אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20065/07

החלטה בתיק בש 20065/07

תאריך פרסום : 16/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20065-07
15/01/2007
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אבישי פאר (מגרילישוילי) ת.ז. 301487484
החלטה

1.         כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע שתי עבירות של שוד ועבירה אחת של החזקת סכין שלא כדין. יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרו של המשיב עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו, ובקשה זו הינה נשוא החלטתי דלהלן.

2.         בכתב האישום נטען, כי בתאריך 04/01/07, בשעה 20:00 או בסמוך לכך, הלכה הגב' חגית ברנד (להלן: "המתלוננת") באשקלון, כשהיא נושאת על כתפה תיק. נטען, כי המשיב ניגש אל המתלוננת ומשך בכוח את תיקה. המתלוננת התנגדה למעשי המשיב ואחזה בכוח ברצועות התיק כשהיא צועקת "גנב, תעזרו לי". המשיב לא הרפה והמשיך למשוך בכוח את התיק, עד שגרם למתלוננת ליפול על הריצפה. גם במצבה זה המשיך המשיב למשוך את התיק, כשהוא גורר את המתלוננת על גבי הריצפה, עד שרצועות התיק נקרעו והמשיב נמלט מהמקום בריצה, כשהוא נושא עמו את התיק, שהכיל 1,200 ש"ח, כרטיסי אשראי, מכשיר טלפון נייד ומסמכים שונים.

            המתלוננת החלה לרוץ אחרי המשיב ולזעוק לעזרה, ושלושה נערים שהבחינו במתרחש הצליחו לתפוס את המשיב, חילצו מידיו את תיקה של המתלוננת והחזירוהו לידיה.

            המתלוננת המשיכה בדרכה, כשהיא אוחזת את תיקה, ושוב המשיב הגיח מאחוריה, משך את התיק בכוח מידיה ונמלט מהמקום כשהוא נושא עמו את התיק. הפעם נתפס המשיב על ידי אזרח שעבר במקום באקראי והבחין במתרחש. במעמד זה הבחין האזרח, כי המשיב מחזיק בידו אולר פתוח.

            עוד נטען בכתב האישום, כי כתוצאה ממעשי המשיב נפצעה המתלוננת בשפתיה ובאצבעה ונגרמו לה חבלות בברכיה.

3.         ב"כ המשיב טען הן בנוגע לחומר הראיות והן בנוגע לחלופת המעצר, וטען, כי אם ביהמ"ש יקבע שיש ראיות לכאורה, הוא מסכים שקמה עילת המעצר, אך בכל מקרה סבר שיש מקום לשחרר את המשיב בחלופה.

            עיון בחומר הראיות שבתיק החקירה מלמד, כי יש ראיות לכאורה בשפע המבססות את עובדות כתב האישום. חומר זה מבוסס בראש ובראשונה על עדויותיה של המתלוננת, אשר בשתי הודעות שמסרה במשטרה סיפרה כיצד ירדה בערב האירוע ממונית שירות שהביאה אותה מעבודתה בתל-אביב לאשקלון, בסמוך לביתה. בדרכה נכנסה לחנות, ערכה מעט קניות, וכשיצאה - הלכה רגלית, בשביל, בדרך הביתה. לפתע, הגיח במהירות בחור מאחוריה, תפס את תיקה האישי, שהיה מונח על כתפה, והחל למשוך את התיק בכוח. המתלוננת התנגדה לו ולא עזבה את התיק, כשהיא צועקת "גנב, תעזרו לי". לדבריה, הגנב המשיך למשוך את התיק, עד שהפילה על הריצפה, והמשיך למשוך את התיק ואת המתלוננת האוחזת בתיק ושכובה על הריצפה. בשלב כלשהו נקרעו רצועות התיק והגנב ברח עם התיק. המתלוננת החלה לרדוף אחרי הגנב, כשהיא צועקת "גנב, תתפסו אותו", ואז מספר בחורים החלו לרוץ אחרי הגנב, תפסו אותו ומסרו לה את תיקה, שהוציאו מידיו. המתלוננת לקחה את התיק והחלה ללכת מהמקום, וכעבור זמן קצר הרגישה, לפתע, שוב שמישהו מנסה לתפוס את התיק שלה. כשהביטה, ראתה שמדובר באותו הגנב, אשר הפעם הוציא את התיק מידיה והחל לברוח מהמקום. המתלוננת שוב זעקה לעזרה ועוברים ושבים (היא לא הייתה בטוחה אם מדובר באותם בחורים שעזרו לה בפעם הראשונה) תפסו את הגנב והשכיבו אותו על הריצפה. אחד מהאנשים שסייעו לה היה נהג מונית, שסייע להחזיק את הגנב על הריצפה.

            המתלוננת זיהתה בוודאות את המשיב, אשר מייד לאחר תפיסתו בפעם השנייה נעצר על ידי שוטרים שהוזעקו למקום.

            עדותה של המתלוננת אינה עומדת לבדה. נהג המונית, מר רפאל גלאם, מסר עדות אשר תומכת בעדותה של המתלוננת בכל הנוגע למאבק שהיה למתלוננת עם המשיב בנוגע לתיקה, לחטיפת התיק מידיה בסופו של המאבק, להפלתה של המתלוננת על הריצפה, לתפיסת המשיב על ידי שלושת הצעירים, לחטיפת התיק בפעם השנייה ולתפיסתו של המשיב בפעם השנייה על ידי הנהג עצמו בסיוע אחרים שהיו במקום. נהג המונית הוסיף, כי כאשר אחז במשיב והצמידו לריצפה, המשיב ניסה להשתחרר מידיו. תוך כדי כך ניסה המשיב, בשתי הזדמנויות לנשוך את נהג המונית שאחז בו, ואז הבחין נהג המונית כי בידי המשיב סכין (אולר פתוח), אותו הוציא מידיו. הסכין נמסרה על ידי נהג המונית לידי השוטר שהגיע למקום ועצר את המשיב.

            חומר הראיות כולל גם את עדויות הנערים שתפסו את המשיב, ואף עדויותיהם מחזקות את עדותה של המתלוננת. למעשה ניתן לומר, כי עדותו של כל אחד מהרודפים אחרי המשיב (אם עדותו של נהג המונית ואם עדויות הבחורים) די בה כדי לבסס, לכשעצמה, את המיוחס למשיב בכתב האישום.

            פרט לעדויות אלה מכיל חמר הראיות גם עדויות נוספות, כגון - מעילו של המשיב, תיקה של המתלוננת על רצועותיו הקרועות ועוד.

            למשיב עצמו, שכאמור נעצר מייד לאחר המעשים ועוד במקום האירוע, סיפור שונה לחלוטין. לגירסתו הגיע יחד עם המתלוננת באותה המונית מתל-אביב לאשקלון, כשלטענתו נסע יחד עם המתלוננת אדם מבוגר נוסף, שהוא הניח שמדובר בבן-זוגה של המתלוננת. המשיב טען שהיה לו ויכוח מילולי עם אותו אדם מבוגר, בעקבותיו נטל אותו אדם מהמשיב את מכשיר הטלפון הסלולארי שלו. כדי לא להתעמת עמו במונית, המתין המשיב עד שהגיעו לאשקלון, והוא ירד עם המתלוננת ובן זוגה בתחנה בה הם ירדו. כעת החל הויכוח בין השניים בנוגע לטלפון הסלולארי, כאשר בן זוגה של המתלוננת סרב להחזירו לידיו. המשיב טען, כי ללא סיבה החלה המתלוננת לצעוק "גנב, גנב" ובלא כל סיבה החלו מתנפלים עליו.

המשיב כופר בכך שניסה בכלל לקחת את תיקה של המתלוננת, כופר בכך שבכלל ברח מהמקום, כופר בכך שנהג המונית הפילו לריצפה תוך כדי מנוסתו וטוען שגם עדויות השוטרים שמצאו אותו על הריצפה ונהג המונית עליו - אינן נכונות. כן, כופר המשיב בכך שהחזיק סכין באותו מעמד.

            המתלוננת עומתה עם גירסתו של המשיב והיא מסרה, שכלל אינה זוכרת שהמשיב נסע עמה במונית, ובכל מקרה לדבריה לא הבחינה בו במהלך הנסיעה, שכלל לא נסעה במונית עם אדם נוסף ובטח שלא עם בן זוג, שירדה בתחנה באשקלון עם שתי נשים ולא עם גבר נוסף, שלא היה כל ויכוח במהלך הנסיעה במונית לאשקלון, וטענה שכלל אינה יודעת על מה המשיב מדבר.

4.         מובן, שבכל הראיות המצויינות לעיל יש פוטנציאל גבוה להרשעה, כאשר גירסת המשיב, אשר על פניה מעוררת תמיהות רבות, בלשון המעטה, תבחן, מן הסתם, במהלך שמיעת התיק.

5.         משכך, גם קמה עילת מעצר כנגד המשיב וזאת נוכח האמור בסעיף 21(א)(1)(ב) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו - 1991 (להלן: "החוק") שהרי לאור עובדותיו הנטענות של המקרה קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב, אשר שדד אותה מתלוננת פעמיים, ולא הירפה ממנה שוב ושוב, ואפילו גרר אותה על הריצפה כדי להשיג את מבוקשו, ואפילו לא נרתע לאחר שבפעם הראשונה נתפס על ידי שלושה צעירים והתיק נלקח מידיו - כי ישוב ויסכן את שלום הציבור במידה וישוחרר. החזקת הסכין על ידו באותו אירוע - אך מוסיפה נופך נוסף למסוכנות הקמה ממנו.

            שני מעשי השוד נשוא תיק זה בוצעו, לכאורה, באלימות ואף גרמו נזקים גופניים למתלוננת, ודי בכך כדי ללמוד על המסוכנות הנשקפת מהמשיב.

6.         זאת ועוד. המשיב אומנם צעיר, יליד 1988, אך לחובתו שורה ארוכה של מעשים פליליים בעטיים הועמד לדין בבימ"ש השלום לנוער באשקלון, והוא עומד בפני גזר דינו בגינם. בין התיקים הנ"ל, בהם, כאמור, הודה המשיב, כלולים עבירות של גניבת נשק והחזקתו שלא כדין, הפרת הוראה חוקית והסגת גבול (בגין מקרה בו הפר תנאים של מעצר בית שהוטלו עליו ופרץ תוך כדי כך לבי"ח), תקיפה והחזקת סכין, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, עבירה נוספת של הפרת הוראה חוקית ועבירה של החזקת נכסים שהושגו בפשע.

            בנוסף, תלויים ועומדים כנגד המשיב כתבי אישום נוספים (בגינם טרם נשפט) בעבירות של הפרות של הוראה חוקית, התפרצות, גניבה, החזקת נכס חשוד כגנוב, החזקת מכשירי פריצה והחזקת סכין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ