אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1074/05

החלטה בתיק בש 1074/05

תאריך פרסום : 12/10/2006 | גרסת הדפסה
ב"ש, פ"ח
בית המשפט המחוזי חיפה
1074-05,1056-04
24/03/2005
בפני השופט:
שושנה שטמר

- נגד -
התובע:
מרק קרמר
עו"ד ארז גוטמן
הנתבע:
מדינת ישראל
עו"ד גב' בוגדנוב מפרקליטות מחוז חיפה

1.         ב-1/8/04 נתתי החלטה בתיק ב"ש 4323/04, שבה הוריתי, בין היתר, על מעצרו של המבקש עד תום ההליכים במשפטו. אחזור כאן על עיקריו של כתב האישום, אשר הופיעו גם בהחלטתי הקודמת: המבקש, יחד עם אחותו דיאנה, אביו ניסל וגיסו ניקולאי וכן אדם נוסף בשם אלכסנדר, פעלו יחד בתבנית מאורגנת, שיטתית ומתמשכת, שמטרתה היתה לעבור עבירות של סרסרות למעשי זנות וסחר בבני אדם. במסגרת פעילותם זו, העסיקו המבקש ושותפיו לכתב האישום מספר נשים לצורך מתן שירותי מין, כאשר את כמה מהן הם שכרו מאחרים. המשיבים פרסמו עצמם בעתונים כמי שמספקים שירותי מין. הם העסיקו נהגים, אשר תפקידם היה להסיע את הנשים אל הלקוחות. דיאנה שמשה, בין היתר, כמוקדנית בעסק.

הנאשמים הנוספים והמבקש הואשמו בעבירה של פעילות בארגון פשיעה לפי סעיף 2 לחוק מאבק בארגוני פשיעה, התשס"ג-2003, בעבירה של סרסרות במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 199 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 + סעיף 3 לחוק מאבק בארגוני פשיעה, בעבירה של הלבנת הון לפי סעיף 3 לחוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000 ובעבירה של עשיית פעולות ברכוש אסור לפי סעיף 4 לחוק איסור הלבנת הון הנ"ל.

2.         ערר שהגיש המבקש לבית המשפט העליון על ההחלטה הנ"ל, המורה על מעצרו עד לתום ההליכים במשפטו, נדחה.

3.         בהחלטתי קבעתי שיש ראיות לכאורה נגד המבקש. טוען המבקש, כי הדיונים שהתקיימו בבית המשפט לאחר מתן החלטתי הנ"ל, "השמיטו את הקרקע תחת ההנחה שהמבקש שותף לעסק הליווי שהנאשמים 2 ו-3 (ניקולאי גיסו ודיאנה אחותו, הערה שלי, ש.ש) מואשמים בהפעלתו, ולימדו כי הפרשנות שנתן בית המשפט הנכבד לתמצותי השיחות שהוכחו כחלקיים ומגמתיים (על בסיסן נקבע כי קיימות ראיות לכאורה כנגד המבקש) הינה שגויה בתכלית". 

טוען המבקש, כפי שגם טען בביהמ"ש לפני החלטתי הקודמת, כי הוא עבד עם דודו דהן, שהיה דמות מובילה בעסקי הזנות והסחר בנשים בצפון, וכי בשלב מסויים חל קרע בינו לבין דודו. אם קוראים נכון את תמלילי השיחות המוקלטות, ששימשו בסיס להחלטה שיש ראיות לכאורה המספיקות למעצרו, עולה, לגירסת המבקש, כי אין בהם אלא הזהרה לאחותו ולגיסו מפניו של אותו דודו. עוד אומר המבקש, שהוא לא הואשם בגין קשריו עם דודו ופעילותו בעסקי הזנות של דודו, ופרט לעיסוקים אלה, אין נגדו ראיות על פעילות בעסק הזנות והליווי, שהמדינה טוענת כי אחותו, גיסו ואביו ניהלו.       

4.         המבקש טוען, כי התברר שתמצות השיחות, אשר נערך על ידי השוטר רמי משייב, הוא חלקי וחסר. משייב התייחס מתוך 4192 שיחות טלפון להן צותת, רק ל-375 שיחות, וגם הן תורגמו מרוסית באופן תמציתי בלבד. עקב כך נמנע מבית המשפט לפרש את השיחות בעצמו ולייחס להן משקל מתאים ופרשנות נכונה.

5.         התמונה הראייתית השתנתה, לעמדת המבקש, בעקבות שניים: עדותו של אברהם אזולאי בפני בית המשפט, והפירוש הנכון העולה מהתמלילים המלאים.

אבחן אם יש בטענות אלה, כדי לקבוע שלא היה מקום לעצור את המבקש, וכי מעצרו הוארך בשל מתן פירוש לא נכון לראיות, כפי שהמבקש טוען כי ארע, או כי בשל הראיות החדשות, חל כרסום ניכר בראיות המאשימה, עד שאין לומר כי יש "ראיות לכאורה" על מנת להורות על המשך מעצרו של המבקש עד תום ההליכים במשפטו.

6.         עיינתי בפרוטוקול עדותו הארוכה מיום 2/2/05 של אברהם אזולאי, מי שהיה רכז המודיעין של תחנת זבולון, אשר ניתנה במהלך משפטו של המבקש. נכון הוא כי אזולאי אישר, כטענת המבקש, כי המבקש היה מקור משטרתי שלו במשך שנים. כן מסר אזולאי, שהוא ידע על כך שהמבקש עובד בבית בושת של דודו דהן משנת 89. עוד מסר אזולאי כי כל זמן שעבד המבקש עם דודו דהן, עד לשנת 2004, לא היה ידוע לו שהמבקש עבד באופן אחר או אצל מישהו אחר בעסקי הזנות. המבקש ודודו דהן הסתכסכו בתקופה שבה בוצעה החקירה והציתותים, ודרכיהם העסקיות נפרדו. המבקש פחד מאד מדודו דהן ומפני מה שהוא יכול היה לעולל לאחותו ולגיסו.

אעיר, כי אזולאי, בעדותו זו, לא חידש, שכן המבקש טען כבר בחקירתו ואף לפני, בדיון בבקשה למעצרו עד תום ההליכים, כי הוא שימש כמודיע משטרתי גם כנגד דודו דהן.

הסניגור טוען כי על רקע זה, בין דהן לבין המבקש, ורצונו של המבקש להפליל את דהן על ידי הלשנה למשטרה ואיסוף ראיות נגדו (הסתרת שתי בנות שעבדו אצלו) יש להבין את השיחות בינו לבין אחותו או בינו לבין גיסו. בהחלטתי הקודמת סברתי, לעמדת הסניגור בטעות, שיש לפרש שיחות אלה כמעידות על חלקו הניכר של המבקש בניהול העסק או בשותפות בו.

עדותו של אזולאי אינה פוגעת במסכת העובדתית, עליה הצביעה המאשימה הן בדיון לפני החלטתי הקודמת והן בדיון עתה. העובדה שהמבקש עבד גם עבור דודו דהן, איננה מחלישה את הראיות המעידות שהוא גם ניהל עסק למתן שירותי מין משלו, יחד או באמצעות בני משפחתו, מה גם שהמבקש עצמו טען כי בשלב מסויים בשנת 2004 הוא הפסיק לעבוד אצל דודו דהן או איתו ואף הסתכסך עמו.

7.         לא אוכל לקבל גם את פירושי הסניגור לשיחות המוקלטות, פרי האזנת הסתר של המשטרה. סבורה אני, כי השיחות מראות, לכאורה, על מעורבות עמוקה של המבקש בניהול העסק הנדון ואף ברווחיו. ההסבר שאותו מנסה המבקש לתת, אינו עולה בקנה אחד עם התמונה הכוללת העולה מהן. כן עולה מהשיחות כי המבקש הסתכסך עם דודו דהן וכי הוא פחד ממעשיו או כי הוא תכנן להלשין עליו (וראו למשל שיחה 251). 

8.         אביא מספר שיחות, עליהן הצביעה גם התביעה, כדי לבסס קביעתי דלעיל:

שיחה 124: מרק התקשר לדיאנה, ודיאנה אומרת למרק שבחורה בשם מרינה התקשרה אליה ואמרה שאינה עובדת היום כי יש לה מחזור, וכי בחורה נוספת, אוליה, נלקחה ע"י בעל הבית לתל-אביב.

שיחה 130: בשיחה זו, בין מרק ודיאנה, מרק מוטרד מכך שבחורה כלשהי נלקחה למקום אחר ממה שסוכם - "אני לא יודע מי נתן לו פקודה כזאת שהוא לקח אותה למקום הזה לעבודה".

מרק ודיאנה מחליפים ביניהם רשמים על "משמעת העבודה" של הבנות, ואז מרק אומר - "אני אחזור אני אחליף את כולן".

בהחלט עולה משיחה זו מעורבות עמוקה, לכאורה, של המבקש.

שיחה 110: מרק נמצא באיזושהי התכנסות משפחתית בחו"ל (במהלך השיחה אומר כי ייסע מחר לקישניוב). הוא שואל את דיאנה "מה עם העבודה?". דיאנה משיבה: "לאט לאט. אוליה אתמול לא עבדה, הם נסעו לאנשהו". מרק שואל: "אבל בכלל בסדר?".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ