אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1610/06

החלטה בתיק בש 1610/06

תאריך פרסום : 01/11/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי נצרת
1610-06
09/05/2006
בפני השופט:
שאהר אטרש

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. סלמן בן עאסם חטיב
2. רדא בן עאסם חטיב

עו"ד דוד דרעי
החלטה

(בעניינו של משיב מס' 1)

1.         ביום 26.3.06 הוגש כתב אישום המייחס למשיב 1 (להלן: "המשיב") עבירות של ייבוא סם מסוכן, סחר בסם מסוכן והחזקת סם שלא לשימוש עצמי בלבד.

במבוא לכתב האישום נטען, כי במהלך כשנה, עובר להגשת כתב האישום, עסק המשיב בייבוא סם מסוכן מסוג חשיש מלבנון לישראל, בכמויות גדולות ביותר ובהפצת סם זה בארץ על ידי מכירתו לסוחרי סמים אחרים. עוד נטען במבוא לכתב האישום, כי המשיב עסק בייבוא סם מסוכן מסוג חשיש מלבנון לישראל, עבור אחרים, תמורת אלפי דולרים לעסקת ייבוא; בדרך זו ייבא המשיב לארץ מאות קילוגרמים של סם מסוכן מסוג חשיש והרוויח בגין כך מאות אלפי שקלים.

2.         כתב האישום כולל שמונה אישומים שונים;

על פי האישום הראשון, כשנה עובר להגשת כתב האישום, בעשרות הזדמנויות, הוציא המשיב עבור ראיד גביש ולפי בקשתו מאות קילומגרמים של סם מסוכן מסוג חשיש מהחלק הצפוני בכפר ע'ג'ר, הנמצא בריבונות לבנונית אל מקומות מחבוא מחוץ לכפר ע'ג'ר; המשיב היה מסליק את חבילות הסם בדפנות רכבו המסחרי; ראיד גביש היה משלם למשיב בין 300$ ל- 400$ עבור כל ק"ג סם שהיה מוציא מכפר ע'ג'ר.

על פי האישום השני, כשלושה חודשים עובר להגשת כתב האישום, מכר המשיב לסולטאן עטאללה (להלן: "סולטאן") כ-20 ק"ג סם מסוכן מסוג חשיש תמורת 26,000$; סולטאן שילם למשיב חלק מן התמורה ונותר חייב יתרתה.

על פי האישום השלישי, כחודש לפני הגשת כתב האישום, מכר המשיב ליעקב (קובי) חטואל (להלן: "קובי") 12 ק"ג סם מסוכן מסוג חשיש תמורת סך 102,000 ש"ח; המשיב העביר את הסם באמצעות סולטאן.

על פי האישום הרביעי, בתאריך 2.3.06 מכר המשיב לסולטאן כ- 8 ק"ג סם מסוכן מסוג חשיש תמורת 48,000 ש"ח.

על פי האישום החמישי, בתאריך 24.2.06 מכר הנאשם לקובי קילוגרם סם מסוכן מסוג חשיש תמורת סך 5,800 ש"ח.

על פי האישום השישי, בתאריך 5.1.06 ספק המשיב לעימאד רשדי חבילת סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 196.30 גרם בתור דוגמת סם, על מנת שרשדי יפיצו בין קוני סם פונציאליים עמם היה בקשר.

על פי האישום השביעי, המופנה כנגד שני המשיבים, בתאריך 1.3.2006 סיכם סוכן משטרתי עם המשיב, כי ירכוש ממנו קילוגרם אחד של סם מסוכן מסוג חשיש, תמורת 7,000 ש"ח. בתאריך 2.3.2006 הורה המשיב לסוכן להמתין בחניית המאפיה שבניהולו של המשיב בקיבוץ דפנה, שם תתבצע העברת הסם. הסוכן הגיע לחניית המאפיה, שם הגיע אליו המשיב מס' 2 והעביר לידיו שקית אשר הכילה 5 חבילות סם מסוכן מסוג חשיש במשקל של 1022.84 גרם ובהוראתו של המשיב, העביר הסוכן סך של 7,000 ש"ח לידי המשיב מס' 2 תמורת הסם.

על פי האישום השמיני, המשיב והסוכן סיכמו, כי המשיב ימכור לסוכן כ- 30 ק"ג סם מסוכן מסוג חשיש תמורת 183,000 ש"ח. בתאריך 6.3.2006, לאחר שיחות טלפון שקיבל הסוכן מן המשיב ובהכוונתו, הגיע הסוכן, יחד עם שוטר נוסף למאפיה כשברשותם 150,000 ש"ח, כחלק מן התמורה; שם נפגש המשיב עם הסוכן והשוטר על מנת לקחת מהם את הכסף ועמו להביא את הסם מלבנון; תוך כדי כך נעצר המשיב.

3.         בד בבד, עם הגשת כתב האישום, עתרה המבקשת למעצרו של המשיב עד תום ההליכים. בנימוקי בקשתה טוענת המבקשת, כי בידיה ראיות לכאורה טובות להוכחת האשמות המיוחסות למשיב, לרבות הודאותיו המלאות והמפורטות (חלקן מצולמות) של המשיב, הנתמכות על ידי שיחות טלפון שהוקלטו  בסתר, עדותו של הסוכן, חוות דעת לעניין הסם, דוחות עיקוב ותצפית, פלטי טלפון ועוד. עוד טוענת המבקשת, כי העבירות המיוחסות למשיב חמורות ביותר על פי טיבן ונסיבותיהן, כאשר המשיב, שהינו תושב ישראל, ניצל את מקום מגוריו ואת קשריו עם תושב לבנון, כדי לסכן את שלומו של הציבור במדינת ישראל ולהפיץ בתוכה מאות קילוגרמים של סם מסוכן הזורע הרס וכאב; משיב זה, אשר הרוויח בדרך זו עשרות אלפי דולרים, לא פסק משגרת חיים של ייבוא סמים עד אשר נתפס מבצע עסקת סמים מול סוכן משטרתי. בנוסף, מעשיו של המשיב, כך ממשיכה המבקשת וטוענת, מקימים נגדו חזקת מסוכנות שעליו להפריך.

4.         ב"כ המבקשת חזרה בטיעוניה על נימוקי הבקשה בהדגישה, כי מדובר במספר הודאות שניתנו על ידי המשיב, ביניהן אחת מוקלטת ומוסרטת, אשר נתמכות על ידי ראיות נוספות (הקלטות טלפוניות סמויות, דוחות עיקוב) כאשר במהלך השיחות הטלפוניות מתאר המשיב באופן מדוייק סימני היכר של הסם המובא מלבנון (על גבי אריזתו החיצונית), דברים אשר התבררו  כנכונים לכשנתפס הסם. עוד טוענת ב"כ המבקשת, כי די בהודאותיו של המשיב על מנת לבסס ראיות לכאורה, כאשר בשלב זה אין נזקקים לטענות זוטא למיניהן, אשר במקרה זה, אין בהן ממש. ב"כ המבקשת סבורה, שלא יכולה להיות מחלוקת לגבי עילת המעצר, שכן מדובר בהיקף עצום של סחר וייבוא של סם מסוכן, כאשר המשיב היה חוליה מרכזית; ב"כ המבקשת מדגישה עוד, כי המשיב אף הודה בייבוא לצורך עצמי, קרי, לא שימש רק כלי בידי אחרים, אלא עשה למען ביתו ומכר סמים לכל המעוניין, כאשר המאפיה, העסק שניהל המשיב בקיבוץ דפנה, שמש מקום הכיסוי לשם היו מגיעים הרוכשים ושם היו מתבצעות העסקאות.

            בנוסף, טוענת ב"כ המבקשת, קמה נגד המשיב גם חזקת המסוכנות, כאשר במקרה הזה לא יעלה בידיו להפריכה, ולא ניתן לשקול בחיוב שחרורו לחלופת מעצר, שכן לא יהא בכל חלופה כדי לאיין את מסוכנותו של המשיב.

            ב"כ המבקשת הפנתה בטיעוניה להחלטת בית המשפט העליון, שניתנה בעניינו של קובי חטואל (ראה: אישום שלישי), שהינו חייל בן 20 וחסר עבר פלילי, אשר שוחרר על ידי בית המשפט המחוזי אך נעצר עד תום ההליכים על ידי בית המשפט העליון (כב' השופטת נאור, בש"פ 2748/06 מדינת ישראל נ. יעקב חטואל); בית המשפט העליון קבע, כי אין לשחרר סוחרי סמים, גם לא במקרים של עבר פלילי נקי ושל אנשים צעירים ונורמטיביים, לא כל שכן, כך סבורה ב"כ המבקשת, כשמדובר במשיב זה, אשר היווה חוליה מרכזית וסחר בעשרות רבות של קילוגרמים, שלא כמו קובי חטואל, אשר מעורבותו בעסקאות היתה במספר קטן יחסית של קילוגרמים מאותו סוג של סם.

5.         ב"כ המשיב אינו חולק על קיומן של ראיות לכאורה ביחס לאישום השביעי וביחס לאישום השמיני. ב"כ המשיב הדגיש בטיעוניו, כי למשיב טענות חמורות ביותר באשר להודאתו, המופנות בעיקר כנגד התנהלות המשטרה והאופן בו חקרה את המשיב במשך כל הלילה תוך מניעת שינה ממנו.

            ב"כ המשיב סבור, אף שטכנית קיימות כמה הודאות של המשיב, בפועל מדובר באותה חקירה שהתבצעה בשלבים אחדים; ב"כ המשיב ממשיך וטוען, כי המשיב נעצר ביום 6.3.2006 וחקירתו החלה סמוך לאחר מעצרו בשעות הלילה המוקדמות; הוא נחקר ברציפות עד השעה 04.00 בבוקר, תוך כדי מניעת שינה, שהינה לטענת הסניגור, סוג של עינוי ואמצעי פסול בחקירה, ותוך כדי איומים שייחסו לו עבירות בטחוניות וייחקרו אותו כמרגל ויעבירו אותו לחקירת השב"כ.

            ב"כ המשיב מוסף וטוען, כי במשך שעתיים שלוש מתחילת החקירה, הכחיש המשיב את החשדות נגדו והחזיק מעמד וכשנשבר חזר בו מדבריו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ