אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק א 21182/06

החלטה בתיק א 21182/06

תאריך פרסום : 26/03/2008 | גרסת הדפסה
בש"א, א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
21182-06,172332-06
07/03/2007
בפני השופט:
תמיר מיכאל

- נגד -
התובע:
1. ורד אסאו בע"מ
2. 2 ורד אסאו עבודות חשמל (שותפות)
3. אסאו אפרים
4. אסאו ניסים

עו"ד אלבר
הנתבע:
רו"ח פרומרמן אברהם
עו"ד הוכמן

החלטה זו ניתנת היום בהמשך  לדיון אשר התקיים ביום 7/2/07 ללא התיק בפועל (מאחר שלא אותר לקראת הדיון) וכן בהמשך לדיון נוסף אשר נקבע ליום 6/3/07 במעמד הצדדים לאחר איתור התיק וזאת במסגרת בקשת המבקשים לחייב את המשיב להמציא כנגד הפקדת ערבות בנקאית בגובה סכום התביעה לטובת המשיב בקופת בית את כל המסמכים הקשורים בעניינם של המבקשים והמצויים בחזקתו ו/או ברשותו ו/או בשליטתו של המשיב.

המבקש 3 הגיש תצהיר בתמיכה לבקשה ובו עמד על הנזק הרב אשר יגרם למבקשים בהעדר קבלת המסמכים המבוקשים לצורכי השלמה ותיקון ליקויים רבים אל מול רשויות המס. עוד נטען כי הוצע למשיב להפקיד את מלוא סכום התביעה בערבות בנקאית כנגד שחרור המסמכים וזאת על מנת לאפשר למבקשים להקטין את נזקם הנ"ל אולם המשיב סירב להצעה הנ"ל.

ב"כ המבקשים הדגיש בפרוטוקול הדיון מיום 6/3/07 אודות הנזק הרב שנגרם ועוד יגרם למבקשים בהעדר קבלת מסמכים חיוניים להשלמת הליכים אל מול רשויות המס.

המשיב הגיש תגובה מיום 27/12/06 ובה נטען בין השאר, כי אין מקום לחשוף את המסמכים המבוקשים במסגרת הליכי גילוי מסמכים, וכן נטען כי המבקשים בקשו עיון במסמכים ספציפי במסגרת תובענה אחרת אולם בקשה זו נדחתה ולא הוגש ערעור על ההחלטה הנ"ל.  בדיון אשר התקיים ביום 6/3/07 נטען כי למעשה מדובר במעשה בית דין.

כמו כן, צוין בתגובה הנ"ל כי בדיון קודם הסכים המשיב להמצאת המסמכים כנגד הפקדת ערבות בנקאית בגובה 50,000 ש"ח אולם היה זה המבקשים אשר דחו זאת.

המבקש 3 הפנה בתצהירו הנ"ל אשר הוגש בתמיכה לבקשה כי אכן נקבע בפסיקה ש"על בית המשפט לנקוט זהירות יתירה בנתנו סעד זמני בעל אופי מנדטורי אשר כמוהו כסעד העיקרי, ועליו להשתכנע כי עשוי להיגרם נזק בל יתוקן אם לא ינתן הצו", תוך הפניה לתיק בר"ע 401/06 מחוזי חיפה, חורי אליאס נ' ג.פ.י. שיווק ושירות רכבים בע"מ ואח', אולם הוסיף כי נקבע בנוסף כי יש לשקול את האינטרסים המנוגדים של שני הצדדים כי האיזון הנכון יהיה בחיוב המשיבות בהפקדה כספית כתנאי למסירת המסמכים.

מצב שבו מופקדת ערבות בנקאית בקופת בית המשפט בגובה סכום התביעה הינו מצב אשר מבטיח מימוש הסעד המבוקש על ידי המשיב התובע מבלי לגרום לנזק מיותר אצל המבקשים ואף יוביל להקטנת נזקם אל מול רשויות המס.

בעקבות החלטות קודמות נקבע כי הבקשה תידון במועד הדיון שנקבע כאשר המועד הקרוב נקבע קודם לכם ליום 7/2/7. התובע התייצב לדיון הנ"ל וכן הנתבע 3 אשר הגיש תצהיר בתמיכה לבקשה.

ב"כ המבקשים ביקש להגיע להסכמה להפקיד שיק פתוח בנאמנות בידי ב"כ המשיב וב"כ המשיב השיב כי הלקוח שלו רוצה הליך של בוררות וב"כ המבקשים אינו מסכים לכך ועל כן המשיב אינו מסכים להצעת המבקשים הנ"ל. אף צד לא ביקש לחקור את הצד השני, כאשר לתגובת המשיב לא צורף תצהיר כלשהו.

יצוין כי גם במהלך הדיון אשר התקיים ביום 6/3/7 בעקבות התיק שאותר, לא ביקש ב"כ המשיב לחקור את המבקש 3 במסגרת חקירה נגדית על תצהירו. לאור זאת וטענות ב"כ המבקשים בדיון, אין אלא לקבל את טענת המבקשים לפיה נגרם ויגרם למבקשים נזק רב ללא המצאת המסמכים המעוכבים.

מטרת הדיון אשר נקבע ליום 6/3/07, הייתה, בין השאר, לאפשר לצדדים להגיע להסדר מוסכם בנוגע להפקדת ערבות בנקאית כנגד המצאת המסמכים המבוקשים. בהעדר התייצבות מטעם התובע עצמו, מטרה זו סוכלה.

ההחלטה מיום 28/2/07 לזימון הצדדים לדיון נשלחה באמצעות הפקסימיליה לצדדים עוד באותו יום כעולה מאישורי הפקס אשר מצויים בתיק בית המשפט. על כן לא ברור כיצד נטען על ידי ב"כ המשיב כי הוא קיבל את ההודעה לראשונה אתמול בצהריים.  ייתכן ו"ההודעה" הינה הודעה אחרת ולא ההחלטה הנ"ל בפועל.

נטען על ידי ב"כ המשיב  כי המשיב אינו יכול להתייצב לדיון מאחר והוא מצוי בצום לקראת בדיקה רפואית. למרות שהדבר היה ידוע מראש לרבות מועד הדיון, לכל הפחות מיום 5/3/7, המשיב לא טרח להמציא אישור רפואי מתאים על מנת להיעדר ממועד הדיון אשר נקבע ואף לא טרח להגיש בקשה לדחיית מועד הדיון בהתאם.

בעקבות ההחלטה מיום 23/10/06, נעתר בית המשפט לבקשת המשיב להגדיל את סכום תביעתו מ- 50,000 ש"ח לסך של 187,000 ש"ח. עיון בתיק אינו מעלה כי אכן הוגש כתב תביעה מתוקן לתיק בפועל. בתיק בקשת המשיב לתקן את כתב תביעתו אשר הוגשה ללא טיוטת כתב תביעה מתוקן.

בסעיפים 3-4 בתצהיר שהוגש בתמיכה לבקשה לתיקון כתב התביעה הוצהר כטעם לביצוע התיקון כי:

"הגשתי את התביעה על סכום של 50,000 ש"ח כדי שהתביעה תוכל להתברר במסגרת של דיון מהיר. בינתיים שקלתי שוב את השיקולים השונים הנוגעים והחלטתי להגיש את התביעה על הסכום המגיע לי במלואו. "

המשיב, אם כן, לא פרס בפני בית המשפט פירוט ענייני על מנת להסביר כיצד הגיע לסכום תביעה בגובה 187,000 ש"ח, ואף לא ברור מדוע מוגשת תביעה ע"ס 50,000 ש"ח במקור כאשר הוא סבור שמגיע לו 187,000 ש"ח. כתב תביעה מתוקן, כאמור, לא הוגש לתיק בפועל. בכתב התביעה המקורי התייחסות בסעיף 15 לחוב אשר מגיע, כביכול, לסך של 155,000 ש"ח אולם כתב התביעה אינו מפרט כיצד התובע הגיע לסכום הנ"ל בפועל. כל שצוין בקשר לכך בתביעה הינו כי מכתב החשבון נשלח על ידי התובע לנתבעים. לא ברור מהו הוא אותו מכתב כאשר אף לא ברור כיצד המשיב הגיע לסכום תביעה בסך 50,000 ש"ח כאשר הוא מצביע בכתב התביעה המקורי על חוב בגובה 32,353 סך בלבד בצורה מפורשת ומפנה לנספח ד' בתביעה.

בנוסף לכך, יצוין כי הבקשה להגדלת סכום התביעה נולדה לראשונה לאחר שהוגשה תביעה שכנגד מטעם המבקשים בגובה 250,000 ש"ח.

בהעדר פירוט כנדרש בתביעה אשר מצויה בתיק בית המשפט ולאור האמור לעיל, הנני קובע כי כנגד הפקדת מזומן או ערבות בנקאית בגובה 32,353 ש"ח בקופת בית המשפט  וכן ערבות צד ג' בגובה 17,647 ש"ח ימסור המשיב לידי המבקשים ו/או מי מטעמם  כל המסמכים הקשורים בעניינם של המבקשים והמצויים בחזקתו ו/או ברשותו ו/או בשליטתו של המשיב, באופן מיידי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ