אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 2012/06

החלטה בתיק בש 2012/06

תאריך פרסום : 12/09/2006 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי חיפה
2012-06
27/04/2006
בפני השופט:
יצחק כהן

- נגד -
התובע:
גיבי אלושווילי
עו"ד ל' בר זהר
הנתבע:
מדינת ישראל
עו"ד ס' איליה
החלטה

א. רקע

1.       ערר על החלטת בית משפט השלום בחיפה ( כב' השופט מר א' אליקים) מיום 29.3.2006 בתיק ב"ש 2431/06.

2.       בכתב האישום אשר הוגש לבית המשפט קמא, מואשם העורר במספר עבירות שהעיקריות שבהן הן תקיפת בת זוגו ותקיפת שוטרים. לצד כתב האישום הוגשה לבית המשפט קמא בקשה לעצור את העורר עד לתום ההליכים המתנהלים נגדו.

3.       בית המשפט קמא בחן את הראיות שנאספו נגד העורר במהלך החקירה, ומצא כי קיימות בידי המשיבה ראיות לכאורה להוכחת העובדות הנטענות נגד העורר בכתב האישום, וכן מצא בית המשפט קמא כי קיימת עילת מעצר נגד העורר, וזאת בשל מסוכנותו לבת זוגו ולציבור. בהתייחסות לטענת ב"כ העורר כי יש מקום לשקול שחרור העורר לחלופת מעצר, קבע בית המשפט קמא, כי חלופת מעצר לא תאיין את מסוכנותו של העורר, ובסיפא להחלטתו קבע כי "קיים יסוד סביר לחשש כי באם ישוחרר ימשיך [העורר] לסכן את בטחון משפחתו והציבור, ויש להעדיף את טובת הציבור ולהשאירו במעצר".

          על החלטה זו הוגש הערר שלפני.

ב.      טענות ב"כ הצדדים

4.       ב"כ העורר טען כי שגה בית המשפט קמא, בקובעו כי יש בידי המשיבה ראיות לכאורה להוכחת העובדות הנטענות בכתב האישום, בכל הנוגע לתקיפת העורר את בת זוגו. עוד הוסיף ב"כ העורר וטען, כי בכל הנוגע לתקיפת השוטרים, ואין חולקים שקיימות ראיות לכאורה להוכחת טענות המשיבה בעניין זה, הרי החיכוך של העורר עם השוטרים לא היה בא לעולם אלמלא בחרו השוטרים להתערב בעניין לא להם ושלא על פי קריאת בת זוגו של העורר. לטענת הסנגור, העורר אינו מסוכן למשפחתו או לציבור, אשת העורר כלל אינה חוששת ממנו, ועל כן לא מתקיימת עילת המעצר עליה הצביע בית המשפט קמא. עוד הוסיף ב"כ העורר וטען, כי בכל מקרה היה על בית המשפט קמא לבחון את טיבה של חלופת המעצר שהוצעה על ידי העורר, דבר שלא נעשה בהחלטתו.

          על כן, בערר שלפני עותר ב"כ העורר לכך שהעורר ישוחרר ממעצרו, ולחילופין שהעורר ישוחרר לחלופת המעצר המוצעת על ידו, ולחילופין חילופין, שעניינו של העורר יוחזר לשולחנו של בית המשפט קמא על מנת שיבחן את טיבה של חלופת המעצר המוצעת על ידי העורר.

5.       לעומת טענות ב"כ העורר טען ב"כ המשיבה כי אין להתערב בהחלטת בית המשפט קמא. ב"כ המשיבה חזר על טענותיו כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת העובדות המפורטות בכתב האישום, הן אלה המתייחסות לתקיפת העורר את בת זוגו והן אלה המתייחסות לתקיפת העורר את השוטרים. עוד טען ב"כ המשיבה כי קיימת בעורר מסוכנות רבה, ובהקשר זה הזכיר כי לעורר עבר פלילי לא מבוטל בעבירות אלימות, וכי תלויים עליו שלושה מאסרים מותנים, שתקופתם המצטברת מגיעה כדי 39 חודשים, ומהם שני מאסרים מותנים שתקופתם המצטברת מגיעה כדי 30 חודשים שכבר הוארכו, ועל כן לא ניתן יהיה להאריכם פעם נוספת. ב"כ המשיבה הוסיף וטען, כי בדין דחה בית המשפט קמא בקשת העורר לשחררו לחלופת מעצר, שכן לדעת ב"כ המשיבה, לנוכח אופיו האלים של העורר, חלופת המעצר לא תאיין את מסוכנותו.

          על כן גורס ב"כ המשיבה כי יש לדחות את הערר ולהותיר את החלטת בית המשפט קמא על כנה.

ג. ראיות לכאורה

6.       משנטענה הטענה כי אין בידי המשיבה ראיות לכאורה להוכחת חלק מהעובדות המפורטות בכתב האישום, הן העובדות המתייחסות לתקיפת הנאשם את בת זוגו, נטלתי את תיק החקירה ובחנתי את החומר שנאסף. לדעתי, החומר שנאסף, רחוק מלדבר בזכותו של העורר, ולהלן אפרט הדברים. עם כל הכבוד, למקרא הדברים, לא עלה בידי להבין כיצד ניתן היה לטעון שאין בידי המשיבה ראיות לכאורה להוכחת תקיפת העורר את בת זוגו.

7.       האירוע בו עוסק כתב האישום, שהוגש נגד העורר לבית המשפט קמא, אירע בתאריך 20.3.06, שאז שמעו שכנות, המתגוררות בדירות סמוכות לעורר ולרעייתו, צעקות רמות מדירת העורר ובת זוגו, ואביא את הדברים כלשונם:

(א)     הודעת הגב' טטיאנה טורישצב (המתגוררת בדירה סמוכה, מתחת לדירת העורר):

"אתמול בסביבות השעה 07:00 בבוקר שמעתי רעש חזק וצעקות מהדירה של גיבי ושל ילנה. אני לא זוכרת מה בדיוק, שמעתי קללות הכי מלוכלכות ברוסית, גיבי צעק כל זה. ילנה גם ענתה לו משהו בסגנון הזה. קרוב לשעה 08:00 או קצת יותר ילנה התחילה לצעוק בצורה נוראית, כאילו מישהו מכה אותה חזק: "הצילו! הצילו!". אחרי המקרים הקודמים שהמשטרה הגיעה למקום וילנה באה בטענות אלי ולשכנים אחרים למה אנחנו הזמנו משטרה, אתמול אני כבר הססתי האם להזמין משטרה או לא, ואז שמעתי שילנה לוקחת חפץ כלשהו והתחילה לדפוק לי בתקרה, חזק מאוד, בצורה היסטרית וצעקה לי בהיסטריה: "תעזרו לי, בבקשה, תעזרו לי, הורגים אותי!". ואז אני כבר לא יכולתי לחכות ואני חשבתי שלא חשוב מה יהיו הטענות של ילנה אחרי זה, כי לפי הצרחות שלה חששתי שגיבי הולך להרוג אותה. ואז אני התקשרתי מהר למשטרה. מיד אחרי זה ילנה ירדה בריצה אלי לחדר המדרגות, ואני פתחתי את הדלת וראיתי את ילנה שהיא יחפה וללא נעליים, והיא הייתה בהיסטריה, שער שלה היה מפוזר ולא מסודר כרגיל, כל הבגדים והשערות ממש מבולגנים."

          מהודעתה של הגב' טורישצב עולה, כי גם בעבר העורר הכה את רעייתו. עוד מתברר, כי בעבר כעסה אשת העורר על שכניה, אשר הזעיקו את המשטרה, וכי כעסה זה נובע, ככל הנראה, מחששה שהרשויות תקחנה את ילדיה. בהודעתה הוסיפה הגב' טורישצב ואמרה כי "אילו לא חשבתי שגיבי הולך להרוג את ילנה, ולא סתם מרביץ לה, אני גם לא היית מזמינה משטרה". בסיפא להודעתה מביעה הגב' טורישצב דעתה (שאינה מחייבת את בית המשפט) ואמרה: "אני חושבת שכל העניין הזה ייגמר לא טוב ושגיבי יהרוג את ילנה בסוף."

(ב)     הודעתה של הגב' ויקטוריה סבסטיאנוב (המתגוררת בבניין סמוך):

"מאז שנולדה ילדה אצל ילנה יש צעקות ומריבות שבמהלכם גיבי מרביץ לילנה. אתמול בין השעות 7 - 8 בבוקר אני שמעתי צעקות של ילנה ושל גיבי, זמן מה אחרי זה, תוך כדי שהצעקות נמשכות, אני יצאתי למרפסת שלי ואני ראיתי שבמטבח של ילנה וגיבי, שהמטבח נמשך החוצה עם מרפסת שסגורה עם חלונות בהמשך של המטבח, וראיתי שבמרפסת הזאת יושבת ילנה, וגיבי פנים אלי וקצת בצד, לובש רק תחתונים לבנים, בועט בילנה עם הרגליים שלו בילנה בכל חלקי גופה."

          ולמטה מדברים אלה מסרה הגב' סבסטיאנוב:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ