אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1418/05

החלטה בתיק בש 1418/05

תאריך פרסום : 12/10/2006 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ"ח
בית המשפט המחוזי חיפה
1418-05,2027-05
03/05/2005
בפני השופט:
רון סוקול

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אייזינגר
הנתבע:
אוסאמה פייסל (בן פייסל) ת"ז 026173443
עו"ד ג'בארין
החלטה

1.         בפניי בקשה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים כנגדו בת.פ. 2027/05.

2.         כנגד המשיב הוגש ביום 18.4.05 כתב אישום המייחס לו עבירה של נסיון לרצח, עבירה לפי סעיף 305 לחוק העונשין, תשל"ז-1977, וכן עבירה בנשק, עבירה לפי סעיף 144(א)+(ב) לחוק העונשין.

3.         על פי האמור בכתב האישום החליט המשיב להמית את המתלונן, האני שחאדה (להלן: "המתלונן"). הרקע לסכסוך הינו קשריו הרומנטיים של המתלונן עם אחותו של המשיב, האלא פייסל.

נטען כי ביום 25.3.05 בסביבות השעה 22:00 ארב המשיב למתלונן בשביל המוביל בין רחוב הגפן מס' 28 בחיפה לרחוב אלנבי. כאשר הגיע המתלונן למקום ירה בו המשיב בעזרת אקדח שאחז בידו. קליע אחד מהאקדח פגע בזרועו של המתלונן. המתלונן הסתובב והחל לברוח והמשיב ירה לכיוונו יריות נוספות. שלושה קליעים פגעו במתלונן באיזור הגב מימין, בדופן הבטן ובעכוז.

4.         בעקבות הפגיעות נמלט המתלונן לדירת חברה הגרה בסמוך. משם פונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

5.         המשיב כופר בטענות שבכתב האישום וטוען כי אין כל קשר בינו לבין היריות במתלונן. עם זאת לצורך הדין בפניי אין חולק כי המתלונן אכן נורה ונפגע כמתואר בכתב האישום.

6.         בחינת בקשה למעצר עד תום ההליכים מחייבת בדיקה תלת שלבית; קיומן של ראיות לכאורה, קיומה של עילת מעצר ושקילת האפשרות להשגת מטרת המעצר בדרך של חלופת מעצר. לפיכך אתחיל בבחינת הראיות לכאורה.

7.         מהעדויות שהובאו לעיוני עולה כי היחיד שזיהה את היורה הינו המתלונן. לגרסתו של המתלונן, כפי שפורטה בהרחבה בהודעתו מיום 4.4.05, הוא יצא מביתו ביום האירוע, 25.3.05, בסביבות השעה 20:30. המתלונן נפגש עם חבר בשם אוסאמה ברחוב הגפן. לאחר מכן הלך רגלית לכוון רח' סטלה מאריס שם פגש מכרה בשם בובאן, אשר אספה אותו במכוניתה. השניים נסעו נסיעה קצרה ("עשו סיבוב") והמתלונן חזר לרח' הגפן. שם נפגש עם חברים שישבו במחסן של חבר בשם נעים בושקארה. כעבור דקות ספורות צלצל מכשיר הטלפון הסלולרי שלו כשמעברו השני חברה בשם ולנטין עיסא. המתלונן טוען כי יצא מן המחסן ונעמד ברחוב לשוחח עם החברה. באותה עת חלפו במקום מר סוהל נמלה ובני משפחתו. כשסיים את השיחה הבחין בנאשם מגיע ברח' הגפן לכיוונו. המתלונן טוען כי ראה שהמשיב אוחז בידו חפץ, אך תחילה סבר כי מדובר במקל. עוד טוען המתלונן כי המשיב ניסה להסתיר עצמו ונצמד לשיחים. למרות זאת ניתן היה להבחין בו היטב שכן במקום דלק פנס רחוב. אציין כי מקלטת השיחזור ניתן להבחין כי במקום תאורה מספקת לזיהוי תווי פנים אם כי ככל שמתרחקים מעמוד התאורה הראות הולכת ופוחתת.

8.         המתלונן מסר כי המשיב ירה לכיוונו, הקליע פגע בזרועו השמאלית ולכן החל להמלט בשביל היורד מרח' הגפן לכוון רחוב אלנבי, תוך כדי ריצה חש בפגיעות נוספות. המתלונן המשיך בריצתו עד לביתה של חברתו ולנטין הגרה בסמיכות מקום, בחצר הכניסה נפגש שוב עם סוהל נמלה ואישתו. כשהגיע לולנטין דפק בחזקה על הדלת. ולנטין הכניסה אותו לדירה והזעיקה אמבולנס. כמו כן דיווחה למשטרה.

9.         המתלונן פונה לבית החולים רמב"ם שם קיבל טיפול רפואי. עוד קודם לפינוי שוחח טלפונית עם חבר בשם אלכס שחאדה וסיפר לו כי נורה, אך לא אמר לו מיהו היורה.

10.        עוד עולה כי השוטר, אליאס שמשון, המכיר היטב את המתלונן, קיבל הודעה על כך שהמתלונן נפגע. השוטר התקשר למתלונן ושוחח עמו וזה ביקש ממנו להגיע לבקרו בבית החולים (ראה זכ"ד מיום 11.04.05). השוטר, אליאס שמשון, הגיע לבית החולים ביחד עם פקד עפרוני והשניים שוחחו עם המתלונן ללא נוכחות אנשים נוספים. בשיחה היה המתלונן בהכרה. לשאלת השוטרים מי ירה בו השיב כי יספר להם ביום המחרת והוסיף כי הירי כנראה בגלל בחורה.

11.        ביום המחרת חזר השוטר, אליאס שמשון, לתחקר את המתלונן. גם הפעם לא מסר לו המתלונן את פרטי היורה אך הוסיף כי היורה לא היה רעול פנים וכי לא האמין שירה בו.

12.        רק ביום 28.3.05 בעת ביקור נוסף של השוטר אליאס שמשון, מסר לו המתלונן כי היורה הינו המשיב. הרקע לירי, כך טען, הינו חשדה של משפחת המשיב כי המתלונן בקשרים רומנטיים עם אחותו של המשיב- האלא, שהיתה, לטענתו, אותה עת בהליכי גירושין מבעלה.

13.        עוד עולה מהעדויות כי המתלונן סיפר על זהות היורה לאחיו איימן כבר ביום האירוע. לגרסת האח איימן הוא ראה את המתלונן כשזה היה בדרכו לצילום רנטגן. המתלונן סימן לו להתקרב ואז סימן לו להתקרב ולחש לו כי היורה הוא פייסל אוסמה (הודעת איימן מיום 31.3.05 וכן הודעת המתלונן מיום 4.4.05 עמ' 5).

14.        עדי ראיה נוספים לאירוע לא זיהו את הנאשם. סוהל נמלה סיפר כי ראה את המתלונן ברחוב וניגש לביתו. כשהיה בחדר המדרגות שמע יריות ואז רץ כדי לעזור לאישתו ולילדים. לדבריו לא ראה את היורה (הודעתו מיום 30.3.05). אישתו עזיזה נמלה מסרה שתי הודעות. ביום האירוע עצמו מסרה כי היתה ביחד עם בנה מחוץ לבית. בעלה סוהל כבר החל להכנס לבית. לפתע שמעה 3 יריות. העדה מספרת כי ראה בחור שמן נמוך עם שיער קצוץ וטרנינג אפור כשבידו אקדח כסף. העדה לא ידעה לומר פרטים נוספים על היורה. בהודעתה מיום 28.3.05 חזרה על הדברים ושוב טענה כי אינה יכולה לזהות את היורה.

15.        גם סוהל נמלה וגם אישתו סיפרו כי ראו שכנה נוספת עומדת במרפסת ותולה כביסה. אין כל הודעה של שכנה זו בחומר החקירה.

16.        לגבי הרקע לירי נטען כי בין המתלונן לאחות המשיב היה קשר רומנטי. אין חולק כי בשנת 1999 לערך ביקש המתלונן את ידה של האחות האלא אך משפחתה סירבה. הדבר עולה לא רק מהודעות המתלונן ובני משפחתו אלא גם מהודעת האחות האלא פייסל-סאלם.

17.        לגרסת המתלונן הקשר בינו לבין האלא חודש בעת האחרונה כאשר בין השניים התקיימו שיחות טלפון רבות. מעדויות בני משפחתו של המתלונן (כמו הודעת האחות, אימאן, מיום 11.4.05, והאם, עפאף שחאדה, מיום 6.4.05) עולה כי הקשר בין המתלונן להאלא כלל גם מפגשים. נטען כי הקשר בין השניים חודש לאחר שהתגלע קרע בין האלא לבעלה שבעקבותיו עזבה את ביתו של בעלה בנצרת ועברה לבית הוריה בחיפה. על משבר זה בחיי הנישואין מספרת גם האלא אך לטענתה מדובר היה בסכסוך קצר שהסתיים תוך זמן קצר. הרקע לעזיבת הבית היה רצונו של הבעל כי האלא תנוח בהיותה בהריון.

18.        משפחת המתלונן מבהירה כי הקשר בין המתלונן להאלא הוסתר ממשפחתה. האם, עפאף, מספרת כי האלא התקשרה אליה והציגה בפניי סיפור כיסוי לשיחות הטלפונית ולפיו האלא הילוותה 1,500 ש"ח לאחותו של המתלונן אימאן. אימאן כופרת בטענה זו וטוענת כי לא לוותה מאום. עוד סיפרה אימאן כי במספר הזדמנויות התקשרה האלא למתלונן ואיאמן היא שענתה ושוחחה עמה. כמו כי כאשר ביקרה האלא את המתלונן נהגו השתיים לשוחח ביניהן ופעם אחת יצאו כל השלושה לטיול יחדיו בטיילת בת גלים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ