אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1546/06

החלטה בתיק בש 1546/06

תאריך פרסום : 13/11/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי נצרת
1546-06
23/03/2006
בפני השופט:
האשם ח'טיב

- נגד -
התובע:
האני בשיר
הנתבע:
מדינת ישראל
החלטה

זוהי עתירה של הנאשם בת.פ. 1154/05 (להלן: " המבקש" או " הנאשם") להסרת החסיון מחלק מהראיות, שהוטל עליהם חסיון בהתאם לתעודת חסיון שהוצאה במסגרת תיק זה ע"י השר לבטחון פנים, מתוקף סמכותו בהתאם לסעיף 45 לפקודת הראיות (נוסח חדש) תשל"א-1971.

רקע עובדתי

1.         הנאשם עומד לדין באשמות של ביצוע עבירות על פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) תשל"ג-1973.

ע"פ כתב האישום המתוקן, מיוחס לנאשם  כי בתאריך 23/10/05, סיכם עם שוטר ששימש סוכן לשם ביום עיסקת סמים (להלן: " השוטר"), כי ימכור לו סם מסוכן מסוג הירואין, וסם מסוכן מסוג חשיש.

בתאריך 23/10/05, בשעות הצהריים, נפגשו הנאשם והשוטר בכניסה לישוב מנשית זבדה, שם מסר הנאשם לשוטר חשיש במשקל 4.1006 גרם נטו והירואין במשקל 0.736 גרם נטו, אותם הביא עמו. באותו מעמד הבהיר הנאשם לשוטר שביכולתו למכור לו כל כמות של חשיש והירואין בה יחפוץ השוטר, כולל כמות של 20 ק"ג חשיש ו- 2 ק"ג הירואין, בסופו של דבר, סיכמו הנאשם והשוטר, באותו מעמד, כי הנאשם ימכור לשוטר 10 ק"ג חשיש ו- 1 ק"ג הירואין בתמורה ל- 170,000 ש"ח (להלן: "העיסקה"), תוך שהם מסכמים כי העיסקה תתבצע ביום 26/10/05.

עוד מיוחס לנאשם, ע"פ כתב האישום, כי במועד האמור נפגשו (הנאשם והשוטר) בצומת אחיהוד, באותו מפגש ניסה הנאשם, לשכנע את השוטר שמסירת הסמים תתבצע בכפר יאסיף, משסירב השוטר לכך, התקשר הנאשם לאדם אחר שזהותו אינה ידועה למאשימה, ושהנאשם התייחס אליו בפני השוטר כשותפו, ואף אותו אחר ניסה לשכנע את השוטר בטלפון להיכנס לכפר יאסיף לשם ביצוע העיסקה שם, אך השוטר עמד בסירובו ועקב כך לא התבצעה העיסקה ולא נמסרו הסמים. אולם, גם לאחר הדברים האמורים המשיך הנאשם לנסות ולתאם את העיסקה, אולם הדברים לא יצאו לפועל עקב אי הסכמה לגבי מקום ביצוע העיסקה.

הבקשה להסרת חסיון וטענות המבקש

2.         עם תחילת משפטו, כפר הנאשם בכל המיוחס לו ע"פ כתב האישום, ולאחר שנשמעו שניים מעדי התביעה והוגשו מטעם התביעה מסמכים רבים בהסכמה, הודיע ב"כ המאשימה, כי לפי בקשת הסניגור, שהודיע לו על כוונתו להגיש בקשה להסרת חסיון, הוא לא זימן את "השוטר" לאותה ישיבה.

ואכן, הסניגור הגיש, ביום 16/3/06, את הבקשה דנן שכאמור עניינה הסרת החסיון מחלק מהראיות שנחסו, ע"פ תעודת חסיון שנחתמה ביום 14/2/06, ע"י ממלא מקום השר לבטחון הפנים, והוצאה "מטעמי אינטרס ציבורי חשוב".

אף שע"פ סעיף 10 לבקשה, טען המבקש באופן גורף כי יש לחשוף את חומר החקירה שלגביו הוצאה תעודת החסיון, הרי שעיון בבקשה מעלה כי עתירתו של המבקש מצטמצמת להסרת החסיון מאותו חלק שבחומר הראיות שיש בו כדי להשיב לשאלה כיצד נוצר הקשר בין הנאשם לבין השוטר. הסניגור, עוה"ד פלדמן,  אף הבהיר לבקשת ב"כ המשיבה, במהלך הדיון בבקשה, שהבקשה מתייחסת לכל מה שקשור לאותו צד ג' (להלן: " צד ג'" או " איש הקשר"), שבאמצעותו, לכאורה, נוצר הקשר בין הנאשם והשוטר, יחד עם זאת, הוסיף ב"כ המבקש וציין כי קיימים כל מיני דוחות ידיעה שהם חסויים שאין הוא יודע אם הם קשורים לצד ג' או לאחרים.

עוד הבהיר הסניגור, כי אין הוא מתכוון בבקשתו לחשיפת האופן בו גוייס אותו צד ג' ע"י המשטרה, ומה שמעניין אותו, הפעילות של צד ג' ותוכן הדברים שהוחלפו בינו לבין הנאשם. משמעות דבריו של הסניגור הינם כי עתירת הנאשם הינה לגילוי כל חומר הראיות הקשור לאותו צד ג' למעט אותו חומר המתייחס לגיוסו של צד ג'.

יצוין כי בפתח הדיון בבקשה, הגיש ב"כ המשיבה, עו"ד לרנר, תעודת חסיון מתוקנת לאחר שלטענתו התגלו בתעודה שהוצאה כאמור ב- 14/2/06, טעויות מסוימות.

ככלל, תעודת החסיון החדשה כמעט זהה לתעודה הקודמת.

3.         בקשתו של המבקש להסרת חסיון, מתייחסת למעשה לחלק תעודת החסיון שבעמ' 2 אשר נכתב בזו הלשון:

" כל פרט או מידע שיש בו כדי להשיב לשאלה כיצד נוצר הקשר בין הנאשם לבין השוטר המכונה "י.א. 5006" לרבות חלק מתוכנו של חומר החקירה שלהלן שיש בו גם כדי לגלות שיטת הפעלה בתיק זה:

1. תוכנם המלא של המזכרים המסומנים ר"כ 36 עד 37 א'.

2. מתוך תמליל קלטת אודיו מ"ט 277/05 המסומן ר.כ.8, לרבות הקטע המקביל בקלטת. בשורה 17 מילה 6, בשורה 44 מילה 5, ובשורה 46 מילה ראשונה.

3. מתוך תמליל קלטת אודיו מ"ט 282/05, לרבות הקטעים המקבילים בקלטת ולרבות הקטעים המקבילים בתמליל המקביל בשפה הערבית. מתוך דף פתיח לתמליל בשורה 1 מילה אחרונה שורות 2 עד 3 במלואן, שורה 5 במלואה, ושורות 9 עד 10 במלואן. מתוך תמליל הקלטת עמ' 1, 2, 4, 29 עד 33, 38 עד 41, 44 עד 45 במלואן. בעמ' 23 בשורה 1 מילה 2, בעמ' 22 בשורה 2 מילה אחרונה, בשורה 4, שתי מילים ראשונות, בשורה 9 מילה 7, בשורה 12 מילה אחרונה, בשורה 14 מלים 2 ו- 5".

ע"פ הנטען בבקשה, החלק הנ"ל של תעודת החסיון חוסה, בין היתר, חומר חקירה מהותי וחיוני ביותר לצורך ניהול וביסוס הגנת המבקש, והכוונה לכל פרטיו של איש הקשר שדרכו נוצר הקשר בין המבקש לבין אותו שוטר, אשר שימש כסוכן משטרתי והדיח, לטענת הסניגור, את המבקש לביצוע העבירות נשוא כתב האישום.

עוד נטען בבקשה, כי מתמליל השיחות שהתקיימו בין המבקש לבין הסוכן המשטרתי, עולה באופן ברור, שפרטי העסקה סוכמו עם איש הקשר ולא עם השוטר הסמוי. עוד טוען המבקש כי הגנתו בפני האשמות המיוחסות ע"פ כתב האישום, הינה כי איש הקשר שפרטיו כביכול ידועים לו, לא סיכם עמו למכור סמים לשוטר הסמוי אלא סיכם עמו לשתף פעולה עם השוטר הסמוי, ע"מ להביאו למקום שסוכם, על מנת לחשוף את זהותו.

לטענת הסניגור, טענותיו אלה של המבקש מקבלות חיזוק ממשי מדרך התנהגותו של המבקש בפגישתו השניה עם השוטר, פגישה שבמהלכה סירב המבקש למסור דבר כלשהו לשוטר מבלי שיתלווה עמו למקום אליו כיוון, וזאת על אף הפיתוי שהוצג לו ע"י השוטר הסמוי - מזוודה עמוסה כסף.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ