אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 10218/07

החלטה בתיק בש 10218/07

תאריך פרסום : 22/12/2008 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי ירושלים
10218-07
03/02/2008
בפני השופט:
יהודית צור - סגנית נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד נדב גדליהו מפרקליטות מחוז ירושלים
הנתבע:
ע.ט.
עו"ד ענאבסה מטעם הסניגוריה הציבורית
החלטה
 

1.         בפני בקשה שהגישה התביעה לעצור את ע.(ב.ס.)ט.עד תום ההליכים נגדו לאחר הגשת כתב אישום המייחס לו עבירות של אינוס (עבירה לפי סעיף 345 (א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977; להלן - החוק), איומים (עבירה לפי סעיף 192 לחוק) וכניסה והתפרצות למקום מגורים (עבירה לפי סעיף 406 (א) לחוק).

2.         על פי כתב האישום, המשיב הוא בן דודה של ר.ט. (להלן: המתלוננת). המשיב והמתלוננת מתגוררים בשכנות בבית דירות בדחיית אל בריד. בתאריך 1.11.04, בסמוך לשעה 08:30, נכנס המשיב לביתה של המתלוננת. אותה עת ישנה המתלוננת בחדר השינה שבדירה, כשראשה מכוסה בשמיכה. על פי כתב האישום, המשיב ניגש אל המתלוננת, אחז בראשה כך שהשמיכה מכסה את ראשה ופניה והתיישב על גבה. המתלוננת התעוררה משנתה והחלה לצעוק לעבר המשיב, כי היא נחנקת. בתגובה הסיר המשיב את השמיכה מעל ראשה של המתלוננת באופן הדרגתי, ובמקומה הלביש ציפית כהה אטומה על ראשה. על פי כתב האישום, המשיב תפס את ידיה של המתלוננת מאחור, הוביל אותה ברחבי הדירה וסגר את החלונות. כשהגיעו למטבח הצטייד המשיב בסכין והוביל את המתלוננת בחזרה לחדר השינה, שם קשר את ידיה של המתלוננת מאחורי גבה. המתלוננת נותרה עם ראשה מכוסה מבלי שתוכל לראות וידיה קשורות מאחורי גבה. המשיב הפיל את המתלוננת לעבר המיטה ובעודה מתחננת כי יישמור על כבודה, הפשיל את חולצתה מכנסיה ותחתוניה של המתלוננת  והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה מספר פעמים. מיד לאחר מכן הורה המשיב למתלוננת להתלבש. כשהחלה לצעוק, הצמיד המשיב סכין לצווארה ואיים עליה שיהרגה. משנוכח המשיב כי המתלוננת אינה יכולה להתלבש בשל היותה כבולה, הלביש אותה, שם את הסכין בידה ועזב את המקום. על פי כתב האישום, במעשים האמורים לעיל, נכנס המשיב לדירת המתלוננת בכוונה לבצע פשע, בעל את המתלוננת בכוח שלא בהסכמתה החופשית, ואיים עליה להורגה בכוונה להפחידה.

            הראיות

3.         ב"כ המשיב טוען כי הראיות בתיק הינן נסיבתיות בלבד ומעלות לפחות ספק בנוגע לאשמתו של המשיב. לחילופין, טוען ב"כ המשיב כי עוצמת הראיות חלשה באופן המצדיק את שחרורו של המשיב בערובה. לטענתו, גביית ההודאה של המשיב על ידי שוטרי הרשות הפלסטינית בעייתית ואינה חוקית. לטענתו, גם אם מדובר בהודאת חוץ לא התקיימה במקרה זה דרישת הדין והפסיקה לפיה יש להוכיח כי ההודאה נגבתה באופן חופשי ומרצון. ב"כ המשיב מוסיף וטוען כי קיימת סתירה בין ההודאה שמסר המשיב לבין הודעת המתלוננת במספר עניינים. ב"כ המשיב טוען כי חוות הדעת בעניין ה- DNA אינה קונקלוסיבית וגם בעניין זה מדובר בראיה נסיבתית. מוסיף ב"כ המשיב וטוען כי זיהוי קולו של המשיב על ידי המתלוננת בעייתי. אינו עומד בדרישת הדין ואינו בגדר זיהוי ספונטאני. לטענתו, ביסוד התלונה שהגישה המתלוננת נגד המשיב עומד מניע להוצאת המשיב ובני משפחתו מדירתם. ב"כ המשיב טוען כי בהודעות שמסרה המתלוננת קיימות סתירות מהותיות, ואירוע התלונה מוזר, בלתי מתקבל על הדעת, באופן המעלה חששות כבדים באשר לעצם קרות האירוע. ב"כ המשיב מוסיף וטוען כי התנהגותה של המתלוננת במהלך השחזור היתה מוזרה שכן היא כל הזמן חייכה, צחקה ודיברה בצורה שוטפת ורגילה. בנוסף, כך לטענתו, קיימת תמיהה מדוע המתלוננת שיתפה פעולה עם האנס ובשום שלב לא היה בהתנהגותה התנגדות למעשיו כגון צעקות או נסיון בריחה.

4.         לאחר שבחנתי את חומר הראיות שבתיק החקירה הגעתי למסקנה כי קיימת תשתית ראייתית מבוססת לכאורה להוכחת העבירות המיוחסות למשיב.

            בהודעה שמסרה המתלוננת היא העלתה בפירוט את האירוע הטראומטי שעברה. המתלוננת סיפרה כי האנס כיסה את ראשה בשמיכה ואחר כך הרים את השמיכה, שם על ראשה כיסוי של כרית וקשר את ידיה מאחור בחבל.

            המתלוננת סיפרה כי בשלב מסוים של האירוע, כשהיא צעקה שהיא נחנקת, הרים המשיב במקצת את "כיסוי הכרית מראשה" ואז ראתה את מכנסיו וגרביו של המשיב:

"ואני אמרתי לו שאני נחנקת מכיסוי הכרית והוא אמר לי אם תצעקי אני יחנוק אותך יותר ואז הוא הרים קצת את כיסוי הכרית מפני מדגימה עד השפה העליונה ואני צועקת וצורחת ואז בזמן הזה אני ראיתי את המכנס הקצר שלו שורט בצבע סכאני אפור והגרביים הצבע שלהם לבן והוא קשר את ידי בחבל מאחור ואת החבל לקח ממראה שהייתה בחדר שחתך את החבל שלה בסכין שלקח את הסכין מהמטבח בבית שלי כי שמעתי אותו פותח את המגירה ואח"כ לקח אותי לחדר השינה שלי הוא רצה להשכיב אותי על המיטה אני נפלתי לריצפה ואמרתי לו משאן אללה לא רוצה משאן אללה יש לך אחיות תישמור על כבודם שמור גם על כבודי ואז הוא הרים אותי וזרק אותי על המיטה כשאני שוכבת על גבי וראשי מכוסה והוא הוריד לי את המכנסיים ואת התחתונים והרים את החולצה ואת  החזייה - סטייאנה) והוא הכניס את איבר מינו זאבו טאעו לאיבר מיני בית הרחם שלי כאשר ידי כבולות מאחור וראשי עטוף בכיסוי הכרית ונכנס ויצא מאיבר מיני והוא לא היה הרבה זמן בתוכי כחמש דקות והוא שפך את זרעו (ביזרתו) בחוץ על השמיכה ואח"כ קם והקים אותי והוא אמר לי תלבשי המכנסיים או שאני אלביש אותך והוא הלביש לי את המכנסיים באתי לצעוק ואז הוא שם הסכין על צוארי ואמר לי שום מילה איתי יש שלושה אני יהרוג אותך ואמר לי את יודעת לשחרר את עצמך אמרתי לו כן והוא הניח הסכין מאחור על החבלים ואחר כך לקח אותה בחזרה והוא אמר לי אני יהרוג אותך אם תצעקי" (שורות 36-23 להודעה מיום 4.11.07).

            בנוסף לזיהוי בגדיו של המשיב זיהתה המתלוננת גם את קולו של המשיב (שורות 59-60 להודעה מיום 4.11.07).

            בהקשר לכך ראוי לציין כי למתלוננת היכרות קרובה עם המשיב שכן מדובר בקרובי משפחה המתגוררים כולם באותו בניין.

5.         ב"כ המשיב טוען כי המתלוננת לא היתה יכולה לזהות את בגדיו של המשיב מאחר והיא עצמה סיפרה כי ראשה היה מכוסה וכי זיהוי הקול במקרה זה אינו תואם את דרישות החוק ובכל מקרה המשיב, כך לגרסת המתלוננת, שינה את קולו. טענות אלה יש לדחות. המתלוננת הסבירה כי בשלב מסוים הרים המשיב במקצת את "כיסוי הכרית" ששם על ראשה והיא אף הדגימה בפני החוקר כיצד הוא עשה כן. בהתאם לעדות בשלב זה הצליחה המתלוננת לראות את מכנסיו וגרביו של המשיב.

6.         אשר לזיהוי קולו של המשיב, המתלוננת הסבירה כי המשיב  ניסה אמנם לשנות את קולו אולם בשלב מסוים כאשר איים עליה עם הסכין, הדבר לא צלח בידו ואז היא זיהתה את קולו.

            ראוי לציין כי מיד לאחר אירוע התאונה ראתה המתלוננת את המשיב והוא אכן לבש את המכנסיים שתיארה המתלוננת (מכנסי "שורטס" קצרים בצבע אפור).

7.         תמיכה וחיזוק לעדות המתלוננת עולה מעדות אישה בשם וואלהט.שראתה את המתלוננת מיד לאחר האירוע והעידה כי מצאה אותה כשראשה מכוסה בכיסוי כרית והידיים שלה היו כבולות מאחור עם חבל (הודעה מיום  4.11.07, שורות 4-7).

8.         בהודעה שמסר המשיב בישראל (מיום 4.11.07) הוא הכחיש את מעשה האינוס המיוחס לו ופרט את מעשיו בעת האירוע. לטענתו, הוא עלה על גג הבניין בו מתגוררים בני משפחתו כדי לנקות שטיחים ואישר כי לבש את המכנסיים הקצרים שתיארה המתלוננת בעדותה. בעדותו מרחיק עצמו המשיב מכל קשר מיני עם המתלוננת (שורות 44-45). לדבריו, לא יתכן כי ימצא זרע שלו במקום האירוע:

"ש.       ואם נמצא הזרע שלך על החפצים של האשה מה יש לך להגיד.

                         ת.       אני אשב בכלא כל החיים אקבל את העונש שלי" (הודעה מיום 4.11.07, שורות 63-64).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ