אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20317/05

החלטה בתיק בש 20317/05

תאריך פרסום : 02/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20317-05
22/03/2005
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שיפר
הנתבע:
אלירן אליאס ת.ז. 036280444
עו"ד בן יוסף
החלטה

1.         המשיב ו- ס.ב. (להלן: "המתלוננת") היו בני זוג לתקופה של כשנה וחצי בין השנים 2003 - 2004, ובמהלך תקופה זו התגוררו יחדיו בדירה בפתח תקוה ובסמוך לחודש אפריל 2004 עברו להתגורר יחד בדירה באילת. בתקופה זו, למדה המתלוננת במכללת אריאל והיתה מגיעה כל סוף שבוע לדירת בני הזוג באילת. בסמוך לסוף שנת 2004 - נפרדו השניים.

            בכתב האישום שהוגש כנגד המשיב נטען, כי במהלך מגוריו המשותפים עם המתלוננת באילת, נהג להכות את המתלוננת בשעות הלילה. במקרה אחד נטען, כי אחז את המתלוננת בחוזקה בזרועה עד שהותיר סימן, ובמקרה אחר סטר לה, כאשר הסתובבו בטיילת ולאחר שסבר שלכלכה את חולצתו.

            עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך חודש יוני 2004, בעת שאחיה הקטן של המתלוננת (ס.ב. - יליד 1996) ישן יחד עם המתלוננת במיטתה, שב המשיב מבילוי בסמוך לשעה 04:00, העיר את המתלוננת ואמר לה לבוא עמו למיטה שבחדר השני. שם, הפשיט את המתלוננת למרות התנגדותה, היכה אותה ובעל אותה בניגוד לרצונה.

            כמו כן נטען בכתב האישום, כי כשבוע לאחר הארוע המתואר לעיל, ולאחר ויכוח שהתגלע בין בני הזוג בו הודיעה המתלוננת למשיב שהיא מעונינת לעזוב אותו, היכה אותה המשיב ואחז סכין מטבח באמצעותו איים עליה בכך, שאמר לה, שלא יתן לה ללכת וכי יפגע בעצמו. המתלוננת, אשר נבהלה מדברי הנאשם, הניחה את ידה על להב הסכין כדי למנוע ממנו לחתוך את עצמו, ואז המשיב הזיז את הסכין וחתך את אצבעות יד שמאל של המתלוננת. כתוצאה ממעשיו אלה של המשיב, נחתכו 3 אצבעות יד שמאל של המתלוננת עד שנזקקה לטיפול רפואי ולשבעה תפרים בידה.

            עוד נטען, כי במהלך חודש אוקטובר 2004 דרש המשיב מהמתלוננת שתכתוב מכתב ובו תתחייב, שלא תתלונן נגדו בגין ארוע האינוס הנטען לעיל. תוך כדי כך, ניסה המשיב לדקור את המתלוננת בעפרון שהחזיק בידו, וכאשר המתלוננת עמדה בסרובה לכתוב את המכתב - תפס אותה המשיב בכוח, השליכה על המיטה, היכה אותה בידיו בגופה ותפס בשערה.

            עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך החודשים 10/04 עד 01/05, התקשר המשיב אל המתלוננת לטלפון הנייד שלה פעמים רבות, ובשיחות אלו איים עליה בכך שאמר לה, שהוא יהרוג אותה ויפתח אותה מלמעלה עד למטה. הוא גם השאיר לה הודעות במענה הקולי ובהן דרש ממנה, שתענה לו לטלפון ולא יפגע באחים שלה.

            כן נטען, כי במהלך חודש דצמבר 2004, הגיע המשיב לחדרה של המתלוננת במעונות המכללה באריאל, הבחין בדובי צעצוע על מיטתה וסבר, שקיבלה אותו כמתנה מאחר. המשיב הלך למטבח, לקח משם סכין, התקרב למתלוננת וניסה לדקור אותה.

            כתב האישום מוסף ומפרט, כי בתאריך 27/2/05, באילת, התקשרה המתלוננת אל המשיב בשעות הבוקר וביקשה ממנו, שיחזיר לה את מכשיר הטלפון הנייד שלה, אשר היה ברשותו, וישלם את החוב בגינו. המשיב ביקש מהמתלוננת להיפגש עמו סמוך לבית אמה באילת, וכאשר נפגשו השניים - סרב להחזיר את מכשיר הטלפון הנייד, קילל את המתלוננת וירק עליה, ואף איים עליה בכך שאמר לה, שאם ישב עליה בכלא, אז באמת כל יום תהיה לו סיבה לשבת.

            בנוסף לכך נטען בכתב האישום, כי בתאריך 25/1/05 או בסמוך לכך, באילת, נסע המשיב עם המתלוננת ברכב ביחד עם אחיה הקטן של המתלוננת על מנת ללוות אותו למסיבת ט"ו בשבט בבית ספרו. במהלך הנסיעה התווכחו השניים על רקע העובדה, שהמשיב הזמין את אביה של המתלוננת למסיבה בניגוד לרצונה, ואז המשיב תקף את המתלוננת והיכה אותה באמצעות ידיו בפניה. גם לאחר מכן, המשיכו השניים להתווכח ושוב היכה המשיב את המתלוננת.

            לאור כל האמור לעיל, יוחסו למשיב ביצוע עבירות רבות של תקיפת בת זוג, אינוס, פציעה בנסיבות מחמירות, איומים, כליאת שווא, הדחה בחקירה, הטרדה ועוד.

2.         יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו, ובקשה זו הנה נשוא החלטתי דלקמן.

            בא כוחו של המשיב כפר בקיומן של ראיות לכאורה, ולחילופין טען, כי מדובר בראיות חלשות המצדיקות שחרורו של המשיב.

            עיון בחומר הראיות מלמד, כי חומר הראיות מכיל ראיות לכאורה המספיקות לשלב זה של הדיון.

            עיקר חומר הראיות מבוסס, מן הסתם, על עדותה של המתלוננת.

            בתאריך 27/2/05 הגיעה המתלוננת אל תחנת משטרת אילת ומסרה את תלונתה. לדבריה, היתה חברה של המשיב כשנה וחצי והשניים נפרדו כחודש ימים לפני הגשת התלונה. במהלך תקופת חברותם הם התגוררו ביחד כ- 8 חודשים, תחילה בפתח תקוה, ואח"כ, מאז פסח 2004, באילת. מאז שעברו לאילת, לדבריה, החל להכותה. לדבריה, נהג להכות אותה כדבר שבשגרה לאחר שהיה חוזר מבילויים שיכור.

            המתלוננת מתארת ארועים ספציפיים שונים, כמפורט בכתב האישום, אם כי "לא זוכרת בדיוק מה קרה בכל ארוע, כי זה הפך לדרך חיים שלנו. זה קרה מספר פעמים בשבוע. כל ויכוח מסתיים בסטירות".

            באימרתה מתארת המתלוננת, כי הוכתה על ידי המשיב פעם לאחר שבילו יחד במועדון באילת, מאחר וחשד בה שלכלכה את חולצתו;

            עוד מתארת המתלוננת, כי כחודש וחצי אחרי חג הפסח האחרון הודיעה למשיב, שהיא מעונינת לעזוב אותו, ואז, בהמשך לויכוח קולני של שניהם, היכה אותה ואיים עליה בסכין מטבח וטען שיפגע בעצמו אם תעזוב אותו. כשהתכוון לחתוך את עצמו - שמה את ידה על הלהב של הסכין ואז נחתכה באצבעות ידיה. בעקבות כך קיבלה טיפול בבית החולים (ר' לענין זה האישור הרפואי מיום 12/6/04 מסומן כמסמך ט' בחומר הראיות).

המתלוננת מוסיפה באימרתה, כי רצתה לעזוב את המשיב כאמור לעיל, לאחר ששבוע קודם לכן אנס אותה: לדבריה, שבוע לפני שנחתכה באצבעותיה, ישן אצלה בלילה אחיה הקטן (האח ס. אשר היה כבן 8.5 בעת מתן האימרה, דהיינו - בעת הארוע היה כבן 8). המשיב רצה לבלות באותו ערב, כמו בכל ערב, והיא ביקשה ממנו שלא יצא. לאחר ויכוח - יצא המשיב וחזר שיכור לחלוטין בסביבות השעה 04:00. המשיב הגיע אל מיטתה של המתלוננת, שם ישנה - כאמור - עם אחיה, ודרש ממנה לבוא לחדר השני. שם, למרות התנגדותה (הן מילולית והן פיזית), הפשיט אותה בכוח, היכה אותה ובעל אותה. המתלוננת הוסיפה, כי זכור לה מארוע זה, ששכבה " חצי גוף על המיטה, הראש בחוץ והרגליים על המיטה", ואז היכה אותה המשיב בכך, שנתן לה אגרופים בפנים ומשך בשערותיה, וחדר עם איבר מינו לאיבר מינה. בשלב, לדבריה, כבר לא התנגדה לו פיזית, שכן פחדה שימשיך להכותה, רק ביקשה ממנו שיפסיק. כשהגיע המשיב לסיפוקו המיני - נרדם, ואז שמעה את אחיה בוכה והלכה אליו. למחרת התברר לה, שאחיה ראה הכל וסיפר לאמה כי נאנסה, אולם, המתלוננת הכחישה זאת בפני אמה והסבירה לאחיה שרק רבו ביניהם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ