אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בע"ח 4128-12-11

החלטה בתיק בע"ח 4128-12-11

תאריך פרסום : 05/09/2012 | גרסת הדפסה
בע"ח
בית משפט השלום באר שבע
4128-12-11
12/01/2012
בפני השופט:
דרורה בית אור

- נגד -
התובע:
טוביה ראובני
עו"ד נורית שני
הנתבע:
מדינת ישראל
עו"ד גיא זהבי
החלטה

ב"כ המאשימה:

הפרקליטות עברה למערכת חדשה שנקראת תנופה, זו מערכת ניהול חדשה, זאת אומרים שעוברים לתיקי אלקטרוניים. זאת אומרת שאין לנו יותר תיקי נייר וכל ההודעות הן דרך המחשב. הבקשה של חברותי לפי סעיף 74 עברה למחשב ונפלה בין הכסאות. לא קיבלתי אותה ולכן לא יכולתי להגיב. כשקיבלתי את ההחלטה לא מצאתי לנכון לערור, ביקשתי מיחידת ההונאה להעביר את הרשימה והם העבירו לי את הרשימה. אני אסביר איך הרשימה הזו בנויה, כל אדם שמופיע ברשימה נפתח ברישום הפלילי של המשטרה. יכולים להיות כמה תוצאות, התוצאה יכולה להיות או שיש רישום פלילי או שאין רישום פלילי. יש אנשים שהתיק נסגר בפרקליטות מחוז דרום מחוסר עניין ציבור מהסיבה שהוא קטין, או אדם אחר מפרקליטות אחרת שקיבל הרשעה בתיק זה על אותו חומר ראייתי. יש תיק של אדם מירושלים שנסגר מחוסר ראיות, שני תיקים שעדיין נמצאים כמב"ד, תיק שלישי של חוסר עניין לציבור מפתח תקווה. יש עוד תיק שנפתח מחוסר עניין לציבור ועוד תיק שנסגר מחוסר ראיות. המשטרה מקבלת יחידה 433 מקבלת מידע מיחידת התשאול של אינטרפול, הם מגיעים ומבקשים צו מי החזיק בכתובת הזו בשעות האחרונות, הם מקבלים את התשובות ומפצלים ליחידות מחוזיות, יחידת הונאת דרום מקבלת את האנשים ששייכים למחוז דרום, הם מוציאים צווי חיפוש ודופקים על הדלת, תופסים את המחשב, אם נתפס חומר נפתח תיק. פחות מ - 5 קבצים שנפתחים במחשב לא פותחים תיק, זו גם ההנחייה הגורפת באיחוד האירופי. אם אנשים שמחזיקים 30 - 40 חומר פורנוגרפי והם קבצים של קטינים זה לא האישיו. מי שנתפסים אצלו יותר קבצים, נפתח תיק חקירה רגיל והתיק החקירה הזה מתנהל ומועבר לפרקליטות. מי שלא נפתח אצלו קבצים התיק נסגר ולא נתפס אצלו שום חומר. ברגע שהתיק נסגר הוא לא מופיע ברישומים ולכן ברשימה הזו יש אנשים שמופיעים להם אין רישום פלילי. אני לא יכול לדעת אם המשטרה עשתה את הפעולה או לא. אם השוטר לא היה זוכר את האנשים, שרון סויסה, אז אין שום אינדיקציה שהייתה חקירה. מה שחברותי רוצות דרך 74 להורות על השלמת חקירה. אם בית המשפט יורה לי לעשות את זה נראה מה עושים הלאה, זה לא ללכת למחשב ולראות מה בוצע.

ב"כ הנאשם:

אם יש קריטריונים אנחנו מבקשות את הקריטריונים, שמענו שיש כאלה שיש חוסר עניין לציבור איך זה ש - 4 נסגרו מתוך חוסר עניין לציבור. חוץ מה - 4 האלו ועוד שניים שיש לנו אינפורמציה כל האחרים נעלם. הטיעון של פרקליטויות אחרות וכל אחד עושה במחוזו מה שהוא עושה לא יכול להתקבל.

ב"כ המאשימה:

אני לא מסכים לזה שאמרתי שכל פרקליטות עושה מה שהוא אחר. אמרתי שצריך ללכת לארכיון בפרקליטות מחוז תל-אביב ולהוציא את התיקים.

ב"כ הנאשם:

יש פה רשימה של 21 תיקים, זו פרשה אחת, מתוך הרשימה הזו חברי מסר לנו אינפורמציה שעל פניה אומרת שיש משהו בטענה שלנו ומתוך 21, 4 נסגרו מחוסר עניין לציבור. בסופו של דבר אם באמת הטענה שלנו נכונה ותיקים רבים כאילו, שמדובר בנאשם ללא עבר, סטודנט למשפטים, שזה יכול להיות נזק בלתי הפיך, אני רוצה להבין את השיקולים, את הקריטריונים, מתי כן, מתי לא. למה החליטו בעניין של שמעון סמנה מקרית טבעון שלא צריך להיות מוגש, או אחד נמצא כרגע כתיק מב"ד למה הוא לא נסגר, למה אליו הלכו לחקור. לא יכול להיות שיש חוק במדינה הזו, בעיקר שיש לנו טענות חוקתיות חסרות משקל ואין שום הגיון. הטיעון של חברי שזה מחייב אותי ללכת לאחר פרקליטות ולחפש תיקים, פרקליטות זה גוף אחד, אנחנו בעידן של מחשבים ופקסים, מגישים רשימה מסודרת לאתר את חמשת התיקים, מאתרים את המזכירה, מוציאים את התיקים האלו ורואים מה קרה איתם, מאיזה סיבה הם נסגרו, אולי זה מקרה יחיד. יכול להיות שיש פה אינספור נתונים שיכולים להיות רלוונטים שמדברים על נאשם חריג במאפיינים שלו. גם בטבלה הזו אומר חברי על תיק אחד מתוך 21 יש הרשעה, לא רשום ממתי ההרשעה, אולי זו הדוגמא שזה מישהו שעשה בעבר ועכשיו הגיעו אליו עוד פעם. אני לא יכולה לקבל מזה שום מידע. לעמוד פה ולטעון מה נכנס למרשם ומה לא, לא יכול לבוא פרקליט ולהגיד לזה אין זכר, קודם תבדקו אם יש לזה זכר, זה אנשים שהוציאו בעניינם צווי חיפוש. מה עשו עם הצווי חיפוש, אכלו אותם, גרסו אותם. צריך להפנות לכל פרקליטות את הרשימה של התיקים שלה, עם קצת יותר פרטים עם תאריך, מועד ההגשה, מועד ההרשעה, לא יכול שאחרי תקופה ארוכה שאנחנו מבקשים את החומר, כל מה שאנחנו רוצים זה רשימה של חומר חקירה ו - 4 שאני לא יודעת איך, כן הצליחו להגיע לאינפורמציה של חוסר עניין לציבור.

ב"כ המאשימה:

מהאינטרפול מגיע רשימת כתובות איי.פי, שמוצאים צווים לחברות התקשורת השונות, כל הכתובות האיי.פי, בזק בינלאומי, נטוויזין, 012, כל חברה ישראלית שמחזיקה רשת אינטרנטרנטית ויכולה לספק אינטרנט לבית הלקוח. השאלה שעולה איזה חברה החזיקה את האיי.פי ואיזה לקוח של החברה השתמש בין השעות האלה והאלה שזה שעות שמופיעות בדוח שבהן הורד חומר פדופילי מהמחשב. חברת התקשורת מחזירה תשובה, לא אני החזקתי בכתובת הזו או לא אני והלקוח שלי שהשתמש בכתובת הזו היא איקס. האיקס הזה שייך לאיקס, ווי, זד. הרשימה שאני הצגתי לבית המשפט היא של חברת נטוויזין. החומר הזה עובר ליחידות המשטרה המחוזיות. יחידת 433 מתוך הרשימה לאחר שזיהו את המשתמשים וזיהו את אזור המגורים שלהם, מעבירים את הנתונים למשטרות באותו מחוז שבו מתגוררים המשתמשים. המשטרה פותחת תיק בבית משפט עם צו חיפוש, מוציאה צו חיפוש והולכת לבית, דפקה בבית, נכנסים לבית, לוקחים את המחשב, בודקים את המחשב ובמחשב אין שום ראיה. מה קורה לתיק, התיק נגנז מחוסר אשמה, כי ברגע שיש חוסר אשמה אין רישום במחשב המשטרתי. מעל 5 הורדות שנתפס חומר. מעל 5 קבצים שנתפסו על המחשב זה הקריטריונים של המשטרה להמשיך הלאה אבל כל מי שנמצאו אצלו פחות מ - 5 קבצים, המשטרה אומרת חוסר עניין לציבור, אין אשמה זה לא היה כלום. עדיין בתיקים שנפתחו פחות מ - 5 קבצים, יפתח תיק אבל יסגר מחוסר עניין לציבור.

אני אשווה קובץ פדופילי לרכב על מנת שנבין איך זה בנוי. כל קובץ במחשב מקבל שני מספרים סידורים, השם שלו שניתן לשינוי לכל שם של מספר ומספר שילדה, כמו ברכב שלא ניתן לשינוי. זה אומר שלא משנה לאיזה שם אני אשנה את הקובץ המספר תמיד ישאר. מה שאינטרפול מבצעים זה חיפושים ברשת האינטרנט ומנסים לאתר את התנועה של מספרי שילדה של קבצים שהם מכירים אותם כפדופילים והם רואים איזה כתובת איי.פי משכה אליה את הקובץ הזה, דרך שרתי אי מיול או כל תוכנה אחרת שמשתמשת בתעבורת אינטרנט, כך הם מגיעים למצב שיודעים שכתובת אי.פיי מסויימת משכה אליה קובץ, הם לא יודעים אם משך קבצים מסויימים או קובץ אחד, הם יודעים שהאדם הוא זה שמשך קובץ פורנוגרפי של ילדים. יש אנשים שמורידים משהו באינטרנט, פותחים רואים, מוחקים כי ראו מה החומר שנמצא שם. אדם כזה שיחידת המשטרה תגיע אליו, אחרי שנתיים יכול להיות שלא יזכור שראה את הקובץ ולא ימצא אינדיקציה במחשב חומר אחר כי רוב המקרים שהאדם שנתפס אצלו חומר המחשב זה לא באינטרפול, אחרי שנתיים יש חומרים אחרים ולכן אדם שלא נתפס אצלו כלום, אין תיק.

מי שהגיעו אליו הביתה לקחו את המחשב, הוציאו אותו מהבית ולא נמצאו קבצים מהסוג הזה בכלל אין רישום, מחזירים לו את המחשב עם הקבצים ולפי הבנתי התיק הזה נגרס מחוסר אשמה.

החוק מגדיר ברגע שתיק נסגר מחוסר אשמה הוא נגרס. כשנכנסים לרישומים של המשטרה לפי הרשימה הזו אין להם כל רישום.

ב"כ הנאשם:

לא יכול שלוקחים את צווי החיפוש האלה וגורסים, אם יהיה טיעון שהמחשב שלי לא חזר, אפילו לא תהיה לי הוכחה שלקחו אותו.

ב"כ המאשימה:

מה שנאמר לי מהמשטרה שאין רישום כזה, אני מוכן לבדוק את זה שוב. אותו חוקר ויושב לפי אותו שם, אין קישור בין האדם לבין התיק שנפתח לו.

ב"כ הנאשם:

יש כל כך הרבה חוסר חסר שאין לנו יכולת לטעון טענת אפליה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ