אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20233/05

החלטה בתיק בש 20233/05

תאריך פרסום : 09/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20233-05
08/03/2005
בפני השופט:
ח. עמר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד הרשלר
הנתבע:
1. נאסר אבו הדובה
2. תאבת גניים

עו"ד ברדוגו
החלטה

1.         זוהי בקשה למעצר המשיבים עד תום ההליכים, על פי כתב האישום שהוגש נגדם (בתיק פ' 8069/05) ובו מיוחסות, ובעיקר למשיב מס' 1 - בעשרה אישומים - מספר רב של עבירות נשק חמורות.

2.         על פי הנטען,  באישום הראשון  שבכתב האישום, קשר המשיב מס' 1 שהינו אזרח ישראלי (להלן: "נאסר") - בסוף שנת 2003 או בתחילת שנת 2004 - קשר עם אחד בשם סלמאן (תושב ואזרח ישראלי) ועם שני תושבי מצריים שהסתננו לישראל ( חסיין ו מוחמד) לסחור בנשק ולהובילו.

ואכן - כך נטען באישום השני -  בתחילת שנת 2004, רכשו נאסר ו סלמאן, מאת חסיין ו- מוחמד הנ"ל, 8 רובי קלצ'ניקוב, באזור הנגב. נאסר קיבל לידיו אחד מ - 8 הרובים הנ"ל, ואותו מכר לאחד, בשם זאיד אבו-הדובה (להלן: זאיד); ואילו את 7 הרובים האחרים, מכר סלמאן לאחד, בשם בסאם, שהינו תושב דהרייה (להלן:" בסאם"); ואותם הובילו נאסר ו זאיד אל בסאם; ובתמורה להובלה זו, קיבלו אלה 1,500 ש"ח.

בהמשך, וכחודשיים לאחר מכן - כך נטען באישום השלישי - נפגשו נאסר ו סלמאן עם חסיין ורכשו ממנו 3 רובי קלצ'ניקוב (נוספים) וכן 1,500 כדורים, תמורת 3,000 דולר ששילם סלמאן. את הרובים והתחמשת, כאמור, הוביל נאסר ומסר ל זאיד; וזמן מה לאחר מכן, מכרו אותם נאסר, זאיד ו סלמאן לתושב לוד (בשם, אל- חורטא), והיו אלה נאסר ו זאיד שהובילו את הרובים והתחמשת לאותו רוכש (אל- חורטא).

כן -  כך נטען באישום הרביעי - סמוך לפני שנת 2004, הסיע נאסר את חסיין (שחסה עד אז בביתו של סלמאן) לכיוון שדה בוקר (כדי לסייע ל חסיין לחזור למצריים), ובמהלך נסיעה זו תוכנן להמשיך ולסחור בנשק. ואמנם - ועל פי אותו תכנון -   נפגשו נאסר ו זאיד עם שני תושבי מצרים אחרים, וקיבלו מהם 7 רובי קלצ'ניקוב. רובים אלה הוביל נאסר (ברכב שבו נהג) אל סלמאן, ולפי הוראתו של זה ( סלמאן) המשיכו נאסר ו זאיד והובילו את 7 הרובים ומסרו אותם לשני אנשים שזהותם לא ידועה; ובתמורה להובלה כאמור, קיבלו נאסר ו זאיד סך של 500 דולר, כל אחד.

עוד נטען - באישום השמיני -  כי במהלך שנת 2004, הוביל נאסר ברכבו רובה ( 16 M. ) ו - 200 כדורים תואמים, ואותם מכר לאותו באסם, תמורת 2,900 דינר.

כן - כך נטען באישום התשיעי - רכש נאסר מ סלמאן, לפני מספר חודשים, אקדח (תמורת 7,000 ש"ח) ואותו מכר לאחר (תמורת 8,000 ש"ח). בפועל - ולאחר שהוברר כי האקדח אינו תקין, הוחזר הוא ל נאסר, וכדי שזה יחזיר את סכום תמורתו לאותו אחר, אך נאסר המשיך להחזיק באותו אקדח, עד ליום מעצרו.

עוד נטען כלפי נאסר - באישום העשירי - כי לפני יום 4.4.04, הוביל נאסר ברכבו, ועקב קשר בינו לבין אחר ובעצה אחת עם זה, עובדים זרים תורכים (שהסתננו לישראל) מביר האדג' (שבנגב) לתל-אביב; וכן 5 עובדים זרים סיניים (שאף הם הסתננו לישראל) מביר האדג' לכפר סמוע.

עד כאן האישומים הנוגעים לנאסר (המשיב 1) בלבד, ואשר בעטיים מיוחסות לו מספר רב של עבירות (שעניינן: קשירת קשר לביצוע פשע; רכישת נשק; רכישת תחמושת; הובלת נשק; הובלת תחמושת; סחר בנשק; החזקת נשק; סחר עם מסתננים; הסתייעות ברכב לביצוע פשע; נסיון סחר בנשק; נסיון החזקת נשק; ומתן מחסה וסעד למסתננים).

3.         מכאן ואילך, נתייחס, בתמצית, לעבירות המיוחסות בכתב האישום, הן ל נאסר (המשיב 1) והן למשיב 2 (להלן: תאבת), כמבצעים בצוותא חדא.

            על פי הנטען באישום החמישי, קשר נאסר קשר עם באסם ועם תאבת להוביל נשק אל באסם.

(יצויין, כי בקשר עם אישום זה יוחסה לשניים, לכתחילה, עבירת קשירת קשר לסייע לאוייב במלחמתו בישראל. אך, במהלך הדיון, הודיעה ב"כ המדינה על כוונה למחוק הוראת חיקוק זו מכתב האישום).

במסגרת הקשר האמור - כך נטען באישום השישי - רכש תושב השטחים, בשם סעיד רושדין, שהינו אחיו של עלי רושדי, שהינו אסיר בכלא בארץ) 14 רובי קלצ'ניקוב, מאת שני תושבי מצרים, וזאת, ביום 22.12.04 באזור רמת חובב - לשם הסיע נאסר את אותו סעיד, ולאותה מטרה. את הרובים הללו, שרכש אותו סעיד, הוביל נאסר אל ביתו ושם החזיק בהם; ולאחר מכן, ביקש מ תאבת שיגיע אליו ברכבו (של תאבת) כדי ליטול את הרובים ולהובילם אל אותו באסם בדהריה. ואכן, שני המשיבים הובילו את הרובים, בשני כלי רכב נפרדים - וכש תאבת נוהג ברכב לפני נאסר (וכדי לוודא שאין שוטרים בדרך ולהתריע מפניהם) - ואותם מסרו ל בסאם בביתו שבדהריה; ובתמורה, קיבל תאבת סך של 400 דינר ו - 2,800 ש"ח, שאותם חלק עם נאסר.

כן - כך נטען עוד, ביחס לשני המשיבים, באישום השביעי - כי סמוך לפני 27.1.05, התקשר באסם אל נאסר לשם ביצוע עיסקת נשק נוספת. עקב כך, פנה נאסר ל תאבת וביקשו להצטרף אליו לדהריה, לצורך הצטיידות בכסף הדרוש לביצוע העיסקה. ואכן,  תאבת נסע ברכבו שלו לדהריה, ולאחר שיצר קשר עם פלוני (שאת פרטיו קיבל מ נאסר) קיבל תאבת מאותו פלוני סכום של 14,200 דינר, שאותו מסר ל נאסר (לאחר שנטל מתוכו את שכרו, בסך של 200 דינר) ומשם נסעו שני המשיבים, ברכבו של תאבת ושהיה נהוג על ידו, אל קירבת שדה בוקר, ושם קיבלו מאלמוני 11 רובי קלצ'ניקוב, ובתמורה שילמו לאותו אלמוני סך של 11,000 דינר (מתוך הכסף שנתקבל מאותו פלוני).

סמוך אחר זאת, נעצרו שני המשיבים ע"י המשטרה.

בשל האמור באישומים נוספים אלה, הנוגעים ל שני המשיבים, מיוחסות ל נאסר עבירות נוספות של: הובלת נשק, סחק בנשק, החזקת נשק, סחר עם מסתנן, הסתייעות ברכב לביצוע פשע, נסיון להובלת נשק ונסיון לסחר בנשק; ואילו לתאבת, מיוחסות העבירות הבאות: קשירת קשר לביצוע פשע, הובלת נשק, סחר בנשק, הסתייעות ברכב לביצוע פשע, נסיון להובלת נשק, ונסיון לסחר בנשק.

  1. בדיון בפני -  ואף כי נטענו טענות, פה ושם, בחצי פה, בנדון זה - הרי שלמעשה לא חלק הסניגור על דבר קיומן של ראיות לכאורה לביסוס המעשים המיוחסים למשיבים, ובמידה הדרושה בשלב זה.

ואכן, עיינתי בחומר החקירה, וממנו עולה תשתית ראייתית לכאורית במידה הדרושה והמספקת, והותר.

תשתית זו מבוססת, ראש וראשונה, על הודאותיהם המפורטות של המשיבים, אשר נתפסו ונעצרו, כשבידיהם הרובים נשוא האישום השביעי, שעובדותיו הנטענות הובאו לעיל. לאחר מסירת ההודאות גם ביצעו המשיבים שיחזורים הובלות והצבעות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ