אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בבקשה לתיקון המרצת הפתיחה באופן שתתווסף לה משיבה נוספת

החלטה בבקשה לתיקון המרצת הפתיחה באופן שתתווסף לה משיבה נוספת

תאריך פרסום : 17/11/2014 | גרסת הדפסה
ה"פ
בית המשפט המחוזי מרכז - לוד
54444-07-13, 52095-11-12
11/11/2014
בפני כבוד השופט:
בנימין ארנון

- נגד -
המבקשת:
ק.א.א השקעות ונדל"ן בע"מ ק.א.א
עו"ד שחר הררי
המשיבות:
1. נתיבי ישראל החברה הישראלית לדרכים בע"מ
2. חברת טרמוסינטקס החזקות בע"מ

עו"ד אלימלך פלג
עו"ד גיורא בן-טל
עו"ד זוהר פדובה
החלטה
 

 

 

מונחת לפניי בקשתה של המבקשת בהמרצת הפתיחה לתיקון המרצת הפתיחה באופן שתתווסף לו משיבה נוספת, חברת ברונסון ברנובסקי ובניו (1994) בע"מ, וכן יתוקן נוסח כתב המרצת הפתיחה באופן שיכללו בו עילת תביעה וסעדים נוספים.

 

 1. תמצית העובדות
 2. המבקשת, חברת ק.א.א השקעות ונדל"ן בע"מ הייתה בעבר הבעלים של המקרקעין נושא המרצת הפתיחה הידועים כחלקה 240 בגוש 7650, המצויים בגבול הערים רעננה והרצליה, וששטחם הרשום מסתכם ב- 34,831 דונם (להלן: "חברת ק.א.א" ו- "המקרקעין" בהתאמה).
 3. המשיבה 1, נתיבי ישראל – החברה הישראלית לתשתיות תחבורה בע"מ (להלן: "נתיבי ישראל") הינה חברה ממשלתית האחראית, בין היתר, על פיתוח ותחזוקת הדרכים הבינעירוניות במדינת ישראל.
 4. המשיבה 2, חברת טרמוסינטקס החזקות בע"מ (להלן: "חברת טרמוסינטקס"), הינה הבעלים הנוכחיים והרשומים של המקרקעין.
 5. חברת ברונסון ברנובסקי ובניו (1994) בע"מ הינה החברה אותה מבקשת חברת ק.א.א לצרף כמשיבה נוספת בהמרצת הפתיחה (להלן: "חברת ברונסון"). חברת ברונסון מוחזקת על ידי ה"ה לב צ'רנוי ודון רומן, ומנהליה הינם ה"ה יצחק ברונסון ומר אריק יעקב (המשמש גם כמנהלה של חברת טרמוסינטקס). חברה זו החזיקה בעבר ב- 50% ממניותיה של חברת ק.א.א, ואילו את המחצית השניה של המניות החזיקו מר רפאל טל (25%) ומר יורם יחזקאל חי (25%) (להלן: "טל וחי"). בין חברת ברונסון לבין ה"ה טל וחי פרץ סכסוך. ביום 22.9.99, רכשו ה"ה טל וחי מחברת ברנסון את מניותיה בחברת ק.א.א והפכו לבעלים של מלוא הון המניות המוקצה בחברת ק.א.א.
 6. לטענת חברת טרמוסינטקס, המבוססת על פרוטוקול ישיבת דירקטוריון חברת ק.א.א שהומצא לה על ידי רשם המקרקעין בפ"ת על פי החלטת בית המשפט בהליך זה, התקיימה ביום 19.11.95 ישיבת דירקטוריון של חברת ק.א.א, בגדרה הוחלט להסמיך את מר יצחק ברונסון לחתום בשם החברה על מסמכי שעבוד המקרקעין נושא תביעה זו במשכנתא ללא הגבלת סכום שתירשם על המקרקעין לטובת בנק הפועלים בע"מ (להלן: "הבנק") (סעיף 3 בפרוטוקול ישיבת הדירקטוריון אשר צורף ע"י טרמוסינטקס לבקשתה להוספת ראיה מיום 4.3.14).
 7. ביום 20.11.95 נרשמה משכנתא על המקרקעין, ללא הגבלה בסכום, לטובת הבנק, כביטחון כנגד ההלוואה שהעמיד הבנק לחברת ק.א.א עבור מימון רכישת המקרקעין. עיון בשטר המשכנתא מלמד כי הוא נחתם ע"י חברת ק.א.א באמצעות מנהלה דאז – מר יצחק ברונסון בלבד (שטר המשכנתא צורף כנספח 4 לבקשה דנן).
 8. ביום 12.10.97 פורסם בק"ת 5856 צו הפקעה אשר הכריז על שטח של 8,506 מ"ר מתוך שטח המקרקעין כמיועד להפקעה מכח פקודת הדרכים ומסילות הברזל (הגנה ופיתוח), 1943. ביום 24.12.97 נרשמה בפנקסי רשם המקרקעין הערה לפי פקודת הדרכים (להלן: "צו ההפקעה הראשון"; צורף כנספח 2 לתגובת טרמוסינטקס להמרצת הפתיחה).
 9. ביום 6.6.99 מינה ראש ההוצל"פ בתל-אביב את עו"ד עפר שפירא ככונס נכסים מטעם הבנק על זכויותיה של חברת ק.א.א במקרקעין, לצורך מימוש המשכנתא שנרשמה על המקרקעין (נספח 2 לתגובת טרמוסינטקס להמרצת הפתיחה).
 10. ביום 7.9.99 הגיש כונס הנכסים לראש ההוצל"פ בקשה לאישור מכר המקרקעין לקונה – עו"ד אלי סלע כ"נאמן עבור אחר", ככל הנראה עבור חברת טרמוסינטקס, בתמורה לתשלום סך של 5,520,000 $. בקשה זו הוגשה לאחר שקודם  לכן הוכרז עו"ד סלע על ידי כונס הנכסים כזוכה בהתמחרות שנערכה על ידיו, ולאחר שעו"ד סלע חתם על חוזה המכר [חוזה המכר ובקשת כונס הנכסים לאישור המכר צורפו כנספחים 4-3 (בהתאמה) לתגובת טרמוסינטקס להמרצת הפתיחה].

יצוין כי בסעיף 4.1 בהסכם המכר נקבע כי:

 "המוכר מתחייב למכור לקונה והקונה מתחייב לרכוש מן המוכר את הבעלות בנכס, כשהיא נקיה מכל שעבוד, עיקול או זכות אחרת של צד ג' כלשהו, כאמור בסעיף 34א לחוק המכר, התשכ"ח – 1968" (ההדגשה אינה במקור – ב' א').

 1. בטרם אושר מכר המקרקעין על ידי ראש ההוצל"פ, הגישו הבעלים (דאז) של מחצית מהמניות בחברת בק.א.א, ה"ה טל וחי, "בקשה דחופה לביטול הליך מכירת מקרקעין" בגדרה טענו, בין היתר, לקנוניה ותרמית בהליך מכירת המקרקעין, בה היו מעורבים  חברת טרמוסינטקס וכן חברת ברונסון, שהחזיקה באותה עת במחצית ממניותיה של חברת ק.א.א, או מי מטעמה (נספח 5 לתגובת טרמוסינטקס להמרצת הפתיחה).
 2. ביום 22.9.99 נחתם הסכם בין ה"ה טל וחי לבין חברת ברונסון בגדרו רכשו ה"ה טל וחי את מניותיה של חברת ברונסון בחברת ק.א.א. (להלן: "הסכם רכישת המניות"). כתוצאה מהסכם זה, הפכו ה"ה טל וחי לבעלים של מלוא הון המניות בחברת ק.א.א. בהסכם זה התחייבו ה"ה טל וחי כי בתוך 7 ימים אשר ימנו מהמועד בו תועברנה אליהם מניותיה של ק.א.א שבבעלות חברת ברונסון – הם יסירו את התנגדויותיהם השונות למכירת המקרקעין לעו"ד סלע [סעיף 3(ו) בהסכם רכישת המניות; צורף כנספח 6 לתגובת טרמוסינטקס להמרצת הפתיחה].
 3. ביום 27.9.99 ניתנה החלטת ראש ההוצל"פ בבקשה הדחופה לביטול הליך מכירת המקרקעין בגדרה נקבע, בין היתר, כי אין בטענותיהם של ה"ה טל וחי בדבר קנוניה ותרמית של שותפיהם (דאז) בחברת ק.א.א כדי למנוע מהזוכה (עו"ד סלע) את מימוש זכייתו במקרקעין. עם זאת נקבע כי בשל פגמים אחרים שנפלו בהליך ההתמחרות – יש לבצע התמחרות חוזרת (נספח 7 לתגובת טרמוסינטקס).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ