אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20366/05

החלטה בתיק בש 20366/05

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20366-05
10/04/2005
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד חביביאן
הנתבע:
חאלד אלנברי ת.ז. 037358140
עו"ד זילברברג
החלטה

1.         כנגד המשיב הוגש בתאריך 15/3/05 כתב אישום, המייחס לו עבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ו-החזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית.

            יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו, ובקשה זו הינה נשוא החלטתי דלקמן.

2.         בכתב האישום נטען, כי בתאריך 27/11/04, בסמוך לשעה 18:00, נסע המשיב ברכב מסוג וולבו בכביש 40, באזור צומת דבירה, לכיוון צפון. ברכב נהג עיסאם אלנברי (להלן: "עיסאם") והמשיב ישב לצידו.

            נטען, כי במקום ובזמן הנ"ל החזיקו המשיב ועיסאם ברכב סם מסוכן מסוג קנבוס במשקל 24,700 ק"ג, שלא לצריכתם העצמית.

            עוד נטען, כי כאשר השנים המשיכו בנסיעתם והגיעו כ-2 ק"מ לפני צומת פלוגות, הם נתקלו בפקק תנועה, בשל רמזור אדום בכיוון נסיעתם, ונעצרו. השוטרים ביסאן ראמז (להלן: "ראמז") ו-שובאש איימן (להלן: "איימן"), שנסעו אחריהם ברכב משטרתי, יצאו מרכבם, חבשו כובעי בילוש משטרתיים והתקרבו אל הרכב. במקביל, השוטר משה שוקרון (להלן: "שוקרון") המשיך בנסיעה בניידת המשטרתית, והתקרב לרכבם של המשיבים על שולי הכביש משמאל. שוקרון הפעיל אור כחול מהבהב וכריזה בניידת.  כשהמשיבים הבחינו בשוטרים הם סטו שמאלה לשולי הכביש והחלו לנסוע בשוליים השמאליים במהירות רבה, תוך שהם פוגעים במראות צד של כלי רכב שעמדו והמתינו לאור שיתחלף ברמזור. שוקרון נסע אחרי המשיב ועיסאם, כרז להם ואותת להם לעצור, אולם המשיבים המשיכו בנסיעה פרועה על שולי הכביש, כשהשוטרים דולקים אחריהם, גם בניידות נוספות שהצטרפו למרדף. המשיב ועיסאם חצו את צומת פלוגות צפונה במהירות, כשהאור ברמזור בכיוון נסיעתם היה עדיין אדום, חרף כלי רכב שנסעו בצומת וחרף הולכי רגל שעברו במקום. כשהגיעו הבורחים לצומת גת, פנו במהירות ימינה, איבדו שליטה ברכב - והרכב התהפך. המשיב יצא מהרכב - ונמלט, שותפו, כך נטען, נתפס על ידי השוטרים.

3.         לטענת ב"כ המשיב חומר הראיות אינו מכיל ראיות לכאורה, אשר די בהן אפילו לשלב זה של הדיון - אך לא כן הוא. חומר ראיות לכאורי, הקושר את המשיב לביצוע העבירות נשוא כתב האישום - יש ויש, אך משקלו אינו כזה אשר יצדיק מעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים במידה ותמצא חלופה ראויה, גם לא נוכח העבירות החמורות המיוחסות לו וגם לא נוכח עברו הפלילי (להלן).

            מחומר הראיות שבתיק החקירה עולה, כי בתאריך 27/11/04, פעלו שוטרי יחידת רותם באזור צומת דבירה, על פי מידע שהתקבל אצלם בנוגע לוולבו כחולה מס' רישוי              17-256-26 (היא הוולבו נשוא כתב האישום). כשמכונית הוולבו האמורה זוהתה בצומת, החל מרדף סמוי אחריה. במהלך הנסיעה פנו השוטרים לשוטרי יחידת מתנ"א דרום, וביקשו לסייע להם בעצירת רכב הוולבו, על ידי שינוי האור ברמזור בצומת פלוגות לכיוון צפון מירוק לאדום ויצירת פקק במקום (ר' מזכרו של שוטר מתנ"א בענין זה - סעיד עמנואל). וכך נעשה. כשהגיעו רכב הוולבו והשוטרים ברכב המשטרתי לצומת פלוגות היה פקק של מכוניות בצומת, ורכב הוולבו נעצר בפקק. רק אז יצאו השוטרים אשורוב וראמז (ר' דו"חות שרשמו ואימרות שנתנו) מהרכב המשטרתי, חבשו כובעי בילוש משטרתיים והתקרבו אל רכב הוולבו. כך עשה גם השוטר איימן, מניידת אחרת. השוטר שוקרון, שנהג בניידת, התקרב אף הוא אל הוולבו, תוך נסיעה על שולי הכביש, וזאת לאחר שהפעיל את האורות הכחולים על הניידת ואת מערכת הכריזה.

            כשנוסעי רכב הוולבו הבחינו בשוטרים המתקרבים - הם החלו בנסיעה מהירה ופרועה על השוליים הימניים של הכביש, פגעו בכלי רכב שעמדו בפקק, חלפו את הרמזור צפונה בעוד האור ברמזור בכיוון נסיעתם אדום, וסיכנו הן את הנהגים האחרים והן את הולכי הרגל שהיו שם.

            בשלב זה הצטרפו שוטרי מתנ"א למרדף.

בצומת גת פנה רכב הוולבו ימינה במהירות, איבד שליטה ברכב - והרכב התהפך מספר פעמים (ר' דו"חות השוטרים, שהשתתפו במרדף: איימן, יוגב שי, אשורוב, שוקרון          ו-ראמז).

            השוטרים הגיעו מספר דקות לאחר שרכב הוולבו התהפך, אך מר דני סלומינסקי (להלן: "דני") היה במקרה בצומת עוד קודם לכן, עם חברו אופיר רובינצקי (שלא נחקר), והמתין לחבר.

            על פי אימרתו של דני, שלא היה מודע למרדף, בסביבות השעה 18.00, הוא ראה לפתע רכב וולבו שמגיע מקרית גת לכוון צפון במהירות עצומה, ותוך פניה ימינה שינה דעתו וניסה לחזור לכביש 40. הנהג איבד שליטה בשלב זה והרכב התהפך, בסופו של דבר, מספר פעמים ונחת על הצד לתוך תעלה, כשהרכב מונח על צד שמאל (כשהנהג כלפי מטה). דני חשב שמדובר בתאונת דרכים רגילה ורץ במהירות לרכב הוולבו, כשלדבריו במקום תאורת צומת חזקה ביותר. כשהיה במרחק של כמטר מהרכב, הוא ראה את דלת הנוסע נפתחת כלפי מעלה וממנה יצא בחור בדואי גבוה עם כובע גרב שחור או כחול על ראשו. דני פנה אליו, אך אותו אדם התעלם ממנו, הביט אחורה - והחל לרוץ לכוון החשיכה, ונעלם. מיד אח"כ הגיעה המשטרה, וביחד הוציאו את מי שנותר ברכב. דני היה בטוח, שמי שהוצא מהרכב ונעצר - היה הנהג. זה היה עיסאם.

            שוטרים רבים החלו בחיפושים אחר הבורח - אך לשוא.

            בחיפוש ברכב הוולבו נמצאו 3 שקים של סם מסוכן מסוג קנבוס, במשקל כולל של 26.60 ק"ג מחולק ל- 26 חבילות (ר' גם חוו"ד מז"פ בענין), וכן נמצא שני מכשירי פלאפון (אחד של עיסאם) ותעודת זיהוי על שם המשיב ובה 3,900 ש"ח.

            השוטרים איימן ואשורוב השתתפו בחיפוש ובמעצרו של עיסאם, וזה אמר להם, מיד לכשנעצר, שהסמים והפלאפון הנוסף שנמצא ברכב, הם של המשיב, אשר היה עמו ברכב ונמלט.

            עיסאם חזר על גירסתו זו גם בפני הקצין הממונה שעצר אותו וגם כשנחקר בשעה מאוחרת יותר, עוד באותו ערב. באימרותיו טען עיסאם, שהסמים שנתפסו ברכב, לא היו שלו אלא של המשיב, וכי הוא רק עלה כטרמפיסט עם בן דודו (המשיב) לנסיעה צפונה מהדרום, בדרכו לביתו בחדרה. לדבריו, גם היה זה המשיב שנהג ברכב, וכי הרכב של המשיב, אותו קנה מאחד בשם טאלב אלנברי לפני מספר חודשים.

            עיסאם טען עוד, שלא ידע על קיומם של הסמים ברכב עד שנעצר, וכי במהלך הנסיעה המשיב הוריד אותו בצומת חטיבת הנגב - נסע, וחזר כעבור זמן מה, ואז המשיכו בדרכם צפונה.

            מאז הארוע - הוכרז המשיב כ"דרוש", ועל כך נרשמו שני דו"חות (בלבד) של השוטרים ביחידה החוקרת: דו"ח ראשון מתאריך 8/12/04, בו נתבקש איתורו של המשיב מחורה, למרות שהן על פי אימרתו של עיסאם והן על פי תעודת הזיהוי שנתפסה ברכב - המשיב מתגורר בחדרה; הדו"ח השני הוצא בתאריך 19/12/04, והפעם נתבקש איתורו של המשיב באופן כללי. מה פעולות נוספות נעשו לאיתורו של המשיב במשך ה- 4 חודשים עד שנעצר (בהם, אגב, ביצע עבודות שירות) - אין אנו יודעים.

            כשנעצר המשיב - הוא הכחיש בחקירתו כל קשר למרדף, לסמים ולרכב הוולבו. כן טען שיש לו תעדות זיהוי חדשה, וכי זו שנתפסה ברכב - אבדה לו זה מכבר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ