אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1662/05

החלטה בתיק בש 1662/05

תאריך פרסום : 04/09/2008 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
1662-05,2668-05
10/04/2005
בפני השופט:
יעל הניג

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
משה אלפי
החלטה

בקשה למעצר עד תום ההליכים

כתב האישום והבקשה

1.         המשיב מואשם בשלוש עבירות של סחר בסם מסוכן לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים {נוסח חדש} תשל"ג - 1973 (להלן - " פקודת הסמים").

2.         כתב האישום מפרט מכירת 6 טבליות סם מסוכן מסוג M.D.M.A. ("אקסטזי") תמורת 300 ש"ח  ביום 15.1.05 לסוכנת משטרתית סמויה (אישום ראשון); מכירת 5 מנות סם מסוכן מסוג קוקאין תמורת 1,500 ש"ח לשוטר מוסווה ביום 9.2.05 ומכירת 5 מנות סם מסוכן מסוג קוקאין תמורת 1,500 ש"ח לאותו שוטר.

3.         בד בבד עם הגשת כתב האישום הוגשה הבקשה שלפני. עילת המעצר הינה חזקת מסוכנות סטאטוטורית .

4.         המשיב כופר במיוחס לו. בפרט לטענתו עולות מחומר החקירה לכל היותר ראיות לכאורה לעבירות תיווך לפי סעיף 14 לפקודת הסמים ולא כנטען בכתב האישום. לדבריו לא הפיק טובות הנאה מהמיוחס לו בכל שלושת העיסקאות.

דיון

ראיות לכאורה להוכחת האשמה - סחר או תיווך

5.         אשר לאישום הראשון - מעיון בדו"ח הפעולה של השוטר ליאור חבקוק מיום 15.1.05 עולה כי השוטר  (סמוי) הופנה ע"י אדם בשם נתי שריד אל המשיב כמקור להספקת סמים, הגיע עם סוכנת משטרתית נוספת לקיוסק בו עובד המשיב ולאחר דין ודברים עם בחורה בקיוסק בשם מיכל, עזבו את המקום. לאחר מכן, בעקבות הודעה טלפונית של מיכל לפיה הגיע המשיב לקיוסק, שבו השוטר והסוכנת לקיוסק. אזי לבקשתם מהמשיב שוחח המשיב בטלפון עם מן דהוא, כעבור זמן קצר הגיע אדם בשם "חיים" לקיוסק, המשיב אמר להם כי לאדם זה המתינו, "חיים" התרחק מהקיוסק עם שניים נוספים ברכב, לאחר מכן שבו , המשיב דיבר עם "חיים" בקצה הקיוסק, אזי סימן לשוטר להתלוות אליהם, השוטר קרא לסוכנת,  המשיב עזב את השוטר, את הסוכנת ואת "חיים" לבדם ובסופו של דבר מסר "חיים" לסוכנת 6 כדורי אקסטזי, זו שילמה לחיים 300 ש"ח ו"חיים" אמר לסוכנת כי לא ניתן להתקשר עימו ישירות אלא רק באמצעות המשיב. המשיב אמר לשוטר כי אם יצטרך "עוד" יוכל להתקשר אליו גם בעתיד.

6.         מהאמור לעיל עולה לכאורה כי אכן פעל המשיב לכאורה כמתווך מובהק, הסם הנמכר לא עבר בשום שלב לשליטתו או לבעלותו ותפקידו התמצה ב"הפגשת הצדדים" (ע"פ 360/80, פד"י לה (1) 232). "כרגיל, מוטב לייחס לנאשם תיווך בלבד, כל אימת שתפקידו היה בעיקרו כזה" (שם). יצויין כי קבלת תמורה או רווח על ידי המתווך אינה מיסודות עבירת התיווך לפי סעיף 14 לפקודת הסמים. העובדה כי המשיב מהווה כתובת ומקור לצורך הספקת סמים בעבר או בעתיד אינה משנה מהעבירה שנגלתה לכאורה באישום הראשון - עבירת תיווך ולא עבירת סחר בסמים. נמצאו אם כך ראיות לכאורה להוכחת אשמת המשיב בעבירת תיווך בלבד.

7.         אשר לאישום השני - מעיון בדו"ח הפעולה של השוטר ליאור חבקוק מיום 10.2.05 עולה כי המשיב התקשר לשוטר ביום 9.2.05, אמר כי יהיה בידיו "חומר הכי טוב שיש" והשניים קבעו פגישה למחרת. למחרת סיכמו מראש השניים על מחיר וכמות של סם (קוקאין) ובהמשך נפגשו בקויסק בו עובד המשיב. המשיב הוביל את השוטר לחדר אחורי בקיוסק, הוציא מקרטון מלא בגדים שקיות שקופות בהן חומר חשוד כקוקאין (בינתיים זוהה החומר ככזה), הציע לשוטר לקנות גם כדורים שהיו ארוזים בנפרד, זה סירב ולבסוף שילם השוטר למשיב 1,500 ש"ח כפי שסוכם עבור הסמים וקיבלם מידיו של המשיב. מהאמור עולה כי בנבדל מהמתואר באישום הראשון, כאן היו למשיב לכאורה שליטה, חזקה ובעלות בסמים. המשיב מסר את הסמים לשוטר ואף קיבל מהאחרון את התמורה המוסכמת. בכך נמצאו ראיות לכאורה להוכחת אשמת המשיב בעבירת סחר לפי סעיף 13 לפקודת הסמים.

8.         אשר לאישום השלישי - מעיון בדו"ח הפעולה של השוטר ליאור חבקוק עולה כי הוא נסע עם המשיב במונית ליפו על מנת לקנות סמים.  השוטר מסר מראש תמורת הרכישה (1,500 ש"ח) למשיב, ביפו עצרה המונית, המשיב יצא עם הכסף, אזי ניגש לשוטר שישב במונית אדם ששאלו אם הוא חבר של המשיב, השוטר אישר זאת והצביע על המשיב שעמד בסמוך, לבסוף חזרו המשיב והשוטר במונית לקיוסק בו עובד המשיב ובחלקו האחורי הוציא המשיב 7 מנות חומר חשוד כקוקאין (בינתיים זוהה), מתוכן בחר השוטר 5 מנות, נטלן ועזב את המקום. מהניתוח שערכנו לעיל עולה כי לכאורה היתה למשיב לזמן קצר אמנם, השליטה בסמים, אם כי כלל הנסיבות מצביעות יותר על תיווך ורכישה משותפת של סמים עבור המשיב ועבור השוטר מאשר על סחר בסמים. זאת משום שהמשיב רכש לכאורה את הסמים ממוכר אחר, באמצעות כספי השוטר שנמסרו לו זמן קצר קודם לכן ולמעשה בנוכחות השוטר. באותה הזדמנות רכש למעשה המשיב 2 מנות נוספות של סמים אותן שמר ברשותו. פורמלית, נמצאו ראיות לכאורה להוכחת האשמה בעבירת הסחר לפי סעיף 13לפקודת הסמים אם כי לא מן הנמנע כי בסופו של יום יצטמצם האישום גם כאן לעבירת תיווך.

עילת המעצר וחלופת מעצר

9.         עבירות סחר ו/או תיווך לפי פקודת הסמים מקימות עילת מעצר - חזקת מסוכנות סטאטוטורית לפי סעיף 21 (א) (1) (ג) (3) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) תשנ"ו - 1996 (להלן - " חוק המעצרים").

10.       כעת על בית המשפט לבחון האם ניתן להשיג את תכלית המעצר באמצעים שמידת פגיעתם בחירות המשיב פחותה ממעצר ממש הכל לפי סעיף 21 (ב) (1) לחוק המעצרים. על בית המשפט לבחון היטב את נסיבות ה"עושה" ו"המעשה" ולא להחיל כמעין מכשיר אוטומטי את הכלל הפסיקתי לגבי סוחרי סמים - מעצר מאחורי סורג ובריח (בש"פ 5222/97, פד"י נא (4) 702 ועוד). המשיב יליד 1962, נעדר עבר פלילי וזה לו מעצרו הראשון. ראוי כי טרם החלטה יונחו לפני בית המשפט מירב הנתונים.


11.       על כן מוזמן בזה תסקיר מעצר משירות המבחן. המזכירות תשלח החלטה זו לשירות המבחן. המשיב יעצר עד החלטה אחרת ויבא באמצעות הליווי. נקבע להמשך, לאחר קבלת תסקיר ליום 20.4.05 בשעה 9.00.

ניתנה היום א' בניסן, תשס"ה (10 באפריל 2005) במעמד הצדדים

יעל הניג, שופטת

בימ"ש השלום ת"א-יפו

001662/05בש 120 קלדנית: סופר קרין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ