אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק א 28767/06

החלטה בתיק א 28767/06

תאריך פרסום : 28/01/2008 | גרסת הדפסה
בש"א, א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
28767-06,1656844-06
06/03/2007
בפני השופט:
צבי כספי

- נגד -
התובע:
1. נצבא החזקות 1995 בע"מ
2. ביג מרכזים מסחריים ניהול שותפות מוגבלת
3. פאוור סנטר פולג ניהול שותפות מוגבלת

הנתבע:
1. ג.ח.ניהול מסעדות בע"מ
2. קופלר גיל
3. דאר אלחאג' חוסני

החלטה

הנתבעת מס' 1 (להלן: "הנתבעת") התקשרה עם התובעת מס' 1 (להלן: "נצבא") ועם חברה נוספת בשם גנדן נכסי נדל"ן (2002) בע"מ (להלן: "גנדן") בהסכם המכונה כ"תוספת להסכם שכירות מיום 23 ביולי 2002 ("חוזה השכירות")", נספח ו' לכתב התביעה שהוגשה על ידי נצבא ושתי שותפויות נוספות, שיפורטו להלן, ב"סדר דין מקוצר" (להלן: "התוספת"); הנתבע מספר 3 (להלן: "הנתבע") שהוא והנתבע מס' 2 הם מנהליה ובעלי מניותיה של הנתבעת כפי תדפיס רשם החברות נספח ג' לכתב התביעה,  אינו כופר בהתקשרות הנתבעת עם הגופים הנ"ל על פי התוספת ועל ערבותו וערבות נתבע מס' 2, כפי המפורט בתוספת לקיום התחייבויות הנתבעת לפי אותו מסמך (סעיפים 1 ו 3 לתצהיר הנתבע).

על פי מסמך התוספת רכשה הנתבעת בהעברה יתרת  זכויות שכירות במושכר המצוי במרכז מסחרי בקרית נורדאו בנתניה מאת נצבא וגנדן כפי המפורט בחוזה השכירות נספח א' לכתב התביעה ותוספת קודמת לו, שנכרתה עם המשכיר הקודם לנתבעת גבי אותו מושכר במרכז המסחרי הנ"ל, נספח ד' לכתב התביעה (להלן יקרא המרכז המסחרי הנ"ל כ "המרכז" ו הסכם השכירות המקורי, לרבות התוספת הקודמת לו, נספח ד' הנ"ל יקרא - "ההסכם").

על פי התוספת ו/או ההסכם, רשאיות היו נצבא או גנדן להעביר או להמחות את זכויותיהן לאחרים; גנדן המחתה את זכויותיה לתובעת מס' 2, (להלן: "ביר מרכזים") כפי הנחזה לכאורה מהודעה של ביר מרכזים לשוכרי היחידות במרכז (נספח ב' לכתב התביעה) ובכך נוצרה, לכאורה, בהעדר כל טיעון אחר או ראיה אחרת, היריבות בין ביר מרכזים כתובעת לבין הנתבעים; ככל שהבקשה נשוא החלטה זו נוגעת למחיקת הכותרת "סדר דין מקוצר" מסיבת העדר יריבות, לעניין ביר מרכזים, דינה להדחות.

עוד יאמר כי לפי סעיף 15 להסכם, נקבעה זכותן של התובעות להקים "חברת ניהול", כמפורט שם, לצורך ניהולו  השוטף של המרכז והתובעת מס' 3 (להלן: "חברת פאוור") הינה על פי התביעה חברת ניהול זו (סעיף 3 לכתב התביעה וראה החשבוניות נספחים ט'1 עד ט'9 לכתב התביעה) ובכך נוצרה גם, בהעדר כל טיעון או ראיה אחרים, היריבות שבין שבין חברת פאוור לנתבעים, בכל הנוגע לחלק התביעה הנוגע לתשלום דמי ניהול של המרכז, לרבות חוב חשבונות חשמל; ככל שהבקשה נשוא החלטה זו נוגעת לעניין מחיקת הכותרת הנ"ל מסיבת העדר יריבות לעניינה של תביעת חברת פאוור, גם דין טענה זו להדחות.

תקופת השכירות שלפי ההסכם והתוספת הייתה אמורה להסתיים ביום 18.1.08 (סעיף 7.1 להסכם  השכירות).

אין חולק על כך שבמחצית חודש נובמבר 2005 הפסיקה הנתבעת את עסקיה במושכר (עדות הנתבע בחקירתו הנגדית, עמ' 2 לפרוטוקול שורה 8); טענת הנתבע לכך שהנתבעת לא נטשה את המושכר אינה בעלת ערך כלשהו.

הנתבע מאשר  שהנתבעת הפסיקה את עסקיה במושכר; אם הייתה לה כוונה להעביר את המושכר לידי גורם אחר, כפי טענת הנתבע (סעיף 7 לתצהיר) ועניין זה הוכשל, כביכול, על ידי התובעות, לא  הוסבר על ידיו מדוע ואיזו הגנה ראויה יש לנתבעים באשר לחוב דמי השכירות מחודש אוגוסט אותה שנה ועד למועד נטישת המושכר, לרבות דמי ניהול ודמי חשמל כמפורט בסעיף 16 לכתב התביעה.

לא נמסרו כל פרטים של ממש על ידי הנתבע בתצהירו באשר לגורם או גורמים איתם היה במו"מ לעניין העברת השכירות במושכר, לא  באשר לשכ"ד שאותו היו אמורים לשלם, עם מי שוחח הנתבע אצל התובעות ומה היה אמור להיות גורל החוב שקדם למועד הפסקת העסקים.

כלל הוא כי "לא תינתן רשות להתגונן למבקש שלא פירט בתצהירו מסכת עובדתית שלמה ומפורטת של הגנתו" [ ע"א 594/85 זהבי נ. מגרית בע"מ פד"י מב1 עמ' 721 בעמ' 722; ע"א 217/85 מרכז פרץ לרשתות (1971) בע"מ נ. בנק צפון אמריקה בע"מ, פד"י מג4 עמ' 614 בעמ' 615; ע"א 248/89 החברה הכללית למוסיקה (1973) בע"מ נ'  WARNER HOME VIDEO (U.K.) LTD. פד"י מו2 עמ' 273 בעמ'  278; ע"א 2418/90 רלפו (ישראל) בע"מ ואח' נ. בנק למסחר בע"מ, פד"י מז5 עמ' 133; ע"א 592/89 אחים רייך (שדה אילן) בע"מ (בפירוק(ואח' נ. בנק המזרחי המאוחד בע"מ, "דינים" עליון  מג 302; ע"א 9654/02 חברת האחים אלפי בע"מ ואח' נ. בנק לאומי לישראל בע"מ, פד"י נט3 עמ' 41  ].

כבר נרמז לעיל, כי עניינה של התביעה הוא בחוב של הנתבעת (ושל הנתבע ונתבע מס' 2 כערבים) בגין חוב הנתבעת לתשלומי שכ"ד, דמי ניהול ו"דמי חשמל" שהם חלק מדמי הניהול, ולא מצאתי בתצהיר הנתבע כל טענה שיש בה הגנה כנגד התביעות הנ"ל.

תשלומים בגין חבויות אלה נתבעים גם לעניין חודשים דצמבר 2005 ו ינואר 2006, עד למועד בו נמצא שוכר חדש למושכר, ובהעדר סיבה מוצדקת להפרת הסכם השכירות והתוספת על ידי הנתבעים (והנתבע מודה כי הפסקת קיומו של העסק נבעה מאי הצלחתו - סעיף 5 לתצהירו), זכאיות התובעות לתשלום בגין אותם חודשי שכירות שלא נוצלו על ידי הנתבעת.

יתרת התביעה עניינה הוא בתשלום הפרש בין דמי השכירות שקבלו התובעות מהשוכר החדש במושכר לבין דמי השכירות שהיו אמורות לקבל מהנתבעת (סעיף 18 לכתב התביעה) וגם לעניין זה אין לנתבעים הגנה.

טענות נתבעים 2, 3 על כך שערבותם אינה חלה על חיוביים עתידיים (סעיף 4 לסיכומי טענותיהם), אין בה ממש הואיל והחיובים נובעים מהסכם השכירות, הפרתו ואכיפתו לתשלום.

סוף דבר הוא שאני דוחה את הבקשה, בין שהיא למחיקת הכותרת "סדר דין מקוצר" ובין שהיא למתן רשות להתגונן.

הנתבעים ישאו בהוצאות הבקשה, לרבות שכ"ט עו"ד, בסכום כולל של -.3,000 ש"ח ומע"מ בצרוף ריבית והצמדה כדין.

המזכירות תעביר העתק החלטתי זו לב"כ הצדדים בדואר.

ניתנה היום ט"ז באדר, תשס"ז (6 במרץ 2007) במעמד הצדדים

צ. כספי, שופט

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ