אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> דרום (מחוזי) 188/15 התובע הצבאי נ' רב"ט מ.ג

דרום (מחוזי) 188/15 התובע הצבאי נ' רב"ט מ.ג

תאריך פרסום : 19/10/2015 | גרסת הדפסה
תיק צבאי
בית הדין הצבאי המחוזי דרום
188-15
21/09/2015
בפני השופטים:
1. רס"ן רון סולקין (אב"ד)
2. רס"ן סלומון ביצ'ה
3. סרן זבדיאל סניד


- נגד -
המאשים:
התובע הצבאי
עו"ד סרן ויקטוריה חואס
הנאשם:
רב"ט מ.ג
עו"ד גיל ויינשטיין
הכרעת דין וגזר דין

 

כתב האישום

הנאשם שלפני עומד לדין בגין שתי עבירות של תקיפה סתם בניגוד לסעיף 378 - 379 לחוק העונשין, תשל"ז-1977; עבירה של איומים בניגוד סעיף 192 לחוק העונשין, תשל"ז-1977; עבירה של גניבה מחייל בניגוד לסעיף 84 לחוק השיפוט הצבאי תשט"ו-1955; עבירה של שיבוש מהלכי משפט, בניגוד לסעיף 244 לחוק העונשין, תשל"ז – 1977. 

כתב האישום שהוגש לבית הדין ביום 02/07/15, כולל בתוכו חמישה פריטי אישום.

 

להלן העובדות כפי שעולות מכתב האישום.

פרט האישום הראשון מייחס לנאשם תקיפה של המתלוננת ביום 28/05/15 בשעת צהריים, עת שהתה בדירה מטעם ה"אגודה למען החייל" בקיבוץ שריד, בה התגוררה. על פי העובדות המפורטות בפרט אישום זה, הגיע הנאשם במועד האמור לדירתה של המתלוננת והביע רצונו להיות עמה בקשר רומנטי. משסירבה המתלוננת לקיום הקשר, התקרב אליה הנאשם ונישקה על שפתיה ולאחר שהמתלוננת ביקשה שיפסיק וכי אינה רוצה בכך, הלכה המתלוננת לסלון הבית. בהמשך,  נכנס הנאשם לחדר אחר בדירה, בו התגורר לפני כן, על מנת לאסוף את חפציו, כאשר בזמן זה החליפה המתלוננת את בגדיה במטרה לצאת מהבית. בשלב זה, נעמד הנאשם בפתח הדלת ואסר עליה לצאת מהבית בלבוש זה. המתלוננת סגרה את דלת חדרה אולם הנאשם פתח אותה, נכנס לחדר ונעל את הדלת תוך שהוא דורש מהמתלוננת בשנית להחליף את בגדיה ומשסירבה לעשות כן תקף אותה הנאשם באמצעות מכות בפניה ואגרופים בבטנה. רק לאחר שהמתלוננת איימה כי תצעק ולאחר שהמתלוננת חטפה מידיו את המפתח, יצאה המתלוננת לבסוף מהחדר. בהמשך לאירוע המתואר לעיל, הלך הנאשם לחדר המגורים בו ישבה המתלוננת וחטף מידיה את  מכשיר השח-נבון שלה (מכשירה הסלולארי) תוך שהוא אוסר עליה לצאת מהבית עם המכשיר. לאחר מכן, קמה המתלוננת והלכה לחדר הכביסה כשהנאשם בעקבותיה ושם תקף אותה הנאשם בשנית באמצעות מכות בפניה ואף נישק אותה בכוח על שפתיה. משלא הצליחה המתלוננת להתנגד לתקפנותו של הנאשם, איימה עליו שתצעק וכן עדכנה אותו בכך שחייל נוסף (קאסם שיבלי) נמצא בדרכו לדירה, ורק אז הניח הנאשם למתלוננת ואף השיב לידיה את מכשיר השח-נבון שלה.

פרט האישום השני מייחס לנאשם תקיפה של המתלוננת ביום 06/06/15 באותה דירה מטעם ה"אגודה למען החייל" בה התגוררה. על פי העובדות המפורטות בפרט אישום זה, הגיע הנאשם סמוך לשעה 21:00 לדירה הנ"ל, וביקש מהמתלוננת לדעת מיהם האנשים עמם היא עתידה להיפגש במהלך יציאתה הקרובה מהבית. לאחר מכן ניסה הנאשם לנשק את המתלוננת, אולם היא לא רצתה בכך, וביקשה מהנאשם לעזוב. הנאשם יצא מהדירה ועדכן את המתלוננת, כי הוא ממתין בשער הקיבוץ על מנת לראות מיהם האנשים המגיעים לבקרה. זמן קצר לאחר מכן, שב הנאשם לדירה והטיח במתלוננת כי היא בוגדת בו בכך שהיא נפגשת עם אחרים ובהזדמנות זו הכה אותה בפניה מספר פעמים. כשפנתה המתלוננת לצאת מן החדר, נעל הנאשם את הדלת, ניסה לחבקה ולנשקה וסירב לאפשר לה לצאת מן החדר, ורק לאחר תחינותיה החזיר לה את המפתח. בהמשך, בזמן שהמתלוננת התארגנה בחדר המקלחת, לקח הנאשם סכין מטבח גדולה ואיים על המתלוננת (כמפורט בפרט האישום השלישי) ולאחר מכן תקף אותה שוב תוך שהוא מכה אותה בפניה, הודף אותה מכיוון בטנה אל עבר הרצפה, מחזיק את גרונה בתנועת "חניקה". המתלוננת הדפה את ידיו של הנאשם מגרונה, והנאשם שב והכה אותה בפניה.

פרט האישום השלישי מייחס לנאשם עבירת איומים. על פי עובדות כתב האישום המופיעות בפרט אישום זה, במהלך האירוע המפורט בפרט האישום השני (התאריך הרשום באישום זה שגוי), לקח הנאשם סכין מטבח גדולה, דפק על הקיר וכיוון את הסכין לעברה של המתלוננת - כל זאת כשהוא במרחק של כמטר ממנה ותוך שהוא אומר, כי לא אכפת לו אם תתלונן במשטרה, והכל במטרה להפחיד את המתלוננת. ידידהּ של המתלוננת, טור' ג' ס', אשר שהה בחדר, הדף את הנאשם לכיוון היציאה מהחדר ובעקבות כך עזב הנאשם את החדר.

פרט האישום הרביעי מייחס לנאשם עבירה של גניבה מחייל. במסגרת האירוע המתואר בפרט האישום השני, נטל הנאשם את מכשיר השח-נבון של המתלוננת בעת שהיה מונח על הכיור בחדר המקלחת של דירת המתלוננת, ויצא לכיוון שער הקיבוץ כאשר המתלוננת וידידהּ, טור' ג'יי, בעקבותיו. המתלוננת דרשה מהנאשם שיחזיר לה את המכשיר, אולם הנאשם סירב לעשות כן ודרש סכום של 3,000 ₪ תמורת החזרתו.

פרט האישום החמישי מייחס לנאשם עבירה של שיבוש מהלכי משפט. במסגרת האירוע המתואר, עת שהה הנאשם בחקירת משטרה בבסיס מצ"ח יואב, סירב למסור לחוקרים את מכשיר השח-נבון של המתלוננת, וכן סירב למסור את פרטי האדם אשר לטענתו החזיק במכשיר באותו הזמן, וכל זאת בכוונה להכשיל את חקירת המצ"ח.

 

את כל המעשים המתוארים לעיל, ביצע הנאשם בהיותו חייל בצבא הגנה לישראל.

 

השתלשלות הדיון

 

הנאשם נעצר לראשונה ביום 17/06/15, ומאז הוארך מעצרו הסגור מעת לעת ולעת הזו נקצב עד ליום 06/09/15. ביום 13/08/15, לאחר שנשמעו ראיות הצדדים, קבע בית הדין כי הנאשם ירצה את המשך מעצרו ב"מעצר פתוח".

כתב אישום הוגש לבית הדין ביום 02/07/15, ובדיון מאותו היום הכחיש הסניגור באופן כולל בשמו של הנאשם את כל פרטי האישום.

טרם תשובתו לכתב האישום, פנה הנאשם לבית הדין, באמצעות בא כוחו המלומד, בטענה מקדמית של "הגנה מן הצדק" לגבי פרטי האישום הרביעי והחמישי המתייחסים, כאמור, לעבירות של גניבה מחייל ושיבוש מהלכי משפט בהתאמה. בהחלטה מיום 15/07/15, דחה הרכב בית הדין את הטענה בקבעו כי בכל הנוגע לעבירת "גניבה מחייל", אין רלוונטיות ליסודות העבירה, לנכונותו של הנאשם להשיב הרכוש שנגנב. בנוגע לעבירת שיבוש מהלכי משפט קבע בית הדין כי על פי העולה מכתב האישום, הכוונה היא לשיבוש הליכי חקירה. כן מצא בית הדין, כי היות שהצעת ההגנה להחזיר את מכשיר השח-נבון שנגנב עלתה לראשונה לאחר הגשת כתב האישום, הרי אין בכך כדי לפגוע, לכאורה, בהתגבשות היסודות העובדתיים של העבירה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ