אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק א 67176/06

החלטה בתיק א 67176/06

תאריך פרסום : 03/06/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
67176-06
16/04/2008
בפני השופט:
אגי זהבה- ס' נשיאה

- נגד -
התובע:
סבן יוסף
עו"ד נ. בירן ואח'
הנתבע:
מדינת ישראל - משטרת ישראל
עו"ד א. שלו מפרקליטות מחוז ת"א (אזרחי)
החלטה

1.         בפני בקשה, להורות על מחיקת סעיפים מכתב ההגנה של המשיבה, סעיפים המתייחסים לכך כי המבקש היה מעורב באופן פעיל, בעסקת סמים שבוצעה ביום 17.1.04, כל זאת כמפורט להלן:

א.      בסעיף טז' בעמוד 5 -

" זאת ועוד, מכל הראיות המצויות בתיק עולה בבירור שהתובע היה מעורב באופן פעיל ביותר בעסקת הסמים שבוצעה ביום 17.1.04, אם כמי שפיזית הטמין את הסם בכפר אז"ר ואם כמי שהיה מודע לעסקה, הכווין את צוברי למקום בו עתיד להיות מוטמן והוטמן בסופו של יום הסם, ומביתו אף יצא מטמין הסם וחזר אליו. בנסיבות אלה אין ספק שאם התובע לא היה זה שהטמין את הסם, למצער הוא היה מודע לזהות מטמין הסם. בנסיבות אלה ולאור העובדה שהתובע נמנע מלספק למשטרה את זהות מטמין הסם - אם לא היה זה הוא שהטמינו- ולנקות עצמו מכל אשמה פלילית ובכך להקטין את נזקו (המוכחש) ומכיוון שהיה מעורב באופן פעיל בעסקה כאמור לעיל ואינו יכול לרחוץ בנקיון כפיו, מנוע כיום התובע מלתבוע את הנתבעים לפיצוי בגין מעצרו ו/או העמדתו לדין, בבחינת מעילה בת עוולה לא תצמח זכות תביעה."

ב.      בסעיף 24 א-ד בעמוד 10 -

"א. מוכחש הנטען בסעיפים 34-32 לכתב התביעה.

ב.   הנתבעים טוענים כי תוצאות האיכונים אינן אמינות באופן חד משמעי, קל וחומר במקרה דנן בו שנויה במחלוקת השאלה אם היה התובע מצוי בביתו במועד ביצוע העבירה של הטמנת סם או שמא היה בכפר אז"ר הנמצא במרחק קילומטרים בודדים מביתו.

ג.    לחילופין טוענים הנתבעים כי מקום הימצאות מכשיר האורנג' של התובע אינו מעיד בהכרח על מקום הימצאות בעליו - קרי, התובע.

ד.   בנוסף ולחילופין, טוענים הנתבעים גם אם נכונה טענת התובע כי היה בביתו בעת ביצוע העבירה, הרי שהיה מעורב באופן פעיל ביותר בעסקת הסמים שבוצעה ביום 17.1.04, הוא היה מודע לעצם קיומה של העסקה, הכווין את צוברי למקום בו עתיד להיות מוטמן והוטמן בסופו של יום הסם, ומביתו אף יצא מטמין הסם וחזר אליו. בנסיבות אלה אין ספק שאם התובע לא היה זה שהטמין את הסם, למצער הוא היה מודע לזהות מטמין הסם. בנסיבות אלה ולאור העובדה שהתובע נמנע מלספק למשטרה את זהות מטמין הסם- אם לא היה זה הוא שהטמינו- ולנקות עצמו מכל אשמה פלילית ובכך להקטין את נזקו (המוכחש) ומכיוון שהיה מעורב באופן פעיל בעסקה כאמור לעיל ואינו יכול לרחוץ בנקיון כפיו, מנוע כיום התובע מלתבוע את הנתבעים לפיצוי בגין מעצרו ו/או העמדתו לדין, בבחינת מעילה בת עוולה לא תצמח זכות תביעה."

ג.        בסעיף ח בעמוד 14 -

" בנוסף ולחילופין, טוענים הנתבעים גם אם נכונה טענת התובע כי היה בביתו בעת ביצוע העבירה, הרי שהיה מעורב באופן פעיל ביותר בעסקת הסמים שבוצעה ביום 17.1.04, הוא היה מודע לעצם קיומה של העסקה, הכווין את צוברי למקום בו עתיד להיות מוטמן והוטמן בסופו של יום הסם, ומביתו אף יצא מטמין הסם וחזר אליו. בנסיבות אלה אין ספק שאם התובע לא היה זה שהטמין את הסם, למצער הוא היה מודע לזהות מטמין הסם. בנסיבות אלה ולאור העובדה שהתובע נמנע מלספק למשטרה את זהות מטמין הסם- אם לא היה זה הוא שהטמינו- ולנקות עצמו מכל אשמה פלילית ובכך להקטין את נזקו (המוכחש) ומכיוון שהיה מעורב באופן פעיל בעסקה כאמור לעיל ואינו יכול לרחוץ בנקיון כפיו, מנוע כיום התובע מלתבוע את הנתבעים לפיצוי בגין מעצרו ו/או העמדתו לדין, בבחינת מעילה בת עוולה לא תצמח זכות תביעה."

ד.      בסעיף 38 בעמוד 15 -

"הנתבעים חוזרים וטוענים כי התובע היה מעורב באופן פעיל ביותר בעסקת הסמים שבוצעה ביום 17.1.04, אם כמי שפיזית הטמין את הסם בכפר אז"ר ואם כמי שהיה מודע לעסקה, הכווין את צוברי למקום בו עתיד להיות מוטמן והוטמן בסופו של יום הסם, ומביתו אף יצא מטמין הסם וחזר אליו. בנסיבות אלה אין ספק שאם התובע לא היה זה שהטמין את הסם, למצער הוא היה מודע לזהות מטמין הסם. בנסיבות אלה ולאור העובדה שהתובע נמנע מלספק למשטרה את זהות מטמין הסם- אם לא היה זה הוא שהטמינו- ולנקות עצמו מכל אשמה פלילית ובכך להקטין את נזקו (המוכחש) ומכיוון שהיה מעורב באופן פעיל בעסקה כאמור לעיל ואינו יכול לרחוץ בנקיון כפיו, מנוע כיום התובע מלתבוע את הנתבעים לפיצוי בגין מעצרו ו/או העמדתו לדין, בבחינת מעילה בת עוולה לא תצמח זכות תביעה."

ה.      בסעיף 49 ג בעמוד 17 -

"הנתבעים מוסיפים וטוענים כי בנסיבות האירועים דנן עולה שהתובע היה מעורב באופן פעיל ביותר בעסקת הסמים שבוצעה ביום 17.1.04, אם כמי שפיזית הטמין את הסם בכפר אז"ר ואם כמי שהיה מודע לעסקה, הכווין את צוברי למקום בו עתיד להיות מוטמן והוטמן בסופו של יום הסם, ומביתו אף יצא מטמין הסם וחזר אליו. בנסיבות אלה אין ספק שאם התובע לא היה זה שהטמין את הסם, למצער הוא היה מודע לזהות מטמין הסם. בנסיבות אלה ולאור העובדה שהתובע נמנע מלספק למשטרה את זהות מטמין הסם- אם לא היה זה הוא שהטמינו- ולנקות עצמו מכל אשמה פלילית ובכך להקטין את נזקו (המוכחש) ומכיוון שהיה מעורב באופן פעיל בעסקה כאמור לעיל ואינו יכול לרחוץ בנקיון כפיו, מנוע כיום התובע מלתבוע את הנתבעים לפיצוי בגין מעצרו ו/או העמדתו לדין, בבחינת מעילה בת עוולה לא תצמח זכות תביעה."

2.         הרקע:

עסקינן בתביעת נזיקין שהוגשה על-ידי המבקש נגד המשטרה בגין נזקים שנגרמו לו לטענתו כתוצאה מהליכים פליליים שנוהלו כנגדו, במשך למעלה משנה וחצי, שכתוצאה מהם נגרמו לו, לטענתו, נזקים נפשיים, פגיעה קשה בהכנסתו ובמצבו הכלכלי והמשפחתי, והוצאות ניהול משפט.

ההליכים הפליליים החלו במעצרו של התובע מיום 19.1.04, שהייתו במעצר עד ליום  26.1.04, שחרורו למעצר בית מלא בדירת הערב, והסתיימו ביום 26.9.05, בזיכויו של המבקש, לאחר שהמדינה הודיעה על חזרתה בה מכתב האישום לאור בדיקת ראיות חדשות שהעלה ואימות האליבי לו טען ב"כ התובע.

3.         טענות הצדדים בבקשה שלפנינו:

לטענת המבקש, לאור זיכויו המוחלט מכל אשמה בתיק הפלילי, מנועה המשיבה  מלהמשיך ולטפול על המבקש האשמות שווא ולטעון בכתב ההגנה כי הוא היה פעיל בעסקת הסמים מיום 17.1.04, לפיכך יש להורות על מחיקת הסעיפים הנ"ל מכתב ההגנה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ