אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1766/08

החלטה בתיק בש 1766/08

תאריך פרסום : 03/06/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ
בית המשפט המחוזי חיפה
1766-08,7048-08
30/04/2008
בפני השופט:
ר. שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. ליטם טאפש
2. ראפת חלבי

החלטה

בפניי מונחת בקשה למעצרם של שני המשיבים, ליטם טאפש (להלן: " נאשם/משיב 1"), ו-ראפת חלבי (להלן: " נאשם/משיב 2") עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם לאחר שהוגש כנגדם כתב אישום בן שני אישומים, כמפורט כדלקמן.

באישום הראשון מייחס להם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע בניגוד לסע' 499; שוד בנסיבות מחמירות בניגוד לס' 402(ב) + 29; חבלה בכוונה מחמירה בניגוד לסע' 329(א)(1) + 29; היזק בזדון בניגוד לסע' 452 + 29; שינוי זהות רכב או של חלק של רכב בניגוד לסע' 413ט + 29, הכול לפי חוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: " חוק העונשין"). ובנוסף, יוחסה לנאשם מס' 2 בלבד עבירה של נהיגה במהירות מופרזת, לפי תקנה 54 לתקנות התעבורה תשכ"ה- 1961 וסעיפים 68 + 62 לפקודת התעבורה נוסח חדש תשכ"א- 1961.

באישום השני יוחסו לשני הנאשמים עבירות של שיבוש מהלכי משפט, בניגוד לסע' 244 + 29 לחוק העונשין; והדחה בחקירה בנסיבות מחמירות, בניגוד לסע' 245(א) + 29 לחוק העונשין.

א.   כתב האישום וטענות הצדדים:

האישום הראשון:

נטען בכתב האישום כי, שני הנאשמים קשרו קשר לשדוד את החנות שבתחנת הדלק דור בצומת גילון (להלן: " הקשר", ו-" תחנת הדלק"). לצורך קידום הקשר, לקח נאשם מס' 1 מאביו את מפתחות רכב היונדאי (להלן: " הרכב"), שהינו בבעלות אחד בשם סלמאן קבלאן ושהושכר על ידיו לאבי הנאשם מס' 1 בתאריך 19.2.08. עוד ולצורך קידום הקשרהצטיידו הנאשמים באלת עץ ארוכה ובמוט ברזל ארוך, בכפפות, בכובעי גרב ובשק ניילון וכן הפכו את לוחית הזיהוי הצמודה לדלת הבגאז' של הרכב וכל זאת על מנת לשתק כל התנגדות מצד המתדלק ועל מנת שלא ניתן יהא לזהותם בשעת השוד, ושלא יהיה ניתן לזהות את הרכב במנוסתם לאחר השוד.

בהמשך נטען, שבתאריך 26.2.08, בשעה 00:41, הגיעו הנאשמים עם הרכב לתחנת הדלק כשהרכב נהוג על ידי הנאשם מס' 2, וכשהנאשם מס' 1 יושב לצידו. נאשם 1 יצא מהרכב, נכנס לחנות הממוקמת בתחנת הדלק (להלן: " החנות") ושילם למתדלק אוהד פינקלשטיין (להלן: " המתלונן") 40 ש"ח, עבור תדלוק הרכב בהתאם. לאחר מכן עזבו הנאשמים את המקום ברכב.

כשעה מאוחר יותר, בשעה 1:46, עת עמד המתלונן באזור רחבת התדלוק ליד החנות, הגיעו לעברו לפתע הנאשמים בריצה כשכובעי גרב שחורים לראשם, וכשנאשם 1 אוחז במוט ברזל ארוך והנאשם 2 אוחז באלת עץ ארוכה. המתלונן החל לנוס על נפשו תוך שהוא מרים ידיים וצועק לנאשמים שיעזבו אותו וייקחו הכול, אולם בעוד שהנאשם 1 נכנס בריצה לחנות, המשיך הנאשם 2 לרדוף אחרי המתלונן והחל להכות אותו בעוצמה רבה באמצעות האלה בראשו של המתלונן ובידו, עד שכתוצאה מהמכות, איבד המתלונן את הכרתו ונפל על הרצפה. מיד לאחר מכן, נכנס הנאשם 2 לחנות, וביחד עם הנאשם 1 תלש את מגירת הכסף של קופת החנות. הנאשמים המשיכו לגנוב ממוצרי החנות והכניסום לשק הניילון ומיד לאחר מכן ברחו מהמקום לרכב אותו החנו במרחק של מספר עשרות מטרים מתחנת הדלק הרחק מעין המצלמות.

כך, נטען, שהנאשמים גנבו מהחנות: 10 בקבוקי משקה אלכוהולי בעלות של כ-1,000 ש"ח, מגירת כסף שהייתה בחנות ובה 228 ש"ח. כמו כן, גנבו הנאשמים מארנקו של המתלונן 100 ש"ח (כל הרכוש הנגנב לעיל ייקרא להלן: " השלל").

לאחר שהעמיסו את שללם ברכב, נמלטו הנאשמים מהמקום בנהיגה במהירות מופרזת בכביש כרמיאל עכו לכיוון עכו, שם בצומת ברלב מכמונת מהירות תיעדה את הרכב חולף במהירות של 147 קמ"ש בשעה 1:50 לפנות בוקר.

עוד נטען, כי כתוצאה מהמכות שהכה הנאשם 2 את המתלונן באמצעות אלת העץ הארוכה, נגרמו למתלונן שבר בגולגולת, שבר ביד ימין, וכן פגיעה בעין ימין, והוא אושפז בבית חולים.

האישום השני:

נטען בכתב האישום, כי בתאריך 2.3.08 בשעה 12:37, בעודם עצורים, הוכנסו הנאשמים לרכב משטרתי שהיה אמור להביאם לבית המשפט לצורך הארכת מעצר הימים. ברכב המשטרתי הותקנו, מבעוד מועד, מצלמה ומיקרופון מוסווים.

מיד לאחר שהוכנסו הנאשמים לרכב, החלו לסמן אחד לשני שלא לדבר מחשש שיוקלטו/יצולמו.

בגין האמור לעיל בשני האישומים, ייחסה המאשימה לנאשמים את העבירות בשני האישומים ברישא החלטתי זו.     

ב"כ המאשימה טוען לקיומן של ראיות טובות לכאורה לביסוס אשמתם של המשיבים בעבירות נשוא כתב האישום. בין היתר, הוא מפנה לסרטים שצולמו על ידי מצלמות הממוקמות בתחנת הדלק, בהם מתועד הרכב נכנס לתחנת הדלק כשעה לפני השוד, ונראה המשיב 1 יוצא מהרכב כדי לשלם עבור תדלוק הרכב, ולאחר מכן עוזב הרכב את התחנה כשניתן לראות כי לוחית הזיהוי האחורית של הרכב הפוכה. עוד הוא טוען שבסרטים הנ"ל ניתן לראות גם פרטי לבוש שונים של השודדים, כאשר פרטי לבוש זהים נתפסו בבתיהם של המשיבים וברכב היונדאי. ומתועדת גם רדיפתם של שני רעולי הפנים חמושים באלות אחר המתלונן, ותקיפת המתלונן על ידי רעול פנים אחד, שלאחר מכן חובר לרעול הפנים השני וביחד השניים גונבים את השלל כאמור. ב"כ המאשימה מפנה למוט ברזל ארוך שנתפס ברכב והזהה לזה שהחזיק רעול הפנים שנכנס לחנות ראשון, ולכובעי גרב וכפפות, הזהים לאלה שלבשו השודדים באירוע, כעולה מסרט הוידאו שתיעדה מצלמת החנות. נטען שמצלמות תחנת הדלק מתעדות את רעולי הפנים עוזבים את התחנה כששללם בידם בשעה 1:49 בריצה על הכביש, כאשר המתלונן גורס שראה את השודדים נמלטים עם יונדאי גטס כסופה לכיוון עכו. ושכעבור דקה או שתיים לאחר השוד, תועד הרכב במצלמת מהירות במרחק של קילומטרים ספורים מתחנת הדלק במהירות של 147 קמ"ש. בנוסף נטען, שניתן לראות בסרטים, שכשרעול הפנים שנעל נעליים לבנות עם סוליה כהה מזיז את ידו השמאלית שעליה כפפה שחורה במהירות, "אצבע הצמר" של האצבע והאמה מתנופפות למעלה, זאת כשלמשיב 1 חסרות ביד שמאל הקמיצה האמה והאצבע.

עוד טוען ב"כ המאשימה שהרכב נתפס כשלוש שעות לאחר השוד ליד ביתו של המשיב 1, כאשר לוחית הזיהוי האחורית הפוכה.  זאת ועוד, אבי המשיב 1 מספר בהודעתו כי ברכב הוא החזיק שני מקלות לצורך צייד דורבנים, כובעים שחורים, שקיות ודברים נוספים.

בנוסף מציין ב"כ המאשימה כי קיימות סתירות מהותיות בין הודעות המשיבים עצמם, בהן הם מוסרים כי תדלקו את הרכב בתחנת הדלק בה בוצע השוד, אך לא חזרו לשם. וכן סתירות בין הודעותיהם להודעת אבי המשיב 1.

המאשימה עוד מפנה לתעודה רפואית אודות פציעת המתלונן; ולתיעוד וידאו ואודיו של המשיבים משבשים חקירה.        

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ