אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק ב"ש 10291/07

החלטה בתיק ב"ש 10291/07

תאריך פרסום : 23/12/2008 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי ירושלים
10291-07
09/01/2008
בפני השופט:
משה רביד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד פרקליטות מחוז ירושלים
עו"ד ג'ואי אש
הנתבע:
נאיף אבו סרחאן ת"ז 080640550
עו"ד מונעם תאבת
החלטה

1.             לפני בקשה להורות על מעצר המשיב עד תום ההליכים המתנהלים נגדו בתיק פ"ח 8072/07.

האישומים

2.             נגד המשיב הוגש כתב אישום, המייחס לו ביצוע שלוש עבירות רצח, עבירות לפי סעיף 300(א)(2) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן - "חוק העונשין"), עבירה של נסיון לרצח, עבירה לפי סעיף 305(1) לחוק העונשין, ועבירה של הדחה בחקירה, עבירה לפי סעיף 245 לחוק העונשין.

3.             על-פי האישום הראשון, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, היה המשיב נשוי לנאדרה אבו סרחאן (להלן - "נאדרה") ולפריאל אבו סרחאן (להלן - "פריאל"). יחסיו של המשיב עם נאדרה ופריאל היו עכורים, והמשיב אף הכה אותן יום לפני האירוע המתואר להלן:

עובר ליום 10.9.2007, במועד שאינו ידוע למבקשת, גמלה בליבו של המשיב החלטה להמית את נאדרה ופריאל. ביום 10.9.2007 בשעות אחר הצהריים, נסע המשיב ביחד עם נאדרה ופריאל לעין גדי. לנסיעה הצטרפו גם בתו של המשיב מרעייתו נאדרה, הנאא (להלן - "הנאא"), ובתו מרעייתו פריאל, דועאא (להלן - "דועאא"). המשיב שהה עם נשותיו ובנותיו בעין גדי במשך מספר שעות. בשעה 19:30 או בסמוך לכך, לאחר רדת החשיכה, החלו המשיב, נשותיו ובנותיו לנסוע בחזרה לכיוון ירושלים. לאחר שנסעו קילומטרים ספורים, פנה המשיב עם הרכב מזרחה, לרחבת מצפה, הממוקם מימין לדרך בכיוון נסיעתם (להלן - "המצפה"). המצפה ממוקם על מצוק בגובה של כשמונים מטר משפת ים המלח. המשיב ביקר במצפה בעבר, פעמים רבות, והכירו היטב.

המשיב נסע עד קצה רחבת המצפה ועצר את הרכב כמטר משפת המצוק. המשיב יצא מהרכב ולאחר מכן גרם להתדרדרותו מהמצוק, שעה שנשותיו ובנותיו בתוכו, בכוונת תחילה לגרום למותן.

הרכב התדרדר במהירות משפת המצוק, פגע בסלעים והתהפך מספר פעמים עד שהוטח על הקרקע בסמוך לשפת ים המלח.

כמו כן, עובר להתדרדרות הרכב מהמצוק, הדליק המשיב חומר בערה, המשמש להדלקת פחמים, שהיה בתא המטען של הרכב, כדי לגרום לשריפתו. ואכן, לאחר שהרכב התדרדר והוטח כאמור, התפשטה ברכב אש, אשר הבעירה את מיכל הדלק.

כנטען, המשיב ביצע את מעשיו, כאמור, על רקע יחסיו העכורים עם נשותיו ורצונו לזכות בכספי הפיצויים שעתידים היו להתקבל לאחר התאונה.

כתוצאה ממעשיו של המשיב, רעייתו פריאל ובתו הנאא נהרגו במקום. רעייתו נאדרה נפצעה קשה ונפטרה בבית החולים "הדסה", כעבור ארבעה ימים. בתו דועאא, אשר נפצעה אף היא קשה, פונתה לבית החולים "הדסה", שם נותחה בראשה. דועאא שוחררה מבית החולים כעבור עשרה ימים.

במעשיו האמורים, גרם המשיב בכוונת תחילה למותן של נאדרה, פריאל והנאא. כמו כן, ניסה המשיב לגרום למותה של דועאא. המשיב ביצע המעשים האמורים לאחר שהחליט על כך מראש, מבלי שקדמה התגרות מצד נשותיו ובנותיו בתכוף למעשה, ולאחר שהכין את עצמו ואת הרכב כדי לממש את החלטתו.

4.             על-פי האישום השני, ביום 16.9.2007 התקשרה דועאא, אשר שכבה אותה עת פצועה בבית החולים, למשיב, וסיפרה לו שחוקר ילדים עתיד להגיע אליה ולשאול אותה שאלות בנוגע לאירוע שתואר באישום הראשון.

המשיב, אשר חשש שדועאא תגלה לחוקר הילדים את אשר אירע באמת, הורה לה לספר לחוקר הילדים שהיא נרדמה ברכב והתעוררה רק כאשר הרכב החל להתדרדר לתהום. המשיב חזר על כך מספר פעמים ואף הוסיף והזהיר את דועאא כי עליה לספר על כך, גם אם חוקר הילדים יגיד לה שהוא ישחט אותה או יעצור אותה.

כנטען, במעשיו האמורים, הניע המשיב את דועאא למסור הודעה שקרית בחקירה על-פי דין.

הבקשה למעצר עד תום ההליכים

5.             בד בבד עם הגשת כתב האישום, הגישה המבקשת את הבקשה דנן למעצר המשיב עד תום ההליכים נגדו. במסגרת הבקשה נטען, כי למבקשת ראיות לכאורה להוכחת המיוחס למשיב בכתב האישום.

אשר לעילות המעצר, נטען, כי נסיבות המקרה מלמדות, כי המשיב מהווה סכנה לשלום הציבור. כמו כן, קיים חשש ממשי, כי המשיב ינסה לשבש מהלכי משפט אם ישוחרר, כפי שכבר עשה, כמתואר בכתב האישום. ולבסוף, קמה עילת מעצר שעניינה העבירות המיוחסות למשיב בכתב האישום.

טענות המבקשת

6.             בדיון בבקשה, שהתקיים בפני ביום 20.12.2007, טען ב"כ המבקשת, עו"ד ג'ואי אש, כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת אשמת המשיב, מושא כתב האישום. תשתית ראייתית זו נתמכת הן בגרסאותיו הסותרות של המשיב, כנלמד מהודעותיו במשטרה, הן בהאזנות הסתר במסגרתן אמירות מפלילות והתנהגות מפלילה של המשיב, והן מעדותה ומהודעותיה של מאהבת של המשיב, וממעשים נוספים של המשיב, המלמדים כולם על ראיות לכאורה להוכחת המיוחס למשיב בכתב האישום.

בהתייחס לגרסאותיו הסותרות של המשיב בהודעותיו במשטרה, טען ב"כ המבקשת, כי אלה אינן הגיוניות, גובלות באי-היתכנות ורצופות שקרים ואי דיוקים. בתחילה, מסר המשיב גרסה מלאה ומפורטת, בה דבק משך מספר ימים של חקירה, לפיה כחמש דקות לאחר שיצא מעין גדי נצמד לרכבו אוטובוס של אגד, אשר גרם למשיב להסיט את הרכב. הרכב נעצר בסמוך לסלע, המשיב הספיק לצאת ממנו ואז הידרדר הרכב לתהום. המשיב אף לקח חלק בשחזור האירוע. לאחר שהוטח בפניו, כי מהלך הדברים נשוא גרסתו אינו הגיוני, מסר המשיב גרסה שונה לחלוטין בדבר נסיבות קרות התאונה. בהתאם לגרסה זו, המשיב עצר את רכבו במצפה, הואיל ורעייתו פריאל הסבה תשומת ליבו כי בתא המטען מנגל עם פחמים בוערים. המשיב לא הסביר מדוע עצר את רכבו דווקא בסמוך מאד לקצה המצוק במצפה, כאשר היה מדובר בעלטה מוחלטת ומדוע שינה את כיוון נסיעתו, שכן הטה את הרכב ימינה (לכיוון שפת המצוק) ולא העמיד רכבו בכיוון הנסיעה, כמצופה. כמו כן, לבד מכך כי אין כל הגיון כי יוכנסו לתא המטען של הרכב מנגל לוהט עם פחמים בוערים, כפי שגם טען המשיב בגרסתו הראשונה, בדיקה שנעשתה על-ידי רמ"ד מניעת דליקות וחקירות בבקעת הירדן, העלתה כי מקור החום בתא המטען של הרכב לא היה משרידי פחמים וסביר כי היה מחומר להדלקת פחמים. יתרה מזאת, אין זה סביר כי המשיב, נהג מיומן ומקצועי, שכח להרים את בלם היד בצאתו מהרכב ואף לא הבחין בכך ברגע ששחרר את רגלו מדוושת הבלמים. לטענת ב"כ המבקשת, המדובר בגרסה כבושה, בלתי מהימנה הסובלת כאמור מפגמים לוגיים ומאי היתכנות.

מבלי לגרוע מן האמור לעיל, אשר די בו כדי ללמד על ראיות לכאורה למעצר המשיב עד תום ההליכים נגדו, טען ב"כ המבקשת, כי גם התנהגותו של המשיב לאחר קרות התאונה אינה מתיישבת עם גרסתו המאוחרת, לפיה עשה כל שביכולתו להציל את נשותיו ובנותיו. המשיב לא התקשר מהטלפון הנייד שהיה ברשותו למד"א או למשטרה על מנת להזעיק עזרה. כמו כן, המשיב לא סיפר לאנשים הראשונים שהגיעו לזירה דבר הידרדרות הרכב לתהום והימצא רעיותיו ובנותיו פצועות ברכב, ורק שיחת טלפון של אחד מהם עם בנו של המשיב (שחייג לטלפון הנייד שברשות המשיב) העלתה, כי המשיב היה עם נשותיו ובנותיו, אז הוזעקה לשטח עזרה. כן ביקש ב"כ המבקשת להפנות להודעותיו במשטרה של המשיב, הרצופות שקרים, לרבות בדבר קשריו עם נשים אחרות, מצבו הכלכלי ופציעתו בעקבות התאונה.

יתרה מזאת, בהתייחס לפלונית, מאהבת של המשיב בשנים האחרונות (להלן - "פלונית"), הרי שזו מסרה עדות מלאה ומפורטת המלמדת על פגישה בינה לבין המשיב ערב האירוע, אשר אינה מוכחשת על-ידי המשיב, ממנה למדה על מערכת יחסים עכורה בין המשיב לנשותיו ועל כוונת המשיב לפגוע בהן ובבנותיו. חיזוק לכך נמצא, בין היתר, בפנייתה לשתיים מחברותיה, אשר שטחה בפניהן את חשדה, כי המשיב תכנן את התאונה ורצח את נשותיו ובנותיו; וכן בנסיעה של פלונית והמשיב לעין גדי, שם לקח אותה המשיב לצפות ברכב שנפל מהמצוק.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ