אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1157/07

החלטה בתיק בש 1157/07

תאריך פרסום : 08/09/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ
בית משפט השלום באר שבע
1157-07,4987-06
09/02/2007
בפני השופט:
ד. מגד- סגן נשיא

- נגד -
התובע:
אלקשחר נאסר
עו"ד ויקטור אוזן
הנתבע:
מדינת ישראל
עו"ד ניסים כחלון
החלטה

1.         בפני בקשת המבקש לעיון חוזר לשחררו ממעצרו בחלופת מעצר בתנאי מעצר בית מלא.

2.         נגד המבקש הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות הגורמת חבלה של ממש וגרימת היזק בזדון.  נטען בו, כי תקף את רעייתו ההרה (להלן: "המתלוננת") בכך שחבט בפניה במכת אגרוף, והיכה בגופה באמצעות מלקחיים מברזל.  כתוצאה מכך נגרמו לה חבלות בדמות סימנים כחולים ואדומים בסמוך לעיניה, שריטות בידה הימנית, סימן אדום בירך ימין ובגב.  כן נטען בכתב האישום, כי במעמד האמור, קרע המבקש את חולצתה וגרם לחשיפת פלג גופה העליון.  המשיבה ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים. מאז 12.11.06 המבקש  במעצר.

3.         בדיון שהתקיים בתאריך 12.11.06 מצאתי, כי מחומר החקירה עולה  תמונה לכאורית קשה ופסלתי את הצעת ב"כ המבקש לשחררו בערבות.  דחיתי המשך הדיון לקבלת תסקיר מעצר, שיעמוד על הדינמיקה המאפיינת את בני הזוג.

בדיון מתאריך 27.11.06 לאחר שהתברר שהמזכירות לא שלחה לשירות המבחן את ההחלטה דלעיל, סברתי, כי יש מקום לשחרר את המבקש בחלופת מעצר, בתנאי מעצר בית מלא. בערר שהוגש בתיק ב.ש. 22114/06 קבע בית המשפט המחוזי, כי הערבים, המתגוררים במרחק של 45 דקות נסיעה בלבד ממקום מגורי המתלוננת ושהיו אמורים  לפקח על המבקש - אינם מתאימים.  עוד קבע בית המשפט המחוזי, כי שירות המבחן יערוך תסקיר מעצר. 

4.         לדיון שהתקיים בתאריך 27.12.06 הגיש שירות המבחן תסקיר מעצר (להלן: "התסקיר הראשון"). נכתב בו, כי המבקש נשוי לשתי נשים וכי המתלוננת, המצויה בחודש השמיני להריונה, הינה אשתו השניה. הם נשאו לפני 6 שנים ונולדו להם 4 ילדים.  קצינת המבחן התרשמה, כי המבקש נוטה להתנהגות מניפולטיבית ובמצבי כעס ותסכול דוחס את הרגשות המציפים אותו ועמדותיו נוקשות ופרימיטיביות. היא שוחחה עם המתלוננת, שטענה בפניה, כי בינה לבין המבקש התגלעו קונפליקטים, אך מעולם לא היכה אותה. המתלוננת תארה קושי בגידול הילדים בכוחות עצמה, שכן לאחר האירוע נאלצה לעבור להתגורר בבית הוריה, המתקשים לדאוג לה ולילדיה. לדבריה, אינה חוששת מהמבקש ומעוניינת בשחרורו, שכן  במידה וישתחרר - בכוונתה לחזור  אליו.

קצינת המבחן מצאה, כי המתלוננת נוקטת גישה מגוננת וכי עמדתה כלפי המבקש מעמידה אותה בסיכון להישנות פגיעה נוספת. בנסיבות אלה, העריכה, כי מהמבקש נשקפת רמת סיכון גבוהה כלפי המתלוננת.  לכן לא באה בהמלצה לשחררו בערבות. בנסיבות אלה, הסכימה ב"כ המבקש למעצרו עד תום ההליכים, ושמרה על זכותה להגיש בקשה לעיון חוזר ולהצגת חלופת מעצר אחרת.

5.         בבקשה לעיון חוזר עתרה ב"כ המבקש לשחררו בחלופת מעצר בתנאי מעצר בית מלא לביתו של סלימאן אלקחשר, המתגורר בשבט ג'נביב בתל-ערד בסמוך לישוב כסייפה, בפיקוחו ובפיקוח שני ערבים נוספים איסמעיל אלקשחר וסאבר אלקשחר.

            לאחר שהערבים התייצבו בבית המשפט והביעו מוכנות לפקח על המבקש, דחיתי המשך הדיון לקבלת תסקיר מעצר משלים.

            בתסקיר מעצר משלים שנערך בתאריך 6.2.07, כתבה קצינת המבחן, כי הערבים המוצעים מתגוררים במרחק של 60 ק"מ ממקום מגורי המתלוננת, כי אינם מכירים, לטענתם, את המבקש היכרות עמוקה, והדבר עשוי לסייע להם בהצבת גבולות להתנהגותו. הם ביטאו עמדה המגנה כל התנהגות אלימה והעלו אלטרנטיבות לפתרון בעיות במערכת היחסים הזוגית.  קצינת המבחן התרשמה, כי ביכולתם להציב למבקש גבולות ברורים להתנהגותו ולשמש עבורו גורם סמכותי.  הם אף אמרו לה, כי במסגרת המעצר שוחחו עם המבקש, שהביע מחוייבות, הנובעת מיחס כבוד אליהם, להקפיד על תנאי השחרור בערובה.  קצינת המבחן שוחחה גם עם המתלוננת, שמסרה, כי היא מצוייה בשלבים האחרונים של הריונה, והמבקש דואג לשלוח לה כסף באמצעות קרובי משפחה. לטענתה, אינה חוששת משחרורו, או מהשנות פגיעה בה.  קצינת המבחן התרשמה, כי המתלוננת תהיה מסוגלת לפנות לרשויות החוק במצבים בהם תחוש סכנה לשלומה.

            באשר להערכת הסיכון הנשקף מהמבקש,  סברה קצינת המבחן, כי חווית המעצר הממושכת, ההליכים המשפטיים והריחוק מהמתלוננת, עשויים להוות גורם הרתעתי משמעותי, אשר יוכל להוות למבקש גבול להתנהגותו. לכן, המליצה לשחררו בתנאים מגבילים ולהעמידו בפיקוח שירות המבחן למשך 6 חודשים.

6.         ב"כ המבקש עתרה, כי בית המשפט יאמץ את המלצת שירות המבחן, המתבססת על איכותם של הערבים, הריחוק הגיאוגרפי בינם למגורי המתלוננת והמעצר הממושך, שיש בהם כדי לנטרל את המסוכנות.  ב"כ המשיבה טען, כי אינו מבין את התפנית בעמדת שירות המבחן, העולה מהתסקיר המשלים, לעומת  התסקיר הראשון. הוא הביע תמיהה  על כך שקצינת המבחן לא מצאה לנכון להתייחס בתסקיר המשלים למסוכנות המבקש, עליה עמדה באריכות בתסקיר הראשון.  לדעתו, לא חל שינוי בעמדת המתלוננת כלפי המבקש, אלא שבתסקיר הראשון, אליבא דקצינת המבחן, עמדה זו העמידה את המתלוננת בסיכון להישנות פגיעה נוספת ואילו בתסקיר המשלים שינתה קצינת המבחן את טעמה בהעריכה, כי המתלוננת תהיה מסוגלת לפנות לרשויות החוק. ב"כ המשיבה הוסיף וטען, כי הסיכון הגבוה לשלום המתלוננת נותר בעינו, והטעים שהמרחק  הקיים בין מקום מגוריה לבין מקום מגורי החלופה המוצעת, אינו שונה, מהותית, מהחלופה הראשונה, שנפסלה ע"י בית המשפט המחוזי.

7.         מבלי להקל ראש בחומרת העבירות המיוחסות למבקש, עלינו לזכור כי עברו הפלילי אינו מכביד וכי לא נרשמו לחובתו עד עתה הרשעות בעבירות אלימות.  בניגוד לערבים הקודמים, שנפסלו בהחלטת בית המשפט המחוזי, עסקינן בערבים טובים. במיוחד אמורים הדברים לגבי אסמעיל אלקשחר, ששירת, עד לפני שנתיים, בצבא קבע בתפקיד גשש ונפצע בעזה במסגרת פעילות מבצעית.  מדובר באדם הניחן, כך התרשמתי מדבריו בבית המשפט, ביושרה ובסמכותיות, ואין לי ספק שיוכל להציב למבקש גבולות ברורים. גם  הערבים האחרים הותירו בי רושם חיובי.  אשר על כן, ואף שהחלופה המוצעת אינה רחוקה מרחק גדול ממקום מגורי המתלוננת, מצאתי שהיא טובה וראויה ועשויה להפחית את המסוכנות הנשקפת מהמבקש.

            זאת ועוד: זה מעצרו הראשון של המבקש האורך כשלושה חודשים. יש בתקופה זו, כדי ללמד אותו לקח ולהניא אותו מיצירת קשר עם המתלוננת, בפרט, או מלהפר את תנאי השחרור בערובה, בכלל.

8.         מכל הנימוקים שפורטו לעיל, אני מורה לשחרר את המבקש בערבות בתנאים כדלקמן:

א.         עד תום המשפט המבקש לא יצור קשר עם המתלוננת ולא יצא מפתח ביתו של אחיו סלימאן אלקחשר המתגורר בשבט ג'נביב בתל-ערד.

ב.         במהלך התקופה המבקש יהיה נתון לפיקוח צמוד ורצוף של סלימאן אלקשחר הנ"ל וכן אסמעיל אלקשחר וסאבר אלקשחר, או מי  מהם.

ג.          המבקש יעמוד בפיקוח שירות המבחן למשך 6 חודשים מהיום.

ד.         להבטחת האמור לעיל תחתם ערבות צד ג' (הערבים הנ"ל) על סך 50,000 ש"ח וזאת בנוסף לערבות העצמית ולערובה בסך 15,000 ש"ח שהופקדה במסגרת תיק ב.ש. 9556/06.

עותק מההחלטה ישלח לשירות המבחן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ