אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20173/06

החלטה בתיק בש 20173/06

תאריך פרסום : 09/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20173-06
02/03/2006
בפני השופט:
שרה דברת

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. סלים אלעבאיית
2. אברהים אלעבאיית

החלטה

1.         נגד המשיבים הוגש כתב אישום המייחס להם שתי עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977, שתי עבירות של החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג - 1973, עבירה של סחר בסם מסוכן לפי סעיף 13 לפקודת הסמים, הסתייעות ברכב לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 43 לפקודת התעבורה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, עבירה לפי סעיף 275 לחוק העונשין.

על פי כתב האישום, סמוך לפני ליום 17.1.06, קשרו המשיבים קשר עם אחרים, ביניהם, יגאל יונה, לסחור ולהחזיק בסם מסוכן מסוג חשיש ולהובילו לאחרים תמורת כסף. במסגרת הקשר ביום 17.1.06, נפגשו המשיבים ונסעו יחד ברכב מסוג טויוטה לנדקרוזר לתחנת הדלק "פז" בחניון עין עבדת, שם קבעו להפגש עם יגאל יונה, כדי לנסוע ולהעביר הסם. במסגרת הקשר ועפ"י תיאום מראש הגיע יגאל יונה לתחנת הדלק כשהוא נוהג ברכב מסוג מיצובישי ועצר ליד הטויוטה בה ישבו המשיבים.

המשיב 1 יצא מרכב הטויוטה עלה לרכב המיצובישי ונסע עם יגאל יונה לכיוון כלא נפחא, שעה שהמשיב 2 נותר ברכב. יגאל יונה נשאר לשבת ברכב, שעה שהמשיב 1 ירד מהרכב ונפגש עם אדם נוסף, שזהותו אינה ידועה, אשר הגיע למקום בטרקטורון עליו הועמס סם מסוכן מסוג חשיש במשקל של 46.777 ק"ג ארוז בשלושה שקים ובחבילה. הסם הוכנס לתא המטען של המיציבושי ואז נסעו המשיב 1 ויגאל יונה לתחנת הדלק שם המתין להם המשיב 2.

המשיב 1 התיישב במושב הנהג של הטויוטה ונסע עם המשיב 2 לכיוון באר שבע כשיגאל יונה נוסע אחריו. המשיב 1, כל הזמן מכוון אותו ומודיע לו מה מצב נתיב הנסיעה.

בדרך הוקם מחסום משטרתי על ידי המשטרה, כשהשוטרים בו לבושים במדים זוהרים ונשאו פנסים.

המשיבים, הבחינו במחסום. אף כי השתרך פקק של כלי רכב לפניהם, המשיכו בנסיעה בנסיון להמלט ואף עלו על הדוקרנים. השוטר כפיר אדרי דרש מהמשיבים לעצור הרכב, אולם המשיבים המשיכו בנסיעה עד שהשוטר אדרי נאלץ לשבור חלון הרכב בידו, למרות זאת המשיבים המשיכו בנסיעתם, בנסיון לחמוק מהשוטרים, עד שנאלצו לעצור הרכב. השוטרים דרשו מהמשיב 1 לצאת מהרכב ואף פתחו את דלת הנהג, אולם המשיב 1, סירב לצאת ונאבק עם השוטרים עד שאלה הצליחו להשתלט עליו ולעצרו. גם המשיב 2 התנגד למעצר והשוטר ליאור אוקנין הוציא אותו מהרכב.

הסם שנמצא ברכבו של יגאל יונה היה במשקל של 46.777 ק"ג.

האישום השני מתייחס ליום 12.1.06, על פיו קשרו המשיבים קשר עם אחרים לסחור בסם מסוכן ולהחזיק בו.

במסגרת הקשר ולשם קידומו נסעו המשיבים ביום 12.1.06 סמוך לשעה 15:45 ברכב הטויוטה בו נהג המשיב 1 כשהמשיב 2 ישב לידו, כשהחזיקו ברכבם סם מסוכן מסוג חשיש.

בצומת כנות פגשו בתחנת הדלק את אלי שאבו, שם מסר לו המשיב 1 סם מסוכן מסוג חשיש שהיה ארוז בשתי אצבעות וחצי במשקל שאינו ידוע למאשימה.

3.         ב"כ המשיבים הסכים שלגבי המשיב 1 קיימות ראיות לכאורה, אך סבור הוא שלאור הסתירות בעדותו של יגאל יונה יש כירסום של ממש המצדיק חלופת מעצר.

            יגאל יונה נעצר על ידי עד סיום ההליכים נגדו.

יגאל יונה בעדותו הראשונה מיום 18.1.06, מעיד שלו היכרות קודמת עם המשיב 1 ואף עסקים משותפים. ביום 17.1.06 פנה אליו המשיב 1, סיפר לו שברצונו להעביר כארבעה-חמישה ק"ג חשיש ושישלם לו עבור עזרתו סך של 1,500 ש"ח. הסכים להצעה. לקח את רכבו של אביו ונסע לכיוון מצפה רמון כי כך הורה לו המשיב 1. בהגיעו למצפה רמון בסביבות השעה 18:00 כיוון אותו המשיב 1 באמצעות המירס למקום קבלת הסם. על פי הוראותיו של המשיב 1 הגיע לשביל, עשה פניית פרסה, ראה טרקטורון, פתח את תא המטען. האדם שהיה על הטרקטורון, שאין הוא מכיר אותו, שם את הסם בתא המטען. יצא לכביש, ראה את הטויוטה, זיהה שזה רכבו של המשיב 1 ונסע אחריו עד שהגיעו למחסום המשטרתי והכל על פי הוראותיו של המשיב 1.

כשנאמר לו שהמשיב 1 מכחיש שנפגש עימו אומר: "כן פגשתי אתמול את סלים במצפה. ראיתי את האוטו שלו ואף דיברתי במירס" (עדות 18.1.06 עמ' 1 שורות 25-28). אין הוא יודע לאן היה צריך להוביל את הסם וחיכה להוראות מהמשיב 1.

בדו"ח הובלה והצבעה מיום 19.1.06 משעה 10:10 אמר שמתחילת הנסיעה מביתו ועד שנעצר במחסום המשטרתי, לא יצא מהרכב ובכל שלבי הנסיעה היה ברכב לבד. המשיב 1 כיוון אותו באמצעות המירס  - כך  ידע היכן לפנות. מעיד "ששמו" סמים בתא המטען. נשאל על ידי החוקר למה אומר "שמו" ברבים משיב שמדובר באדם אחד. לאחר שהועמס הסם נסע ולדבריו: "הם עמדו פה עם ארבעה וינקרים". הכוונה שני המשיבים. ממשיך ואומר שהמשיב 1 ישב בהגה.  יודע זאת כי המשיב 1 אמר שהוא נהג. אחרי שלקח הסם, המשיב 1 אמר לו שהוא מחכה לו בתחנת הדלק. כשהגיע למקום נעצר מאחוריו ואף אחד לא ירד מהרכב. בסוף הקלטת בכניסה לב"ש, כשהגיעו למקום בו נעצר על ידי המשטרה, נשאל על ידי החוקר אם היה שלב כלשהו מהרגע שיצא מהבית ועד רגע מעצרו שהיה מישהו איתו ברכב - משיב בשלילה ושהיה לבד.

כשנשאל בצורה מפורשת האם בשלב מסויים המשיב 1 ניגש אליו, מעיד שבתחנת הדלק המשיב 1 בא אליו לרגע, פתח הדלת שליד הנהג, שאל אם הכל בסדר ונסעו.

בתיק קיים מזכר ללא תאריך של רס"ר דמטרי ליפוביץ, המתייחס לתשאול של יגאל יונה לאחר סיום ההובלה וההצבעה ובו נאמר כי לאחר שיגאל יונה סיפר שהמשיב 1 ניגש לרכבו בתחנת הדלק ושאל אם הכל בסדר נשאל אם יש עוד משהו שלא סיפר. השיב שעוד לפני קבלת הסם הוא הגיע לתחנת הדלק. המשיב 1 עלה לרכבו והם נסעו יחד לנקודת המפגש, בה פגשו  את הטרקטורון שהביא הסם ושם המשיב 1 ירד מהרכב, ניגש לטרקטורון ולאחר העמסת הסם לתא המטען חזר לרכב וכשחזרו לתחנת הדלק המשיב עבר לרכב הטויוטה. ציין גם שתשאול זה הוקלט. לבקשתי להמציא הקלטת הנוגעת לענין, נמסר לי, שהדיסק ריק מתוכן ומזכר על כך הוגש לבקשתי, ומצוי בתיק החקירה.

בעדות נוספת של יגאל יונה מיום 19.1.06 - לאירוע של העברת הסם - גירסה שונה לגמרי. מספר שהגיע לתחנת הדלק. המשיב 1 המתין לו על הכביש הראשי, עלה לרכבו, כיוון אותו כיצד לנסוע לתוך השטח, שם פגשו הטרקטורון. המשיב 1 ירד מהרכב, שם הסם בתא המטען, חזר לרכב ונסעו למקום בו חנה רכבו של המשיב 1 . המשיב 1 עבר לרכבו והמשיך בנסיעה עד שנעצרו.

לא סיפר זאת בעדותו הראשונה שהמשיב 1 בא עימו מתחנת הדלק לנקודת איסוף הסם, מכיוון ש "לא יודע, אני באתי לפה כולי מפוצץ לאחר שאיבדתי את ההכרה בשטח והגעתי לבית חולים" (עמ' 5 שורות 17-22).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ