אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20044/07

החלטה בתיק בש 20044/07

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20044-07
15/01/2007
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
ביזואי שמעון
הנתבע:
מדינת ישראל
החלטה

1.         כנגד המבקש ושניים אחרים הוגש כתב אישום לבימ"ש השלום באילת שם יוחסו לשלושת הנאשמים עבירות של החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית והחזקת כלים להכנת סמים שלא לצריכה עצמית. לנאשם מס' 1 באותו כתב אישום, דוד עייש (להלן: "עייש"), יוחסו גם עבירות של השמדת ראיה ואיומים.

יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרם של שלושת הנאשמים עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדם, ובהחלטה מיום 10/12/06 קבע ביהמ"ש (כב' השופט א. יקואל), כי חומר הראיות מכיל ראיות לכאורה מספיקות להוכחת כתב האישום כנגד שלושת הנאשמים. ביהמ"ש גם הורה לשירות המבחן להגיש תסקירי מעצר על שלושת הנאשמים, ובהחלטה משלימה מיום 25/12/06 דחה ביהמ"ש אפשרות לשחרר את המבקש להליך טיפולי כלשהו, והורה על מעצרו עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו.

על החלטות אלה הוגש הערר נשוא החלטתי זו, כשלטענת ב"כ המבקש אין בחומר החקירה תשתית ראייתית כנגד המבקש, ולכן ביקש לשחררו אך בתנאים שיבטיחו את התייצבותו להליך השיפוטי בלבד. הסנגור לא טען כנגד עילת המעצר או כנגד דחית החלופה.

2.         עיון בחומר הראיות מלמד, כי החומר שבתיק החקירה יש בו די כנגד שלושת הנאשמים, כולל המבקש, כדי להקים תשתית ראייתית המספיקה לשלב זה של הדיון. תשתית זו מפורטת ביותר בהחלטת ביהמ"ש קמא, אך כדי להניח דעתו של הסנגור, אפרט בקצרה מהן אותן הראיות, שיש בהן כדי לקשור את המבקש לסמים שנמצאו בדירתו של הנאשם מס' 3 - דוד אזולאי (להלן: "אזולאי").

3.         בתאריך 03/12/06, בסביבות השעה 16:15, בעקבות מידע מודיעיני, הגיעו בלשים מתחנת אילת, ובראשם הקצין אלון סוזאנה (להלן: "סוזאנה"), לביתו של אזולאי, ולאחר שהבחינו במבקש יוצא מהבית - עכבו אותו ונכנסו לדירתו של אזולאי. בדירה היו אזולאי, שעמד ליד הדלת, ועייש, שישב בסלון ומולו צלחת על השולחן. כשעייש הבחין בשוטרים, הוא לקח את הצלחת מהשולחן ורץ לשירותים. מיד לאחר מכן נשמע רעש של הורדת מים בשירותים, וסוזאנה הניח, שעייש רוקן את תוכן הצלחת לשירותים והוריד את המים באסלה. את הצלחת הניח עייש על השיש במטבח (המטבח בדירתו של אזולאי נמצא בין הסלון לשירותים) ובה מצאו השוטרים כף עם ידית כחולה ותעודת תושב של המבקש, כשעל כל הפריטים נמצאו שרידי אבקה שנראתה כסם מסוכן מסוג הירואין. אבקה זו לא נבדקה על ידי המז"פ.

במסלול ריצתו של עייש נמצאה על הריצפה, בכניסה למטבח, שקית ובה סם מסוכן מסוג הירואין במשקל 0.2388 גר'.

בשירותים, בעקבות חיפוש קצר בתוך הסיפון של האסלה, מצא סוזאנה נייר כסף מגולגל ובו 33 אריזות של סם מסוג הירואין במשקל כולל של 8.9595 גר'. בשירותים היו מפוזרים גם שרידי אבקה שנראתה כהירואין וניירות כסף.

בסלון הדירה, מתחת לקלטת, נמצאה אריזה נוספת של סם מסוג הירואין במשקל של 0.3605 גר' (סם זה נתפס על ידי השוטר יאיר כהן, כשאת הסמים האחרים תפס סוזאנה).

במהלך החיפוש, בדיוק כאשר סוזאנה הציג בפני שלושת הנוכחים בדירה את הסמים שנמצאו באסלה, התעלף המבקש ונפל על הריצפה. מד"א זומן למקום ופינה אותו, תחילה לביה"ח ואחר כך לתחנת המשטרה.

4.         מממצאים אלה ניתן לראות בנוכחותו של המבקש במקום, התעלפותו מייד לכשנמצאו הסמים (בכמות הרצינית) ומציאת תעודת התושב שלו בתוך הצלחת שבסלון ועליה חומר שחשוד כסם (כשכל הנוכחים בדירה מאשרים שבצלחת זו היו סמים, כך שגם ללא בדיקת מז"פ ניתן להניח שהיו שם סמים מסוג הירואין) - ממצאים הקושרים את המבקש ישירות לסמים בדירה, ודי בממצאים אלה לצורך הוכחת הראיות לכאורה הדרושות לשלב זה של הדיון.

אולם, גם אמרות הנוכחים קושרות את המשיב לסמים, שנתפסו בדירה.

כך, למשל, עייש סיפר בהודעתו השנייה (מיום 05/12/06), שהשתמש בהירואין יחד עם שני האחרים שהיו בדירה. אגב, דבריו אלה נאמרו מייד לאחר שטען שהוא נקי מסמים 28 חודשים ואף לאחר שתחילה הכחיש שידע שיש בצלחת שבסלון סמים (גם בהודעתו הראשונה הכחיש כל קשר לסמים ואף טען שלא העלים ראיות ורק פינה את השולחן של הסלון מהכלים המלוכלכים שהיו עליו).

גם בעימות שנערך בין עייש למבקש חזר עייש וטען, כי לפני כניסת השוטרים לדירה עשנו שלושת הנוכחים סמים. בעימות שנערך לעייש עם אזולאי שינה את גירסתו, וטען שהשתמש בסמים רק עם המבקש ולא עם אזולאי.

לפיכך, עייש קושר את המבקש לסמים בדירה, אך בנוסף לכך, ובמהלך העימות שנערך בינו לבין המבקש, כשהשוטר שיצא והשאיר את השניים לבד, עייש אמר למבקש שהוא (דהיינו - המבקש) זה שהכין "את זה", והשניים מתלחשים על החומר שנתפס ועל מעשיהם עובר לתפיסתם. כשהשוטר גדי חזר לחדר, עייש סימן למבקש לשתוק, ובסיום העימות, כשהמבקש יצא מהחדר, הוא אמר לעייש "ואלא אמק", ועייש מייד פנה לחוקר ואמר לו, לאחר יציאת המבקש, "ראית, הוא מאיים עלי". למרות זאת, סירב עייש לתת הצהרה חדשה (אם כי ביקש תחילה לעשות כן).

לעייש הייתה התבטאות נוספת לגבי המבקש, כאשר שוחח עם השוטר בן-ציון סוטו. השוטר שאל את עייש, אם לא חבל לו להיעצר לאחר שהוא, לטענתו, נקי כבר 28 חודשים ואם לא חבל לו שהוא והמבקש אחראים לכך שאדם מבוגר (הכוונה לאזולאי) נשלח למעצר, ועייש אמר לו "לא נורא, טעויות קורות, תנו לי להיות עם ביזאווי עד הבוקר והכל יסתדר, הוא כבר ידבר ואם לא אז רק אחד יחיה". שוב, גם באמרה זו, קושר עייש את שותפו - המבקש - לסמים.

גם אזולאי קשר את המבקש לסמים שבדירה. כבר כשנעצר, אמר אזולאי "אני לא יודע כלום. זה הם שערבבו את החומר". לאחר מכן, באמרותיו, פרט אזולאי וטען, כי כשחזר מהמכולת (והשאיר את שני האחרים בדירה) מצא את השניים מכינים את הסמים על השולחן בסלון, ומאוד כעס עליהם. לדבריו, שאל את המבקש מדוע הם לא שואלים אותו להסכמתו לפני שעושים דברים כאלה בדירתו, ואז המבקש "שמעון, זה הגדול, אמר לי... שזה סתם... אנחנו כבר גומרים", ומייד לאחר מכן הופיעה המשטרה (ההדגשות אינן במקור - ר.י.כ.).

למען שלמות התמונה, יש לציין, כי המבקש שלל כל קשר לסמים. לדבריו, כשהבחין על השולחן, בין הבלגאן שהיה שם, בסמים, מיד יצא מהדירה, כי הוא בתחילת ניקיון מסמים ולא רצה להתפתות. אולם, מספר אמרות שלו מסבכות אותו בהקשר לעבירות נשוא כתב האישום.

כך, למשל, טען המבקש, שהיה בשירותים שבדירתו של אזולאי במשך כ-20 דקות, ובהתחשב בעובדה שבשירותים נמצאה המאסה העיקרית של הסמים, הרי שהוא קושר עצמו למקום הספציפי הנ"ל.

זאת ועוד, המבקש התבקש לתת הסבר למציאת תעודת התושב שלו בתוך צלחת הסמים, והוא טען, שכנראה התעודה הוצאה מארנקו, אותו הוציא קודם לכן (בשל צורתו העבה שמפריעה לו בישיבה), ללא ידיעתו. טענה מוזרה על פניה, שתבחן, כמובן, על ידי המותב שישמע את התיק עצמו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ