע בביתה של העדה. המשיב, לטענת העדה, הרים את המתלוננת ודחפה לעבר הדלת. בשל התערבות העדה, המשיב הפסיק את מעשיו. כן טענה העדה כי ראתה סימנים על גופה של המתלוננת, שלטענתה נגרמו לה כתוצאה ממכות שהמשיב היכה אותה.

ג.        אמרת אורלי שירן - שכנתה של המתלוננת והמשיב. המתלוננת והמשיב שכרו למשך מספר חודשים דירה בשכנות לעדה. העדה סיפרה כי שמעה את המשיב צועק ומקלל את המתלוננת וראתה את המתלוננת כל הזמן בוכה. לדבריה הבינה כי המשיב מתעלל במתלוננת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ