אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1737/08

החלטה בתיק בש 1737/08

תאריך פרסום : 31/05/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ
בית המשפט המחוזי חיפה
1737-08,7046-08
01/04/2008
בפני השופט:
ר. שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
ברכאת בן כאמל בריק
החלטה

מונחת בפני בקשה של המאשימה למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום והמייחס לו עבירות של סחיטה באיומים בצוותא, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בצוותא, ותקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות. בנוסף לעבירות נשק ונהיגה בפסילה, ללא רישיון רכב וללא ביטוח.

א.   כתבי האישום וטענות הצדדים:

מוחמד סנונו (להלן: " המתלונן") הינו אחד הבעלים של מסעדת "מיסטר פיצה בגט" באבו- סנאן (להלן: " המסעדה"), ועובד בה כמוכר בשעות הלילה.

לפי האישום הראשון, החל מחודש דצמבר 2007, בהזדמנויות רבות, מדי שבוע, הגיעו המשיב ובן דודו מוחמד בריק (להלן: " מוחמד") (להלן: " השניים") בשעות הלילה למסעדה ודרשו מהמתלונן להכין עבורם מוצרי אכילה. השניים איימו על המתלונן שיהרגו אותו, תוך שהם אומרים לו כי הוא לא יודע עם מי הוא מתעסק, וכי הם עבריינים מוכרים. כל זאת במטרה להפחיד את המתלונן ולמנוע ממנו מלבקש מהם תשלום עבור המוצרים.

המתלונן, שפחד מאיומיהם של השניים, נענה לדרישותיהם, והביא להם מוצרים שונים מהמסעדה, מבלי לגבות מהם תשלום.

לפי האישום השני, בלילה שבין 23.2.08 לבין 24.2.08, הגיע המשיב למסעדה ודרש מהמתלונן להכין עבורו שני בגטים ללא תמורה. בהמשך לכך, שלח המשיב את בילאל בריק (להלן: " בילאל") למסעדה, על מנת לקחת את הבגטים. בילאל לקח את הבגטים עבור המשיב, ואמר למתלונן בשמו של המשיב "אתה יודע שאין לברכאת כסף ואתה אל תתעסק איתו".

המתלונן, שפחד מהנאשם, נענה לדרישה, ולא גבה תשלום עבור הבגטים.

האישום השלישי מתייחס לתאריך 25.2.08, בסמוך לחצות, בו נסעו השניים ברכב מסוג קרייזלר מ.ר. 19-480-67 (להלן: " הרכב"), כשהמשיב נוהג ברכב ונושא אקדח ללא רישיון כדין. והוא נוהג ללא רשיון נהיגה, ללא רשיון רכב וללא ביטוח.

כשהשניים הגיעו סמוך למסעדה, עצר המשיב את הרכב, וקרא למתלונן. כשהמתלונן התקרב לרכב, הורה לו המשיב להכין לו ולמוחמד שניצלים.  המתלונן, מתוך חשש שמא השניים יפגעו בו או במסעדה, התכוון להכין להם שניצלים מבלי לגבות מהם תשלום, ושאל את המשיב אם הוא מעוניין בשניצל בבגט או במגש. מששמע זאת המשיב, החל לאיים על המתלונן בפגיעה בגופו והחל עימות מילולי בין השניים.

בהמשך לכך, אחז המשיב בבקבוק וודקה שהיה ברשותו ויידה אותו לעבר המתלונן ופגע בפניו. ובהמשך, אחז מוחמד בגרונו של המתלונן, והמשיב יצא מהרכב והחל להכות את המתלונן בכל חלקי גופו, תוך שהוא משתמש בידיו ובאקדח שהיה ברשותו. כתוצאה מהמכות נגרמו למתלונן שבר באף והמטומה פריאורביטלית, והוא אושפז בבית חולים. לאחר מכן, נסעו השניים מהמקום ברכב, כשהמשיב נוהג בו.

אי לכך, ייחסה המאשימה לנאשם את העבירות המצוינות ברישא החלטתי זו.

ב"כ המאשימה טען לקיומן של ראיות טובות לכאורה להוכחת אשמתו של המשיב. בין היתר, הפנה ב"כ המאשימה להודעותיו של המתלונן; לעימות בין המתלונן לבין המשיב, בהם המתלונן חוזר על גרסתו בפניו של המשיב; בנוסף להודעותיו של אמג'ד עווד (להלן: " אמג'ד")- עד ראיה לאירוע שהתרחש בתאריך 25.2.08; ועוד, הודעתה של נאנא בריק- אחותו של המשיב ובעלת רכב הקרייזלר; הודעת ח'אלד סנונו- אחיו של המתלונן; טביעת אצבע של המשיב שנמצאת ברכב הקרייזלר; כתם חשוד כדם ברכב הקרייזלר; תמונות של המתלונן וסיכום אשפוז שלו; דו"ח פעולה משעה 2:00 (כשעתיים לאחר האירוע) לפיו המנוע של רכב הקרייזלר, שנמצא סמוך לביתו של המשיב חם. זאת ועוד, ב"כ המאשימה מציין כי גרסת המשיב איננה סבירה כלל, מלאה בשקרים, וכי ישנם הבדלים מהותיים בין גרסתו של המשיב לבין גרסתו של מוחמד.

ב"כ המאשימה טוען שהעבירות המיוחסות למשיב מקימות חזקת מסוכנות כנגדו, לפי סע' 21(א)(1)(ג)(4) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו- 1996 (להלן: " החוק"), בהיותן עבירות שנעשו באלימות חמורה או באכזריות או תוך שימוש בנשק קר וחם. בנוסף טוען ב"כ המאשימה שמעבירות הסחיטה באיומים נלמדת גם מסוכנותו הרבה של המשיב למתלונן ולציבור בכלל, לפי סע' 21(א)(1)(ב) לחוק; זאת בנוסף לעבירות הנשק והנהיגה בפסילה שמצביעות גם הן על מסוכנות רבה של המשיב.

עוד טוען ב"כ המאשימה כי קיים יסוד סביר לחשש ששחרור המשיב ממעצר יביא לשיבוש הליכי משפט, ובין היתר, שהמשיב ישפיע על עדים שלא להעיד בבית המשפט. גם קיים חשש להתחמקות מהליכי שפיטה והתייצבות לדיונים., וזאת לפי סע' 21(א)(1)(א) לחוק.

בנסיבות העניין, טוענת המאשימה כי חלופת מעצר לא תוכל לאיין את המסוכנות הנשקפת מהמשיב.  בנוסף, טוענת המאשימה שיש למשיב הרשעות פליליות בעבירות של נהיגה פוחזת ברכב, הפרעה לשוטר ונהיגה בזמן פסילה וכן החזקת אגרופן או סכין למטרה לא כשרה. עליו נגזר מאסר על תנאי של 6 חודשים למשך שנתיים בתיק אחר, כאשר העבירות המיוחסות למשיב בוצעו בתקופת התנאי, ומחייבות הפעלת עונש המאסר.

ב"כ המשיב חולק על קיומן ו/או עוצמתן של ראיות לכאורה לעניינו. המשיב קושר את עצמו למקום האירוע, אך טוען כי הוא זה שהותקף על ידי המתלונן וארבעה אחרים באמצעות מקלות, משלא שילם חוב של 30 ש"ח המגיע למתלונן, וזאת לאחר שהמתלונן איים עליו כי ירצח אותו. ומשנפל המשיב עקב תקיפתו, ניגש אליו המתלונן וניסה לדקור אותו עם סכין, אך לא צלח. עוד טוען, שמוחמד הגיע כדי להפריד, ואז המשיב השתחרר וברח בריצה מהמקום. בא-כוחו של המשיב מפנה לתיעוד רפואי של המשיב עצמו, ובו מצוין כי הוא נפגע באזור כתף ימנית, וזאת עקב מעורבותו בקטטה.

בנוסף טוען הוא כי קיימות סתירות רבות בהודעותיו של המתלונן ושישנו תיאום גרסאות בין גרסת המתלונן לבין גרסת אחיו וגרסת אמג'ד. ב"כ המשיב מדגיש כי ישנם מחדלי חקירה רבים בתיק. וכי לא מתקיימת עילת מעצר לעניין מרשו, ומציע חלופת מעצר לצורך העניין בבית אחותו של המשיב בטמרה.  

ב.    ראיות לכאורה:

לאחר שעיינתי בתיק החקירה, כי קיימות ראיות לכאורה לביסוס אשמתו של המשיב בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ