אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בבקשה למתן צו מניעה זמני בבקשה שהגיש איגוד האתלטיקה בישראל נ' מרכז הספורט הלאומי ואחרים

החלטה בבקשה למתן צו מניעה זמני בבקשה שהגיש איגוד האתלטיקה בישראל נ' מרכז הספורט הלאומי ואחרים

תאריך פרסום : 23/10/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
43469-09-13
22/10/2013
בפני השופט:
ד"ר דפנה אבניאלי

- נגד -
התובע:
איגוד האתלטיקה בישראל
עו"ד רם ז'אן
עו"ד יניב דקל
הנתבע:
1. מרכז הספורט הלאומי תל-אביב בע"מ
2. עיריית תל אביב-יפו
3. מועדון הכדורגל מכבי תל אביב

עו"ד גלעד וקסלמן
עו"ד רז בן דור
עו"ד מוטי ברונשטיין
החלטה

מבוא

 1. איגוד האתלטיקה בישראל (להלן: " האיגוד" או " המבקש") עתר ביום 29.9.13 למתן צו מניעה זמני, שיורה למרכז הספורט הלאומי תל אביב (להלן: " מרכז הספורט" או "המשיבה 1") ולמועדון הכדורגל מכבי תל אביב (להלן: " מועדון הכדורגל") להימנע מלאפשר לצדדים שלישיים שאינם האיגוד לעשות שימוש באצטדיון האתלטיקה, המצוי ברחוב בכור שטרית 10 בתל אביב אשר חורג מהשעות 9:00 עד 13:00; וכן לאסור על המשיבה 1 להפריע או למנוע מהמבקשת ו/או מאגודות האתלטיקה והאתלטים הפועלים מטעמה להתאמן בכל רחבי ומתקני אצטדיון האתלטיקה ו/או באצטדיון הסמוך לו ובכל המתקנים המצויים ו/או שימצאו בהם בכל שעות היממה (למעט מתן אפשרות שימוש מקביל לצדדים שלישיים בין השעות 9:00 עד 13:00).

הבקשה נקבעה לדיון שהתקיים במעמד הצדדים ביום 20.10.13 בנוכחות ב"כ הצדדים ונציגים מטעמם.

מהלך הדיון

 1. במהלך הדיון טען ב"כ האיגוד, כי ספורטאים הפעילים באיגוד משתמשים באצטדיונים המוחזקים ומנוהלים על ידי מרכז הספורט מזה שנים, לצורך אימוניהם. לטענת האיגוד, נודע לו באקראי, כי בכוונת מרכז הספורט לגזול ממנו ומהאתלטים את זכות השימוש באצטדיונים, ולאפשר לגורמים אחרים את השימוש בהם במקומם.
 1. האיגוד טען, כי נדרשת הכרעה דחופה של בית המשפט בבקשה למתן צו מניעה זמני, לאור העובדה שעונת האימונים החלה זה עתה, לקראת תחרויות האתלטיקה בארץ ובחו"ל בעונת 2014, אך כאמור האתלטים אינם יכולים לעשות שימוש באצטדיונים כבעבר.
 1. במהלך הדיון התברר, כי במרכז הספורט קיימים שני אצטדיונים. האחד מכונה אצטדיון האימונים והשני מכונה האצטדיון הראשי. האצטדיונים בעלי גודל זהה כמעט ומצויים במרכז הספורט ברחוב שטרית בתל אביב.
 1. אין חולק, כי אצטדיון האימונים משמש באופן בלעדי לאימוניהם של אתלטים חברי האיגוד, ולגביו לא נעשה שינוי כלשהו בזכויות השימוש כפי שהיו בעבר. עובדה זו הובהרה לראשונה לבית המשפט במהלך הדיון , ולפיכך התמקד הדיון בזכויות השימוש באצטדיון הראשי, המיועד במהותו לקיום תחרויות ולא לקיום אימונים יומיים  ועד כה הוקנתה לאיגוד זכות שימוש מוגבלת בו, בימים ובשעות שיפורטו להלן (סעיף 21 לתגובת המשיבה לבקשה לצמ"ז).

זכויות השימוש באצטדיון הראשי

 1. ב"כ איגוד האתלטיקה טען, כי אצטדיון האימונים המשמש כאמור באופן כמעט באופן בלעדי את חברי איגוד האתלטיקה הוא אצטדיון רעוע, שאינו מאפשר לאתלטים העוסקים בתחומים כגון הטלת כידון, הטלת פטיש, אימוני קפיצת מוט וכיו"ב להתאמן בענפים כאלה כראוי, אלא הם נדרשים לעשות כן באצטדיון הראשי.
 1. לדברי ב"כ האיגוד, בעבר הושגה הסכמה בין הצדדים, כי תינתן זכות שימוש לאתלטים באצטדיון הראשי בימים ובשעות שנקבעו מראש, כדי לענות על צרכי האיגוד. ב"כ האיגוד הפנה לפרוטוקול ישיבה של ועדת הפעלה לאצטדיון האתלטיקה מיום 17.3.10 (נספח 8 לבקשה). בישיבה נכחו נציגים בכירים מטעם איגוד האתלטיקה ומרכז הספורט. בפרוטוקול  נאמר, כי באצטדיון הראשי תוקנה זכות שימוש לאיגוד האתלטיקה כדלקמן:

" אימוני קופצי מוט: שני וחמישי 17:00 עד 19:30

פרויקט רצים/קופצים: ראשון ושלישי 17:00 עד 19:00. לבקשת איגוד האתלטיקה החל מפברואר 2010".

 1. אמנם בבקשה לצו מניעה זמני לא צמצם ב"כ איגוד האתלטיקה את עתירתו למועדי השימוש שהוסכמו כאמור בנספח 8 (להלן: " נספח 8"), אלא ביקש להרחיב וליצור לאתלטים זכות שימוש העולה על האמור בנספח זה. אולם, כאשר הופנתה תשומת ליבו של ב"כ האיגוד לכך, שבמסגרת בקשה לצו מניעה זמני אין מקום להרחיב אלא לכל היותר ניתן לשמר את המצב הקיים, הודיע כי יצמצם את טיעוניו למוסכם בנספח 8 (עמ' 4, שו' 28 ואילך).
 1. ב"כ מרכז הספורט טען בלהט ובלשון חריפה, כי מדובר באצטדיון המוחזק ומנוהל על ידי מרכז הספורט,  והגורם היחיד המוסמך להחליט על אופן השימוש בו הוא מרכז הספורט ולא כל גורם חיצוני אחר. לדבריו, מרכז הספורט הוא שמחליט איך להפעיל ובאיזו צורה להפעיל את מתקניו. מרכז הספורט לא שלל פעילות אתלטיקה באצטדיון, אלא בכוונתו לאפשר גם פעילות כדורגל וגם פעילות אתלטיקה, ולא ניתן למנוע זאת בצו מניעה.
 1. ביום 2.9.13 התקשר מרכז הספורט בהסכם עם מועדון הכדורגל. בהסכם נקבע, כי קבוצות ילדים עד גיל 14 יקיימו משחקים ואימונים באצטדיון הראשי למשך 10 חודשים, החל מיום 1.8.13 ועד 31.5.14 (נספח 2 לתגובת מרכז הספורט). מדובר בהסכם שנחתם בין מרכז הספורט לבין מועדון הכדורגל לפני מועד הגשת הבקשה למתן צו מניעה זמני, אך ב"כ איגוד האתלטיקה טען, כי לא ידע שנחתם הסכם בין הצדדים וכי פנה בבקשה דחופה לצו מניעה כאשר חברי הנהלת האיגוד שמעו שמועות שונות שעומדת להינתן זכות שימוש באצטדיון הראשי למועדון הכדורגל.
 1. אין חולק, כי ההסכם נחתם ללא שיתופם של נציגים מאיגוד האתלטיקה ותוך התעלמות בוטה מזכויות השימוש באצטדיון הראשי שהוקנו לחברי איגוד האתלטיקה בנספח 8.  בסעיף 3.2 להסכם נאמר: " הובהר לבר הרשות [הכוונה למועדון הכדורגל- ד.א.], כי היות שהמתקן הינו בראש ובראשונה אצטדיון האתלטיקה הלאומי, ניתנת ותינתן בעתיד בכל מקרה עדיפות לתחרויות ואימוני אתלטיקה. מרכז הספורט תהיה רשאית להורות לבר הרשות לבטל ימי פעילות... בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי...", אך זכויותיו של איגוד האתלטיקה לא נזכרו בהסכם, וההסכם ככתבו וכלשונו מתעלם מזכויות אלה לחלוטין. 
 1. כאשר התבקש ב"כ מרכז הספורט להבהיר מדוע לא נחתם הסכם משולש גם עם נציגי איגוד האתלטיקה השיב, כי עוד לפני שנחתם ההסכם נערכה פגישה עם יו"ר איגוד האתלטיקה ועם מנכ"ל מרכז הספורט, שבה נאמר ליו"ר האיגוד, כי עומד להיחתם הסכם עם מכבי ונמסרו לו כל הפרטים. לדברי ב"כ מרכז הספורט, " הם לא התנגדו ואפילו באותו זמן הם לא חשבו שצריכים להתנגד לבעיה" (עמ' 2, שו' 22). לגופו של עניין טען ב"כ מרכז הספורט, כי אין אצטדיון אתלטיקה בארץ או בעולם שאינו משמש לפעילות כדורגל במקביל לפעילות אחרת. במקרה דנן מרבית האימונים בתחום האתלטיקה מתבצעים באצטדיון האימונים, ולכן אין מניעה, כי באצטדיון הראשי יתקיימו מעתה ואילך אימונים בכדורגל, למרות שעד כה לא שימש האצטדיון לאימוני כדורגל ולמעשה עמד שומם רוב הזמן (עמ' 3 לפרוטוקול).

חלוקת השימוש באצטדיון הראשי

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ