אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1441/05

החלטה בתיק בש 1441/05

תאריך פרסום : 30/10/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי נצרת
1441-05
14/03/2005
בפני השופט:
זיאד הווארי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שחף
הנתבע:
יצחק בן ישעיהו צגאי
עו"ד יוסף שלבי
החלטה

1.         נגד המשיב הוגש כתב אישום אשר מייחס לו עבירות של החזקת סם מסוכן שלא לשימוש עצמי בלבד, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו ושיבוש מהלכי חקירה.

2.         בכתב האישום נטען, כי בתאריך 21/02/05 בעפולה בסמוך לשעה 17:15, נסע המשיב ברכב מסוג פיאט פינטו (להלן: "הרכב") כאשר ברכב נהגה בת-אל חרמון (להלן: "בת-אל"), ובמושב האחרון ישב רומן דניאל (להלן: "רומן"). באותו זמן ובאותו תאריך, החזיק המשיב ברשותו 499 טבליות של סם מסוכן מסוג MDMA המכונה אקסטזי. בעת שהרכב פנה מרח' מגן לרח' שפרינצק בעפולה, שוטרים שנסעו בניידת משטרה זיהו את המשיב והחלו לנסוע אחרי הרכב, הרכב האיץ את המהירות ופנה לדרך עפר עד אשר נעצר מול בניין 24 כניסה ב' ברח' שפרינצק בעפולה. לאחר שנעצר הרכב, ירד המשיב בריצה מהמושב הקדמי ורץ לעבר הבניין כאשר הוא נושא את הסמים, הכל כדי להימלט מן השוטרים ולהחביא את הסמים. המשיב נכנס לבניין ועלה בריצה לקומה השנייה, שם השליך את הסמים ליד הכניסה לדירה שנמצאת מול דירה 7 שהיא דירתה של בת-אל בכוונה להכשיל את השוטרים שרדפו אחריו ולמנוע מהם למצוא את הסמים.

3.         עם הגשת כתב האישום, הגישה המבקשת בקשה זו למעצרו של המשיב עד תום ההליכים.

4.         ראשית כל, אנו מצווים לבחון את חומר הראיות הקיים באם יש בו הפוטנציאל הראייתי שיביא בסופו של ההליך לידי הרשעת המשיב בעבירות המיוחסות.

            חומר הראיות הקיים נשען רובו ככולו על דוחות השוטרים שעקבו אחרי המשיב ותפסו אותו, וכן תפסו את הסם. השוטר עמי עמרם שהיה בניידת המשטרתית שנסעה אחרי הרכב, היה מעורב בחלק ניכר מהשתלשלות העניינים, בדו"ח שרשם מפורטים בהרחבה השתלשלות העניינים מהתחלת האירוע ועד סופו, הכל כפי שנטען בכתב האישום. בדו"ח נרשם עוד, כי עת שנסעו אחרי הרכב היו כל הזמן בקשר עין רצוף עם אותו רכב, וכאשר עצר הרכב, יצא המשיב בריצה מהירה מהמושב הקדמי, השוטר עמרם דלק אחריו בריצה ושמר עימו על קשר עין רצוף, וכאשר נכנס המשיב למדרגות של בלוק 24 ב' ברח' שפרינצק ורץ למעלה, רץ השוטר עמרם אחריו. הוסיף כי כאשר הגיע המשיב לסוף המדרגות בסמוך לדירה 7, הוא הבחין כי המשיב מתכופף ומתרומם במהירות ליד הדלת ומנסה לרדת למטה. בשלב זה קרא השוטר עמרם למשיב לעצור משטרה, והמשיב נעמד. אז הגיעו השוטרים יריב זכאי ורוסטי אברבוך, בעודם מזדהים בפני המשיב, ניגש השוטר עמרם ליד הדלת של בית מס' 7 והבחין בממחטה בצבעים כחול לבן סגורה, הרים אותה והבחין כי בתוכה שקית ניילון שקופה המכילה כדורים רבים בצבע ורוד שחשודים כסם מסוג אקסטזי. השוטר הכניס את השקית למעילו והודיע למשיב כי הוא מעוכב בשל חשד באחזקת סם שלא לצריכה עצמית, וערכו חיפוש בהסכמה בדירה מס' 7 ששייכת לבת-אל ובה נתפסו סמים. בת-אל ורומן עוכבו אף הם לחקירה. השוטר עמרם הדגיש בדו"ח כי עת שעוכב המשיב, הוא צעק לעבר רומן "תגיד שאספתם אותי בתחנת אגד בעפולה". הוסיף עוד, כי כאשר הגיעו לתחנת המשטרה, הוציא השוטר עמרם את השקית והבחין כי בתוכה ישנם 5 שקיות ניילון קטנות סגורות היטב, ובכל אחת מהם ישנם כדורים החשודים כסם מסוג אקסטזי. ציין עוד, כי שאל את המשיב כמה כדורים ישנם, והמשיב השיב: "אל תתאמץ לספור יש  500 כדורים". השוטר עמרם ספר את הכדורים וסה"כ היו 499 כדורים המצויים עליהם פרצוף של אדם. צויין עוד כי לאחר שספר את הכדורים, פנה למשיב ואמר לו כי עבדו עליו ויש רק 499 כדורים ולא 500 כפי שציין, והמשיב השיב לו: "לך תעשה חיפוש טוב בכניסה לבלוק שתפסתם אותו זרקתי את זה שם". אולם נערך חיפוש שם ולא נתפס כלום, לשאלת השוטר של מי התמונה המצויירת על הכדור, המשיב טען כי זו תמונה של מעצב איטלקי.

בזכ"ד נוסף של השוטר בני בנימין שהיה עם השוטרים שנסעו אחרי הרכב, חוזר השוטר בנימין על עיקר הפרטים שמסר השוטר עמרם, והוסיף כי לאחר שנתפס המשיב בכניסה לבלוק 24/7 ב' ברח' שפרינצק, טען המשיב כי לא היה בכניסה וכי השוטרים תפסו אותם סתם בכניסה. בנוסף טען המשיב בפניו כי אינו מכיר את בת-אל, ומעולם לא היה לו כל קשר איתה, אולם כשנשאלה בת-אל אם מכירה את המשיב, השיבה כי מכירה אותו והם חברים טובים ואף בחיפוש בדירתה שנערך בהסכמתה, נתפסה תעודת הזהות של המשיב.

זכ"ד נוסף של השוטר רוסטי אברמוך מיום 21/02/05 בו ציין כי עת שעוכב המשיב במשטרה, הוא שאל את המשיב איזה סוג של אקסטזי היה בשקית, והמשיב ענה כי המדובר בסוג חדש ששמו גודי על שם של מעצב אופנה.

בזכ"ד נוסף של אותו שוטר רוסטי צויין כי עת שהיה המשיב בחדר של משרד המודיעין בתחנה, שאל אם ראו אותו ברכב או מישהו הלשין עליו.

דו"ח נוסף של השוטר חיים שוורץ שערך חיפוש בביתה של בת-אל, במהלך החיפוש מצא חלק מתעודת הזהות של המשיב.

בדו"ח נוסף של השוטר עמרם מיום 27/02/05 הוסיף השוטר כי הבלוק אליו נכנס המשיב בן שתי קומות והמשיב עלה לקומה ב', המשיב התכופף בסמוך למעקה מבלוק בגובה של מטר בערך, השוטר עמרם תפס את המשיב באמצע המדרגות של הקומה השניה, והיה במרחק בערך שני מטר. לאחר שתפס אותו, מסרו לשוטרים בהיותם עומדים במקום והשוטרים עורכים על המשיב חיפוש, ניגש השוטר עמרם למקום בו התכופף המשיב והבחין בממחטה בצבעים כחול ולבן המכילה בתוכה שקיות עם כדורי אקסטזי. הוסיף כי הסם נתפס בערך כחצי מטר מדלת הכניסה לדירה ממול מס' 7 ובמרחק של 2 מטר בערך מהמשיב.

בנוסף, על פי חוות הדעת של מז"פ, הכדורים שנתפסו הם סמים מסוג MDMA.

מעבר לראיות הנ"ל, בוצעו צילומים של הכניסה לבניין אליו נכנס המשיב,  חדר המדרגות, המעקה ומקום תפיסת הסם.

עם מעצרו של המשיב, נחקר תחת אזהרה בחשד של החזקת סם שלא לצריכה עצמית. תחילה סיפר כי אינו מוכן למסור שום גרסה אלא לאחר התייעצות עם עו"ד שלו, אולם בהמשך סיפר כי הוא עלה טרמפ מתחנה המרכזית אגד לרכב בו נהגה בת-אל, ונסע בו חברו רומן. המשיב התיישב במושב הקדמי ונסעו לביתה של בת-אל, וכאשר הגיעו לבית, עצרו את הרכב בחניה והמשיב ירד מהרכב של בת-אל והתחיל ללכת ולא לרוץ לכיוון הבית של בת-אל, אז קפצו עליו שוטרים ולקחו שקית שהייתה עטופה בנייר טואליט שלא שייכת לו ולא ידע מה בתוכה, וגם אינו יודע למי שייכת. לשאלת החוקר, סיפר המשיב כי הוא לא ברח ולא התחבא מהשוטרים, אלא הוא הלך בשביל ונתפס מחוץ לבלוק. בהמשך שלל המשיב את גרסת השוטר עמרם, על פיה עת שהשוטר עמרם רצה לספור את הכדורים, אמר לו המשיב לא להתאמץ לספור וכי ישנם 500 כדורים. המשיב טען כי גם אם הכדורים שייכים לו, הרי על פי ההגיון הוא לא יפליל את עצמו.

רומן שנסע ברכב עם המשיב, סיפר בהודעתו כי עת שהגיעו לחניה של דירת בת-אל, שמע טריקה חזקה של דלת הרכב וראה שהמשיב בורח מן המקום ורץ לכיוון בלוק. גם בת-אל בהודעתה סיפרה כי המשיב יצא מרכבה בחניה של ביתה בריצה לכיוון ביתה, ונעלם לה.

חיזוק נוסף ניתן ללמוד מדו"ח העיכוב של המשיב כשמוטחות נגדו החשדות לביצוע העבירות, תגובתו הייתה: "אין לי מה להגיד עד שאני מדבר עם עורך דין".

לסיכום, דוחות השוטרים שהצבעתי עליהם בהרחבה, מקימים תשתית ראייתית לכאורית שיש בה הפוטנציאל להביא בסופו של ההליך לידי הרשעת המשיב בעבירות המיוחסות.

חיזוק לדוחות השוטרים ניתן ללמוד מחוות הדעת של המז"פ, מהתצלומים שנערכו לבניין, וכן התנהגותו של המשיב במהלך האירוע מאז שעוכב וכן שקריו בהודעתו במשטרה שכביכול נתפס ברחוב ולא בתוך הבניין, בניגוד מוחלט לגרסת השוטרים כפי שפירטתי לעיל.

יתירה מזו, תגובתו של המשיב לעיכוב כפי שפירטתי לעיל, מעידה לכאורה על מעורבותו בעבירות המיוחסות, סבורני כי יש בכל אלה כדי ללמד על אדם אשר קשור לכדורי הסמים שנתפסו. בנוסף הודעות חבריו של המשיב כפי שציינתי לעיל, מחזקות את דוחות השוטרים על פיהם המשיב יצא מהרכב של חברתו בת-אל בריצה ולא כגרסתו בהליכה, ולציין כי עצם יציאתו מהרכב בריצה ובריחתו לתוך הבניין, מלמדת לכאורה על הפללתו של המשיב וקשירתו לסם הנדון. 

ב"כ המשיב טען לחולשת הראיות הקיימות נגד המשיב, כגון טענתו כי על פי גרסת השוטר עמרם, הוא היה במרחק של כ- 2 מטרים מהמשיב, לכן הגיוני שיראה מה החזיק המשיב, ואם לא ראה שום דבר סימן שהשקית לא שייכת למשיב. טענה זו אינה מקובלת עליי. השוטר עמרם ציין בדוחותיו כי הוא רץ אחרי המשיב, וכל הזמן היה בקשר עין רצוף עם המשיב, כאשר הגיע המשיב קרוב לדירה מס' 7 של בת-אל, ראה אותו השוטר מתכופף, ומהצילומים ניתן לראות כי המדובר במעקה מבלוק, לכן לא ניתן לראות את המשיב בעת שהתכופף ושם את השקית ליד הדלת. עצם העובדה כי השוטר עמרם לא ראה את המשיב מחזיק משהו, אינה מעידה על משהו משום שכנראה המשיב הסתיר את השקית בתוך מעילו, וכאמור כאשר התכופף והוציא את השקית, לא יכל השוטר לראותו בשל חסימת המעקה מבלוק. מכל מקום, טענה זו אין בה בשלב זה כדי להחליש את ראיות המבקשת ומקומה בבוא העת לכשיישמע התיק לגופו של עניין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ